www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Jezioro..." - jakie zakonczenie wolicie?

Lubie kiedy "Jezioro labedzie" konczy sie...
Tak jak w oryginale, smiercia bohaterow
57%
 57%  [ 24 ]
Happy endem - "i zyli dlugo i szczesliwie"
2%
 2%  [ 1 ]
Wszystko mi jedno, byle bylo dobrze zatanczone!
40%
 40%  [ 17 ]
Głosowań: 1
Wszystkich Głosów: 42

Autor Wiadomość
La Fille aux Yeux d'email 
Nowicjusz


Wiek: 34
Posty: 21
Skąd: Far Far away
Wysłany: Sob Lut 25, 2006 6:38 pm   

Zawsze kochałam smutne zakończenia...Tak jest i z baletem. Więc tradycyjne ,tragiczne zakonczenie, gdy jezioro porywa Księcia, jest mi najbliższe.
 
 
 
girl interrupted
Nowicjusz


Posty: 45
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 27, 2006 1:57 pm   

Ja również wolę tradycyjne tragiczne zakończenie. Zgodze się , że muzyka wyraża zwyciestwo tyle , że dla mnie jest ono monumentalnie złowrogie i takie właśnie najbardziej mnie prousza.
Co do znajomości dzieła to nie zgodze się, że jest to czynnik nieistotny wobec pojdedyńczego przedstawienia, które tworzy swój własny świat. Zmiana treści spektaklu to zabieg swoistego "dialogu" z wersją oryginalną i jesli ma wywrzeć zamierzone wrażenie to sadzę, że tylko przy założeniu , ze publika oryginalną wersję zna( co nie oznacza, że bez tej znajomości widz nie wyniesie nic z przedstawienia ale moim zdaniem wyniesie realtywnie mniej ). To może nie jest aż tak silnie w balecie ale jestem pewna , że wariacje na temat np "Hamleta" są świadomą dyskusją z wersją oryginalną.
_________________
still this is someone else's form of bliss
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Lut 27, 2006 4:21 pm   

ja sądzę że zakończenie "jakie chcemy dziś obejrzeć" zależy od tego jaki mamy humor... bo nie zawsze mamy ochotę zobaczyć film z happy endem. ;)

ja jednak nie widziałam całego "jeziora" z happy endem, tylko krótkie fragmenty... znacie jakieś "jeziora" które kończą sie dobrze? (czyja choreografia, kto, gdzie etc.) ;)
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Pon Lut 27, 2006 4:31 pm   

Happyendnie konczyly sie sowieckie produkcje - jest w obiegu video/dvd z Plisiecka, niestety, bardzo skrocone, ale swietny dokument tamtych czasow. Choreografa niestet nie podano (jedynie: "wg Petipy/Ivanova").

Ostatnio pojawilo sie dvd z Zacharową (Zakharovą - jak wolicie) i Roberto Bolle z La Scali, w choreografii Vladimira Burmeistra. Tutaj na samym poczatku, jeszcze podczas uwertury, widzimy jak Rotbart rzuca czar na Odette, ktora z ksiezniczki zamienia sie w labedzia. Na koncu zas, po pokonaniu Rotbarta przez Zygfryda, Odetta staje sie znow ksiezniczka i pewnie zyje dlugo i szczesliwie :-D .
_________________
Pozdrawiam,
Iza Zbikowska-Aaboe - Wasza Prima Ballerina Assoluta ;-)
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Lut 27, 2006 4:42 pm   

oo.. ciekawa rozbudowana wersja :D ;) dziekuje Ariodante :*
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
basalayeee 
Nowicjusz


Posty: 1
Wysłany: Pon Lut 27, 2006 7:07 pm   

wot, ciekawość taka: jaki ma tytół owo dvd i czyjej produkcji, i czy aby można gdzie nabyć? (thx)
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Pon Lut 27, 2006 7:13 pm   

DVD nosi tytul "SWAN LAKE", wydane przez TDK w serii Teatro alla Scala, numer katalogowy DVWW-BLSL. Rok wydania 2005, nagrano: 14 kwietnia 2004 na zywo w La Scali.
Wykonawcy:
Svetlana Zakharova, Roberto Bolle (i inni).
Czas trwania: 133 minuty, plus 13 minut dokument z prob.
_________________
Pozdrawiam,
Iza Zbikowska-Aaboe - Wasza Prima Ballerina Assoluta ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14