www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z czcionką
Autor Wiadomość
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 05, 2006 1:47 am   Problem z czcionką

Mam mały problemik: nie mogę pisać małą czcionką, ani ustawiać jej koloru, jak ustawiam rozmiar:mały i kolor np.czerwony to czcionka jest normalna i czarna....co sie dzieje...?? :(
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Czw Sty 05, 2006 6:12 am   

Nie wiem, dlaczego tak sie dzieje, moze jakas tega glowa Ci pomoże, ja tylko przypomne, ze kolorowej czcionki moga uzywac wylacznie moderatorzy w tekstach wymagajacych szczegolnej uwagi uzytkownikow.
_________________
Pozdrawiam,
Iza Zbikowska-Aaboe - Wasza Prima Ballerina Assoluta ;-)
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Czw Sty 05, 2006 1:07 pm   

aby pisać z podkreśleniem/ innym rozmiarem czcionki/ kolorem / kursywą/ pogrubieniem musisz wpierw napisac tekst , zaznaczyć go i wtedy wcisnąć dany przycisk , np. B, by czcionka była pogrubiona
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 5:12 pm   

ja mam to samo, ale dzięki za podpowiedź :]
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Gioia
Adept Baletu


Posty: 87
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 21, 2006 4:18 pm   

Coś musiałam przekliknąć w ustawieniach, bo jak piszę posty, to zamiast polskich znaków wyskakują mi jakieś buraczki - proszę o pomoc, bo nie wiem jak to poprawić, a moje posty w takiej formie ciężko się czyta. :roll:
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Paź 21, 2006 4:42 pm   

Przecież jest dobrze... :roll:
EDIT: źle napisałam. W tym poście jest dobrze, ale w jej poprzednich rzeczywiście... pewnie masz coś przestawione z językiem.
Ostatnio zmieniony przez Marysia W Sob Paź 21, 2006 5:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sob Paź 21, 2006 5:27 pm   

Gioia, rzeczywiście przestawiłaś coś, ale TYLKO W SWOIM systemie. Czasami też dzieje się tak samo przez się i szybko przechodzi. Nam twoje posty wyświetlają się normalnie, chociaż wiem, że dla ciebie to obciążenie, więc jeśli to się powtórzy->poszukaj speca :) może w internecie coś będzie o tym pisać ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Gioia
Adept Baletu


Posty: 87
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 21, 2006 6:10 pm   

Dzięki dziewczyny! :) Faktycznie, coœ sobie poprzestawiałam i teraz raz mi się wyœwietla dobrze, a raz z "buraczkami". :evil: Jak piszę post to jest OK, ale po wysłaniu, na forum pokazuje się już nieczytelne. Wrrrr....Czy z tych czterech okienek pod okienkiem do pisania macie coœ zakliknięte? A te opcje po lewej stronie wszystkie na tak?
Och, coœ się mnie pech ostatnio trzyma, to pewnie kara za to, że ostatnio piszę tylko krytyczne posty. :wink:
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Paź 23, 2006 9:25 am   

Gioia domyślam się, że tak jak większość użytkowników internetu masz przeglądarkę IE (Internet Exploler) aby było znowu dobrze musisz zrobić tak:
WIDOK->KODOWANIE->Europa Śrosdkowa (ISO)

Widok masz na górze na pasku edycji czy jak to się nazywa. Mam nadzieję, że Ci pomoże ;)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Gioia
Adept Baletu


Posty: 87
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 24, 2006 8:21 am   

Dzięki Cheryl, jakoś na razie jest okey, mam nadzieję, że już na stałe. :)
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Wto Paź 24, 2006 6:46 pm   

To bardzo się cieszę, bo nie ma nić gorszego niż 'krzaczki' na ekranie :)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 8:21 pm   

Słuchajcie :wink:
prawie nie widzę tekstu pisanego najmniejszą czcionką - muszę powiększać obraz w przeglądarce aby go przeczytać, albo mocno wysilić wzrok - nie jest to problem ogromniej wagi, ale jednak pewna uciąźliwość. Może nie mam sokolego wzroku, ale nie noszę też okularów 8) - więc podejrzewam, że może nie jestem z tym sama.

Pomyślałam więc, że jeśli są tu osoby o podobnym wzroku do mojego - to moglibyśmy poprosić pozostałych uczestników forum o nie używanie minimalnego rozmiaru - mały jeszcze widzę :wink: .
Przecież na zaznaczenie mniej ważnych zdań w poście wystarczy czcionka "mała", a można przecież też użyć nawiasów, lub zaznaczyć, że coś jest "na marginesie".

Co o tym myślicie?
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
 
 
 
Aga
Adept Baletu


Posty: 149
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 9:03 pm   

Jestem za.Też często mam problem z odczytaniem treści pisanej najmniejszą czcionką...
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 11:31 pm   

Uwaga co do najmniejszej czcionki (aby jej w miarę możliwości NIE używać) już wiele razy się pojawiała na forum. Szkoda, że wielu użytkowników sobie nic z tego nie robi. Też uważam, że wystarczy czcionka 'mała', a 'najmniejsza' jest co najmniej nadużywana. :roll:
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 11:55 pm   

z drugiej strony - niektórzy forumowicze uzywają najmniejszej czcionki po to wlasnie aby cos napisać a jakby "nie napisać" bo tego co napisane nie widać i nie kazdemu bedzie isę chcaiło to czytać, czego na pierwszy rzut oka nie widać. Mnie zupełnie to nie preszkadza, bo zupełnie mnie nie ineteruje co ktoś pisze utrudniajac przeczytanie. Po prostu uznaję, ze to nie skierowane do mnie. Zresztą - hmmm... zwykle to co małymi literkami (w przeciwienstwoe do umów i innych dokumentów handlowych) na forum bywa albo mało lub wręcz nie wazne, albo... niezbyt mądre
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
szerina 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 96
Wysłany: Pią Mar 09, 2007 3:13 pm   

---
Ostatnio zmieniony przez szerina Sob Lut 05, 2011 6:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pią Mar 09, 2007 3:19 pm   

ja tez mam taki problem, ze nie umiem pogrubić lub cos innego...ale wystarczy posłuzyc sie inaczej tymi narzędziami tzn. chcesz pogrubic dany tekst to przed nim wpisujesz [b ] (bez tej spacji) a na końcu dajesz [/ b] :) a zmiejszyc to [ size= 12] a na końcu [/ size]. :)

a co do tej najmniejszej czcionki to się zgadzam.... jest niefajna :)
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pią Mar 09, 2007 6:05 pm   

Mi nie przeszkadza. Jak już napisano powyżej-nie trzeba jej czytac, bo na ogol nie zawiera przydatnych informacji.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13