www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
za dużo topiców o pointach w praktyce!!!
Autor Wiadomość
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 12:32 am   za dużo topiców o pointach w praktyce!!!

W praktyce pojawilo sie mnóstwo topiców o pointach:
-pointy
-jaką firmę point proponujecie?
-pierwsze pointy sansha czy grishko
-pierwsze pointy
-typy point
-pierwszy dzień w pointach
-jak się stoi w pointach

i jeszcze

-jak zabezpieczacie czubki point
-co wkladacie do point

Nie wydaje wam się, że trzeba z tym coś zrobic. Ja jak to czytalam to w pewnym momęcie wydawalo mi się, że już tu przecież pisalam posta już to czytalam... Przecież topic "pierwsze pointy sansha czy grishko" to to samo co "pierwsze pointy. A "jak się stoi w pointach" to podony topic do "pierwszego dnia w pointach". W sumie we wszystkich topicach (oprócz tego o wkadkach i czubkach) jest rozmowa o tym która firma jest najlepsza, kto woli sanshe, a kto grishko i jakie pointy sanshy są miękkie a jakie twarde...
JAKI TO MA SENS JEŚLI W OGÓLE GO MA!?!?!?
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 1:27 am   

według mnie... [o ile w ogóle moje zdanie się liczy]

"jak zabezpieczacie czubki" "pointy" i "co wkładacie do point" należy zostawić w spokoju.

"typy point" i "jaką firmę proponujecie" też można zostawić.

"jak się stoi w pointach" i "pierwszy dzień w pointach" - można zostawić bo są to stare tematy i nie ma sensu je kasować

"pierwsze pointy sansha czy grishko" i "pierwsze pointy" - skasować bo są wogóle niepotrzebne

http://dance.net/read.htm...plies=37&page=1

tu są ciekawe informacje.

warto by jakiś doświadczony forumowicz co miał róóżne różniaste pointy sporządził listę co i dla kogo się nadaje... i taki temat należy PRZYKLEIĆ i napisać DUŻYMI LITERAMI
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 5:42 am   

Zalozenie topiku to jedno, i zwykle w tym nie ma nic zlego, ktos chce sie po prostu dowiedziec czegos, ale to jak wy odpowiadacie, to juz zalezy od was - spojrzcie najpierw na siebie, bo ktos te posty pisze. Czy naprawde trzeba w kazdym jednym watku o pointach pisac to samo, np. jakie pointy sie ostatnio kupilo? Wystarczy napisac raz, w odpowiednim temacie.
Czyli najpierw spojrzcie na siebie, potem na innych, kazdy powinien czuc sie odpowiedzialny za siebie to, co pisze.

Czy Ankoo naprawde jestes pewna, ze to kwestia wielosci (zaledwie kilka) tematow, ze czytasz po kilka razy posty o tym samym?...

Tez sie zapytam, czy to ma jakikolwiek sens, ale zwykle forumowicze oburzaja sie za zwrocenie im uwagi, jesli pisza nie na temat. A potem powstaja kilometrowe watki, wszystkie wlasciwie o tym samym :?


Pamietajmy, ze w pierwszej kolejnosci odpowiadamy osobie, ktora zalozyla watek, czy na kolejne posty. A dopiero potem ewentualnie zaczynamy mowic o sobie.

_______
Princess, dlaczego uwazasz, ze tematy o pierwszych pointach sa niepotrzebne? Jakje sie skasuje, to na pewno takie same powstana, bo o czesto potrzebny temat. A z dsylaniem do angielskich stron to zwroc uwage, ze wiele z osob szukajacych odpowiednich pierwszych point moze byc w takim wieku, ze niekonicznie znaja na tyle dobrze angielski.
Poza tym, nie przypominam sobie, aby nasze forum bylo w jakis sposob polaczone z tamtym, tylko jest niezalezne.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 8:17 am   

... Co nie zmienia faktu, że sugestia by powstał jeden wątek o pointach (np. jak odpowiednio dobrać pointy) jets bardzo dobra. Weźmie się część info ze strony dance.net ,a część napisze...
Rozważymy to jeszcze.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 8:55 am   

Joanna napisał/a:
Princess, dlaczego uwazasz, ze tematy o pierwszych pointach sa niepotrzebne? Jakje sie skasuje, to na pewno takie same powstana, bo o czesto potrzebny temat. A z dsylaniem do angielskich stron to zwroc uwage, ze wiele z osob szukajacych odpowiednich pierwszych point moze byc w takim wieku, ze niekonicznie znaja na tyle dobrze angielski.
Poza tym, nie przypominam sobie, aby nasze forum bylo w jakis sposob polaczone z tamtym, tylko jest niezalezne.


Princess Maron napisał/a:

warto by jakiś doświadczony forumowicz co miał róóżne różniaste pointy sporządził listę co i dla kogo się nadaje... i taki temat należy PRZYKLEIĆ i napisać DUŻYMI LITERAMI


więc zatytułujmy ten temat: "PIERWSZE POINTY I BALETKI - JAK DOBRAĆ"

a odnośnie odpowiadania: cóż, ja jednak nigdy nie odpowiadam jako pierwsza w tematach działu praktyka [baardzo rzadko jako pierwsza], tymbardziej własnie w takich tematach. ewentualnie włączę się do dyskusji.

a tak odnośnie was moderatorzy/administratorzy:

nie łaska po prostu taki temat zablokować po poście z odnośnikami na temat dobierania point? a za dwa trzy dni go usunąć?

a teraz do forumowiczów:

po kiego kija piszecie po raz setny jakie macie pointy, jakie będą najlepsze dla początkujących a jakie dla bardziej doświadczonych? racja nie jestem moderatorem ani nikim innym więc nie mnie jest zwracać uwagę [pomijając fakt że jestem rekordzistką na czarnej liście ale to już inna kwestia], ale no wybaczcie, zdurnieć można czytając trzy razy to samo ale w innej "formie" że tak powiem. są wakacje, macie dużo czasu i chce wam się rozmawiać na temat baletu? to dajcie jakiś konstruktywny i ciekawy temat na forum, bądź napiszcie do siebie na gg czy na pm. tak, ja też jak przyszłam to b. dużo pisałam ale nie pisałam cały czas o jednym!
naprawde chce wam się pisać ciągle o tym samym?
oczywiscie podanie nowemu forumowiczowi linków na temat dobierania point wam nie zabrania, ale naprawdę, wydaje mi się że chcecie się poprostu popisać wiedzą na temat point [jakie są dobre dla początkujących etc.]. no litości... te informacje są na forum niepotrzebne. jak chcecie pomóc tej osobie to co wam zabrania napisania do nich na pm?
te pytania kieruję do tych zawzięcie dyskutujących forumowiczek - mam nadzieje że wiedzą jakie mam osoby na myśli...
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 10:10 am   

Princess, ja myśle, że to chodzi też o nabijanie postów...:?

A co do tego wszystkiego to sie zgadzam. Setki niepotrzebnych tematów, czsem tych samych bo nowym forumowiczom nie chce się poszukać na forum. A do tego uważam że juz na prawde nie potrzebnym tematem, który tylko jest zaśmiecaniem forum jest "pierwsze pointy sansha czy grishko. Ten temat mnie poprostu rozbraja.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 10:34 am   

Przyznam, że zastanawiałam się nad przyklejeniem wątku pt. "Jak dobrać pierwsze pointy" i miała już tę sprawę konsultować ze Sfrą, kiedy właściwie dwa z wątków na ten temat, drażniące swoim powielaniem tematu, padły. Po prostu temat się wyczerpał. Nie będziemy ich kasować, bo może ktoś je przeczyta i znajdzie odpowiedź dla siebie - za to na pewno będziemy kasować kolejne nowe wątki zaczynające sie od tego samego pytania. Po co zakładać nowe, jesli można zadać to samo pytanie w starym wątku?

Nie wiem, czy jest sens zakładać oddzielny temat - sisi postąpiła bardzo rozsądnie, tworząc przyklejony wątek pt. "Jestem za stara...", a i tak nowi forumowicze zakładają własne wątki na ten sam temat (jak słusznie zauważyła raisa - chodzi tu o nabijanie postów i chyba tez o zwrócenie na siebie uwagi!!)

A co do tego, ze jest za dużo na temat point, to się nie zgadzam. Niech będzie kilka oddzielnych tematów dot. kilku konkretnych zagadnień, bo w naszym ogólnym wątku "Pointy" trochę trudno znaleźć potrzebne informacje (szczególnie, jeśli jest się nowicjuszem i jeszcze nie bardzo kuma się zasady działania forum).

EDIT: co do jednej rzeczy zgadzam się z Princess Maron w 100%: dlaczego tak dużo osób pisze jeszcze raz to samo w "nowym" wątku, zamiast podać linka do tego tematu, w którym wszystkie odpowiedzi już padły?
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 12:37 pm   

Ja w którymś wątku napisalam moje doświadczenia z różnymi pointami, jakie wole itp. A potem zaczynam czytac następny wątek i nasuwa się pomysl żeby napisac to samo... A nie da się jakoś polączyc dwóch wątków??
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 12:58 pm   

niestety jest to niemożliwe...
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 1:59 pm   

raisa napisał/a:
Princess, ja myśle, że to chodzi też o nabijanie postów...:?

to że jest TO ja idealnie wiem, tylko wole tego słowa nieużywać
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 2:18 pm   

Skonsultowaliśmy sprawę i powstanie jednak osobny, nowy wątek dotyczący kupowania pierwszych point. Jesteśmy w trakcie opracowywania informacji, które będą w nim zawarte, oraz tego, jak dokładnie ma działać. Reszta wątków zostaje ze wspomnianych wyżej powodów. Będziemy informować na bieżąco ;)
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 2:42 pm   

aankaa_baletnica=) napisał/a:
Ja w którymś wątku napisalam moje doświadczenia z różnymi pointami, jakie wole itp. A potem zaczynam czytac następny wątek i nasuwa się pomysl żeby napisac to samo... A nie da się jakoś polączyc dwóch wątków??


A teraz zastanow sie (i powinien to zrobic kazdy, kto pisze post), czy Twoj post jest faktycznie odpowiedzia na pytanie zadane w temacie.


Jesli ktos pyta "Sansha czy Grishko" to oczekuje prostej odpowiedzi, z prostym uzasadnieniem. A nie calym rozwlekaniem sie (nie) na temat "bo ja mialam takie i takie pointy, ktore rozrabialam tyle i tyle, a w ogole to mialam jeszcze inne pointy, a moje pierwsze pointy to byly warszawskie, a oprocz tego to jeszcze mialam baletki..."

I bylaby jasna srawa, konkretny watek - konkretna odpowiedz, a tak mamy kilometrowce zupelnie nie na temat.
Np. z calym szacunkiem, ale mnie trafia, jak w piatym z kolei watku czytam o tym, ze ktos ma pointy takie i takie, i to sa jego pierwsze pointy, i rozrabia je tyle i tyle. Juz pomijajac, ze znam to na pamiec, to co to kogo interesuje? :x Raz mozna napisac, jesli akurat o tym jest topik ("podzielcie sie swoim doswiadczeniem"), ale dalej to juz przesada.

Na koniec drobna uwaga, powyzszy przyklad dotyczy wielu osob, nie zapisuje skrzetnie co kto gdzie napisal, wiec Ankaa nie bierz tego personalnie - pisze ogolnie, akurat Twoj post mi posluzyl na punkt wyjscia. Bo wiecej osob ma podobnie (ze ma ochote pisac w roznych watkach to samo).
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 2:50 pm   

Joanno nie rozumiem ciebie. przecież wywód "ja mam te pointy (np. novice) i te pointy (np. recital), tamte i tamte tyle rozrabiałam i według mnie sansha/grishko jest lepsza/lepsze" jest tak naprawde na temat, ale nie w tym problem! problemem jest że tych wątków na temat co jest lepsze a co gorsze jest poprostu ZA DUŻO!
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 3:19 pm   

Princess, wlasnie rzecz w tym, ze takie posty czesto nie sa na temat. Poza tym nie wzielas mojego przykladu calosciowo, a jedynie wyrwany kontekst - w tym samym cytacie bylo dalej: "a w ogole to mialam jeszcze inne pointy, a moje pierwsze pointy to byly warszawskie, a oprocz tego to jeszcze mialam baletki...". I jak to sie ma do tematu?

Poza tym jest roznica, jesli sie komus odpowiada:
"ta i ta firma point jest lepsza, bo...", albo
"masz taka stope, ze najlepsze bylyby te i te...", albo
"grishko sa takie i takie, a sanshe za to maja to i to", niz:
"ja mialam takie pointy i je rozrabialam trzy miesiace, i na moje stopy sa dobre" (szczegolnie ta ostatnia czesc zdania jest bardzo konstruktywna dla osoby zakladajacej watek :? ), po czym informacjaca o tych trzech miesiacach jest powtarzana w kolejnych pieciu watkach, i to czasami nie raz!

A wystarczyloby pare konkretnych odpowiedzi w temacie i juz topic is done. Kazby by wiedzial gdzie co znalezc, itd.
Faktycznie - jesli potraktuje sie te wszystkie watki jako ogolne zbiorowisko postow o pointach, to jest ich za duzo. Ale gdyby je potraktowac faktycznie zgodnie z ich tematem, to kazdy jest troche inny.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 3:26 pm   

a różnych innych wątków o pointach będzie dalej przybywać.. bo forum się rozrasta.
Moim zdaniem to bardzo dobrze, ze powstało kilka różnych tematów o pointach, każdy dotyczy innego problemu i w kazdym z nich trzeba odpowiadac dokladnie do pytania zadanego w pierwszym poscie.
no bo gdybysmy wszystko chcieli miec w temacie "pointy" to nie dosc, ze trudno by sie bylo w tym polapac(a temat rozroslby sie na ho, ho i jeszcze wiecej stron) to pytania ciagle by sie powielaly, bo albo ktos "nie moze znalezc", albo nie wiedzial, ze o tym napisane zostalo wczesniej, zalozmy.. jakies 16stron.
A tak to każdy widzi wątek z problemem, który go akurat trapi, wchodzi i widzi odpowiedz.
a ten watek "jestem za stary/stara" jak widac, nie spelnia swojej roli, bo i tak powstaja nowe tematy o tym samym.
ale to juz nie bardzo pasuje do reszty.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 3:35 pm   

Watek 'jestem za stara' zaczyna spelniac swoja role, sa tam jakies posty. Moim zdaniem trzeba by wykreslic z jego nazwy "tematy typu" - mnie to zawsze sugeruje, ze jest to watek organizacyjny o tym, co robic z takimi tematami, i tam nie wchodze, bo zapominam ze w nim chodzi o co innego.

A wracajac do point, to wlasnie mnie o to chodzi, co Kasia mowi, ja moze zawile pisze, ale w skrocie to jest mniej wiecej tak :)

konkretne pytanie (watek) - konkretne odpowiedzi

Bo faktycznie rudno sie przebijac przez 20 stron jednego tematu, zeby znalezc byc moze (bo wcale nie jest powiedziane, ze sie znajdzie) jedno info. Wysiada sie srednio po jakichs 7 stronach.
Takie tematy tez sa ok, na ogolniejsze opinie, dyskusje itp. Ale jak ktos ma konkretny problem, np. ktore pointy wybrac, to jest inna sprawa.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 3:47 pm   

ja bym zostawila wszystko tak, jak jest, a jedynie z jakims apelem, by nie pisac o tym samym co wszedzie, tylko konkretnie na zadane w topicu pytanie.
a jesli chodzi o temat "jestem za stary/ra" to zeby ktos tam sie w ogole odezwal, najpierw musial zalozyc nowy watek, a ja musialam podac mu kolejna sterte linkow z zaznaczeniem na wlasnie ten watek, bo w nim powienien przedstawic swoj problem.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 3:53 pm   

Imho teraz juz zostawic nie bardzo mozna, troche porzadku przydaloby sie zrobic, chociaz to juz decyzja moderatorow dzialow.

Mnie bardziej chodzilo o zwrocenie uwagi, ze to niekoniecznie kwestia ilosci watkow powoduje balagan (tak jak to napisalam Aankaa), ale raczej trzeba sie zastanowic - rowniez na przyszlosc - nad trescia pisanych postow.

Dobrym pomyslem jest opracowanie nowego tematu z informacjami, jak dopasowac pointy.

Kasiu, a jesli chodzi o watek 'jestem za stara', to masz jakis lepszy pomysl na rozwiazanie sytuacji? Uwazam, ze pomysl sisi jest dobry, nie idealny na pewno, ale lepszego nikt nie znalazl.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 4:00 pm   

Ale ja nie przeczę, że pomysł jest zły, tylko ludzie, którzy z niego nie korzystają...
;)
najlepszym wyjsciem bylo by chyba umiescic nadruk na stronie glownej typu "JESLI JESTES STARY BADZ ZA STARA I NIE WIESZ CO ROBIC, WEJDZ TUTAJ"
;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 4:08 pm   

po pierwsze: czy ja mówię że wszystko ma być w jednym temacie o pointach? powtarzam juz chyba trzeci lub czwarty raz że wystarczy założyć JEDEN wątek o doborze point i jeden taki wystarczy!!

tak samo wystarczy jeden wątek o ćwiczeniach na podbicie, jeden wątek o robieniu się halluksów, jeden temat o złamanych pointach, jeden temat o facetach w pointach, jeden temat o zaklejaniu czubków, jeden temat o troczkach.

po drugie: jak widać człowiek robiący temat "sansha czy grishko" widocznie nie wie że w polsce są jeszcze inne pointy [z blocha?] dlatego pyta się tylko o te dwie firmy. dlatego mowa jest także o innych pointach.

jak już temat będzie rostrzygnięty to wystarczy go po prostu USUNĄĆ.

forum to nie czarna dziura na potok słów tylko serwer - jak już kiedyś mówiłam.

po trzecie: kasiu zauważ że to narazie JEDNA osoba zapytała się o swoje szanse w balecie więc nie ma jeszcze o czym sądzić... :roll:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 4:54 pm   

A po KTÓREŚ TAM princess, czy my zwracamy sie z tym wszystkim konkretnie do ciebie? :roll:
poza tym ja niczego nie sądzę...
i czy ty nie masz wlasnie tak jak mowisz, JEDNEGO tematu o osobnych sprawach?
jak ktos pisze sansha lub grishko to znaczy ze bierze pod uwage tylko te firmy.
i bez sensu jest usuwanie tematow, w ktorych sprawa zostala wyjasniona. wtedy to dopiero musielibysmy sie tysiac razy powtarzac! zawsze moze przyjsc inny uzytkownik i przeczytac ten temat. bedzie mu o tyle latwiej, ze juz bedzie mial sprawe wyjasniona, a moze doda cos jeszcze od siebie? nawet jesli zalozy nowy temat o tym samym, zawsze mozna go tam odeslac i problem z glowy, a tak to by ciagle powstawaly nowe tematy, powtarzalibysmy sie i bylyby usuwane. nie widze sensu.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 5:24 pm   

Kasia : )) napisał/a:
i czy ty nie masz wlasnie tak jak mowisz, JEDNEGO tematu o osobnych sprawach?

wiesz co, lepiej przeczytaj wszystko od początku. :? ja mówię o JEDNYM TEMACIE O DOBIERANIU POINT a nie o tysiąc pięćset sto dziewięćset!!

Kasia : )) napisał/a:
jak ktos pisze sansha lub grishko to znaczy ze bierze pod uwage tylko te firmy.

dobra to niech bierze pod uwagę te dwa tematy, ale czy nie łaska poszukać tematu gdzie są te firmy omawiane [nie mówiąc już że były omawiane na bierząco, dużo osób się udzielało w wątku o typach point!]

Kasia : )) napisał/a:
i bez sensu jest usuwanie tematow, w ktorych sprawa zostala wyjasniona. wtedy to dopiero musielibysmy sie tysiac razy powtarzac! zawsze moze przyjsc inny uzytkownik i przeczytac ten temat.bedzie mu o tyle latwiej, ze juz bedzie mial sprawe wyjasniona,

a za przeproszeniem od czego jest funkcja SZUKAJ?! są wątki w którym porównywanie point z grishko i sanshy przecież moze sobie poczytać i ewentualnie tam zadać swoje pytanie!
jeżeli oczywiście problem jest większy to może napisać wątek a nie: "nie wiem jakie pointy wybrać - zakładam wątek"

Kasia : )) napisał/a:
a moze doda cos jeszcze od siebie? nawet jesli zalozy nowy temat o tym samym, zawsze mozna go tam odeslac i problem z glowy, a tak to by ciagle powstawaly nowe tematy, powtarzalibysmy sie i bylyby usuwane. nie widze sensu.

przecież są wątki w którym typy point były omawiane - wystarczy POSZUKAĆ I POCZYTAĆ, z resztą wszystko napisałam wyżej.
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 6:58 pm   

Kasia :)) napisał/a:
ja bym zostawila wszystko tak, jak jest, a jedynie z jakims apelem, by nie pisac o tym samym co wszedzie, tylko konkretnie na zadane w topicu pytanie.
a jesli chodzi o temat "jestem za stary/ra" to zeby ktos tam sie w ogole odezwal, najpierw musial zalozyc nowy watek, a ja musialam podac mu kolejna sterte linkow z zaznaczeniem na wlasnie ten watek, bo w nim powienien przedstawic swoj problem.


tylko, że w wątku "pierwsze pointy" i "pierwsze pointy sansha czy grishko" nasuwa sie taka sama odpowidź!!
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 12:12 pm   

Bez urazy, ale ta dyskusja stanęła w marwtym punkcie. Sfra i ja ustaliliśmy, co zrobimy z wątkami o nowych pointach, koniec. Reszta zostaje. Tylko od nas wszystkich zależy, czy będą się rozwijać kolejne jednakowe wątki - będzie się tak działo, jeżeli będziemy w kółko pisać to samo, zamiast używać tak przydatnych urządzeń, jak np. wyszukiwarka forumowa czy linki podawane przez innych forumowiczów! Stąd apel: raz wystarczy!
I to właśnie mnie zastanawia najbardziej, że istnienie zbyt wielu podobnych wątków drażni osoby, które same je rozwijają...

..ale zakończmy już ten temat.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
słonko. 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 26
Posty: 4
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 4:50 pm   

mam takie pytanie..
mam stopę szerokości 10 cm (100 mm) i długości 24 cm (240 mm).
jaki mam dobrać rozmiar point Grishko Maya-I lub Elite?
10 cm to ile x'ów?
przepraszam, że pytam o to tutaj
_________________
ballet dancing, horse riding..
and nothing more.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 13