www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze pointy
Autor Wiadomość
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Wto Cze 03, 2014 9:24 pm   

Wyglądają na odrobinę za luźne w miejscu śródstopia no i box jest za wysoki:-)
Ale jakiejś tragedii nie ma.
Ogólnie możesz pokombinować z inną wkładką + Twoja stopa na tym zdjęciu już jest 'sickle' (krzywa/skoszona). Jak zakładasz pointę to staraj się położyć większy nacisk na duży palec, to zapobiega krzywieniu się stopy w poincie.

Co do 2007 ja nie jestem fanką tego modelu, ponieważ podeszwa rozrabia się bardzo, bardzo nierównomiernie, są niewygodne na demi-point i mało elastyczne.
Może spóbuj Fouette?
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
Spidi 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
pokractwo
Posty: 153
Skąd: silesia
Wysłany: Wto Cze 03, 2014 9:38 pm   

Hmm... Za luzne w srodstopu-znaczy potrzebowalabym wezsze a nie mniejsze rozmiarowo?
Mam w domu wkladke silikonowa (a raczej jakas chyba pseudo silikonowa :? ) z ebaya, jakies chinskie za dwa dolce-czasem jak cwicze w etudesach to zakladam obie te wkladki (te biale to gabczaki z akcesu ). W samych ebayowych nie dalabym rady cwiczyc, w ogole nie amortyzuja :( Moze zainwestuje w zelowe jakiejs normalnej firmy..

Co do tego skrzywienia stopy w poincie-w ogole tego nie widze :shock: Dzieki za rady! :smile:
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Sro Cze 04, 2014 8:21 am   

Niekoniecznie węższe, ale może być i tak, naprawdę to zależy i akurat ciężko stwierdzić po zdjęciu:) Bo moim zdaniem box jest trochę za duży (za wysoki i po szerokości też), może pół rozmiaru nawet.
Tutaj jest obrazek wyjaśniający 'sickle' foot:


:)
Ja bardzo polecam żelowe wkładki Eurotard, niebieskie. Dla niektórych mogą być za grube, dla mnie sprawdzają się genialnie!
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
Spidi 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
pokractwo
Posty: 153
Skąd: silesia
Wysłany: Sro Cze 04, 2014 10:01 am   

Kurcze,najwiekszy problem, ze ja nawet po obrazku ktory pokazalas nie widze tej skrzywionej stopy u siebie,wiec za bardzo nie bede umiala sama tego zmienic :? Na najblizszej lekcji poradze sie nauczycielki, dzieki za zwrocenie na to uwagi :smile:

Rozejrze sie tez za nowymi wkladkami ^^
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Sro Cze 04, 2014 10:50 am   

Na twoim zdjęciu nie jest aż tak bardzo to widoczne.
Pomyśl tak, gdybyś w tej pozycji na zdjęciu obciągnęła stopę to byłaby ona lekko krzywa - bez 'wing' (skrzydełka).
Spróbuj po prostu zakładając pointę naciskać bardziej na duży palec - to powinno pomoc, bo nie jest skrzywiona bardzo.
po prostu później, jak tańczysz zamiast takiej linii stopy (pracującej, w górze):

będzie taka:

:)
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
Spidi 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
pokractwo
Posty: 153
Skąd: silesia
Wysłany: Sro Cze 04, 2014 1:36 pm   

Ooo ,dzieki za zobrazowanie, wiem juz o co chodzi i poogladalam w lustrze-faktycznie ejst roznica, gdy zaloze naciskajac na duzy palec. Dziekuje :smile:
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie Cze 15, 2014 5:45 pm   

lj napisał/a:
1) Jeżeli zaczynasz możesz spróbować Novice- to sa pointy w kształcie 2007 lub Fouette o miękkości SS. Jednak dla większej oszczędności i lepszego wyrobienia stopy polecałabym jako pierwsze pointy twardość M- średnią. Ja mam małe płaskie (ale bez płaskostopia) i teraz używam już o twardości H i rozrabiamy samymi ćwiczeniami na stopach bez wcześniejszego rozrabiania (tylko depczę trochę przyszwę, żeby było wygodniej). Ale jako pierwsze lepiej się na takie nie porywać, to jak już się ma mocną stopę :)

2) Z Sanshy to jest tak- ogólnie to są bardziej "kwadratowe" pointy, przy czym ich wygląd zewnętrzny nie do końca zawsze odzwierciedla się z tym jaki jest kształt od środka. Dlatego te są trochę bardziej problematyczne. Recitale są miękkie, ale nie polecałabym ich stopie egipskiej. Ogólnie w Sanshy mam gorsze rozeznanie, ale tu jest jedna istotna sprawa- jako, że są to Twoje pierwsze pointy i masz niskie podbicie, to możesz spróbować przymierzyć Etudes (nie wiem czy nie pomyliłam modelu). Mają niską przyszwę, ale nie wiem jak "czuć" je od środka. Dużo point Sanshy ma wysoką przyszwę (ten przód pointy, mniej-więcej odpowiednik końca "języczka" w zwykłych butach) i z małym podbiciem nawet przy mocnej stopie może być problem z osiągnięciem pełnego czubka.
Sanshe mają tez wersje 3/4 np. Ovation- zdecydowanie unikaj takich, ponieważ przez 3/4 tracisz podparcie stopy i na tym etapie możesz sobie zrobić krzywdę w takich :)


a moje ointy pierwsze to akurat sansha partenaire...

Lj myślisz żę jak zmienię na grisko 2007 {też mam stopę egipską} będzie wygodzniej?
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Nie Cze 15, 2014 6:46 pm   

kaja7717, polecam najpierw przymierzyć, bo niby 2007 pasują wszystkim, ale nie wszystkim się w nich dobrze pracuje. Miałam je i ćwiczyłam w nich sporo czasu, były nawet fajne, ale jednak do moich ulubionych nie należą.
Możesz spróbować, na pewno jest w nich wygodniej niż w bardzo "kwadratowych", a box też nie jest najwyższy, więc stopa jest ładnie wyeksponowana.
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Pon Lip 14, 2014 10:39 am   

Witajcie!
W szkole miałam już 3 lekcje z point. Nauczycielka kupiła nam pointy fouette.
Dla mnie są jednak nie najlepsze. I były za duże i za szerokie (3 xxx) przy plie odchodziły od boków mimo ściągaczy, przy wchodzeniu na releve przez demipointe spadały całkowicie z pięty. Czułam jak latam w poincie.
Za tydzień wchodzę na pointy po raz kolejny i pojechałam dzisiaj do sawartu mierzyć pointy.
Zmierzyłam modele 2007, novice. Zmierzyłam również w rozmiarach 3 xxx bo nie było mniejszych. Jednak pointy te były fatalne. 2007 nie chciało w ogóle na stopę wejść i potem miałam w połowie pięty.
Novice w miarę pasowały ale mam mocną stopę więc jak stanełam to od razu się zaczęły wyrabiać zbyt miękkie.
Dowiedziałam się od sprzedawczyni że novice mierzyłam oparty na modelu vaganova.

Mam stopę egipską typowo ukośną. Długość 22 cm szerokość ok. 8.5 cm. Podbicie dość duże i mocna stopa.

Zamierzam przetestować vaganove jako pierwsze pointy ale czy to dobry wybór ? Proszę polećcie jakieś tylko nie sanshy.

Jeszcze myślałam o freedach classic w rozmiarze 4 tylko nie wiem czy nie za duże będą.

+ dodam jeszcze że mam wkładki sylikonowe ok. 2-3 mm grubości. Zakładam je pod rajstopy i stope w rajstopie wsuwam do pointy.
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
fittingpointe 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 44
Posty: 4
Wysłany: Sro Lip 16, 2014 9:05 am   

Sheeda

Od razu odradzam Ci pointy freed w tym rozmiarze. Zbyt duże jak na twoją stopę.

Spróbuj vaganove. Wiele osób powie że to samobójstwo ale wiem z doświadczenia że czasem to jedyny model jaki może być jeśli inne nie pasują.
Novice na modelu vaganova dla twojej stopy będą zbyt miękkie i szybko będziesz musiała zmienić.
_________________
Profesjonalne dobieranie point, baletek
więcej informacji na PW lub pointefitting@onet.pl
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob Lip 19, 2014 7:37 pm   

lj napisał/a:
Celebrindal, mam podobną stopę tylko centymetr krótszą :)

Wiadomo- najlepiej pomierzyć, ale jeżeli nie masz takiej opcji- spróbuj Grishko 2007 raczej o szerokości XXX. Rozmiar pewnie coś ok. czwórki/piątki/pięć i pół (rozmiarówka 2007 jest inna niż w reszcie modeli Grishko, weź jeszcze pod uwagę grubość swoich wkładek).

Zwężane- Vaganova. Przy czym dla małego podbicia, szerszej stopy i na początek to trochę samobójstwo, bo możesz w tym niewiele zrobić. Ale różnie bywa, czasem komuś pasują pointy teoretycznie "nie na jego stopę", dlatego trzeba mierzyć najlepiej. Jak nie wypchasz podbicia na cały czubek, bo Cię będzie blokować to względy nieestetyczne będą dużo gorsze niż w bardziej "kwadratowych" pointach i tak ;)

Fouette (Novice, Maya I i II na podstawie Fouette) są trochę bardziej zwężane niż 2007, ładnie wyglądają, ale tu musiałabyś sobie przymierzyć, bo nie każdemu ze stopą egipską będzie w nich wygodnie.

Najbardziej kwadratowe są Elite, przy czym dla egipskiej i tak trochę "za" kwadratowe. Bardziej dla stopy typu Gisele, bo jednak wtedy bardzo dużo nacisku jest na duży palec (wiem z doświadczenia...)

W kwestii przymierzania- oprócz dużej różnicy 2007 w rozmiarach w stosunku do innych modeli, między innymi też są różnice. Na przykład dla mnie 3,5 z Elite są dobre, a 3,5 z Maya-I już były za małe. Lepiej sprawdzić- jesteś klientką, więc możesz przecież wymagać przymierzenia point. a jak nie to kup, weź rachunek, przymierz w domu i oddaj jeżeli będą złe.

Co do kwestii finansowych to i Grishko i Sansha są w podobnych cenach. Ewentualnie możesz polować na jakieś używane lub szukać na allegro.


tak elite masz 3,5 a na przykład maya I to maqsz za małe bo trzeba zwrócić uwagę jakiego pierwotnego że tak powiem modelu jest warjacją :wink:

to trzeba znać angielsski żeby się dokładnie dowiedzieć albo chociaż anatomie pointy po angielsku

ja sprawdzam tu
http://www.grishko-world.com/catalog/puanty.html
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
pudrowy_róż 
Adept Baletu


Posty: 54
Wysłany: Sro Sie 13, 2014 11:38 am   

do moich pierwszy point ( wybrałam model grishko 2007 , ale jeszcze nie kupiłam ) chce kupić wkładki sylikonowe, nie jestem pewna o ile powinny być większe pointy, myślicie,że pół rozmiaru powinno być ok? moja długość stopy to 23mm
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon Sie 18, 2014 8:31 am   

pudrowy_róż napisał/a:
do moich pierwszy point ( wybrałam model grishko 2007 , ale jeszcze nie kupiłam ) chce kupić wkładki sylikonowe, nie jestem pewna o ile powinny być większe pointy, myślicie,że pół rozmiaru powinno być ok? moja długość stopy to 23mm


tak pół rozmiaru wystarczy na pewno! inaczej byłyby za duże chociaż jest ściągacz więc to nie problem ale gdyby si ę zgubił to byłby problem :lol:
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 1:08 pm   

Witajcie!
Pisałam już kiedyś że potrzebuję nowe pointy. Ale od tamtej pory nie znalazłam idealnych. wszystkim coś 'dolega". Najwygodniejsza okazała się vaganova tylko problemem jest to iż mam krótkie palce i nogę mam bardzo głęboko w poincie.
Tylko mam te pointy jakoś nie dopasowane (albo ja to tak odczuwam) ale spadają (nie zsuwają) się z piety przy demipointe i nie mogę schodzić. Czy są za duże ? Czytałam że jak się zsuwają to są zamałe ale one spadają i nic nie trzyma. I mam problem z szerokością. Kupiłam xxxxx ale chyba ciut za szerokie (mam szerokość 8 cm)
Czy możecie mi polecić model point i rozmiar (długość 22, szerokość 8)
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
Celebrindal 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
początkująca :)
Posty: 66
Wysłany: Pon Paź 20, 2014 12:50 pm   

Dziecko szczęścia, lalala, kupiłam sobie pointy :D Co prawda jeszcze trochę potrwa zanim zacznę w nich tańczyć, bo nie mogę na razie tego pogodzić godzinowo :(
Niemniej mam, moje pierwsze, śliczne <3
Ale coś jest nie tak :o Tyle mi doradzałyście, proponowałyście różne opcje... Nastawiłam się już na Grishko, miałam wybrany model itd., ale chciałam kupić w sklepie, z nadzieją, że pani to jednak będzie wiedziała najlepiej. I poszłam. Powiem Wam szczerze, nie znoszę tej pani w Gdańskim sklepie, a po tej wizycie jeszcze bardziej. Nawet nie spojrzała na kształt mojej stopy, tylko jak się dowiedziała, że to pierwsze, od razu wyciągnęła pudło z Sanshą i zaczęła szukać Recitali. Nic to, że zaproponowałam Grishko Novice - nie, Grishko za twarde, nie może być, samo zło. "I w ogóle bardziej podobają mi się Grishko - a tam podobają, to tylko kwestia gustu." No właśnie!!! No więc skończyłam na Recitalach, bo odpuściłam. A przez cały czas miałam w oczach wszystkie posty stąd, że Recitale nie są dobre dla mojego typu stopy... Także wyszłam prawie z płaczem z bezsilności, ale szczęśliwa :)
Mam już przyszyte troczki, gumki, rozrobiłam je, założyłam, trochę pochodziłam w miarę możliwości (piekielnie to trudne!), postałam... Niby wszystko super, ale coś jest jednak nie tak. Kiedy stoję na płaskich stopach strasznie mnie cisną, nawet nez wkładek. Kiedy robię półpalce, czuję jakby mi pointa zjeżdżała z pięty, tam też zresztą ciśnie. Pani mi dała rozmiar 9, co odpowiada 24 cm, a ja mam 24,5 - 10, powiedziała, że są dobre (chociaż nawet w nich tam nie stanęłam na podłodze). Teraz wydaje mi się, że są za małe. Powiedzcie mi, czy to normalne, że są takie ciasne? Bo w normalnych butach powiedziałabym, że o powinny być większe o dobry rozmiar, te są po prostu za krótkie, ale na pointach się nie znam. Czy może rzeczywiście za małe?

Może pomoże w ocenie :)


Na taką stopę Recitale w porządku?
_________________
Celebrindal, czyli Srebrnostopa. Na razie stopy mam raczej żelazne, ale z każdym krokiem lśnią odrobinę bardziej...
 
     
Giselle97 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka/uczennica
Wiek: 27
Posty: 126
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 3:07 pm   

A czy rozrabiałaś jej już ?
Na początku kiedy kupujesz pointy są twarde i mają jakby nadany idealny kształt. Dopiero później pod wpływem tego kiedy noga się poci ładnie dopasowują się do stopy. Do tego czasu w różnych miejscach mogą ugniatać. Kiedy wkładasz takie nowiutkie w sklepie to cisną i jest to normalne , trzeba je po prostu rozrobić. Ja zawsze spryskuję box od góry wodą (trzeba uważać aby nie zamoczyć czubków,ja przykrywam je zawsze jakąś ściereczką) i naciskam mocno na niego pietą albo ręką. Po takim zabiegu są idealne :) Po drugie czy mierzyłaś pointy w sklepie razem z wkładką czy na gołą stopę?
Po trzecie ja nienawidzę sanshy. Według mnie wyglądają źle na stopie i są jakieś takie "masywne". Dla mnie bardzo nie wygodne. Zaczynałam od Grishko Fouette i nadal w nich tańczę. Może po prostu Recitale nie pasują i dlatego jest ci w nich nie wygodnie albo może są za wąskie. Jeśli chcesz mogę ci wysłać moje zużyte już grishko fouette 4,5 XXXX M . Są dobre dla stopy 24 cm także ty musiałabyś kupić 5 ale chodzi o to żebyś po prostu nałożyła i zobaczyła jak ci leżą. Jakby co pisz na priv :)
_________________
Sukces- 10% talentu 90% pracy
 
     
Celebrindal 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
początkująca :)
Posty: 66
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 6:04 pm   

Tak, są rozrobione. Właśnie to nie chodzi nawet o ciśnięcie w palcach, tylko na pięcie, tego zapomniałam napisać. Bez wkładek to jest jasne, że są za krótkie, bo mam zgięty duży palec, ale jak już mówiłam, nie wiem, jak to powinno wyglądać :wink: Mierzyłam już z wkładką. Pani powiedziała, że jak już da się włożyć na stopę, to znaczy, ze są dobre.
Najgorzej jest na półpalcach - pointa dość boleśnie wbija mi się w piętę, do tego mocno przykurczają mi się palce.

Doskonale wiem, że taniec w pointach boli, pytam Was, bo nie wiem, co ma boleć i jak ;) Bardzo możliwe, że te moje dolegliwości są absolutnie normalne, ale nie chcę sobie po prostu zrobić krzywdy :smile:

Nie wiem, czy na zdjęciach można coś zobaczyć, ale wstawiam, może jednak to coś Wam powie :)




_________________
Celebrindal, czyli Srebrnostopa. Na razie stopy mam raczej żelazne, ale z każdym krokiem lśnią odrobinę bardziej...
 
     
Celebrindal 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
początkująca :)
Posty: 66
Wysłany: Czw Kwi 02, 2015 11:43 pm   

Wiecie, czy jest możliwość kupienia point Grishko Novice na bazie Fouette? Parokrotnie natknęłam się gdzieś na taką informację (że są dostępne na bazie różnych modeli), ale w sklepie (Sawart) pani powiedziała, że mają tylko 2007 i w ogóle tylko takie są. A może jednak można gdzieś dostać Novice Fouette? :)
_________________
Celebrindal, czyli Srebrnostopa. Na razie stopy mam raczej żelazne, ale z każdym krokiem lśnią odrobinę bardziej...
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Pią Kwi 03, 2015 7:45 am   

W sawarcie na nieltore rozmiary jest model novice na bazie foiette. A jesli nie novice to wez fouette as(czasem sa) pub m
Przy wyrabianiu wzmocnisz dodatlowo stopy ;)
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Nie Kwi 12, 2015 9:34 am   

Jakie pointy są zbliżone do vaganowy ? Nigdzie nie można ich już zamówić a to jedyne pointy w jakich mogę tańczyć.
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Nie Kwi 12, 2015 1:02 pm   

Sklep ze strony grishko.pl już nie sprowadza Vaganovej? Na stronie jest informacja, że Grishko Vaganova jest dostępny na zamówienie: http://tonnstudio.ogicom....?products_id=22

Ten model jest też dostępny w katowickim sklepie Stakato:
http://stakato.pl/balet-jazz/pointy
_________________
Życie jest raczej walką niż tańcem – powiada Marek Aureliusz. Ale nie jestem pewien, czy to prawda. Życie jest najczęściej nie tyle walką, ile męczącym balansowaniem – tanecznym krokiem na palcach - pośród niebezpiecznych sytuacji.
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Nie Kwi 12, 2015 7:38 pm   

powiedzieli że nie sprowadzają że tylko 2 razy do roku zamówienia.
W tym drugim nie ma rozmiaru.

Dlatego szukam podobnych albo strony gdzie mogę sprowadzić
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Nie Kwi 12, 2015 8:39 pm   

Sheeda, są na http://grishkoshop.com z darmowa wysyłką.
Kiedyś nazywał się Dance's Choice- był o nim temat http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=5190 ;)
 
     
malgosia2611 
Nowicjusz

Wiek: 27
Posty: 26
Wysłany: Sob Cze 06, 2015 8:17 pm   

mam nr buta 37 , czy pointy sansha Partenaire 10 M bedzie za duze razem z wkladkami ?

prosze o rade bo nie znam sie na numeracji :(
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Sob Cze 06, 2015 10:22 pm   

hmm ja mam 36 i Sanshe Ovation 3/4 miałam 8. Litera obok numeru to szerokość stopy, rozmiar buta nie ma na to wpływu.
Tylko z Sanshami tak miałam, że mierząc różne modele inne rozmiary pasowały, więc lepiej to mieć na uwadze, ale ja bym szła w 9.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12