www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mazowsze czy Śląsk
Autor Wiadomość
kropa
Nowicjusz

Posty: 39
Skąd: kuj-pom
Wysłany: Sro Gru 27, 2006 11:28 pm   Mazowsze czy Śląsk

jaki zespol z tych ktore podalem wolicie najbardziej i dlaczego, co bierzecie pod uwage wystawiajac ocene danemu zespołowi, pozdrawiam
 
 
 
mirrorball
Adept Baletu

Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 225
Wysłany: Czw Gru 28, 2006 10:57 am   

Śląsk!

częściej dodają nowy repertuar, który jest przebogaty, bo reprezentuje nie tylko folklor polski, ale też krajów bardzo odległych, np. Mongolii.
Projekty zmierzające w stronę innych technik tanecznych i letnie warsztaty tancow ludowych, wspolczesnego i jogi na zamku w Koszęcinie.

Mazowsze niestety od lat prezentuje ten sam repertuar: zmiana kolejności tańców nie urozmaica występu..

Niestety żadnego z zespołów nie widziałam na żywo (tylko w telewzji), więc o poziomie techniki tanecznej nie umiem wiele powiedzieć.

pozdrawiam
m.
 
 
melaniak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 31
Posty: 94
Skąd: Tarnów-Bytom
Wysłany: Czw Gru 28, 2006 12:47 pm   

Śląsk...

ogólnie lepszy zespół... większa tradycja.. ;)
_________________
Bo talent to praca!
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Gru 28, 2006 2:49 pm   

Ja np. wolę Mazowsze ;-)
Moim zdaniem są bardziej tacy hmm... do ludzi (o!) ;-)

EDIT:
Mazowsze wydaje mi się takie hmm....niestety mniej profesjonalne niż Śląsk, ale moim zdaniem mają ciekawszy program (jeśli chodzi o polskie tańce)

proszę o ograniczenie zwrotów typu: "hmm..."
mod.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
kropa
Nowicjusz

Posty: 39
Skąd: kuj-pom
Wysłany: Czw Gru 28, 2006 4:56 pm   

troche jest smutne to ze "M" jest ambasadorem polskiej kultury a prezentuje taki a nie inny poziom :( czy ktos z was wybiera sie na eliminacje do ktoregos z zespołów w przyszłości?, pozdrawiam
 
 
 
angel_26
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Pon Sty 15, 2007 9:05 pm   

niepodważalnie Mazowsze
Śląsk jest ściemą jakiej dawno nie widziałem
zmiana repertuaru- o co chodzi czy marka jaką jest zespół ludowy powinna się zmieniać dla mnie jest on tylko tandetną namiastką słynnego zespołu Mojsiejeva
 
 
mirrorball
Adept Baletu

Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 225
Wysłany: Pon Sty 15, 2007 9:33 pm   

zespół ludowy jest marką

ale nie zapomnij, że ogląda go nie tylko publiczność zagraniczna pierwszy i ostatni zapewne raz w życiu, ale i Polacy, którzy już na drugim koncercie po prostu się nudzą- bo ileż można razy oglądać niezmienianą od 40 lat suitę tańców lubelskich w wypłowiałych strojach?

tym bardziej, że Mazowsze nie opracowało jeszcze wielu polskich regionów, a mogłoby, bo bazuje na "klasyce" od wielu wielu lat.. chodzi zarówno o tańce jak i o pieśni

pozdrawiam
m.
 
 
angel_26
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Pon Sty 15, 2007 9:58 pm   

wszystko ok. rozumiem Twoje zdanie
ale dziwi mnie jedno zachwyt nad czymś co trudno nazwać a tym czymś są nowe programy śląska
1: jak można było zepsuć tak wspaniały Zespół jakim był Śląsk
2: jak się patrzę na tańce innych krajów to stwierdzam że nawet obok nich nie stały
3: a co do poziomu artystycznego to miałbym wiele do życzenia.

ps. w mazowszu podoba mi się jedno
jak wskazuje nazwa jest to Zespół oparty na tańcach i piesniach ludowych
a nie słyszałem by w ostatnich czasach jakiś nowy region się pojawił
I już tak dla sprostowania: ja naprawdę lubię Śląsk - ale ten dobry stary ludowy
serdecznie pozdrawiam
 
 
a.k.
Adept Baletu


Posty: 148
Wysłany: Sob Sty 20, 2007 2:28 pm   

a tak sie stało ze Sląskiem po śmierci P. Hadyny.....
Bardzo żałuję.

Koszęcin jest cusowny. Czuję wielki sentyment do tego miejsca.
_________________
Gdy wypowiesz jej imię - znika
 
 
mirrorball
Adept Baletu

Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 225
Wysłany: Wto Sty 30, 2007 6:56 pm   

angel_26 napisał/a:

a nie słyszałem by w ostatnich czasach jakiś nowy region się pojawił

nowy region się nie pojawił, ale pozostało jeszcze wiele regionów do opracowania, których Mazowsze nie ma w swoim repertuarze

pozdrawiam
m.
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 2:41 pm   

ja wybieram sie na eliminacje...w przyszlym roku.
 
 
Aga
Adept Baletu


Posty: 149
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 8:44 pm   

Olimpia napisał/a:
ja wybieram sie na eliminacje...w przyszlym roku.


A do którego zespołu?

Poza tym wolę Śląsk. Reprezentuje naprawdę wysoki poziom. Od czasu do czasu bywam na ich koncertach (ostatnio kolędowy - w styczniu).
Ostatnio zmieniony przez Aga Wto Lut 27, 2007 9:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 9:05 pm   

Aga, do Mazowsza.
Mialam jechac juz w tym roku. Zwykle przesluchania byly w maju, kwietniu. A w tym roku w lutym, 16. Zbieglo mi sie to z terminem egzaminu na studiach no i klapa...
Ale zagladalam tez na strone Slaska i nie wykluczam, ze i tam sprobuje.
 
 
Aga
Adept Baletu


Posty: 149
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 9:40 pm   

Wydaje mi się,że do Śląska przesłuchania są na bierząco.Tak powiedział mi znajomy,który jest tam już kilka lat (jest solistą -barytonem). Poza tym inny kolega przeszedł do Śląska z Mazowsza gdzieś w marcu więc chyba wystarczy porozumieć się z osobą,która powadzi przesłuchania.
Poza tym w Mazowszu musisz dobrze spiewać (nawet w balecie).Widzę,że bardziej odpowiada Ci stylistyka Mazowsza. Ja wolę Śląsk.Urodziłam się na Ślasku (do Koszęcina mam 15 km.) więc chyba dlatego też mam taki sentyment.Powodzenia podczas przesłuchania. Mam nadzieję,że napiszesz jak Ci poszło.
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 11:59 pm   

Ze spiewaniem nie jest zle, mam oprocz baletowej za soba szkole muzyczna 1stopnia wiec cos tam umiem. No i moj mezczyzna jest spiewakiem. Dam rade.
A co do zespolu, to nawet nie wiem ktory wole chyba. Chcialabym po prostu tanczyc.
 
 
Aga
Adept Baletu


Posty: 149
Wysłany: Sro Lut 28, 2007 9:48 am   

Moim zdaniem bardziej rozwiniesz się w Sląsku. W programie mają nie tylko taniec ludowy ale też irlandzki, współczesny a nawet widziałam klasykę (dziewczyny tańczyły na pointach). Przypuszczam,że razem z chłopakiem chcecie zdawać. Jeżeli jest po wokalu (AM) to może nawet solistą zostanie (tak było z moim kolegą). Też myslałam aby zdawać do Śląska (do chóru- sopran) ale zostałam nauczycielem i... jakos tak wyszło.
 
 
arabeseczka
Nowicjusz

Posty: 34
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Sro Lut 28, 2007 7:18 pm   

Ja wolę Śląsk. Wydaje mi się, że "idzie z duchem czasu" jednocześnie zachowując swój charakter. No i daje większą szansę rozwoju. Nie tylko taniec ludowy, również tańce innych narodów i widowiska taneczne oparte na tańcu klasycznym- to jeśli chodzi o balet. A chór to tez nie tylko ludowy repertuar. Kolędy, piosenki zagraniczne, popularne, klasyczne, religijne.
Śląsk daje możliwość indywidualnych audycji zarówno do baletu jak i chóru. Wystarczy zadzwonić i się umówić.

Nie twierdzę, ze Mazowsze jest złe. Ale wydaje sie troszkę skostniałe. Dzisiaj na koncercie można zobaczyć identyczny repertuar jak 10 lat temu.
_________________
Mądrość to umiejętność właściwego wykorzystania inteligencji.
 
 
 
Mazowszak 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Wiek: 36
Posty: 7
Skąd: Zamość, obecnie Wawa
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 4:09 pm   

coz, jak widac pracuje w mazowszu... bedzie juz prawie 2 lata:). nie bede zatem sie wypowiadal na temat który zespol wole... ja zawsze chcialem byc w "M" i jestem:) repertuar moze i ten sam, ale nie zgodze sie ze zdaniami, ze poziom jego wykonania jest niski. czlowiek jest czlowiekiem, a jeden koncert "M" to wieeeelki wysilek, uwiezcie mi. czasem zmeczenie daje znac o sobie i na to nie ma rady. mimo wszystko... praca marzenie:)
pozdrawiam
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 4:34 pm   

Oo..fajnie :) Powiedz jak wygladaja przesluchania, jakich ludzi przyjmuja?
Tez bardzo kiedys chcialam tanczyc w Mazowszu (kiedys...taaa :) )...
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
Mazowszak 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Wiek: 36
Posty: 7
Skąd: Zamość, obecnie Wawa
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 7:47 pm   

coz, trudno jednoznacznie powiedziec. sa organizowane eliminacje, zazwyczaj w lutym i maju, badz czerwcu. ale to nie jest regola, zawsze mozna zglosic swoja chec i umowic sie na indywiudualna audycje. co decyduje o przyjeciu?... wedlug mnie sa to na pewno pewne umiejetnosci, a moze bardziej warunki, czy mozliwosci do ich rozwiniecia. to dotyczy zarowno osob po szkole baletowej jak i tzw amatorow. mozna by na ten temat pisac i pisac, ale najlepiej przekonac sie samemu;) ja nie zaluje...:)
 
     
Zuzienna 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
Tancerz
Wiek: 33
Posty: 7
Skąd: Kedzierzyn
Wysłany: Nie Mar 08, 2009 5:16 am   

Śląsk :) W maju będe starać o miejsce w ich zespole. Byłam kilka razy u nich na warsztatach. Wspaniali instruktorzy i cudowna sala baletowa :)
_________________
Bo ja tańczyć chcę! xD
 
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Nie Mar 08, 2009 6:50 pm   

Jako zwykły widz powiem co myśle. Oba zespoły bazują z definicji na historycznej ludowości. Pomimo, że dażę je głęboką estymą to stwierdzam wyczerpanie się formuły na której one bazują. Owszem ludowość będzie istnieć zawsze ale zmieniona bo czyż diskopolo czy "Ich Troje" i Doda nie są tą wspólczesną ludowością?
Uważam więc iż nadchodzi powoli ich kres.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Katia 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerka
Wiek: 29
Posty: 317
Skąd: Bytom
Wysłany: Wto Cze 01, 2010 9:06 pm   

A wiecie co ja sądzę?
Że ZPiT Śląsk jest niesamowity pod względem śpiewu i tańca. Mówię to, co widzę, gdyż wiele razy byłam na ich koncertach.

Mazowsze jest również bardzo dobrym zespołem, atmosfera pomiędzy tancerzami jest taka bardziej rodzinna. Widać to na scenie jak każdy do siebie się uśmiecha, gra aktorsko. Nie zmienia to faktu, iż są jacyś gorsi. Wydaje mi się, że pod względem wokalnym Śląsk jest lepszy. Ale dobry wątek założyliście. Otóż zawsze się spieram z znajomymi który zespół jest lepszy.

Podsumowując - Mnie bardziej urzeka 'Śląsk' ale 'Mazowsze'...kurczę...oni tańczą folklor z takim zamiłowaniem. Ciężko ocenić dwa zespoły...GIGANTY. Obydwa zespoły są nieziemskie.

Ale się rozgadałam. :P
_________________
"Black hole sun,
Won't you come
And wash away the rain?"
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Sro Cze 02, 2010 11:02 pm   

Dla mnie ani M ani S nie jest prawdziwym ludowym zespolem. Jest atrakcyjny i ma swoja klase. Bardzo cenie dzialanosc p Sygietynskich i p Hadyny, takich ludzi brakuje. Ale za wybaczeniem nigdy nie widzialam ludzi na wsi tanczacych z obciagnieta stopa albo bardzo prosta reka w gorze. Poprostu taniec ludowy z baletowa maniera do mnie nie przemawia.
Ja wole tance ludowe rzeczywiste , czyli takie jakie byly tanczone na wsiach zawsze z tradycja. Jak pamietaja je babcie w chusteczkach na glowie albo starzy grajkowie, ktorzy umilali swoja muzyka rodzinne swieta i uroczystosci na wsiach. Pewnie na scenie to nie jest atrakcyjne ale przynajmniej prawdziwe.

Zespoly ludowe maja jednak bardzo dobra ceche, jednocza ludzi w roznym wieku, czesto wystepuja pokolenia, maja dluga tradycje, no i co dla mnie sie liczy ucza i wychowuja. Tak trzymac!
Mnie najbardziej do gustu przypadl swego czasu zespol z Lublina.
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Sro Cze 02, 2010 11:02 pm   

Dla mnie ani M ani S nie jest prawdziwym ludowym zespolem. Jest atrakcyjny i ma swoja klase. Bardzo cenie dzialanosc p Sygietynskich i p Hadyny, takich ludzi brakuje. Ale za wybaczeniem nigdy nie widzialam ludzi na wsi tanczacych z obciagnieta stopa albo bardzo prosta reka w gorze. Poprostu taniec ludowy z baletowa maniera do mnie nie przemawia.
Ja wole tance ludowe rzeczywiste , czyli takie jakie byly tanczone na wsiach zawsze z tradycja. Jak pamietaja je babcie w chusteczkach na glowie albo starzy grajkowie, ktorzy umilali swoja muzyka rodzinne swieta i uroczystosci na wsiach. Pewnie na scenie to nie jest atrakcyjne ale przynajmniej prawdziwe.

Zespoly ludowe maja jednak bardzo dobra ceche, jednocza ludzi w roznym wieku, czesto wystepuja pokolenia, maja dluga tradycje, no i co dla mnie sie liczy ucza i wychowuja. Tak trzymac!
Mnie najbardziej do gustu przypadl swego czasu zespol z Lublina.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12