www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagadki light - październik 2006
Autor Wiadomość
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Paź 05, 2006 9:19 pm   Zagadki light - październik 2006

Skoro jesień już nas dopadła, październik tak samo to pozwoliłam sobie założyć nowy temat i jako, że w ostatniej zagadce dostałam pkt zadać następną :wink:
Jeśli ktoś bardzo chciał zadać zagadkę to nigdzie się nikomu nie spieszy - zdążymy ze wszystkim :wink:

A więc oto moja zagadka:


1. Jaki to balet? (1pkt)
2. Imię i nazwisko tancerzy widniejących na zdjęciu, oraz zespół baletowy, do którego należą. (3pkt)
3. Premiera światowa (dokładna data i miejsce). (1pkt)
Żeby nie zadawać bezprzerwy tych samych pytań do różnych zdjęc:
4. Jaką scene przedstawia zdjęcie i dlaczego postępowanie bohaterki było takie, a nie inne? - proszę raczej o szczegóły, niż konkrety :) (mam nadzieję, że pytanie jest zrozumiałe :wink: ) (2pkt)

Życzę powodzenia!!! Łącznie można zdobyć 7pkt :): ):)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
Ostatnio zmieniony przez M. Sob Lut 07, 2009 3:11 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Paź 08, 2006 9:59 am   

Jest to balet w 3 aktach, a polska premiera odbyła się 25 VI 1979r w Bydgoszczy...
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Paź 08, 2006 11:30 am   

Jest to Anna Karenina, balet Borisa Ejfmana.A na zdjęciu widnieją: Yuri Smekalov i Maria Abashova.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Paź 08, 2006 1:46 pm   

Tak :) 4pkt dla Bajaderki :)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Paź 11, 2006 4:40 pm   

Nie wiem czy o to chodzi ale moze to moment kiedy Anna wzięła narkotyki a postepowanie jest takie a ni inne bo jest pod ich wplywem?
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Paź 11, 2006 4:44 pm   

No tez... Ale czym kieruje sie Anna popelniajac samobójstwo?
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Paź 11, 2006 4:46 pm   

Jest bardzo zagubiona. Jej dramat polega na tym, ze nie potrafi wybrac pomiedzy dwoma mezczyznami, ktorzy i tak potrafia sie jakos tam nia "podzielic". Jest "rozproszona" pomiedzy swego meza-oschlego, zimnego, stanowczego i syna, a kochanka- namietnego i kochajacego.Zalamana, zamknieta w kregu swych uczuc postanawia sie zabic.
Ostatnio zmieniony przez .:tutu:. Sro Paź 11, 2006 4:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Paź 11, 2006 4:47 pm   

Dalej nie o to mi chodzi :P Ale to i tak juz nie Twoja kolejka :wink:
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 16, 2006 2:54 pm   

Coś Wam nie idzie ta zagadka :P
Podpowiedź co do światowej premiery: jest to 161 dzień roku (w roku nieprzestępnym). W roku premiery urodziło sie wiele polskich aktorów tj.: Maja Ostaszewska, Michał Żebrowski, Piotr Adamczyk)

No już chyba z premierą nie powinno być problemów :wink:
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Paź 16, 2006 3:59 pm   

"Dopiero w scenie omamów Anny pod wpływem opium i w finale z corps de ballet będącym (nie: udającym) pociągiem, pod którym ginie bohaterka, zburzenie dekoracji daje ciekawy efekt."
http://www.trubadur.pl/Biul_36/Anna.html
Premiera:
10 czerwiec 1972 ( ?)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Adamczyk [data urodzenia Adamczyka]
EDIT: Columbino, Ty chyba caly czas mowisz o premierze ksiazki, bo tak szukam i premiera baletu przypada na rok 2005 [Ejfmana] ...
http://www.russia-ic.com/news/show/601/
http://www.socialaffairsu...ives/000353.php
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Paź 17, 2006 1:50 pm   

.:tutu:. napisał/a:

EDIT: Columbino, Ty chyba caly czas mowisz o premierze ksiazki, bo tak szukam i premiera baletu przypada na rok 2005 [Ejfmana] ...

No właśnie tez mi się tak wydaje, ale nic nie piszę, bo myślałam, że się pomyliłam. Columbinko, jak to jest?
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Paź 20, 2006 10:15 am   

Nie, nie... Książka została napisana dużo, dużo wcześniej (prawie 100 lat) :wink: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lew_To%C5%82stoj
Natomiast może faktycznie przesadziłam z tą światową premierą (przyznam szczerze, że nie sprawdziłam czy taka info można znaleść w internecie :oops: ), bo raczej nie wszyscy posiadają "Przewodnik baletowy" Turskiej :wink:

Więc przyznam .:tutu:. 3pkt, mimo, że nie podała miejsca premiery i nie trafiła w dziesiątkę z tym ostatnim pytaniem...

Przepraszam, jeśli niektóre pytania nie były na poziomia LITE!!! :wink:

Czekamy na następną zagadkę :)

Prawidłowe odpowiedzi to:
3. 10 VI 1972 Moskwa
4. Zdjęcie przedstawia śmierć Anny, która decyduję się ponieść śmierć pod kołami pociągu, gdyż w podobnej sytuacji poznała na stacji Wrońskiego.
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Paź 20, 2006 11:01 pm   

http://img186.imageshack....ralalalaui6.jpg
Co to za balet? (2pkt)
Jaka to tancerka? (1 pkt)
Jaki tancerz? (2 pkt)
Libretto w skrócie (3 pkt)

Razem do uzyskania 8 pkt;)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Sob Paź 21, 2006 9:55 am   

Korsarz, Gilian Murphy reszta dla kogoś innego :wink:
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Paź 21, 2006 11:02 am   

i Roman Zhurbin http://www.abt.org/inside...asp?News_ID=140

Jest to historia pięknej Greczynki Medory uprowadzanej na zmianę przez złego paszę i dobrego korsarza. Dziewczyna, w zdominowanym przez mężczyzn świecie orientu, nie ma zbyt wiele do powiedzenia, ale tańczy bez chwili wytchnienia. W ślad za nią podąża zawsze jej przyjaciółka Gulnara
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Paź 21, 2006 11:28 am   

Akt 1:
Targ niewolników. Na placu pojawia sie Konrad i dostrzega piekna Medore. Jednak Zeid-pasza postanawia ja kupic od Izaaka. Dziewczyna chroni sie pod opieke Konrada. Wodz korsarzy porywa Izaaka i jego kobiety, a Medora z Konradem uciekaja.
Pałac Konrada. Ofiarowuje on Medorze jego skarby w zamian za jej milosc. Konrad na jej prosbe uwalnia wszystkie kobiety-niewolnice Izaaka. Izaak chce je odkupic jednak Konrad jest nieugiety. Izaak zasypia po powachaniu kwiatu lotosu. Korsarze zapraszaja na uczte. Medora daje kwiat Konradowi z niewiedzy a ten go wacha i rowniez zasypia. Na Medore napadaja korsarze.

Akt 2:
Ogrod Zeid-paszy. Wsrod jego niewolnic wybucha klotnia. Nagle zjawia sie Izaak z Medora i Zeid-pasza postanawia ja w koncu kupic. Nagle zjawia sie Konrad wraz z Korsarzami i porywa Medore. Ludzie Zeid-paszy obezwladniaja Konrada.

Akt 3:
Pasza szantazuje Medore, ze jesli za niego wyjdzie to jej ukochany bedzie zyl. Ona odmawia. Pasza postanawia zabic Konrada. Medora blaga by go ocalil. Dopuszcza ja do Konrada. Postanawiajac umrzec razem. Jednak Gulmara karze zgodzic sie na slub z Pasza i w zamian obiecuje ulatwic im ucieczke. W nocy juz po ceremoni Medora i Konrad uciekaja.
Podczas pobytu na statu rozpetuje sie burza, ktora niszczy statek. Opowiesc konczy modlitwa oocalenie.
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Paź 21, 2006 11:57 am   

Oh, dziewczyny-jak szybko! :wink:

Odylia- 3 pkt
DrCoppelius- 2 pkt za tancerza

I tu mam jeszcze dylemat, bo Columbinka też dała dobre libretto, co prawda troszkę później, ale jest pełniejsze.... W takim razie może dam po półtora punktu, zgadzacie się dziewczyny?
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Paź 28, 2006 12:44 pm   

moge ja? bo tak się nikt nie oddzywa...

EDIT: http://img83.imageshack.u...=zagadkaqi0.gif
balet - 2pkt
za każdego z tancerza rowniez po 2 pkt
razem do zdobycia 6pkt
powodzenia ;)
 
 
 
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Paź 28, 2006 2:17 pm   

Coppelia?
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Paź 28, 2006 8:44 pm   

tak, 2 pkt dla .:tutu:. ;)
 
 
 
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Lis 04, 2006 2:35 pm   

Franz: Benjamin Johnson
Dr Copplius: Andrew Rist
http://www.balletminnesot...s/Coppelia.html
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Lis 04, 2006 9:51 pm   

tak, 4 pkt dla .:tutu:. ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13