www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Marta Fiedler solistka TW ON
Autor Wiadomość
Gość
Gość
Wysłany: Nie Sty 09, 2005 2:51 pm   Marta Fiedler solistka TW ON

Pani Marta jest nową solistką Teatru Wielkiego Opery Narodowej w sezonie 2004-2005. "Przyszła" do Warszawy z Poznania gdzie w tamtejszym Teatrze Wielkim była pierwszą solistką.
 
 
QkoO
Gość
Wysłany: Nie Sty 09, 2005 3:34 pm   

widzialem Pania Marte jeszcze w Poznaniu i moge zapewnic ze jest swietna, niebywala osobowosc sceniczna - zreszta, tak o niej powiedzial Mariusz Trelinski. Ale jestem ciekaw co wy myslicie o pani Marcie.
Pozdrawiam
 
 
Gość

Wysłany: Nie Sty 09, 2005 4:41 pm   

Owszem była solistka Teatru Wielkiego w Poznaniu, ale nie pierwsza, ten tytuł należał (i należy nadal) do pani Beaty Wrzosek.
 
 
qkoo
Gość
Wysłany: Nie Sty 09, 2005 6:01 pm   

radzil bym zweryfikowac informacje na ten temat, ale owszem Pani Wrzosek jest pierwsza solistka a Pani Marta miala ten tytol rowniez i w odroznieniu od Pani Beaty ktora na ten tytol juz nie zasluguje bo na scenie przypomina raczej kaczke niz baletnice, Pani Marta zasluguje jak najbardziej. a jezeli drogi Gosciu zarzuczasz mi poswiadczenie nieprawdy w tej kwestjii mam na to niezbite dowody ktore jestem gotow okazac.
wiarygodny Qkoo pozdrawiam
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Nie Sty 09, 2005 10:02 pm   

Pax, pax kochani forumowicze. Tytuł solistki, a później pierwszej solistki otrzymuje się za okreslone postepy w baletowej sztuce, za wyjatkowo udane partie, osiągnięcia itp. na okreslonym poziomie kariery i niezwykle rzadko zdaża się, by kogos w tej ustalonej chierarchii "zdegradowano". Stąd nawet jesli zasłużona i swego czasu wybitna pierwsza solistka nie tańczy już tak pieknie jak dawniej (z racji wieku, kontuzji, gorszej formy) nie powoduje to, ze ju na swój tytuł nie zasługuje. W Warszawie mamy primabalerinę ElżbietęKwiatkowską, która tańczy dzis już tylko (choc świetnie) Carmen w balecie Eka, taniec hiszpański w Jeziorze, Dziewczyne w Cudownym mandarynie i Powracających falach i czasem wróżke bzu w Śpiącej. Ale JEST primabaleriną, bo w swoim czasie osiągnęła jako tancerka wszystko, co mogła osiągnąć.

A wracając do tematu: Marta Fiedler była pierwszą solistką w Poznaniu, w Warszawie jest solistką. Szczegółowa biografia na stonie internetowej TW-ON w dziale Ludzie - soliści baletu
 
 
lucynda
Gość
Wysłany: Nie Sty 09, 2005 10:07 pm   

"niebywala osobowosc sceniczna - zreszta, tak o niej powiedzial Mariusz Trelinski"
będę złosliwa - odkąd to Treliński jest wyrocznią w sprawach baletu???????
 
 
Gość

Wysłany: Nie Sty 09, 2005 10:15 pm   

Przepraszam najmocniej Goscia i wszystkich innych forumowiczow, po prostu informacji o Pani Marcie Fiedler jako pierwszej solistce w Poznaniu nie sprawdzilam, a odkąd pamiętam mam utrwalone w świadomosci, ze tytul ten ma pani Beata Wrzosek.
A rozwiajajac temat, zgadzam sie z Kasia G. Tytul pierwszej solistki z czasem nabiera charakteru tytulu honorowego, a niekoniecznie odzwierciedlajace aktualna forme tancerki. Pozdrawiam.
 
 
qkoo
Gość
Wysłany: Pon Sty 10, 2005 12:05 am   

a i owszem zgadzam sie co do tytulu pierwszej solistki i choc tu nie obecna to przepraszam Pysie czyli Beate Wrzosek za moje wczesniejsze tyrady. No to juz sie poprzepraszalismy wiec mozna dalej, a wiec Pan Trelinski nie jest bynajmniej wyrocznia w kwestii baletu ale jest wielkim rezyserem i niezwykle swiadomym i madrym artysta, a czlowiek ktory realizuje "Takie" przedsiewziecia teatralne i jest nie bez podstawnie uwazany za jednego z najwiekszych na swiecie rezyserow operowych wspolczesnie nam zyjacych, to Pan Trelinski jest dla mnie niepodważalnym autorytetem w kwestii tearu i sztuki w ogole.
pozdrawiam qkoo
 
 
lucynda
Gość
Wysłany: Pon Sty 10, 2005 12:21 am   

Dla Ciebie jest autorytetem - ok, for me niestety Nie. Ale z ciekawości - kiedyż to Mariusz Trelinski miał okazje zauważyć tę osobowośc u Marty Fiedler? Wiem, że wystepowała w Andrea Chenier (z jej biografii), widziałam ten spektakl - balet ma tam raczej ograniczone zadania... Prezpraszam, to nie złosliwość tylko przyznanie sie do niewiedzy - gdzie tam pojawiała sie Marta Fiedler?
 
 
ramak
Nowicjusz

Posty: 6
Skąd: mówią Ciechanów
Wysłany: Sob Mar 11, 2006 9:20 am   

o kurka z góry mówiem nie znam się na balecie, ale niech mnie ślag jakie to piękne

Byłem na jeziorze i się popłakałem

Teraz Spartakus i czułem takie fale gorąca

Ehh zaczynam chodzić na balet

Wydaje mi się, że to to czego przez 31 lat szukałem. Szkoda, że tak poźno i sam nie mogę tańczyć :cry: Ale popatrzeć można :) A Marta Fiedler no coż chyba się znów zakochałem :wink:
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Sob Mar 11, 2006 3:03 pm   

hej ramak, witamy w gronie baletomanów :) nigdy nie mów nigdy - na pewno jesteś w stanie znaleźć jakieś zajęcia dla dorosłych :) na karierę solową nie ma co liczyć, ale przecież najważniejsze to tańczyć dla siebie :) pozdrawiam
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
ramak
Nowicjusz

Posty: 6
Skąd: mówią Ciechanów
Wysłany: Sob Mar 11, 2006 4:10 pm   

nie no ja się niejasno wyraziłem ze mnie nie jest taki Fred Aster chociaz kwiatuszkiem mnie nazywano :) ja mam wielkie pretensje do tańca, ale na tym się kończy. Zdolności mam w innym kierunku, tzn. tak się przekonuję, że je mam ;) Ale ja mam pytanko. Widziałem z okazji rewolucji pomarańczowej występ w telewizji wydaje mi się ukraińskiego tancerza. Był niesamowity. Wie ktoś może o kogo mi chodzi? A i jeszcze jedno. Jak przechytrzyć stróżów i zobaczyć w bibliotece Opery Narodowej spektakl, na którym się było? I czy możliwym jest zdobycie go? Dla użytku własnego rzecz jasna. Nawet żonie nie pokażę;) O właśnie Jezioro łabędzie ze stycznia 2006r. Była wtedy taka pani zagramaniczna Tsymbal chyba. Pozdrawiam <:)

poniższe posty nie związane z tematem zostały usuniete, przypominam że kolor czcionki inny niz czarny zarezerwowany jest dla administratorów i moderatorów, uprasza się o nie tworzenie off topów dotyczących funkcjonowania na forum i zasad pisania na nim
pozdrawiam
moderator Kasia G
Ostatnio zmieniony przez ramak Sob Mar 11, 2006 5:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
BLT
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Pią Maj 26, 2006 5:59 pm   

Marat Fidler hmm no jest dobra ale tez pamietam ja jak tanczyla w ostatniej linii zespolu i wcale sie nie wyrozniala od reszty
_________________
Zycie nie powtarza sie dwa razy , trzeba z niego wyciagnac ile sie da
 
 
qkoo
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Czw Lip 06, 2006 11:20 am   

BLT napisał/a:
Marat Fidler hmm no jest dobra ale tez pamietam ja jak tanczyla w ostatniej linii zespolu i wcale sie nie wyrozniala od reszty


gwoli wyjasnienia, Marta Fiedler nigdy nie tanczyla w ostatniej linii.

dziekujemy za usciślenie
poniższe posty jako nie wnoszące nic do dyskusji zostają wykasowane
moderator
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Wto Lis 07, 2006 3:05 pm   

Czy Fiedler to nazwisko po mężu?Bo pamietam ,że szukałam Marty Wojtaszewskiej w zespolach roznych teatrow,bo mialam szczescie byc jeszcze w poznaniu jak konczyla szkole i chyba wszystko zaczyna mi sie klarowac :oops: ...
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Gamzatti 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
Uczennica OSB
Wiek: 30
Posty: 40
Skąd: Nibylandia
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 10:53 pm   

http://www.teatrwielki.pl...h&full=1&id=524
tu macie chyba wszystko co byscie o niej chceli wiedziec :)
_________________
Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 01, 2009 9:15 am   

znakomity wywiad i sesja fotograficzna artystki w najnowszym numerze VIVY! (z 1 października 2009)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sro Paź 07, 2009 8:56 pm   

http://polki.pl/viva_artykul,10015648.html

a tu artykul
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Czw Paź 08, 2009 6:27 am   

Morał z tej historii jest taki, że nie ważne co i jak pięknie tańczysz i jaka jesteś niszową gwiazdą, aż zagrasz w reklamie a wtedy...
Wtedy jesteś już gwiazdą ...


Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
jaromir 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milosnik
Posty: 281
Wysłany: Czw Paź 08, 2009 8:33 am   

Torin- rozumiem, ze Marta F. wystąpila w reklamie i jakby stąd wywiad z nią?

A co do wywiadu w Vivie, bardzo ciekawym, szczerym , można ja podziwiać jako człowieka - szkoda, że w pewnych wypowiedziach, gdy mówi o komplikacjach zdrowotnych, straszy rodziców dzieci, które chciałby zająć się baletem .

Nie dziwię się też , ze patrzą na nią nie tylko jako solistkę, ale jak na piękną kobietę ( jakie oczy !)
_________________
Tańcząc, ciałem powiesz także to, czego nie możesz wyrazić słowem.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 08, 2009 12:33 pm   

tak jaromirze, Marta F. wystąpiła w reklamie Skody która obecnie jest emitowana przez rózne telewizje. Do zobaczenia w odnośnym wątku

http://www.balet.pl/forum...t=4293&start=50
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Paź 15, 2009 3:16 pm   

pierwszy raz właśnie zobaczyłam tę reklamę,..
PS jednak chyba czesm warto ogladać TV... naturalnie nie za czesto.
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 8:09 pm   

Torin napisał/a:
Morał z tej historii jest taki, że nie ważne co i jak pięknie tańczysz i jaka jesteś niszową gwiazdą, aż zagrasz w reklamie a wtedy...
Wtedy jesteś już gwiazdą ...

Torin

Torin, nie przesadzałabym znowu, nikt raczej Marty Fiedler nie potraktował jako gwiazdy- chodzi Ci o sam fakt, iż zrobili z nią wywiad?
Z każdym robią wywiad, kto się pojawia gdziekolwiek gdzie można go zauważyć, co nie znaczy, że jest gwiazdą (co też jest pojęciem względnym, bo w jakim sensie gwiazdą? Gwiazdą publiczną? Gwiazdą baletu?).
A wywiad dość fajny, chociaż zaskoczyło mnie to, że Marta Fiedler emanuje taką pewnością siebie, hm, u tancerek dość niespotykane ale miło :wink:
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 27, 2009 9:06 am   

myslę że Torin miał na myśli współczesne "medialne" bycie gwiazda - czyli obecnośc w mediach - bycie "celebrytą" - ze tancerzom niezwykle rzadko się to zdarza, więc cieszy że ktokolwiek z tej branży tam sie przebił ;)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Wto Paź 27, 2009 9:25 am   

Kasia G idealnie odczytała me intencję i co więcej zwięźle w słowa przekuła (umiejętność mi raczej nieznana ;) ) Doookładnie o to mi chodziło :)

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12