www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Klasyka - Warszawa - zajęcia dla dorosłych
Autor Wiadomość
Madziai
Nowicjusz

Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sie 10, 2005 12:55 am   Klasyka - Warszawa - zajęcia dla dorosłych

Witajcie!
Czy ktoś może podać mi namiary na lekcje baletu dla dorosłych? Interesują mnie zajęcia dla początkujących. Gdzie, kiedy i kontakt :o ) Jeśli jest kilka miejsc organizujących takie zajęcia, to napiszcie proszę, gdzie lepiej i u kogo...
Pozdrawiam!
 
 
Magda
Nowicjusz

Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sie 10, 2005 1:47 pm   

Ja również się przymierzam, żeby zacząć chodzic na klasykę od września/października. :D
Z tego co już tutaj wyczytałam zajęcia tego typu są w dwóch miejscach w Warszawie:
Na Moliera przy szkole baletowej i w Akademi Tańca Izadory Duncan na mokotowie (linki do tych miejsc znajdziesz w starszym poście "Balet dla dorosłych w W-wie", czy jakoś tak :roll: ).
Mam jednak sto pytań do;
Mam 27 lat i jedyne co w życiu tańczyłam to salsa, no i oczywiście nie profesjonalnie, ale hobbystycznie, więc mam wątpliwości, czy nie jestem za stara, nawet jak na zajęcia dla "dorosłych". :lol:
Może się wypowiedzieć ktoś kto chodzi na takie zajęcia, na przykład na Moliera? Jaka tam jest średnia wieku? Albo zapytam inaczej - w jakim wieku są najstarsi kursanci? :wink:
Poza tym chciałabym wiedzieć, czy na takie zajęcia trzeba przynieść profesjonalny strój do baletu (rajstopki, obcisły kostiumik itp.), czy można ćwiczyć po prostu w luźnym ubraniu i jakie butki - baletki?
 
 
Madziai
Nowicjusz

Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sie 10, 2005 10:18 pm   

Magdo! Witaj w klubie :wink: ! Ja mam 29 lat i ... dwójkę dzieci
:D
Może spotkamy się na tych zajęciach dla dorosłych, więc nie będziesz sama z tym problemem, może nie jesteśmy zbyt dorosłe :lol:
Mam nadzieję, że ktoś nam coś doradzi i poda namiary, bo muszę sobie wcześniej ustalić grafik w pracy i przygotować psychicznie męża na zostanie sam na sam z dwójką rozbójników...
Pozdrawiam!
 
 
Magda
Nowicjusz

Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 11, 2005 7:45 am   

To są namiary na miejsca w których odbywają się tego typu zajęcia, ale z tego co wiem jeszcze nie ma grafików na nowy sezon. :(
Są teraz warsztaty na Twardej, informacje na ten temat znajdziesz na stronie internetowej SB.

Akademia Tańca
Al. Niepodległości 80/róg Odyńca
tel. 498-57-97

http://www.akademia-tanca.com.pl/

Państwowa Szkoła Baletowa
ul. Moliera 2/4
tel.826-55-48

www.taniec.w-wa.net

Super byłoby się spotkać na zajęciach - może zrobimy sobie na sali "kącik seniora"? :lol:

A skąd Twoje zainteresowanie baletem? Tańczyłaś już coś wcześniej?
 
 
Madziai
Nowicjusz

Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 11, 2005 10:52 pm   

Na większą skalę nie tańczyłam nic wcześniej, ale zawsze interesowałam się tańcem. Chodziłam kiedyś na lekcje baletu, ale niestety krótko, bo nie było kaski, należałam do zespołu tanecznego, ale to nie było nic poważnego. Fascynacja baletem tkwi we mnie od zawsze, ale wybrałam inną drogę. Z wykształcenia jestem chemikiem, a pracuję (już 9 lat), jako instruktor aerobiku. I od przerwania tamtych lekcji baletu marzę, żeby je znowu brać...
W razie co, to nie wahaj się i pisz do mnie, adres wp masz w jednej z ikonek pod moim postem :D
Pozdrawiam Cię serdecznie!
 
 
Magda
Nowicjusz

Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 12, 2005 12:10 pm   

Balet? Zespół taneczny? Aerobic od 9 lat? I to jest "nic"? :shock:
Ja pracuję w biurze od rana do wieczora (siedzę i jedyny ruch jaki wykonuję to naciskanie palcem myszki, więc jedyne co mam wyrobione to ścięgna...palca wskazującego u prawej ręki! :lol: ), a ponieważ jednocześnie studiuję zaocznie, więc weekendy i wieczory spędzam siedząc i ćwicząc mięśnie uszu i oczu (walka z opadającymi powiekami podczas nudnych wykładów działa bardziej ujędrniająco na okolice oczu niż niejeden drogi krem! :lol: ) i to by był na tyle jeśli chodzi o moją kondycję. :mrgreen:
Chodziłam na salsę ale po roku zdrówko mi siadło i musiałam sobie zrobić przerwę. :cry:
Jak się na coś zdecyduję (jak wejdzie grafik na Moliera i w akademii będę mogła porównać, co mi bardziej pasuje godzinowo) to skrobnę do Ciebie na priva, fajnie by było razem zacząć chodzić na zajęcia - w kupie zawsze raźniej! :wink:
Pozdrawiam. :)
 
 
aniaka
Adept Baletu


Posty: 138
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sie 26, 2005 12:40 pm   W Krakowie...

A czy wie ktoś może czy są takie szkoły w Krakowie??
 
 
Marysia
Nowicjusz

Posty: 3
Wysłany: Pią Wrz 09, 2005 7:25 pm   

Madziai napisał/a:
Magdo! Witaj w klubie :wink: ! Ja mam 29 lat i ... dwójkę dzieci
:D
Może spotkamy się na tych zajęciach dla dorosłych, więc nie będziesz sama z tym problemem, może nie jesteśmy zbyt dorosłe :lol:
Mam nadzieję, że ktoś nam coś doradzi i poda namiary, bo muszę sobie wcześniej ustalić grafik w pracy i przygotować psychicznie męża na zostanie sam na sam z dwójką rozbójników...
Pozdrawiam!


Witajcie, ja tanczylam w zeszlym roku na Moliera i w tym roku rowniez szykuje sie na zajecia od pazdziernika :) szczegolnie do Pani Zajdler. do zobaczenia
 
 
Magda
Nowicjusz

Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 12, 2005 7:43 am   

Marysiu a mogłabyś napisać jak wyglądają te zajęcia?
Czy one są naprawdę dla każdego, czy jednak trzeba mieć super kondycję i być bardzo rozciągniętym, żeby sobie poradzić w grupie dla początkujących?
Ja już się zapisałam na zajęcia od października, ale mam kondycję typowej biurwy, więc mam baaaaardzo duże wątpliwości, czy sobie poradzę. Myślałam, że może lepiej by było pochodzić rok na barre au sol i dopiero wtedy zapisać się na klasykę, ale trochę mi żal przesuwać to jeszcze o rok.
:(
Jak to wygląda z Twojego punktu widzenia?
 
 
Marysia
Nowicjusz

Posty: 3
Wysłany: Sro Wrz 14, 2005 7:26 pm   

Magda napisał/a:
Marysiu a mogłabyś napisać jak wyglądają te zajęcia?
Czy one są naprawdę dla każdego, czy jednak trzeba mieć super kondycję i być bardzo rozciągniętym, żeby sobie poradzić w grupie dla początkujących?
Ja już się zapisałam na zajęcia od października, ale mam kondycję typowej biurwy, więc mam baaaaardzo duże wątpliwości, czy sobie poradzę. Myślałam, że może lepiej by było pochodzić rok na barre au sol i dopiero wtedy zapisać się na klasykę, ale trochę mi żal przesuwać to jeszcze o rok.
:(
Jak to wygląda z Twojego punktu widzenia?


W grupie dla poczatkujacych na pewno sobie poradzisz. W zeszlym roku byly nawet panie po 40-stce. Oczywiscie przychodza tez dziewczyny. ktore tancza kilka lat, ale kazdy robi wszystko w granicach swoich mozliwosci. Na pewno sie spotkamy, bo ja zamierzam w tym roku chodzic 4 razy w tygodniu. Pozdrawiam
 
 
Magda
Nowicjusz

Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 15, 2005 7:52 am   

Dzięki za pokrzepiające słowa - nie mogę się już doczekać października! :D
Do zobaczenia na zajęciach!

Oczywiście mam jeszcze jedno pytanie (jakaś taka upierdliwa z natury jestem :lol: ) czy zaczynając w tym wieku można dojść do takiego poziomu, żeby tańczyć w pointach?
Dużo się nauczyłaś przez ten rok?
 
 
Migotka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń-amator :)
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 19, 2006 10:36 pm   

to i ja sie dolacze:) Mam 23 lata, nigdy nie tanczylam, ale od maja chce zaczac. I w zwiazku z tym mam pytanie jak bardzo musze byc rozciagnieta aby zaczac?? Bo mimo ze nigdy sie nie uczylam to na przyklad potrafie obciagnac palce tudziez ustawic nogi w pierwszej pozycji, wykrecajac je od bioder... ale z rozciagnieciem u mnie kiepsko bardzo, zaczelam trenowac rozciaganie jakies 4-5 tygodni temu, i jest coraz lepiej, ale nie wiem jaki poziom wyjsciowy powinnam osiagnac:) pomoze ktos??
 
 
aazrane
Nowicjusz


Posty: 23
Skąd: Radziejów
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 9:15 am   Próba odpowiedzi

Drogie Panie!

Jako znawca pewnych sfer, spróbuję udzielić odpowiedzi na pytania. Otóż, jak wiadomo, ciało ludzkie nie tyle jest samą materią, a energią. Taniec, jako taki, stanowi wyzwolenie, oraz odnowienie tejże energii - jest to najczystsza dostępna człowiekowi jej forma. Zatem, ukierunkowując swą siłę wewnętrzną w harmonii, zacząwszy w nawet późnym wieku, a i także bardzo późnym, można osiągnąć wyśmienite rezultaty, po wielekroć przekraczające przyjęty masowo "przesąd".

Z uszanowaniem,
Radek Rzępołuch
_________________
Przystępuję do Ciebie
w milczeniu
bo chciałbym jeszcze rzecz bardzo niewysłowioną
 
 
 
Magda
Nowicjusz

Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 1:14 pm   

W ogóle nie musisz być rozciągnięta i nie musisz nic wiedzieć na temat baletu, żeby sobie radzić. Ja się też bardzo stresowałam przed pierwszymi zajęciami (co widać we wcześniejszych postach :lol: )- zupełnie niepotrzebnie.
Tak naprawdę jak to mówi nasza pani profesor Zajdler, "jest to zabawa w balet".
Jeśli masz predyspozycje i talent myślę, że możesz naprawdę dużo się nauczyć, ale to zależy tylko od Ciebie, nikt tego od Ciebie nie wymaga tak jak np. w szkole baletowej.
Na zajęciach są różne dziewuszki;
wiek w przedziale: od 13-stu do "bez ograniczeń", o różnej tuszy i figurze, mające perfekcyjne wykręcenie albo żadne (ja na przykład), ćwiczące GA (była kilka razy mistrzyni polski w GA), balet od dziecka albo tak jak my, nie mające z nim nic wspólnego.
Poziom jest stopniowany od pierwszych zajęć, później ćwiczenia stają się bardziej zaawansowane i wymagające większego rozciągnięcia, ale wtedy na zajęciach również pojawiają się ćwiczenia stricte rozciągające - wszystko się ładnie uzupełnia.
Gdzie będziesz chodziła?
 
 
Migotka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń-amator :)
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 3:07 pm   

Planuje na Moliera, ale zobaczymy jak wyjdzie w maju:) i dziekuje za wyjasnienie.
 
 
Misour
Adept Baletu


Posty: 126
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 6:38 pm   

Bardzo chciałabym chodzić na zajęcia klasyki na Moliera, lecz nie mogę. Przyczyną jest poźna godzina...ja muszę dojeżdżać do Warszawy 30 km więc jest do dla mnie problem. Dzisiaj odkryłam Egurrola Dance Studio
: http://www.taniec.com.pl/ . Zajęcia z klasyki dla początkujących odbywają się w soboty o 9:30 i trwają 90 min. Narazie jest przerwa i zajęcia zostaną wznowione po feriach :)
_________________
A méchant ouvrier, point de bon outil

"Pewnik filozofii polskiej: tańczę, więc jestem."

J. Baudouin de Courtenay
 
 
nataliamaria
Nowicjusz

Posty: 9
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 10:34 pm   

Witam,

Prowadze lekcje baletu dla dorosłych
wejdzcie na www.tancerze.pl
technika klasyczna
NataliaMaria Wojciechowska
zapisy otwarte i grupa poczatkujaca
Jakbyscie dzwonily tam i pytaly to zajecia byly wstrzymane, ale moga byc w kazdej chwili wznowione
 
 
Misour
Adept Baletu


Posty: 126
Wysłany: Sob Sty 21, 2006 10:12 am   

Na jakim poziomie są zajęcia ? Czy są to tylko takie ćwiczenia dla "zabawy" ?
_________________
A méchant ouvrier, point de bon outil

"Pewnik filozofii polskiej: tańczę, więc jestem."

J. Baudouin de Courtenay
 
 
Asik
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 6:53 pm   

http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=2065

spójrz tutaj
 
 
Asik
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Czw Sty 26, 2006 9:09 pm   

zajęcia właśnie zostały wznowione. Są w piątki o 7.45 (rano).
Zapraszamy!!!
Ostatnio zmieniony przez Asik Wto Lut 07, 2006 1:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Iga
Nowicjusz


Posty: 8
Skąd: Warszawa [śródmieście]
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 1:53 pm   

Mam 14 lat, ale wybiorę się do takiej grupy dla dorosłych na Moliera. Tam mam najbliżej! :lol:

P.s.Z tego co wiem o Radku Rzępołuchu to jest niexle "nawiedzony", więc uważajcie.

Czy mi się wydaje, czy nic się nowego narazie nie szykuje z klasyki na Moliera? :?
 
 
kamita
Nowicjusz

Posty: 26
Skąd: Warszawa i Wrocław
Wysłany: Pon Lut 06, 2006 5:13 pm   

Od stycznia na Moliera uszyła nowa grupa dla początkujących, prowadzi ją Pani Michałowska - zajęcia są we wtorki i piątki 19.30-20.45.
Jeśli jesteś początkującą osobą to lepiej zacząć właśnie od takiej grupy, która dopiero zaczeła, bo wtedy wszystko będzie od razu pokazane od początku, w innych grupach np. u Pani Marii Zajdler zajęcia trwają już od października i dla nowej osoby może to być dosyć trudne aby się połapać od razu o co chodzi.
 
 
Nusia
Adept Baletu


Posty: 213
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 9:23 pm   

Ruszają zajęcia z klasyki w Dance4fun:
http://www.dance4fun.pl/
(nie jest nic napisane, że dla dorosłych, ale nie prowadzą tam żadnych zajęć dla dzieci, więc te pewnie też są głównie dla młodzieży i dorosłych)
 
 
Gioia
Adept Baletu


Posty: 87
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 25, 2006 2:18 pm   

Hej! Jestem tu nowa, choć od jakiegoś czasu czytam już wasze forum. :)
Zapisałam się od października tego roku na zajęcia z klasyki do Studia na Moliera.
Zajęcia ma prowadzić Pani Michałkowska. Czy ktoś wie coś na temat tej pedagog? Czy dobrze prowadzi zajęcia? Czy będąc naprawdę początkującą dam sobie u niej radę? :roll:
Szukałam w starych wątkach, ale tam zachwalacie tylko panią Zajdler, a ona w tym roku nie prowadzi kursów dla początkujących.
Czy ktoś miał zajęcia z Panią Michałkowską i może się podzielić swoimi wrażeniaami?
Będę bardzo wdzięczna. :)
 
 
Aleksandria
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Wto Wrz 26, 2006 8:30 am   Gioia

Cześć,
ja też mam zamiar zapisać się na październik lub listopad czy poznałaś może jakieś konkrety które mogły by mi pomóc? Czy można rozpocząć tak w każdym miesiącu? czy za każdym razem tworzy się nowa grupa czy trzeba dołączyć?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13