www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
HELENA KARPUCHINA-ODKRYCIE BALETU
Autor Wiadomość
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lis 02, 2006 4:54 pm   

Nie wiem, czy powinny, wiem, że Elena tak ma. :) Na pewno jest to jak najbardziej pożądane. :lol:
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Czw Lis 02, 2006 5:06 pm   

gdybym miła powiedzieć, według zdjęć, co mi się w Elenie nie podoba, to bym powiedziała: miny. na niektórych fotkach wyszła koszmarnie właśnie przez mimikę. ale to tlyko fotki, więc nie wiadomo, jak jest naprawdę...
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
śnieżka_balerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lis 08, 2006 6:47 pm   

ale przecież to są akurat takie ujęcia, ja też mam czasami zdjątku w których mam mine jak nie wiadomo kto... :P
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sro Lis 08, 2006 8:08 pm   

wiem! wiem! w końcu zdjęcie to ułamek sekundy...
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Flora
Nowicjusz

Posty: 24
Wysłany: Sro Gru 27, 2006 6:15 pm   

Zapewne główna bohaterka tego wątku nie ma czasu czytać naszego forum, bo ciągle pracuje. Ale ... nigdy nic nie wiadomo!!
Byż może ktoś z jej bliskich przyjaciół poinformował ją, że tu taka dyskusja nie jej temat i od tej pory (H)elenka zagląda tu :-)
Jeśli tak, to chciałabym życzyć jej (Tobie - doroga (H)elenko!!) dużo zdrowia i szczęścia, zdanej matury, dyplomu i wspaniałej pracy w przyszłości!
Bo to jest najważniejsze!!! Wszak gdańska OSB miała już wybitne uczennice, np. Anię Sąsiadek, czy Magdę Wałęsę i niestety miały one potem różne prolemy, od nękających kontuzji począwszy, po tzw brak szczęścia w karierze. Ech, życie!!
Wszystkim wspomnianym utalentowanych paniom i pozostałym forumowiczom życzę szczęścia i powodzenia w 2007 roku!!
A za (H)elenkę szczególnie będę trzymała kciuki!
F.
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Sty 03, 2007 6:09 pm   

Elene (wraz z jej kolezanka ze szkoly) bedzie mozna zobaczyc na konkursie w Lozannie.


czy tutaj widac siniaka na nodze? Ciekawe z jakiego powodu sie pojawil?
 
 
 
a.k.
Adept Baletu


Posty: 148
Wysłany: Sro Sty 03, 2007 6:46 pm   

a kiedy ten konkurs?
tak, wygląda na siniaka...choć może to jakaś wada na zdjęciu...kto to wie
_________________
Gdy wypowiesz jej imię - znika
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Sty 03, 2007 6:47 pm   

Co dziwnego jest w siniaku na nodze? To normalne, ze czasem sie robia. Rownie dobrze mogla uderzyc sie o krzeslo, jak na lekcji o drazek.

Nie wydaje mi sie to czyms specjalnym, i wartym omawiania.

Z tym ze na wystepy zwykle sie siniaki probuje czyms zatuszowac ;)

Ale zdjecie piekne :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
florinka
Nowicjusz


Posty: 35
Wysłany: Pon Kwi 02, 2007 9:07 pm   

grand prix dla Eleny w gdańsku...sprawiedliwie,czy nie?
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Pon Kwi 02, 2007 9:21 pm   

Zdecydowanie sprawiedliwie! Nawet nie bede wymieniac argumentow, bo to bez sensu. Oczywiscie, ze inne dziewczeta tez sa swietne, ale jednak... Ona jest absolutnie idealna i to wcale nie jest przereklamowane :)
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 10:23 am   

Polemizowałabym. Oczywiście, trudno osądzić tylko na podstawie koncertu galowego XV OKT, ale...
Elena zdecydowanie wyróżniała się dojrzałością, scenicznym obyciem, ale pamiętajmy, że ma większe doświadczenie. Tańczyła pięknie, ale jako jedyna (!) popełniła poważny błąd (spadła z pionu i z pointy). Jak dla mnie w jej występie trochę brakowało charakteru. Być może było to spowodowane zmęczeniem, o którym mówiła w wywiadzie dla Radia Gdańsk.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 10:49 am   

No oczywiscie masz racje, Czajori. Tylko, ze wiesz...kazdemu moze sie zdarzyc. Przeciez nawet tancerki w przedstawieniach spadaja z pionu i point. Pamietam jak kiedys w Poznaniu debiutowala Ana Kipchidze w roli Odetty/Odylii. W codzie w czarnym akcie, prawie cale fouette przekrecila na polpalcach. Zaczela w srodku a skonczyla w lewym rogu sceny :) ...No, ale to tylko taka dygresja.
Moim zdaniem jej sie nalezalo, ale podkreslam, ze mamy naprawde wiele zdolnych i mlodych tancerek. Mysle, ze i na nie przyjdzie czas. Teraz jest czas Eleny.
 
 
baletnica86
Adept Baletu


Posty: 69
Skąd: Poz, Waw
Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 2:40 pm   

przeciez tancerze to nie maszyny,wszystko sie moze zdarzyc i to nawet najlepszym.elena jest b.dobra i to wogóle nie podlega dyskusji.ciekawe tylko w ktorym teatrze dostanie angaż i nie mówie tu o Polsce:)
_________________
taniec jest the best ;)hehe
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 3:44 pm   

No wlasnie :) Tancerze to tylko ludzie.
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 7:12 pm   

Ania Kipszydze tańczyła w "Jeziorze" w Poznaniu? Nie wiedziałam :)
Co do Eleny, to wiem, że będzie próbowała dostać angaż w dwóch krajach zachodnioeuropejskich - nie napisze któych, żeby nie zapeszyć :)
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 7:15 pm   

Ano tanczyla tanczyla :) Kilka razy nawet. Ale potem zupelnie nie wiem co sie z nia stalo. Zupelna cisza.
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Kwi 04, 2007 8:34 am   

Obecnie nie tanczy ;) jak narazie nie moze. Ma wazniejsze "sprawy" na glowie.
Co do Eleny.. nie zdziwilo minie to ze dostala wyroznienie. Tanczy swietnie ale nie wiem czy czasem nie jest zabardzo chwalona. Tu nagroda, tam nagroda, mysle ze mamy wiele zdolnych tancerek i nie mozemy skupiac sie tylko na jednej, ktora trafila do takiej szkoly w ktorej jest promowana.
 
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Sro Kwi 04, 2007 9:48 am   

A wiesz Aggo, tez o tym wczoraj myslalam. Faktycznie, nagroda jak juz wczesniej pisalam, zupelnie zasluzona. I to jest jej czas, prawda. Tylko, ze....co z innymi dziewczetami obok niej, ktore tez sa swietne. Blakną, bo wszyscy skupiaja sie na Elenie.
Nie znam Eleny osobiscie (kilka razy przechodzilam obok niej za kulisami Opery Baltyckiej na konkursach 4 i 2 lata temu :) ach...coz za zaszczyt), ale moja przyjaciolka miala przyjemnosc zamienic z nia kilka slow przy okazji tych wlasnie konkursow. Podobno Elena jest "normalna" i zadnej sodowki nie zauwazyla :) ale to bylo tylko kilka minut.
Miejmy nadzieje ze taka zostanie.
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sro Kwi 04, 2007 5:44 pm   

XXXXXXXXXXXXXX
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
Ostatnio zmieniony przez Cheryl Pon Lip 05, 2010 4:07 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Aspicia 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Pasja i coś jeszcze
Posty: 68
Wysłany: Sro Kwi 04, 2007 6:47 pm   

Cheryl napisał/a:
Myślę, że Gdańsk dośc promuje swych zdolnych uczniów weźmy np. Bartka Zyśka.



fajnie wiedzieć, że chłopak, z którym chodzę do warszawskiej baletówki uznany został za ucznia gdańskiej szkoły... owszem, promowany, lecz przez szkołe w Warszawie, której jest juz absolwentem (no, bedzie 17 kwietnia :) )
_________________
"Wielcy tancerze nie są wielcy z powodu swej techniki, lecz dzięki swojej Pasji" Martha Graham
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Kwi 04, 2007 8:47 pm   

Ja tez nie znam osobiscie Eleny ale z checia bym z nia porozmawiala. Bardzo dobrze ze jest normalna osoba, mysle ze tancerz bylby skoczony gdyby zaczal sie wywyzszac. W koncu nie pracuje sam a w dosc duzym zespole z ktorym przebywa dosc dlugo.
Slyszalam opinie ze dyrektor gdanskiej OSB jest jedynym, ktory stara sie o to zeby jego absolwenci mieli prace. Nie wiem jak to wyglada w praktyce ale takie opinie chodza po ludziach.
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 12:02 am   

Dzisiaj na stronie e-teatru jest zdjęcie Eleny :)
(jako 'postać dnia' - codziennie jest jest tam zdjęcie kogoś związanego z teatrem; z postaci tanecznych kilka dni temu był Mats Ek)

Zdjęcie:
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Pią Maj 04, 2007 8:46 pm   

Daję linki do artykułów z Eleną: http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/37320.html
http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/37320.html
http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/37320.html
Dodaję jeszcze obrazek: http://www.e-teatr.pl/pl/...uhina-wylot.jpg
http://konkurs.tanca.webp...hkarpuchina.jpg

Elenka to prawdziwy skarb dla naszego baletu :D
EDIT: Ale wtopa :oops:
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
 
klara
Adept Baletu

Posty: 106
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 4:25 pm   

nie mam nic do Helenki, ale troche mam wrazenie ze majac takie nazwisko - droga do kariery jest uslana rozami
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Nie Lip 01, 2007 9:59 pm   

http://www.sportnitanci.c...ALLET003029.jpg - :lol: Smiesznie wyszlo. Wogole te zdjecia sąjako tako źle zrobione
EDIT: http://www.sportnitanci.c...ALLET003012.jpg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13