www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Premiera w Poznaniu... "Hrabia Monte Christo"
Autor Wiadomość
qkoo
Gość
Wysłany: Sro Mar 30, 2005 5:32 pm   Premiera w Poznaniu... "Hrabia Monte Christo"

...w maju prawdopodobnie bedzie to 8, do muzyki Pana Moniuszki balecik, a zobaczymy miedzy innymi slawka woźniaka, marta fiedler... wiecej info juz nie dlugo
 
 
baletnica86
Adept Baletu


Posty: 69
Skąd: Poz, Waw
Wysłany: Sro Mar 30, 2005 8:53 pm   Re: premiera w poznaniu...

no dokladnie;)"HRABIA Z MONTE CHRISTO"HEH nie wiem jak to sie pisze dokladnie..choreografia Waldemar Wolg Karaczewski;)podobno niezly koles hehe pozdrawiam goraco;)
_________________
taniec jest the best ;)hehe
 
 
qkoo
Gość
Wysłany: Czw Mar 31, 2005 8:49 am   

podobno wlasnie zmartwych wstal i na dobre mu to nie wyszlo... choreografia innymi slowy podobno slaba. ale coz poczekajmy do premiery
 
 
KasiaG
Gość
Wysłany: Sro Kwi 06, 2005 12:31 pm   

Dokładnie premiera baletu "Hrabia Monte Christo" odbędzie sie 7 maja w ramach Poznańskiej Wiosny Baletowej. Ten "całkiem nowy balet Moniuszki" ma być w załozeniu realizatorów próba stworzenia polskiego baletu romantycznego.
poniżej informacje ze strony poznańskiego Teatru Wielkiego:

II Poznańska Wiosna Baletowa
7-18 V 2005

7 V, 19.00 - Hrabia Monte Christo PREMIERA!

8 V, 11.00 - CII Poznańskie Warsztaty operowe Całkiem nowy balet Moniuszki

8 V, 19.00 - Hrabia Monte Christo

10 V, 19.00 - Gala rosyjska

13 V, 19.00 - Balet Flamenco de Andalucia Jurney to the South

14 V, 19.00 - Balet Flamenco de Andalucia Jurney to the South

15 V, 19.00 - Grek Zorba

17 V, 19.00 - Polski Teatr Tańca - Balet Poznański A ja tańczę

18 V, 19.00 - Próba rock-balet
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 3:07 pm   

Premiera sie zbliża!

Stanisław Moniuszko -
Hrabia Monte Christo
Balet w trzech aktach


Premiera 7 maja 2005
Libretto, koncepcja muzyczna i inscenizacyjna Paweł Chynowski
Kierownictwo muzyczne Antoni Gref
Choreografia i reżyseria Waldemar Wołk-Karaczewski
Scenografia Ryszard Kaja

OBSADA
EDMUND DANTÈS
Francuski marynarz, później hrabia de Monte Christo

FERNANDO
Rybak kataloński, później hrabia de Morcerf

MERCEDES
Młoda Katalonka, narzeczona Edmunda, później żona Fernanda, hrabina de Morcerf

GENERAŁ
Były polski żołnierz wojsk napoleońskich

HANNA
Córka generała, później podopieczna hrabiego de Monte Christo

Akt I
Rok 1815. Sytuacja we Francji powoli stabilizuje się po latach wojen i upadku cesarza Napoleona I. Młodzież pragnie wreszcie cieszyć się życiem. Wciąż jednak pod pozorem rozliczeń z przeszłością dochodzi do samowoli i ludzkich tragedii. Rojaliści biorą odwet na bonapartystach i nawet bezpodstawne oskarżenie może zaowocować więzieniem lub śmiercią. Tymczasem winni takich zbrodni robią kariery polityczne i majątkowe.

Akt II
Edmunda osadzono w lochach zamkowych na wyspie If nieopodal Maryslii. Spędził tam piętnaście lat. Niedawno stracił współwięźnia i przyjaciela, który przed śmiercią wyjawił mu tajemne miejsce ukrycia wielkich skarbów na bezludnej wyspie Monte Christo. Teraz Edmund myśli już tylko o ucieczce i zemście.

Akt III
Rok 1830. Pod panowaniem następców Napoleona I rosły fortuny wielkiej finansjery. Kiedy Edmund przebywał w więzieniu, a Hania wiodła nędzny żywot sieroty, winny ich cierpień Fernando nie tylko poślubił dawną narzeczoną swojego rywala, ale też zbrodniczymi metodami zgromadził duży majątek i pod przybranym nazwiskiem hrabiego de Morcerf cieszy się teraz powszechnym poważaniem. Mieszka z Mercedes w Paryżu i prowadzi wystawny tryb życia. Nie wiedzą oni jednak kim jest tajemniczy hrabia Monte Christo i jego piękna podopieczna, którzy stali się niedawno ozdobą salonów.
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 08, 2005 12:24 pm   

Byłam, widziałam, bardzo polecam! Kto może być we wtorek w Poznaniu nie obejrzy "Hrabiego Monte Christo" - uroczy balecik do muzyki Moniuszki zrobiony na wzrór baletu romantycznego: jest dużo tańca w akcie I, "biały" akt drugi w fantatycznej grocie skarbów i "paryski akt III ze scena zemsty. Cos między Paquittą, Bajadera i czyms jeszcze. Bardzo udany wieczór!
 
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Maj 08, 2005 3:18 pm   

no to sie niebawem wybiore :) zachecilas mnie Kasiu :)
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Maj 09, 2005 10:39 pm   

Aha, jeszcze jedna kwestia, w premierze goscinnie wystepowal S. Wozniak. Czy ktos sie orientuje, czy w kolejnych spektaklach rowniez wystapi? Czy tylko dotyczylo to premiery?
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 10, 2005 3:12 pm   

Może jeszcze dziś tańczy ale nie jestem pewna, na pewno tańczą goscinnie Marta Fiedler i Agnieszka Pietyra. Potem to zdaje się w miare możliwości będą jeszcze przyjeżdżać występować. Dajmy tez szansę poznanskim obsadom - sa przygotowane aż dwie
 
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Maj 10, 2005 9:05 pm   

oczywiscie - dajmy, tyle, ze poznanska obsade bede mogla zabaczyc zawsze, a warszawskiej niestety nie (i potem nie wiem o kim dyskutujecie na forum ;) )
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Wto Maj 10, 2005 9:30 pm   

Kasia G napisał/a:
Byłam, widziałam, bardzo polecam! Kto może być we wtorek w Poznaniu nie obejrzy "Hrabiego Monte Christo" - uroczy balecik do muzyki Moniuszki zrobiony na wzrór baletu romantycznego: jest dużo tańca w akcie I, "biały" akt drugi w fantatycznej grocie skarbów i "paryski akt III ze scena zemsty. Cos między Paquittą, Bajadera i czyms jeszcze. Bardzo udany wieczór!


Kasiu, jak to jest z tym Moniuszka jako kompozytorem "Hrabiego...."? Probowalam cos znalezc w necie, ale poza informacja na stronie TW w Poznaniu, gdzie mowi sie, ze balet jest w calosci utworem Moniuszki, znalazlam jedynie cos takiego: "1866 - Moniuszko uzupełnia obszernymi fragmentami muzycznymi balet Alexandre'a Georgesa Monte Christo według powieści Dumasa Hrabia Monte Christo." Kim byl Alexandre Georges? Cos jest tutaj nie tak :?

Dziekuje i pozdrawiam,
Iza
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Maj 10, 2005 10:07 pm   

polecam recenzje "Hrabiego..." - jest tam przytoczona historia, a tutaj znajdziesz linki do tych artykułow: http://www.e-teatr.pl/pl/...,szczegoly.html
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Wto Maj 10, 2005 10:17 pm   

Dzieki serdeczne! Teraz wszystko jasne!
Swoja droga, naprawde przedsiewziecie godne najwyzszego uznania - zaczynamy sie zabierac za wlasne skarby! :-)

Pozdrawiam, Iza
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Maj 11, 2005 1:29 am   

No z grubsza jest tak jak opisują to dziennikarze w wymienionych relacjach. Z muzyki do Monte Christa zachowały się własciwie 2 fragmenty, kilka jest niepewnych czy to z tego. Do tego dodano troche muzyki z innych zachowanych baletowych dzieł Moniuszki - Divertissement Es-dur do baletu Sylfida, Walc C-dur i 6 konterdansów pod tytułem Pierroty. Paweł Chynowski, z którego inicjatywy rzecz cała powstała, tłumaczy, ze aby stworzyc pełnospektaklowy balet z muzyką wyłacznie Moniuszki pozwolił sobie "połatać" tkanke muzyczną jeszcez takimi utworami jak polka Leokadia i fragment z Parii. Nic w tym dziwnego, skoro samMoniuszko wystąpiłw roli takiego włąsnie "łatacza" muzyki przy warszawskiej premierze Monte Christa. W każdym razie na moje ucho całośc brzmi zbornie, przyjemnie, gdzieniegdzie bardziej z polska, gdzie indziej salonowo lub charakterystycznie. Troche brakowało mi wyraźniejszych kulminacji poszczególnych numerów (czyli takiego głosniego "param" na koniec - tak w muzyce, jak i w choreografii). ale moze to premierowy stres sprawił że kulminacje jakoś się rozpływały?
 
 
 
qkoo
Gość
Wysłany: Czw Maj 19, 2005 11:16 pm   bylem widzialem

fakt, w miare mozliwosci beda przyjezdzac z warszawy. balecik hmmm... ot takie sobie pitu pitu klasyczne; swietne kostiumy, sprawna choreografia, niestety zenujaca scenografia. no i balet powinien nosic tytul hrabina Marta Fiedler, bo Pani Marta poprostu byla niebianska i pozamiatala. slawek niezly ale widac ze zmeczony-naweal pracy?
agnieszka-moze za pare lat cos z niej bedzie zapowiada sie interesujaco. a balet poznaski, no coz wyszli potanczyli, ot co. jak zwykle. ale karaczewski i pietras zadowoleni, co zrozumiale pilismy wodke i bylo fajnie. pozdrawiam i zapraszam w sobote do narodowego w warszawie bedzie fajnie...
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 20, 2005 12:04 am   

droga (drogi?) qkoo, lubujesz sie widac w niewybrednych komentarzach i półsłówkach, że pozwole sobie zacytować:

o Waldemarze Wołk-Karaczewskim:
"podobno wlasnie zmartwych wstal i na dobre mu to nie wyszlo"

czy ostatnio:
"ale karaczewski i pietras zadowoleni, co zrozumiale pilismy wodke"

kto: piliśmy wódkę? Dlaczego klasyczne pitu pitu, itd? Chyba miał to byc balet w stylu XIX-wiecznym, no nie? Prosiłoby sie o więcej i kultury, i precyzji w formuowaniu mysli:)
pozdrawiam
 
 
 
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Sro Maj 24, 2006 7:25 pm   Re: bylem widzialem

qkoo napisał/a:
fakt, w miare mozliwosci beda przyjezdzac z warszawy. balecik hmmm... ot takie sobie pitu pitu klasyczne; swietne kostiumy, sprawna choreografia, niestety zenujaca scenografia. no i balet powinien nosic tytul hrabina Marta Fiedler, bo Pani Marta poprostu byla niebianska i pozamiatala. slawek niezly ale widac ze zmeczony-naweal pracy?
agnieszka-moze za pare lat cos z niej bedzie zapowiada sie interesujaco. a balet poznaski, no coz wyszli potanczyli, ot co. jak zwykle. ale karaczewski i pietras zadowoleni, co zrozumiale pilismy wodke i bylo fajnie. pozdrawiam i zapraszam w sobote do narodowego w warszawie bedzie fajnie...

Wydaje sie iz wiem kim jestes i to ze kochasz Marte Fidler nie daje prawa do oczerniania reszty tancerzy!!!
Pozdrawiam
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Wto Sie 15, 2006 1:51 pm   

Wzkreszę ten temat mimo tego, że jest majowy! :) Ja byłam Na Hrabio Monte CHristo wiele razy. Bardzo mi się spodobał tym bardziej, że tańczą moje koleżanki ze szkoły
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Wto Sie 15, 2006 4:52 pm   

ja tez go bardzo lubie. bardzo podoba sie tez ludziom, dla ktorych jest on pierwszym ogladanym w zyciu baletem i to jest wazne, bo to znaczy ze prawdopodobnie na inny tez pojda.
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
PavlovaAnna
Adept Baletu


Posty: 139
Skąd: z jednego małego miejsca na ziemi...
Wysłany: Wto Sie 15, 2006 9:45 pm   

Wiecie, że potrzebna jest osoba, która odtańczy rolę jakiejś dziewczynki w Hrabim?...
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Wto Sie 15, 2006 11:04 pm   

tak? a na jakiej zasadzie odbywa sie wybor osoby do tej roli? pamietam ta rolke, jest niewielka ale bardzo wdzieczna. no i na pointach, co raczej dosc nietypowe w dzieciecych rolach.

szkoda ze jestem juz taka stara, bo bym chetnie to zatanczyla :lol:
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 15, 2006 11:07 pm   

to rola małej Hani, polskiej dziewczynki, którą potem zaopiekuje się Monte Christo... Bardzo wdzieczna, aktycznie. I jest okazja wskoczyc wykonawcy roli Edmunda na kolana bodaj, czy w ramiona ;)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
PavlovaAnna
Adept Baletu


Posty: 139
Skąd: z jednego małego miejsca na ziemi...
Wysłany: Wto Sie 15, 2006 11:11 pm   

Zgadza się, to Hania! Dotychczas tańczyła ją Marika Kucza z OSb Poznań, ale jest już za duża na tą rolę. Problemem jest tylko to, że wybierane są uczennice OSB.. przykro mi ... może niektórzy robili sobie nadzieje...
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Wto Sie 15, 2006 11:14 pm   

ja sie w ogole nie dziwie ze tylko dziewczyny z osb bo sa najlepeij przygotowane. ale interesuje mnie jak sie wybiera miedzy nimi.

a co do robienia sobie nadziei... cos ty, ani troche o tym nie myslalam, ja stary babsztyl jestem, wiec nic z tego :wink:
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
PavlovaAnna
Adept Baletu


Posty: 139
Skąd: z jednego małego miejsca na ziemi...
Wysłany: Wto Sie 15, 2006 11:18 pm   

Hm... to jest bardzo proste i ... niesprawiedliwe. Najczęściej są wybierane uczennice najbardziej związanych z teatrem nauczycieli np. I. Ratajczak, zastępcy działu baletowego w TW (dyr. L. Kowalska).

dalsze posty nie dotyczące bezposrednio tematu zostały usuniete
moderator
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13