www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
co o tym myślicie? (nauka w szkole prywatnej)
Autor Wiadomość
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Gru 11, 2005 1:16 pm   

Czy taniec klasyczny macie z jednym nauczycielem czy zmieniają się w zależności od grupy?
 
 
 
*Julinka*
Adept Baletu


Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Gru 12, 2005 3:45 pm   hej

Zależy to od grupy, ale te zaawansowane i czasem też te młodsze grupy mają zajecia z panią dyrektor.
 
 
 
kleo 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 94
Wysłany: Nie Kwi 30, 2006 10:24 am   

W mojej szkole nauczyciele zmieniają się :( Ja mam już trzeciego pedagoga od klasyki.W prywatnych szkolach często jest dużo mlodych pedagogów,którzy po otrzymaniu lepszej oferty zmieniają szkoly,często wjeżdżają do innych miast,gdzie znajdują pracę w teatrach.
W tym wszystkim to jest najgorsze,że każdy uczy inaczej i pewne rzeczy,które się ma już wyuczone trzeba zmieniać a to nie należy do przyjemności.
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Kwi 30, 2006 11:49 am   

co sadze o tancu w szkole prywatnej? bardzo, bardzo dobrze, ze takowa istnieje, przeciez to jest szansa na spelnienie marzen osob, dla ktorych albo juz za pozno na OSB, albo nie maja warunkow.
czy do prywatnych szkol zalicza sie rowniez ogniska baletowe?
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Kwi 30, 2006 5:05 pm   

Raczej nie. Ogniska to ogniska i raczej cieżko nazwać to "Prywatną szkołą baletową". Poza tym Ognsika są z reguły instytucjami społecznym. Jest też ww Polsce 5 PAŃSTWOWYCH ognisk baletowych (jednym z nich jest nasze ognisko) :)
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
klara
Adept Baletu

Posty: 106
Wysłany: Sro Maj 03, 2006 6:13 pm   

po raz kolejny temat jest juz poruszany- a wiec tak prywatne szkoly baletowe- to tak my wszyscy nazywamy uczac sie wprawdzie w ogniskach baletowych, nie sa to profesjonalne szkoly na zasadzie panstwowych szkol , nauczyciele albo sa jedni przez cala nasza edukacje albo zmieniaja sie , ale zazwyczaj nauczyciel klasyki jest przez cala nasza edukacje, chyba ze znajdzie sobie lepsza prace to wtedy rezygnuje, ja tylko slyszalam o Krakowie-panstwowym ognisku baletowym a jakie sa te pozostale 4?
 
 
Madzialena
Nowicjusz


Posty: 7
Wysłany: Sro Maj 03, 2006 6:13 pm   

ja chodziłam do prywatnej szkoły baletowej, no i szczerze mówiąc to nie trzeba mieć większych umiejętnosci zeby się tam dostac, im zależy wyłącznie na kasie.
jasne jest, że jeśli jestes w tym dobra to zwrócą na Ciebie uwagę i poświęcą czas! a cz masz 18 czy nawet 50 lat - dla nich nie gra różnicy (przynajmniej tak jest w gliwickiej szkole)...
_________________
Taniec to jakby wyznanie miłości.
F. Dostojewski
 
 
klara
Adept Baletu

Posty: 106
Wysłany: Sro Maj 03, 2006 6:16 pm   

a czy Szczecin tak samo jak Krakow moze po szkole uzyskac dyplom tancerza?
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sro Maj 03, 2006 6:36 pm   

tak, my rowniez zdawalysmy dyplom.
u nas jest 8 klas+zerowka.
zerowka jest przygotowawcza
1-3-takie zabawy ruchowe, rytmika, akrobatyka
4-zaczyna sie klasyka i tak do 8 klasy, w ktorej zdawany jest dyplom.
u nas jednak przyjmuje sie dzieciaczki w wieku 5-7 lat do zerowki, a wiec konczy sie balet gdzies tak w wieku 14-16 lat
;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Maj 03, 2006 6:43 pm   

Mnie się wydaje, że Klara pytała o dyplom zawodowego tancerza (eksternistycznie - któraś krakowska szkoła ma taką możliwość, ale niech się tutaj Krakowianki wypowiedzą), a nie dyplom z ogniska.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro Maj 03, 2006 7:48 pm   

Kasia :)) napisał/a:
tak, my rowniez zdawalysmy dyplom.
u nas jest 8 klas+zerowka.
zerowka jest przygotowawcza
1-3-takie zabawy ruchowe, rytmika, akrobatyka
4-zaczyna sie klasyka i tak do 8 klasy, w ktorej zdawany jest dyplom.
u nas jednak przyjmuje sie dzieciaczki w wieku 5-7 lat do zerowki, a wiec konczy sie balet gdzies tak w wieku 14-16 lat
;)


Wiem ze to mało istotne ale musze to powiedzieć.Przygotowawcza to nie jest zerówka. Są to dwie osobne klasy. Najpierw przygotowawcza (utworzona zresztą dopiero w tym roku szkolnym) potem zerówka. Następnie dział dziecięcy (od zerówki do klasy IV) później dział młodzieżowy (od V do VIII). My tworzymy klase tzw. podyplomową bądź repertuarową wygląda na to że będzie to po prostu "składanka" osób które zdały dyplom a swoja edukazję taneczną chcą ciągnąć dalej.
Z tym kończeniem to też różnie teraz będzie, bo ja np. mając prawie 17 dalej chodze. Jak na razie słyszałam, że do naszej klasy podyplomowej w razie chęci można chodzić do 18 r życia. więc jeszcze rok mi został :)
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
klara
Adept Baletu

Posty: 106
Wysłany: Sro Maj 03, 2006 8:08 pm   

mnie chodzilo o to przede wszystkim ,ze Krakowska Szkola Baletowa ma mozliwosc zdawania na dyplom tancerza, bydz moze takze taka mozliwosc ma Szczecin, ale inne szkoly prywatne raczej nie, chyba ze beda zdawac eksternistycznie co graniczy raczej z cudem, z tego ze po 1/ strasznie to kosztuje a po 2/ ze o dyplom tancerza moze ubiegac sie osoba ktora ma praktyke scenicza trwajaca trzy lata.
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sro Maj 03, 2006 8:13 pm   

klara napisał/a:
2/ ze o dyplom tancerza moze ubiegac sie osoba ktora ma praktyke scenicza trwajaca trzy lata.

chybaże ma się znajomości, i kogoś zatrudnia w teatrze bez dyplomu.
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Maj 03, 2006 10:15 pm   

a czy możecie mi dokładnie wyjaśnic o co chodzi w praktyce scenicznej?? :oops:
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sro Maj 03, 2006 10:20 pm   

paula. coz, moze to jest offtop, ale jednak musze powiedziec :P
od czwartej klasy dostaje sie nauczyciela od klasyki i rowniez sama klasyka dochodzi, nie jest to juz wiec dzial dzieciecy :P
mysle ze z ta praktyka sceniczna to jest tak, ze musisz miec za soba przynajmniej 3 lata, w ktorych mialas stycznosc w wystepach na scenie itd. ale czekamy na wypowiedz kogos innego ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Maj 03, 2006 10:38 pm   

Tak, o to chodzi. Praktyka z tego co się orientuję ma być regularna i jak najbardziej profesjonalna.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Martika
Nowicjusz

Posty: 7
Wysłany: Sob Cze 03, 2006 11:15 pm   

bardzo bym prosila jesli ktos wie cos o szkole prywatnej w Szczecinie o podanie linka do strony z adresem lub tu na forum.Bardzo bym byla wdzieczna
_________________
Ballerina?or beanbag?
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sob Cze 03, 2006 11:38 pm   

a ile masz lat?
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Martika
Nowicjusz

Posty: 7
Wysłany: Sob Cze 03, 2006 11:50 pm   

a znasz jakies szkoly prywatne w szczecinie?i czemu pytasz o wiek?mi chodzi tylko o podanie adresu do szkol w szczecinie jesli bys cos wiedziala to bylabym wdzieczna
_________________
Ballerina?or beanbag?
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sob Cze 03, 2006 11:54 pm   

nie denerwuj sie od razu. chcialam pomoc, ale wlasnie zastanawialam sie, jak odbierzesz to pytanie.
bo jesli jestes mala, tzn do 10roku zycia, a nigdy wczesniej nie mialas stycznosci z tancem, to moglabys isc do ogniska
tzn ogolnie mozesz sprobowac, jesli chcesz cos wiecej wiedziec, to zagadaj na PM
jestem ze szczecina i ucze sie w ognisku baletowym, wiem, ze jest tez pare innych miejsc do nauki baletu
ale wiecej na PM
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Martika
Nowicjusz

Posty: 7
Wysłany: Sob Cze 03, 2006 11:58 pm   

nie denerwuje sie , a juz mala to nie jestem,po 20-dziestce.A tu moglabys napisac?czy linka podac...

W dziale "Kursy, warsztaty, audycje" podane są informacje tego typu. Poza tym istnieją jeszcze wyszukiwarki internetowe :wink: Cz.
_________________
Ballerina?or beanbag?
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Cze 28, 2006 10:15 pm   

Usunęłam kilka postów nie związanych z tematem. Dziewczyny, w tym wątku mamy omawiać kwestie dotyczące szkół prywatnych, ich "zady i walety" :wink: , dla kogo są odpowiednie itp. Co do cen, konsultujcie się proszę z samymi szkołami. Cz.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13