www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Odciski i rany na stopach
Autor Wiadomość
lugaru
Nowicjusz

Posty: 4
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 8:23 pm   

zapomniałam dodać adresu ania_lugaru@wp.pl :)
_________________
Naprzód! Ku ruinie i na koniec świata!
 
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 8:29 pm   

Chodzi o zdjecie w tym linku: http://www.the-perfect-pointe.com/Agony.html
 
 
Wojtek4p 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik itp.itd...
Wiek: 53
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 8:35 pm   

Witaj Sisi dzięki za wiadomość o twoim poście już go oblukałem , hi hi .
Ale jest mały problem moja znajomość anglika jest oj cieniutka .
Pozdrawiam siemanko . :D .
_________________
Wojtek-pozytywnie zakręcony...
...JESTEM JAK RUSKI CZOŁG NIE DO ZAJECHANIA...-hi hi hi...
Specjalne słodkie pozdrowienia dla JustDance...
 
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Czw Cze 09, 2005 7:16 am   

Obejrzalam dzis po raz kolejny znany pewnie wszystkim film "The Turning Point" (nie wiem, pod jakim tytulem ten film znany jest Polsce - "Punkt zwrotny"?), w ktorym zagrala zmarla przed kilkoma dniami Anne Bancroft. W filmie, Bancroft - grajaca slynna ballerine u kresu kariery - zsuwa ze zmeczonych stop wizytowe butki podczas przyjecia (ale jest tylko w towarzstwie swej przyjaciolki, granej przez Shirley MacLaine) i mowi z obrzydzeniem: "Tancerze maja takie brzydkie stopy. Ugh"...

Iza
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Sie 23, 2006 5:59 pm   

Odświeżam temat.

Nie robiąc szczególnej reklamy, chciałbym polecić wszystkim tarkę do stóp na wszelkie zrogowacenia firmy Scholl w aptece za ok. 20 zł

Działa rewelacyjnie!!! Uwierzcie, miałem stopy prawie jak z reklamy Vichy, a teraz gładziutkie jak pupcia niemowlaczka. :wink:
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sro Sie 23, 2006 6:04 pm   

nie tylko tarka scholla jest dobra... mam z innej firmy i też jest super! ponadto pamiętać o smarowaniu kremem nawilżającym (np. nivea) i jest super... kiedyś używałam kremu avon'u do stóp też był dobry...
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Sie 23, 2006 6:06 pm   

Ale Scholl jest do zadań specjalnych - jeśli ma się stopy w sytuacji niemal dramatycznej... :wink:
Niemniej, dbajcie o stopy baleriny bo nie znacie dnia i godziny!
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
kotecek 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 35
Posty: 77
Wysłany: Sro Sie 23, 2006 9:55 pm   

Moja nauczycielka zawsze radziła nam na poranione od point palce Dermatol (taka żółta zasypka dostępna w aptekach, kosztuje ok.2zł) i rzeczywiście szybciej się po tym goi :D . Choć teraz po wielu latach ma już tak zgrubiałą skórę że raczej nie robią mi się rany (no może czasem jakieś drobne otarcia czy pęcherze), ale fakt faktem, że moje palce nie wyglądają zbyt ładnie w sandałkach i tak jak wiele moich koleżanek kupuję zawsze takie by jak najbardziej zakrywały palce :? . A co do paznokci to już trzy razy zeszedł mi z dużego palca lewej nogi, dlatego zapobiegawczo zawsze obklejam palce plastrem - to chyba najstarszy i najprostszy sposób. Aha, jeśli już zeszedł wam paznokieć a nowy jeszcze nie odrósł to nie rezygnujcie z ćwiczenia na poitach, bo to może długo potrwać (mi za pierwszym razem odrastał prawie rok), tylko zaklejcie palec plastrem z takim grubym opatrunkiem (tak aby ten opatrunek był w miejscu gdzie powinien być paznokieć :evil: )- ja używałam tego z Viscoplastu o nazwie Prestopor, który ma miękki i nie przywierający opatrunek.
_________________
"Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy..."
:) :*
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Czw Sie 24, 2006 1:40 pm   

ja jak na początku poscierałam sobie palce to je obłożyłam watą (byłam na wyjeździe i miałam ograniczone środki) i tańczyłam i tak w pointach... palce leczyłt mi się miesiąc, mimo zaklejania palców, obkładania watą i wkładek, oraz smarowania maśćmi- wynik tego, że i tak tańczyłam pół dnia...
a na obtarcia, które się nie leczą polecam roztwór fioletu- trzeba tym posmarować obtarcie... co prawda masz fioletową rękę w miejscu, gdzie się posmarowałać, ale się leczy... moja mama zawsze mi tym robiła przy np. obtarciach łokci czy kolan po wypadkach na podwórku, gdy mi się te obtarcia "ślimaczyły"[/url]
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sie 24, 2006 2:44 pm   

...ten roztwór nazywa się tez gencjana, rzecywiście wspomaga gojenie.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Czw Sie 24, 2006 4:34 pm   

Co do gojenia to polecam wszystko z propolisem!
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Sie 24, 2006 7:58 pm   

Ja używam zasypki Dermatol i maści Trybiotyk. Jest do kupienia w aptece. Zrobiony jest na bazie 3 antybiotyków, mimo to jest bez recepty. Przyspiesza gojenie. A jeśli boli Was jakiś mięsień po polecam Olfen Gel. Najlepiej w kulce.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Iris
Adept Baletu


Posty: 111
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw Sie 24, 2006 8:58 pm   

Nie wiem czy było już to pisane,ale ja polecam na rany i strupy masc Tormentiol(do10zł), paste cynkową(do 5 zł), bądź smarować rane amolem lub spirytusem (regularnie) to pomaga wysuszyc rany. :) A gdy bolą mięsnie to Altacet najlebiej w żelu.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12