www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Opera Nova - Bydgoszcz
Autor Wiadomość
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Nie Paź 08, 2006 3:32 pm   Opera Nova - Bydgoszcz

co ogólnie sądzicie o zespole baletowym Opery? warto jechać na wystawiane przez nich balety?
ile kosztują w tym sezonie (bo na stronie są ceny biletów z zeszłego sezonu- zresztą nie takie drogie...)?
byliście na "don kichocie" i "trzech kolorach"? jakie wrażenia?



http://www.opera.bydgoszcz.pl/
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
Ostatnio zmieniony przez gonia Pon Paź 09, 2006 7:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Paź 08, 2006 6:59 pm   

Ja widziałam w zeszłym roku "Śpiącą Królewnę"- bardzo mi się podobało .Myślę, że warto się wybrać.8)
 
 
 
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Paź 08, 2006 8:49 pm   Re: Opera Nova - Bydgoszcz

[quote="gonia05"]co ogógonie sądzicie o zespole baletowym Opery? warto jechać na wystawiane przez nich balety?
ile kosztują w tym sezonie (bo na stronie są ceny biletów z zeszłego sezonu- zresztą nie takie drogie...)?
byliście na "don kichocie" i "trzech kolorach"? jakie wrażenia?
----------------------------------------------------------------------------------
Oj gonia05 warto .Sam tam pracowałem dwa lata z rzędu w okresie sylwestrowo - noworocznym.I znam tych ludzi i widziałem i uważam ,ze jak najbardziej warto.!!! 8) Tanc...
 
 
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Nie Sty 28, 2007 8:56 pm   

Ja niedługo wybieram się na "Śpiącą Królewnę"jestem bardzo ciekawa..
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 8:41 pm   

w "spiacej" tanczy moja przyjaciolka:)
bylam na przedstawieniu i bardzo mi sie podobal zarowno teatr jak i zespol...moze z paroma wyjatkami:)generalnie warto
 
 
Rotbart
Corps de Ballet

Posty: 394
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lut 14, 2007 7:32 pm   

W bydgoskiej "Śpiącej królewnie" mają wystąpić Izabela Milewska i MAksim Wojtiul. Ostatnio odbywają prawdziwe tournee po Polsce, jako jedna z nielicznych par baletowych na światowym poziomie. Dla mieszkańców Bydgoszczy to z pewnością same korzyści, ale czy to nie smutne, że w 40 milionowym kraju jedna para obskakuje większość spektakli?
_________________
Když už něco děláš, dělej to pořádně.
 
 
Wojtek4p 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik itp.itd...
Wiek: 52
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 9:49 pm   

Witam. Osobiście byłem na kilku przedstawieniach baletowych w naszej Operce Nova w Bydzi, i zapewniam tak jak to potwierdził wcześniej nasz Sebi herbu Tancerzyk, że naprawdę warto.
A dlaczego warto ?, a dlatego chociażby żeby móc sobie wyrobić jakąś opinię na temat oglądniętego przedstawienia i tańczacych w nim tancerzy.
Sądzę że, zespół Opery Nova jest ciekawą ekipką i przyznam, że miło było być na ich przedstawieniach.
Pozdrawiam.
_________________
Wojtek-pozytywnie zakręcony...
...JESTEM JAK RUSKI CZOŁG NIE DO ZAJECHANIA...-hi hi hi...
Specjalne słodkie pozdrowienia dla JustDance...
 
 
 
Wojtek4p 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik itp.itd...
Wiek: 52
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie Mar 11, 2007 10:07 pm   

Witam. Zaliczyłem dziś kolejne przedstawionko baletowe- " Śpiąca Królewnę " i napisze króciuteńko było po prostu miodzio, coś niesamowitego, naprawdę warto było obejrzeć ten spektakl.
Pozdrowionka dla wszystkich tancerzy Opery Nova. :) :wink: .
_________________
Wojtek-pozytywnie zakręcony...
...JESTEM JAK RUSKI CZOŁG NIE DO ZAJECHANIA...-hi hi hi...
Specjalne słodkie pozdrowienia dla JustDance...
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Mar 14, 2007 1:52 pm   

wkrótce premiera w Bydgoszczy:

PAN TWARDOWSKI

Realizatorzy

Inscenizacja i choreografia - Marek Zajączkowski

Inscenizacja i scenografia - Mariusz Napierała

Kierownictwo muzyczne - Piotr Wajrak

Reżyseria świateł - Bogumił Palewicz

Opieka artystyczna - Ewa Głowacka

Przygotowanie chóru - Henryk Wierzchoń


Premiera: 28 i 29.04.2007 r. - inauguracja XIV Bydgoskiego Festiwalu Operowego
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 4:44 pm   

Uwaga, uwaga.... poza tym, co już napisała powyżej Kasia G., to na BFO będzie też balet współczesny :)

http://www.opera.bydgoszc...1&los=0,4053885 - red
http://www.opera.bydgoszc...2&los=0,1343101 - blue

ja na 55% będę w środę, na 'wersji' red ;-) moja mamuśka jedzie jutro do bydgoszczy zamawiać bilet dla mnie i dla niej, bo przez telefon zbytnio nie dało się nic załatwić...
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 8:12 pm   

Marek Zajączkowski o swoim Twardowskim (premiera już w sobotę)

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/38261.html

PS. Licze na recenzję filii z Bydzi ;)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 30, 2007 9:32 am   

recenzja z Twardowskiego
http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/38469.html
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
molly
Nowicjusz

Posty: 9
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 8:02 pm   

Warto iść na spektakle wystawiane przez tancerzy z Opery Nova.Ja bardzo aktywnie uczestnicze w życiu opery(jestem adeptką studia baletowego). Przed przyjściem pana Zajączkowskiego balet nie miał dobrego poziomu i tak naprawde nic się nie działo. Gady do opery przyszedł nowy kierownik(p.Zajączkowski) wprowadził wiele zmian (oczywiście na plus) przedewszystkim powiększył zespół i wzioł ich w obroty tak ze teraz można patrzeć i cieszyć oczy.
Polecam "Pana Twardowskiego" i oczywiście inne spaktakle:)
 
 
jaromir 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milosnik
Posty: 281
Wysłany: Wto Mar 16, 2010 7:08 pm   XVII BFO

Balet Danza Contemporanea de Cuba będzie gwiazdą tegorocznego XVII Bydgoskiego Festiwalu Operowego .
Wczoraj była informacja w edycji bydgoskiej GW, a przed pół godziną wziąłem ulotkę z holu kas biletowych TWON, wystąpią 8 i 9 maja. Mam ból głowy, chciałbym ich zobaczyć, a czy będę mógł?
W najbliższy weekend występują na scenie Sadllers Wells w Londynie i takie recenzje i notki prasowe:

World famous, but rarely seen outside of Cuba, this breathtaking company of 21 dancers brings the heat and passion of Cuba to the stage with an eclectic mix of contemporary dance fused with Afro-Caribbean and Spanish styles.


"Some of the best dancers I have ever danced with"
CARLOS ACOSTA

Cuba today produces some of the world’s finest contemporary and ballet dancers who perform around the globe, setting standards of excellence both as teachers and as performers. Leading the field is the unique and exciting Danza Contemporanea de Cuba, which this year celebrates an outstanding 50 years with its first ever major UK tour.
_________________
Tańcząc, ciałem powiesz także to, czego nie możesz wyrazić słowem.
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Mar 16, 2010 8:11 pm   

generalnie ja mam podejscie: jak przyjeżdżaja z Kuby, to walić w dym, a sie czlowiek nie zawiedzie i to na wszystko: i na klasyke i na wspolczesny i na inne.

Taki kraj chyba, ze jakos taniec jest im bliski i dobrze wychodzi. Pamietamy wszyscy jak Carlos Acosta tanczyl z babcia na ulicy? pamietamy... Ci ludzie maja taniec i muzyke w głowach, sercach i duszach. czują ją i uwidaczniają.

Polecam...

PS kiedys jak balet kubanski (klasyczny) byl w lodzi w ramach ŁSB to byl przebojem normalnie
 
     
jaromir 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milosnik
Posty: 281
Wysłany: Sro Mar 17, 2010 12:30 am   

Coś w tym jest.
Jak patrzec sie na zespoly amerykanskie ( i nie tylko ) to widac duza liczbe Kubanczykow.
Nie wiem czy ma swoj watek w temacie Ludzie baletu Alicia Alonso, ale to w pewnej mierze i jej zasluga - osoba niesamowita.
_________________
Tańcząc, ciałem powiesz także to, czego nie możesz wyrazić słowem.
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Mar 17, 2010 4:44 am   

tak, masz racje.

a na marginesie, to ja juz kiedys mowilam o moich wrazeniach jak ogladalam jakies fragmenty z Kuby na youtube... Ludzie w teatrze wielkim, po środku dyktator , tancerze tancza klasyczny balet, a publicznosc szaleje. Nie na zasadzie braw ale okrzykow i jakis westchnien glosnych zbiorowych uuuu, och, ach itd. albo porwywanie sie publicznosci i brawa na stojaco w trakcie spektaklu, jakby na jakims meczu dobrym... Mnie to normalnie oczarowalo.

Taka umiejetnosc spontanicznego zachwytu, mimo ze to byl najklasyczniejszy balet klasyczny (fakt wykonnaie cudne ale i tak)

PS jak z Kuby zespoly przyjezdzaja do Europy, to pewnie sobie tancerze potem patrza na publicznosc i mysla: co za drętwota...
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Cze 03, 2010 4:33 pm   

I jak ten Pan Twardowski? Nagrod sporo zgarnął, a na forum cisza... Scenografia ze zdjec tez ladnie wyglada.

Zauwazylam, ze w obecnie wystawianych baletach, wszyscy choreografofie to Polacy.

A i jeszcze co sadzicie o tancerzu Igorze Nakonechnyi (teraz chyba koryfej , jak nie to prosze poprawcie mnie) ?
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Sro Cze 09, 2010 11:39 pm   

Kurde Bydgoszcz jakoś tak nieco z boku stoi i kurcze nikt nic nie pisze.
Nie ma chyba na forum nikogo (aktywnego) stamtąd ...

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 7:53 am   

ja sie akurat zainteresowalam: raz, bo tam z łodzi przeszedl tancerz, a dwa, bo zwrocilam uwage, ze choreografami sa Polacy. I to tacy Polacy, ktorzy jak na jakis innych scenach cos robia, to konczy sie klapą... .
Nie wiem, moze jak robia dla Bydgoszczy, to dostają nagłego olśnienia geniuszu i te rzeczy sa ok. W kazdym razie np Twardowski wydaje sie byc jedną z ciekwaszych rzeczy.
No ale zawsze chyba warto zobaczyc, chocby ze wzgledu na tancerzy
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Lis 17, 2010 4:55 pm   

o co wlasciwie chodzi z tym zamieszaniem w balecie bydgoskim???
a macie jakies wyrobione zdanie na temat Marka Zajączkowskiego???- czy nie za bardzo?
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 1:18 pm   

bardzo :) Spektakle które widziałam - super, osiągnięcia, zespół, ruch, atrakcyjnośc dla widzów, ożywienie-super. Ale dyrekcja miała jak widać inne pomysły i zwolniła go. Ot i całe zamieszanie ;(
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 08, 2011 3:35 pm   

premiera Snu nocy letniej w Opera Nova w Bydgoszczy!

Inscenizacja i choreografia

Karol Urbański


Kierownictwo muzyczne

Jerzy Wołosiuk


Scenografia

Wacław Tadeusz Ostrowski


Kostiumy

Tijana Tyski


Reżyseria świateł

Maciej Igielski


Przygotowanie chóru

Henryk Wierzchoń


projekcje video

Krystian Drywa

Balet Opery Nova przygotowuje swą drugą (po marcowym "Zniewolonym umyśle") w tym roku premierę : zobaczymy "Sen nocy letniej" , którego libretto czerpie z komedii Szekspira ,do muzyki scenicznej i fragmentów symfonii Feliksa Mendelssohna.


W gaju w pobliżu Aten żyją elfy, swawolne leśne duchy. Ich król, Oberon, chce ukarać - ośmieszyć żonę, królową Tytanię, która go lekceważy. W sukurs przychodzi mu chochlik-psotnik, Puk. Aplikując uśpionym kochankom magiczny eliksir kwiatowy sprawia, iż zakochują się oni w pierwszej osobie ujrzanej po obudzeniu. Puk steruje uczuciami Hermii, Lizandra, Heleny i Demetriusza, a przede wszystkim Tytanii, która zapałała afektem do prostackiego rzemieślnika, Spodka . Sprytny Puk bawi się kosztem wszystkich na pograniczu jawy i snu. Perypetie uczuciowe wszystkich par skończą się szczęśliwie. Na jawie, czy we śnie ?


Realizatorzy :

Karol Urbański choreograf

ukończył Państwową Szkołę Baletową w Łodzi i filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Jeszcze podczas studiów związał się z Teatrem Wielkim w Łodzi, w którym przepracował jako tancerz i solista dziewięć lat, z dwuletnią przerwą, podczas której odbywał służbę wojskową w Centralnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego.

Od 1991 r. związany z baletem Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. W latach 1995-1997 tańczył w Norweskim Balecie Narodowym. W 1997 roku ponownie podjął pracę jako solista w balecie Opery Narodowej. W zespole tym pracował do 2010 roku. Pracował jako pedagog w szkołach baletowych w Łodzi i Warszawie. Współpracuje jako nauczyciel tańca klasycznego i współczesnego z grupami profesjonalnymi i nieprofesjonalnymi w kraju i zagranicą, prowadząc warsztaty i projekty. Założył ze Zbigniewem Czapskim Fundację „Centrum Tańca Współczesnego”. W roku 2008 odbył trzymiesięczny staż w Centrum Tańca Współczesnego „The Place” w Londynie.

Link do rozmowy z Karolem Urbańskim:

http://teatrdlawas.pl/tea...d=21740&Itemid=
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 21, 2012 9:34 pm   

Przyjeżdżają do Warszawy ze "Zniewolonym umysłem" Roberta Bondary. Słyszałem gdzieś, że to bardzo udane, czy ktoś widział?
http://www.teatrwielki.pl...nth=11&kid=1066
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 9:45 pm   

Ani widu, ani słychu na forum...

Ale już wiem, sam doszedłem. Także do tego skąd to milczenie. Niczego tam nie widzę na czubkach palców, za to chyba sporo do przemyślenia.
Dla mnie wygląda to bardzo zachęcająco:
http://www.opera.bydgoszc...?wydarzenieID=1
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13