www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Złota Dwunastka Baletów; Don Quichotte
Autor Wiadomość
Kasia G
Gość
Wysłany: Sob Lut 26, 2005 5:00 pm   

"A oto informacje o "Czerwonej Giselle" ze strony www.culture.pl (spektakl ten byl pokazywany w ubieglym sezonie w ramach I POZNANSKIEJ WIOSNY BALETOWEJ w Teatrze Wielkim w Poznaniu"

i wielokrotnie podczas wizyt teatru baletu Borisa Ejfmana w Warszawie i innych miastach, oraz w TVP w cyklu Rewelacja miesiąca.
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Nie Lut 27, 2005 1:55 pm   

A jednak dzis w TVP2 będzie Czerwona Giselle. Nasza kochana telewizja dostała kasete ze Spartakusem z usterką i nie zdązyła wymienić:(
Miłego oglądania wszystkim baleto-maniakom
(i napiszcie potem o swoich wrażeniach - to bardzo ciekawy, bardzo dramatyczny balet)
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Lut 27, 2005 7:25 pm   

Kasia G napisał/a:
A jednak dzis w TVP2 będzie Czerwona Giselle. Nasza kochana telewizja dostała kasete ze Spartakusem z usterką i nie zdązyła wymienić:( )


A ja wolę Ejfmana ;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Nie Lut 27, 2005 11:29 pm   

Joanno, ja tez wolę Ejfmana, ale liczyłam, ze odtworzę sobie nagranie Spartaka, bo moje już bardzo zjechane. A Czerwoną Giselle mam w najlepszym porządku
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Lut 28, 2005 12:53 am   

"Czerwona Giselle" - niezwykly spektakl... Zwlaszcza podobaly mi sie duety... Choc nie tylko - takze stylistyka ruchu, gra tancerzy, ciekawe kostiumy i scenografia.
P.S. Czy ktos byl moze w TW-ON na "Tancu wedlug mezczyzn"??
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Pon Lut 28, 2005 1:06 am   

Oj, był, był, ale na to machniemy chyba osobny topic, co?
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pon Lut 28, 2005 1:34 pm   

Zawsze wiedziałem, ze taniec wspólczesny na pointach jest piekny, ale uświadomiłem sobie to prawdziwie na własne oczy oglądając "Czerwoną Giselle". Był to istny majstersztyk sztuki baletowej! Od poczatku, aż po sam koniec spektaklu siedziałem z otwartą buzią, aż modliłem się by się skończyło, gdyż ten nagły dreszcz przeszywający me ciało był aż niebezpieczny... D O S K O N A Ł E !
Ten dramatyzm, estetyka ruchu, a przede wszystkim idea, och... - cudowne:)

Juz nie mogę się doczekać, gdy dorwę "Czajkowskiego"...
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Mar 25, 2005 2:14 pm   

Czy ktos wie, dlaczego w tę niedzielę nie ma złotej dwunastki baletów? No i kiedy będzie?
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pią Mar 25, 2005 2:39 pm   

chyba z racji Świąt tym razem w poniedziałek o 22.40 -jezioro łabędzie
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Pią Mar 25, 2005 2:48 pm   

Odylia napisała:
"tym razem w poniedziałek o 22.40 -jezioro łabędzie"

Jezioro z Wiednia z Margot Fonteyn (!) i Rudolfem Nurejewem (!!!). Choreografia Nurejewa, grają Winer Symphoniker, dyryguje John Lanchbery. Spektakl z 1966 roku. Kto nie ma tego w swojej kolekcji, niech koniecznie nagrywa!!!
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Mar 25, 2005 11:03 pm   

Kasia G napisał/a:
Odylia napisała:
"tym razem w poniedziałek o 22.40 -jezioro łabędzie"

Jezioro z Wiednia z Margot Fonteyn (!) i Rudolfem Nurejewem (!!!). Choreografia Nurejewa, grają Winer Symphoniker, dyryguje John Lanchbery. Spektakl z 1966 roku. Kto nie ma tego w swojej kolekcji, niech koniecznie nagrywa!!!


Właśnie miałam ostatnio ochotę obejrzeć sobie "Jezioro" :)


Sfra - ja bym co prawda nie nazwała choreografii Ejfmana tańcem współczesnym, bo to dla mnie zupełnie inny rodzaj ruchu, ale faktycznie spektakle robi niesamowite. Mnie się strasznie spodobało "Musagete", świetnie zrobione nawiązania do Balanchine'a :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Sro Kwi 13, 2005 12:10 am   Romeo & Julia

W cyklu Zlota Dwunastka:

24 Kwietnia 2005

ROMEO I JULIA
balet w 3 aktach

Choreografia i reżyseria
RUDOLF NUREYEV


Muzyka
SERGIUSZ PROKOFIEW

Obsada
ROMEO MANUEL LEGRIS
JULIA MONIQUE LOUDIERES
TYBALD CHARLES JUDE
MERCUTIO LIONEL DELANOE


ORKIESTRA OPERY PARYSKIEJ
Dyrygent - VELLO PAHN

Scenografia i kostiumy: Ezio Frigerio

Nie znam tej wersji: dziwie sie, ze nie pokazuja tej "najklasyczniejszej" z Fonteyn i Nurejewem, za ktora tak do konca nie przepadam, ale to jednak klasyka...

Pozdrawiam, I.
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Kwi 13, 2005 10:49 am   

Dziwne, dziwne... widocznie to to łatwiej było kupić - i taka to złota dwunastka... Nie przepadam za choreografiami Nurejewa - sa takie "przeładowane". Ciekawa jestem jak się Wam spodoba
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Kwi 20, 2005 9:23 pm   

Kasia G napisał/a:
Dziwne, dziwne... widocznie to to łatwiej było kupić - i taka to złota dwunastka... Nie przepadam za choreografiami Nurejewa - sa takie "przeładowane". Ciekawa jestem jak się Wam spodoba


A ja się od razu zapytam - z którego roku jest ten spektakl? Bo muszę się psychicznie przygotować, jeśli znowu będzie to mezozoik ;) [nic oczywiście nie umniejszając artystom, wolę współcześniejsze inscenizacje]
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Kwi 20, 2005 9:55 pm   

nie, nie to stosunkowo nowa produkcja, jak wszystkie w choreografii Nurejewa zarejestrowane w Operze Paryskiej w latach 90-tych. Stąd w większości tańczą w nich ci sami tancerze - ówczesne a i obecne gwiazdy Opery Paryskiej np. Manuel Legris. Zresztą spektakl ten dostepny jest w naszych Empikach (przynajmniej w Warszawie) na DVD
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12