www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to jest z tą wagą?!

Ile ważycie?
30 - 40 kg
8%
 8%  [ 41 ]
40 - 45 kg
18%
 18%  [ 91 ]
46 - 50 kg
21%
 21%  [ 105 ]
51 - 55 kg
25%
 25%  [ 126 ]
56 - 65 kg
19%
 19%  [ 93 ]
powyżej 65 kg
5%
 5%  [ 29 ]
Głosowań: 323
Wszystkich Głosów: 485

Autor Wiadomość
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 1:18 am   

ja też się swoją wagą nie pochwalę.....ekhm....no....przechodzę na dietę:P jak zrzuce 5 kg to się odezwę:]
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 3:53 pm   

ja mam 155 i waże 42.... wrrrrrrr..... trzeba zrzucic 5 kg do kwietnia!!!!!
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Domi 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 36
Posty: 320
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 5:00 pm   

Bajaderka napisał/a:
ja mam 155 i waże 42.... wrrrrrrr..... trzeba zrzucic 5 kg do kwietnia!!!!!


no coś Ty!

W temacie anoreksja i bulimia piszemy, że nie lubimy patykowatych tancerek, a tutaj panuje atmosfera: musze schudnąc
Święta są, jemy!!!!!!
Zreszta z tego co piszecie, to żadna z was wcale nie musi chudnąc, żeby wyglądac jak baletnica, więc przestańcie, bo ja się rozpłaczę :roll:

Ja z koleżankami założymy zespół Baletowe Pączusie :D Jeśli się ktos chce zgłosic do współpracy , to oczywiście zapraszamy :)
_________________
The dance says what words cannot
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pon Gru 26, 2005 8:06 pm   

Przywołuję dyskutantów do porządku! Tu rozmawiamy powaznie o wadze, a nie o tym, kto przyłacza się do klubu baletowych pączków i kłotni na ten temat.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sob Gru 31, 2005 7:41 pm   

Ja słyszałam, że trzeba wzrost-115. Ale ja bym wtedy musiała ważyć 50 kr (chociaż niewiele mi brakuje:() Poza tym, jak ktoś już pisał, takie rzeczy trzeba brać orientacyjnie... mi np. ciocia odkąd byłam mała wmawia, że jestem anorektyczką (chyba trooooochę zeszłąm z tematu:))
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sob Gru 31, 2005 9:10 pm   

ja myślę, że to bardzo indywidualna sprawa i zależy też od budowy człowieka itd.
dlatego te wskaźniki, kóre należy odjąć nie są pewnie dla każdego takie same... (zostały zapewne zrobione umownie i orientacyjnie na podstawie badania grupy osób)
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 01, 2006 9:52 am   

Tranquality, zgadzam się z Tobą, niektórzy mają gróbe kości a inni nie, to zależy od każdego, a pozatym pamiętajcie, że u nas większość ciała to mięśnie i to też troche waży!!
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Sty 04, 2006 7:16 pm   

Aby uniknąc dzielenia się informacjami o swojej wadze, prosze o wzięcie udziału w ankiecie, obserowanie jej i nieużalanie się nad swoim losem.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Rumianek
Nowicjusz


Posty: 13
Skąd: Poraj, k. Częstochowy=)
Wysłany: Pią Lut 03, 2006 10:35 pm   

Oooo ja mam okropne!!! W wakacje pracuje, albo nawet wczesniej!!
165/ 52 !!!!!!!!!!!!!!!! STRAAAAAASZZNEEE!!!!!!!!!! =((
Ale niektrzy mi mowa zer nie wygldam na tyle, a poza tym po tacie mam (jak to mowi) cieżkie kości :): ) Cos podoszacego na duchu! =)
_________________
La vie est belle, La vie est dure, bon bon, je aime...
Je aime ballet
 
 
 
Iga
Nowicjusz


Posty: 8
Skąd: Warszawa [śródmieście]
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 2:33 pm   

Ja mam 180cm. To ile powinnam odjąć przy takim wzroście? <zdezorientowana>
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 3:09 pm   

ok 120. czyli powinnaś ważyć tak około 60 kg
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Iga
Nowicjusz


Posty: 8
Skąd: Warszawa [śródmieście]
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 4:16 pm   

To jeszcze mi tak z 4, kg zostało do przytycia :shock:
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 4:22 pm   

Takie liczenie jest mało miarodajne. najlepiej jest zmierzyc sobie procentową zawartosć tkanki tłuszowej. To zresztą też nie zawsze wychodzi dobrze, ale to jest najlepszy sposób, aby np. porównywać wagę (ważąc się na wadze tak naprawdę nie wiemy, czy te 2 kg różnicy to np. woda, bo się bardziej spocilismy czy akurat jesteśmy w takiej fazie cyklu, że organizm wiecej jej zatrzymuje w organizmie).
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Iga
Nowicjusz


Posty: 8
Skąd: Warszawa [śródmieście]
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 4:46 pm   

Kupiłam jakiś czas temu wagę z procentowym wsakźnikiem zawartości tłuszczu w ciele. Ale coś pokręciłam w ustawieniach i mi wychodziło, że teoretycznie powinnam już nie żyć. Potem sie okazało, że nie zmieniłam w ustawieniach płci i normy mialam dla mężczyzny o moim wzroście! :lol: :lol:
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 6:16 pm   

hehehe :lol: ja tez mam taką wage :P i mi wychodzi ze mam 17% tłuszczu :D i ze mam niedowage :P pitu pitu, głupoty jak nie wiem...:)
Objektywnie mówiąc jak na baletnice jestem troszku za druba, a tu taka skad ma wiedziec czy ja coś cwicze, czy siedze cały dzień przed komputerem
[?]
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Lut 04, 2006 6:57 pm   

Weźcie pod uwagę fakt, że to są dane na kobietę dorosłą... Wiadomo, że w okresie dojrzewania tkanka tłuszczowa, zarówno kobiety jak i mężczyzny dopiero się formuje - tzn. chodzi mi o ilość komórek tłuszowych, i ich rozmieszczenie.
Kobieta powinna mieć ok 23%, mężczyzna trochę mniej (ale wiadomo, że np. zawodnicy w fitnessie czy kulturystyce mają te wartości znacznie niższe).

Wiadomo, że zazwyczaj w wieku kilkunastu lat dziewczyna zazwyczaj nie ma jeszcze wszystkich swoich 'krągłości', podobnie jest z sylwetka u mężczyzn - chociaż u nich bardziej chodzi o masę mięśniową (u nas pracują wtedy hormony odpowiedzialne m.in. za odkładanie się tłuszczyku na udach - heh, to taki efekt uboczny ;) , a u mężczyzn za wzrost siły masy mięśniowej - to wszystko jest uwarunkowane biologią i ewolucją, a ma na celu mozliwości prokreacyjne, że sie tak wyrażę).
Oczywiście, do tego dochodzi cały szereg czynników osobnicznych (zdrowie, np. prawidłowa praca tarczycy, uwarunkowania genetyczne, przyjmowane leki), społecznych (np. współczesny problem przejadania się), typ budowy ciała, i wiele innych - to wszystko wpływa na naszą wagę.

Qrczę, taki troche przydługawy wywód mi się zrobił, ale mam nadzieję, że w miarę jasny.
W każdym razie takie sugerowanie się cyferkami jest jest bez sensu. Chyba że ktoś się np. odchudza i porównuje czy robi postepy, ale to wtedy tylko na zasadzie waga spada/stoi/podnosi się, bo zwracanie uwagi na liczby jakie takie nie ma sensu.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Lut 12, 2006 2:42 pm   

Czy w Waszych szkolach rygorystycznie przestrzega sie wagi (tzn czy slyszycie komenatrze zemacie schudnac albo odejsc ze szkoly)?
Kilka razy widzialam zagraniczne programy o szkolach baletowych i widzialam ze tam uczennice wcale nie naleza do najchudszych. Wygladaja przecietnie jak na swoj wzrost (wedlug mnie jak na baletnice to nie wygladaly okazale..). Czy uwazacie ze na wage tylko w Polsce i moze na wschodzie zwraca sie duza uwage czy w zachodnich szkolach tez?
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Nie Lut 12, 2006 3:07 pm   

W ksiązce "Słownik imion własnych" Amelie Nothomb, autorka wprowadza nas do szkoły baletowej przy Operze Paryskiej. Na pierwszych zajęciach dziewczynki (wyrosłe z ognisk i zespolików) zostają podzielone na tzry grupy :
- krówska
- te co mają schudnąć
- te o wadze odpowiedniej.
Na ile jest to fikcja literacka , a na ile prawda nie umiem powiedzieć,a le postaram się dowiedzieć.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lut 12, 2006 5:00 pm   

Sfra, ja mam nadzieję że to nieprawda, to jest smutne, troche nie za dobre podejście do dzieci....
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Lut 12, 2006 9:34 pm   

http://img489.imageshack....inkshadowda.jpg

JAK WIDZĘ TO ZDJĘCIE TO POZBYWAM SIĘ KOMPLEKSÓW :P I PROSZĘ MI TU WIĘCEJ NIE JĘCZEĆ :!:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Nie Lut 12, 2006 9:42 pm   

A FUJ! tylko tyle powiem :cry: przesada :!:

Ja rozumiem ze mozna być przy kości, ale to już jest otyłość - choroba!
Ostatnio zmieniony przez Goosia Nie Lut 12, 2006 9:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
*Julinka*
Adept Baletu


Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Lut 12, 2006 9:43 pm   

Dość ciekawe to zdjęcie, takie inne :D
Choć przynam, że gdybym ja tak wyglądała to chyba bym się załamała :?
_________________
.::Dance is my passion::.
Ostatnio zmieniony przez *Julinka* Nie Lut 12, 2006 9:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lut 12, 2006 9:45 pm   

no comment :shock:
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lut 12, 2006 10:05 pm   

matko kochana :shock: to ja jestem przy niej jak patyczek...^^ ale kompleksów sie nie pozbywam:(
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Lut 12, 2006 10:06 pm   

no może nie tyle co kompleksów, ale człowiek sie jakoś chyba bardziej cieszy ze swojej figury ;)
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 15