www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
prosba-matura z wiedzy o tancu
Autor Wiadomość
agga
Gość
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 8:08 pm   prosba-matura z wiedzy o tancu

http://www.matura.oswiata...dza/Zad1-28.htm
to sa zadania na matur z wiedzy o tancu, chcialabym poprosic aby ktos z SB spojrzal na te zadania i odpowiedzial czy sprawiaja mu one jas trudnosc..
czekam na opinie
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 9:35 pm   

Nie jestem z OSB, a mogę stwierdzić, ze arkusz I matury z wot jest banalny...
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 9:41 pm   

Ja tez mam takie wrazenie. Co prawda nie znam kilku baletow, o ktore pytaja w punkcie 2, ale to wynika prawdopodobnie ze specyfiki sceny polskiej i nacisku na kilka specjalnych dziel. Jestem jednak pewna, ze sa one popularne i wie o nich kazdy interesujacy sie tancem. A reszta - wydala mi sie calkiem prosta. Ale ja tez nie jestem uczennica SB.

A tak swoja droga, to zdjecie A w zadaniu 1 przedstawia co? (reszta to Jezioro, Pietruszka i chyba Coppelia, ale za to nie dam glowy).

Pozdrawiam,
Iza
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 10:20 pm   

zdjęcia przedstawiają kolejno sceny z: Święta wiosny (wersja oryginalna Niżyńskiego), Jeziora łabędziego, Pietruszki i Córki źle strzeżonej.

PS. hehe - zdjęcia z Jeziora i Córki są wzięte z albumu The world of Ballet, który stoi u mnie na półce :wink:
 
 
 
agga
Gość
Wysłany: Nie Maj 01, 2005 11:23 am   

Ja nie jestem uczennica SB, mature zdaje za rok i chce rowiez pisac mature z wiedzy o tancu. Sporo z tych zadan sprawilo mi trudnosc. Mam tylko rok do matury, musze sie jeszcze przygotowac do innych przedmiotow (biologia i chemia ale to pojdzie latwiej). Nie wiem jak to zrobic zeby porzadnie sie przygotowac do matury z wot'u. Jak macie jakies pomysly lub proozycje to czekam.
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Maj 01, 2005 5:43 pm   

Tak btw, co wam daje matura z wiedzy o tańcu? Nawet zdając do szkoły teatralnej zwolnienie z egzaminu teoretycznego daje bodajże tylko matura z historii sztuki.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pon Maj 02, 2005 9:06 am   

Joanna napisał/a:
Tak btw, co wam daje matura z wiedzy o tańcu? Nawet zdając do szkoły teatralnej zwolnienie z egzaminu teoretycznego daje bodajże tylko matura z historii sztuki.


Kulturoznawstwo Joanno?

Ja , szczerrze powiedziawszy , to robie te mature dla wlasnej satysfakcji:)


a co do pomysłów na zdanie , to trzeba już przysiąś ci zagłębiać się w literaturę i oglądać dzieła, bo prezcież historii tańca nikt nie naucza w szkole,a matura za rok:)
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
agga
Gość
Wysłany: Pon Maj 02, 2005 11:01 am   

Nie wiem czy wyniki z matury z wot'u przydadza mi sie kiedys, ale tez robie to bardziej dla siebie.. a czemu? Nie wiem, nie potrafie tego wyjasnic :)
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Wto Maj 10, 2005 8:52 pm   

Zauważyłem piękny paradoks jaki wystąpił przy wymaganiach rekrutacyjnych na Kulturoznawstwo UW. Mianowicie w postępowaniu kwalifikacyjnym brane są pod uwagę wyniki z matury rozszerzonej z języka polskiego, języka nowożytnego i przedmiotu dodatkowego (za wyjątkiem wiedzy o tańcu).

Dziwne?
Zobaczcie:
http://kulturoznawstwo.uc...48,15789,442,29
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Maj 11, 2005 8:19 pm   

Obejrzałem kilka arkuszy egzaminacyjnych i ten wydaje mi sie najtrudniejszy:
http://www.cke.edu.pl/ima...5/taniec_a1.pdf
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
baletnica86
Adept Baletu


Posty: 69
Skąd: Poz, Waw
Wysłany: Sro Maj 11, 2005 8:41 pm   Re: prosba-matura z wiedzy o tancu

JA W TYM ROKU PISAŁAM MATURE I MASAKRAAAAA
MYSLALAM ZE MOZE DADZA PROSTSZY TEN PODSTAWOWY A JEDNAK NIEE;P...NA PROBNEJ BYL O WIELE LATWIEJSZY!!!!!A CO DO ROZSZERZONEGO..TO MYSLALAM ZE BYLO GORZEJ;P...JA AKURAT MAM ZAMIAR POJSC NA AKADEMIE MUZYCZNA NA PEDAGOGIKE BALETU WIEC MUSIALAM ZDAWAC HISTORIE TANCA;)POZDRAWIAM;))))
_________________
taniec jest the best ;)hehe
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Maj 11, 2005 9:14 pm   

Czyzby taniec nie należał do kultury?

Widocznie nie, skoro w postępowaniu rekrutacyjnym na kierunke WIEDZA O KULTURZE oprócz wymaganego na poziomie rozszerzonym jezyka polskiego i obcego liczy się dodatkowy przedmiot (za wyjątkiem oczywiście wiedzy o tańcu).

http://www.ikp.uw.edu.pl/html/wok_rekr.htm
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Maj 11, 2005 9:16 pm   Re: prosba-matura z wiedzy o tancu

baletnica86 napisał/a:
JA W TYM ROKU PISAŁAM MATURE I MASAKRAAAAA
MYSLALAM ZE MOZE DADZA PROSTSZY TEN PODSTAWOWY A JEDNAK NIEE;P...NA PROBNEJ BYL O WIELE LATWIEJSZY!!!!!A CO DO ROZSZERZONEGO..TO MYSLALAM ZE BYLO GORZEJ;P...JA AKURAT MAM ZAMIAR POJSC NA AKADEMIE MUZYCZNA NA PEDAGOGIKE BALETU WIEC MUSIALAM ZDAWAC HISTORIE TANCA;)POZDRAWIAM;))))


Witaj:0
A czy mogłabyś powiedziec w kilku zdaniach co bylo? Wiem, ze tyle stresu, że mogłaś zapomniec i w ogóle tyle tego bylo... Ale przypomnij sobie i napisz prosze. Na rozszerzonym jaki był taniec do scharakteryzowania i jakie były tematy na wypracowanie?

Pozdrawiam
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
baletnica86
Adept Baletu


Posty: 69
Skąd: Poz, Waw
Wysłany: Czw Maj 12, 2005 10:27 am   Re: prosba-matura z wiedzy o tancu

witam;)zapraszam na stronke http://www.cke.edu.pl/ind...id=220&Itemid=2 moze Tobie akurat uda sie otworzyc folder w wiedzy o tancu bo ja nie moge wlasnie nie wiem czy dlatego ze komp mi sie psuje czy ze poprostu nie da sie otworzyc...
Na rozszerzonej byl krotki filmik...jakis facet przebrany w paczke romantyczna do polowy nagi z jakas chustka na glowie i mial gole stopy..nie wiem szczerze mowiac co to bylo;/i trzeba bylo wszystko opisac ;dekoracje,muzyke,przestrzen,kroki itp...2 czesc rozszerzonego polegala na napisaniu wypracowania byly dwa tematy do wyboru;1.Porównaj Teatr Mariinski w okresie Petipy<chyba;P>z Okresem Baletów Rosyjskich Daiegilewa okres 1909-1914 .A 2 temat do Na podstawie Krzesanego do muz.Kilara choreografia C.Drzewieckie uzasadnij ze balet ten jest systemem tanca wspolczesnego z rodzimym folklorem...No mysle ze nic nie przejezyczylam w sumie niby nie bylo tak zle jakby ktos oczywiscie uczyl sie regularnie wszystkiego;)ja pomimo ze nie jestem orlem z wiedzy o tancu to jednka podeszlam do rozszerzonego jako jedyna z klasy;D!!!!
Jesli chodzi i podstawowy to hmmm byly np cytaty typu"kupowalem plyty ze swietem wiosny i sluchalem caly czas..cos tam w Petersburgu robilem blabla <nie pamietam dokladnie>Zadzwonilem po <nie pamietam nazwiska>i powiedzialem zeby przyjechala zatanczyc..."cos takiego oczywiscie i chodzilo tu o Bejarta...pootem byly scharakteryzowane tancerki wspolczesne i trzeba bylo powpisywac ich nazwiska;/albo tez bylo drzewko genaologiczne i trzeba bylo wpisac tancerzy tez wspolczesnych;/Dyzo o wspolczesnosci niestety bylo;/lipaaa jak ktos nie lubi wspolczesnego<TAK JAK JA>to ma przesrane;Pheh co tam jeszcze bylo hmmm ah np byly stopy tancerzy i byly 3 nazwiska i musialas zgadnac czyja to stopa..np mega naciagnieta na poincie to byla Sylivia Gijem nie wiem jak sie to pisze;PByl tez obrazek z facetami z maskami do polowy nadzy bylia w dole jakies suknie czy co...i byli pomalowai na bialo trzeba bylo opisac caly obrazk...a nastepne pytania to dotyczylo kierunku stylu mielismy oczywiscie wzorowac sie na obrazku to chodzilo o buto no i trzeba bylo co nieco opisac go...Albo tez byl obraz tancerek ..tytul nie byl napisany a ty musialas napisac kto jest autorem;/suchar przeciez to nie jest historia sztuki;/albo byl tez drugi obraz z jakimis budynkami czy co i trzeba bylo napisac autora i jaki to styl;/bezsens poprostu..no to mysle ze to tak skrotowo;)gdybys cos jeszcze potrzebowala wystarczy napisac;)pozdrawiam milej nauki heehe ALE SIE ROZPISALAM;P
_________________
taniec jest the best ;)hehe
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Czw Maj 12, 2005 2:15 pm   

Czyli podstawowy to ten, który krązy w internecie od kilku dni...

Niestety również nie moge otworzyć stronki, byc moze póxniej si ę to zmieni.

Nie ma wiele rzeczy (napisanych) zaktualnej wiedzy o tańcu , zostało tylko to co jest wypisywane w internecie(np. pytania o butoh sa zywcem opracowane na podstawie artykułu, który zamieściłem wczoraj na forum), dlatego sledźmy internet!!!

No i duzo ludowizny coś... Aha! I dla śpiochów! Warto pobrać sobie nowe wymagania egzaminacyjne, gdyz sie zmieniły (niestety na niekorzyśc, więcej konkretnych dzieł)
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 12, 2005 2:40 pm   

"Dyzo o wspolczesnosci niestety bylo;/lipaaa jak ktos nie lubi wspolczesnego<TAK JAK JA>"

no bo w wymaganiach i testach egzaminacyjnych macza palce "srodowisko" Polskiego Teatru Tańca - niby nic złego, ale skąd przecietny baletoman ma czerpać tę wiedzę, nawet na Teorii tańca ludziska mają mniej niż mętne pojecie na ten temat :)
 
 
 
sari
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica KT
Posty: 173
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Maj 15, 2005 10:26 pm   

Załamujecie mnie... :/
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Maj 21, 2005 8:50 pm   

Kasia G napisał/a:
nawet na Teorii tańca ludziska mają mniej niż mętne pojecie na ten temat :)


No właśnie. Zwłaszcza, że w przeciwieństwie do baletu, jest to mało skonkretyzowana dziedzina tańca ;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12