www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ginący forumowicze
Autor Wiadomość
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Pią Paź 31, 2014 11:32 am   

Po dwumiesięcznej nieobecności na forum wracam, aby wypełnić pożytecznie długi weekend :smile:

Przez ten czas moje życie całkowicie się odmieniło, jako że dostałam się do SWA przy Teatrze Muzycznym w Gdyni :wink:
 
     
Celebrindal 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
początkująca :)
Posty: 66
Wysłany: Pią Paź 31, 2014 5:31 pm   

Gratulacje!!! :D
Dostanie się do studium to moje największe marzenie... Mogłabyś opowiedzieć coś o egzaminach? Jak to wszystko wyglądało? Ostatnio na zajęciach mieliśmy o egzaminach do szkół aktorskich, ale do studium zazwyczaj nikt stamtąd się nie wybiera (na rzecz estrady w Krakowie), więc o tym w ogóle nie było mowy, a jestem bardzo ciekawa :)
_________________
Celebrindal, czyli Srebrnostopa. Na razie stopy mam raczej żelazne, ale z każdym krokiem lśnią odrobinę bardziej...
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Nie Lis 02, 2014 4:17 pm   

Egzaminy do SWA trwają 3 dni
DZIEŃ 1
-egzamin z kształcenia słuchu (indywidualnie)- Pani Profesor przy fortepianie gra interwały, musisz powtórzyć dźwięki, zagra dwa razy melodię i musisz powtórzyć, zaśpiewać fragment swojej piosenki (bez podkładu)

-egzamin ruchowy (po około 12 osób na raz)- na sali baletowej Profesorzy pokazują ćwiczenia, które musicie powtórzyć, ja miałam krakowiaka po kole, taniec rosyjski, trochę rozciągania, szpagat, jete, oberek po przekątnej, chaines, kombinację krótką ze współczesnego i improwizację do dwóch rodzajów muzyki. Inne grupy mówiły, że miały gwiazdę, mostek, to już różnie wymyślali.
Tutaj miałam w komisji około 12 osób

Po paru godzinach ogłaszali, kto dostał się do drugiego etapu.

DZIEŃ 2

-egzamin z dykcji (indywidualnie)- siedzisz przed Panią/Panem Profesor i masz coś przeczytać z kartki, potem jak coś wychwycą to każą mówić jakieś rymowanki.
Jeśli z dykcji dostaniesz mniej niż 4 pkt to nie przechodzisz do wokalnego.

-egzamin wokalny (indywidualnie)- w auli prezentujesz 2 wybrane utwory (nie całe, ja pierwszy zaśpiewałam prawie cały, a drugi zwrotka+refren), jak mają wątpliwości to każą czasem coś po ludowemu zaśpiewać albo sprawdzają skalę z fortepianem.
W tym etapie miałam w komisji koło 20 osób

Po paru godzinach ogłaszają, kto się dostał do trzeciego etapu.

DZIEŃ 3

-egzamin z aktorstwa i rozmowa z komisją (indywidualnie)- w sali od aktorstwa prezentujesz 2 wybrane utwory (wiersz i proza), zazwyczaj też nie całe, dostajesz zadanie aktorskie (np. opowiedz mi tekstem swojego wiersza najpiękniejszy dzień w swoim życiu, szukasz kluczyków i denerwujesz się na swoim tekście), potem zadają jakieś pytanie z dziedziny teatru i patrzą, jak z niego wybrniesz, jeśli nie znasz odpowiedzi, najważniejsze to powiedzieć cokolwiek, żeby tylko nie stać jak kołek i patrzeć na nich.
W tym etapie w komisji siedziało około 30 osób.

Potem jest "okazanie" czyli wchodzicie w rządku i się pokazujecie komisji, oni sobie patrzą, kto im się podoba itp itd
I w końcu ogłaszają, kto się dostał.

PS takie "okazania" mogą się też zdarzyć w trakcie 1 i 2 etapu, więc warto siedzieć w teatrze i się nie oddalać nawet po egzaminie.

Te informacje są również na stronie SWA
http://www.studium-wokaln...e&id=3&Itemid=3

Gdybyś miała jakieś pytanka- pisz śmiało :smile:
 
     
Nagash 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 46
Posty: 131
Skąd: Shaolin Temple
Wysłany: Wto Mar 15, 2016 12:33 am   

Witam :smile: po wieloletniej nieobecności (pewnie już dawno zapomniany :wink: ) postanowiłem zajrzeć i łyknąć trochę kultury z wyższej półki bo to forum zawsze mi takowej dostarczało :smile:
W każdym razie pozdrawiam wszystkich :smile:
_________________
Pieniądze to nie wszystko... liczą się jeszcze obrazy, nieruchomości i diamenty.
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Mar 15, 2016 8:02 am   

Jeszcze trochę pamiętany jednak gorąco witany D)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13