www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysł: nowa tablica
Autor Wiadomość
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 11:26 am   Pomysł: nowa tablica

chyba najbardziej popularne tablice na naszym forum to pogadalnia i praktyka. przeglądając pobieżnie tematy na nich stwierdzam, że nie wszystkie tematyką nawiązują konkretnie do nazwy tablicy - stąd mój pomysł na nową. znalazłyby się na niej wszystkie wątki traktujące o codziennym życiu tancerza (nazwa do ustalenia) - np. z pogadalni wyciągnąć 'improwizację w domowym zaciszu', 'dieta odchudzająca', 'balet przez całe życie', 'marzenia o tańcu', 'jak was postrzegają nietańczący', 'czy wasze dzieci będą tańczyć' etc. w ten sposób w pogadalni zostaną tylko tematy zupełnie abstrakcyjnie z baletem związane, typu muzyka, film, fotografie, futra, dredy, matura, nałogi i inne :P
to samo tyczy się praktyki, w której po wyciągnięciu np. śmiesznych sytuacji ze sceny, jak znosicie adagio, wzrostu baletowego (i innych traktujących o figurze), wiesz że jesteś tancerzem gdy, pierwszy dzień w pointach, kolczyków, baletowego uśmiechu, okularów w balecie, przed występem, jesteś tancerzem, mobilizacji, co lubicie i czego nie lubicie w balecieetc. zostałyby tematy tylko ściśle związane z pointami, rozciąganiem, podbiciem :P i zasadami tańca.
wydaje mi się że byłby jeszcze większy porządek, pogadalnia byłaby zgodnie ze swym przeznaczeniem miejscem na tematy nie związane z baletem, praktyka zajmowałaby się tylko i wyłącznie praktyką, a nie imaginacjami i sentymentami :wink: , a mielibyśmy w zamian za to miejsce, gdzie zamiast o ciele - możemy rozmawiać o duchu, w dalszym ciągu tancerza. :D

co o tym myślicie? :D

btw. jeśli mnie pamięć nie myli, to na starym forum balet.pl był dział "z życia tancerki baletowej" :)
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Nena 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 30
Posty: 704
Skąd: z monitora...
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 11:50 am   

Ja w zasadzie nie mam nic do gadania, ale pomysł uważam za bardzo dobry i z chęcią zobaczyłabym nową tablicę na naszym forum :D Ale zobaczymy, co na to Administratorzy ;)
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 1:35 pm   

co jak co Makova ;) , dla mnie świetny pomysł.
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 1:47 pm   

ja też uważam, ze bardzo dobry pomysł!!!
 
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 3:50 pm   

Ja też się zgadzam. MOże byłby o to dobry i skuteczny sposób na tą "mieszankę" w "praktyce" i "pogadalni" . Teraz co na to adminowie...
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 5:01 pm   

W zupełności zgadzam się z poprzedniczkami: popieram! Szczególnie zmienienie pogadalni- w końcu miał być to dział o rzeczach NIEZWIĄZANYCH z baletem... :roll:
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 5:07 pm   

o tak, to jest świetny pomysł.
Ale obawiam się, że moderatorzy stwierdzą iż to JEST forum BALETOWE a nie inne.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 5:24 pm   

Marysia W napisał/a:
W zupełności zgadzam się z poprzedniczkami: popieram! Szczególnie zmienienie pogadalni- w końcu miał być to dział o rzeczach NIEZWIĄZANYCH z baletem... :roll:



Nieprawda.

Mial to byc dzial o temtach LUZNO zwiaznych baletem czy patrzac szerzej - sztuka jako taka, itd, ale nie chodzilo o tematy calkowicie offtopikowe, ni z gruszki ni z pietruszki, ani tym bardziej o tematy bardziej blahe niz pusta wydmuszka.

A to, ze pare takich bylo tolerowanych, to juz inna sprawa.
____________________

Pomysl nowego dzialu sobiscie uwazam za interesujacy, moze by sie to sprawdzilo.[/code]
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 5:37 pm   

administratorzy przemyslą, pzedyskutują i przegłosują kwestie i dadzą znać. Ewentualnie założymy ankietę, ale poniewaz obecnie wiekszośc jest na wakacjach to poczekajmy aż więcej modów, adminów i forumowiczów będzie "przy komputerach"
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 6:49 pm   

A ja mam właściwie mieszane uczucia. Pomysł byłby dobry, gdyby pogadalnia rzeczywiscie miala byc miejscem na tematy zupelnie niezwiazane z baletem, ale przeciez non stop karca nas, ze temat jest zbyt duzym offtopem. w takiej sytuacji pogadalnia stalaby sie miejscem zbednym, a powstalby nowy dzial... tylko.. jaki sens ma taka zamiana?
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Wto Lip 11, 2006 9:56 am   

pogadalnia nie stałaby sie miejscem zbędnym, bo proponuję przeniesienie tematów ZWIĄZANYCH z tancerzem (kilka przykładów podałam). racja że w pogadalni miały być wątki "luźno związane z tańcem, sztuką" ale mimo wszystko powstały większe lub mniejsze offtopiki, które jak uważam służą temu, by przez wymianę poglądów na różne tematy poznać się lepiej. nie wydaje ci się że w pogadalni temat 'marzenia o tańcu' wygląda conajmmniej dziwnie w towarzystwie tematu...no nie wiem, np. 'ginący forumowicze'?
myślę że tematy dotyczące nas jak tancerzy i nas jako użytkowników - zasługują na osobne działy, bo na brak wątków i z jednej, i z drugiej kategorii nie możemy chyba narzekać :wink: )
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Wto Lip 11, 2006 4:34 pm   

ja tam nie wiem. mi pasuje tak jak jest. niech zadecyduje wiekszosc.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lip 19, 2006 4:12 am   

i jaka zapadła decyzja?
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lip 19, 2006 9:32 am   

jeszcze nie wszystcy moderatorzy i administratorzy mieli okazje się wypowiedziec na ten temat z racji wyjazdów i nieobecności na forum, więc prosimy o cierpliwosć
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lip 19, 2006 11:08 am   

Oh, dobrze. Cieprliwie czekam w takim razie Kasiu:)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 11:44 pm   

Czekamy, czekamy droga p.moderator :]

posty tego typu niewiele wnoszą do dyskusji - wiadomo ze wszyscy czekamy - więc proszę o ich ograniczenie. s.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Sro Sie 16, 2006 11:39 am   

Może zrobimy tablicę fotek baletowych. mielibyśmy tam tematy baletów, ale czy nie sądzicie że przeszkadzało by to zagadkom?? :?
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sie 16, 2006 11:52 am   

w internecie jest tyle stron z fotkami baletowymi, ze zbieranie ich w nowym miejscu mija się z celem. Poza tym zdjecia mają dużą objętośc, zajmują dużo pamieci a nie wiem jaką ma serwer na którym jest forum. Zresztą forum dyskusyjne to nie strona internetowa ani galeria. Wystarcza wątki o fotkach baletowych i zbiory linków gdzie można takie zdjecia znaleźć
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Sro Sie 16, 2006 11:55 am   

W takim razie bardzo przepraszam. :oops:

nie ma za co, rzuciłas pomysł i otrzymałas odpowiedź, pozdrawiam
Administrator Kasia G
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 3:50 pm   

Witam.

Piszę w imieniu całego grona Administratorów i Moderatorów forum.
Po licznych dyskusjach na temat utworzenia nowej tablicy na naszym forum doszliśmy do wniosku, że póki co nie jest ona potrzebna.
Chcemy uniknąć sytuacji, w której Pogadalnia stałaby się istnym śmietnikiem niepotrzebnych tematów, nie związanych z tańcem, nabijalnią postów. Przypominam też, że Pogadalnia ma na celu dyskusje w tematach nie koniecznie baletowych, ale przynajmniej luźno związanych z kulturą i sztuką.

Pozdrawiam w imieniu zespołu.
Tranquality.

Temat niedługo zostanie zamknięty i usunięty.
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob Wrz 09, 2006 6:40 pm   

Ja mam pomysl na inna tablice - dotyczaca filmow tanecznych (nie tylko baletowych). Tematy filmowe rozsiane sa po calym forum, mozna je znalezc w "Życiu baletomana", "Pogadalni" np w tematach dotyczacych tancerzy.
Mysle ze taka tablica pozwolilaby na wymiane pogladow odosnie wszelkich filmow, chetni na napisanie jakiejs wiadomosci nie musieliby przeszukiwac calego forum. W tym temacie mozna by umieszczac tez informacje odnosnie nowych premier kinowych lub filmow ktore mozna bedzie zobaczyc w telewizji.

Co Wy na taka propozycje?
 
 
 
Julcia
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka rewii
Posty: 338
Wysłany: Sob Wrz 09, 2006 10:03 pm   

w takim wypadku można by było również założyć tablice o muzyce, książkach, sztukach teatralnych itd... :roll:
_________________
you know miss sunshine,
she starts paint a perfect picture.
today.

 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Wrz 10, 2006 10:40 am   

A wystarczy wpisać do opcji "szukaj" :arrow: "film baletowy/filmy baletowe"
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Wrz 10, 2006 11:16 am   

Przecież większość tematów dotycząca filmów baletowych znajduje się w "Zyciu baletomana". Myślę, że takie oddzielenie na razie nie jest potrzebne.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 12