www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Egzaminy do SB/OSB
Autor Wiadomość
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Sro Gru 07, 2005 7:54 pm   Egzaminy do SB/OSB

"Oceny przydatności kandydata/tki do szkoły baletowej dokonuje Komisja rekrutacyjno-kwalifikacyjna na podstawie oceny:
a) postawy i cech motorycznych kandydata, biorąc pod uwagę:
- wskaźnik wagowo-wzrostowy,
- typ budowy, proporcje ciała,
- dyspozycje kończyn dolnych (zakres ruchu w stawach, budowa stopy),
- elastyczność kręgosłupa,
- skoczność,
- koordynację i pamięć ruchowa ( w oparciu o kombinację prostych ruchów tanecznych - marsz, podskoki, krok polki, walca w połączeniu z ruchem ramion i głowy),

b) dyspozycji rytmicznych i słuchowych, uwzględniając umiejętność
- odtworzenia prostego rytmu śpiewanego, klaskanego lub granego na instrumencie,
- odróżnienia wysokości dwóch dźwięków,
- określenia ilości dźwięków,
- wyszukiwania zmian w usłyszanej melodii
- powtórzenia melodii o dłuższym przebiegu, zawierającej nieskomplikowane struktury interwałowe"

Wiem, że wątek był juz poruszany, ale:
~po pierwsze primo - nie mogłam znaleźć żadnego topicu, który dotyczyłby tylko tego tematu
~po drugie primo - tekst pochodzi ze statutu WOSB, więc zawiera chyba wszystkie wymagania egzaminacyjne
Ostatnio zmieniony przez inaenka Czw Sty 20, 2011 5:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
natalka_
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Czw Gru 08, 2005 4:28 pm   

W jakim wieku mozna najpozniej zdawac do SB ?
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Czw Gru 08, 2005 6:27 pm   

"Warunkiem przyjęcia do klasy pierwszej są:
a) ukończenie 9 i nie przekroczenie 11 roku życia,
b) ukończenie klasy trzeciej szkoły podstawowej,
c) predyspozycje fizyczno-ruchowe i słuchowo-muzyczne kandydata.

Szkoła może rekrutować wybitnie uzdolnionych uczniów do wszystkich klas w czasie trwania roku szkolnego."

żródło: j.w.
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lut 04, 2009 2:32 pm   

Dziewczyny w wyjątkowych przypadkach przyjują w wieku 14 lat gora, jesli są rozciągnięte i znają podstawy. Później to bez sensu gdyż nauka w OSB trwa do 18 roku życia do dyplomu zawodowego i matury. Potem nalezy rozpocząć pracę w zawodzie bo czas dziala na niekorzyść tancerki ktora zwykle może tańczyć do 35-40 roku życia. Faceci mają pod tym względem trochę lepiej ale też im późniejszy start tym trudniejsza i krótsza kariera (oczywiście są wyjątki którym sie powiodo dzięki znakomitym, danym od natury warunkom fizycznym i samorodnemu talentowi)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
Ostatnio zmieniony przez inaenka Czw Gru 16, 2010 4:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 7:37 pm   

mam nadzieje ze pytanie nadaje sie do tego wątku.. mianowicie:
czy na rekruacjach obowiązkowa jest obecność rodzica/ opiekuna?
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 7:53 pm   

Ja myślę, że tak. Raczej się nie spotkałam by dziecko samo przyszło.
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
     
Michalina. 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
zaciekawiona
Posty: 16
Wysłany: Pon Maj 09, 2011 3:38 pm   

Mam pytanie: w środę wybieram się na rekrutację i nie wiem, jaki strój zabrać. Na stronie jest napisane "Jeśli jesteś dziewczynką weź koszulkę na ramiączkach i majteczki". Czy to takie majteczki jak noszę na co dzień ( :lol: ) czy jakieś specjalne? Może na wszelki wypadek zabrać krótkie spodenki / legginsy? No i jeśli mam baletki to czy je też wziąć?
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Maj 09, 2011 3:54 pm   

Słoneczko - rozbawiłaś mnie :) . Nie byłam co prawda na rekrutacji ale tak sobie myślę, że chodzi o to, ze jak może takie małe dziecko nie ma stroju, to żeby było dobrze je widać, to pisze się o majteczkach ale jeżeli masz w formacie majteczek takie spodenki obcisłe, jak teraz są, czy jakiś strój taki, który zasłaniałby mniej więcej tyle, co odzież tam podana, to załóż.
 
     
rozmarzona 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 6
Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 6:12 pm   

Macie może informacje na temat rekrutowania osób starszych - do 4 klasy baletowej. Czy to jest w ogóle możliwe? ( z tego co czytałam wcześniej to tak ) Jakie trzeba mieć umiejętności i predyspozycje?
Chodzi mi głównie o OSB w Warszawie.
 
     
rozmarzona 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 6
Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 6:12 pm   

Macie może informacje na temat rekrutowania osób starszych - do 4 klasy baletowej. Czy to jest w ogóle możliwe? ( z tego co czytałam wcześniej to tak ) Jakie trzeba mieć umiejętności i predyspozycje?
Chodzi mi głównie o OSB w Warszawie.
 
     
Ania135 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 24
Posty: 4
Wysłany: Wto Maj 15, 2012 5:07 pm   

rozmarzona według mnie dałabyś rade sie dostać do 4 osb,bo do mojej klasy ( ja teraz chodze do 3 osb) będzie chodzić od przyszłego roku dziewczyna która miała doczynienia z baletem jak była mała ( chyba 5 lat) ale to ona tańczyła w przedszkolu...Więc moim zdaniem masz szanse sie dostać jeżeli:
Nie masz płaskostopii
Jeżeli jesteś szczupła
Jeśli jesteś muzykalna
Masz dobre podbicie
Jesteś rozciągnięta ( na rekrutacjii będą to sprawdzać będą Cię rozciągać więc się przygotuj)
 
     
gisellka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 3
Wysłany: Wto Lut 05, 2013 9:22 pm   

co trzeba umiec (jeśli chodzi o rozciągnięcie) na egzamin wstępny?
 
     
estelle 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Posty: 90
Wysłany: Sro Lut 06, 2013 3:33 pm   

do 1 klasy, nie musiisz umiec nic. do straszych wszytsko (od 3 w gore) szpagaty, zaby, arabeski i podnosic nogi na min. 90 stopni. rozciagniecie nie jest takie wazne najwazniejsze jest en dehors i podbicie.
_________________
neno, ty też masz ode mnie buziaka ;*
 
     
Midnight 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
skazana na dożywocie
Posty: 57
Skąd: zza choryzontu
Wysłany: Wto Sty 28, 2014 2:33 am   

A te zasady rekrutacji odnoszą się tylko do OSB czy do innych SB też?
Czy jak nie umiem szpagatu tureckiego to mogą mnie przyjąć do 3 klasy? (+ nie całkiem siadam na prawa nogę w szpagacie)
_________________
Always be yourself.
 
     
Kasul 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica OSB
Posty: 116
Skąd: Gallifrey
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 8:13 pm   

Spokojnie, rozciągnięcie to -jak powiedziała już estelle-nie najważniejsza rzecz. Ja usiadłam w tureckim w VI.
No i każda SB/OSB ma własne(choć mniej więcej podobne) zasady, aczkolwiek dostanie się do osb jest zawsze związane z większymi wymaganiami.
_________________
Wibbly-wobbly, timey-wimey

Dawniej-owca524
 
     
Lily
Nowicjusz

Posty: 3
Wysłany: Wto Sty 06, 2015 10:27 pm   

Ja chciałabym dostać się do 5 klasy w Łodzi. Wiem, że są egzaminy wstępne, ale czy ktoś mógłby mi powiedzieć co się pod tymi "podstawami" kryje??? Gdzieś czytałam, że będą elementy tańca na pointach :? No i czy oprócz tańca klasycznego, taniec ludowy i charakterystyczny też? I co z wiedzą o tańcu? Co konkretnie powinnam umieć na taki egzamin??? :smile:

Aha, i może wiecie jeszcze, co trzeba umieć do 7 klasy, bo na 5 jestem trochę za stara, ale mam nadzieję, że udałoby mi się "cofnąć" :wink:
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Sro Sty 07, 2015 8:43 pm   

Prawdopodobnie będziesz brała udział w lekcjach z tą klasą. Moja koleżanka też zdawała później i miała właśnie klasykę i współczesny razem z uczennicami :smile:
 
     
Lily
Nowicjusz

Posty: 3
Wysłany: Czw Sty 08, 2015 6:45 pm   

A czy na klasyce był taniec na pointach??? :wink: Chodzi o to, że wcześniej nie tańczyłam za dużo, wybrałam się na zajęcia z baletu i od razu to pokochałam, no i jestem pewna, że to jest to, co chcę robić w życiu, więc strasznie mi na tej szkole zależy... Mam 15 lat, wiem, że to strasznie późno, ale i tak będę próbować. Dużo ćwiczę sama w domu, tylko nie bardzo wiem, co mam ćwiczyć, na razie robię wszystkiego po trochu... :smile:
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Pon Sty 12, 2015 2:52 pm   

Z tego co pamiętam to chyba miała tylko klasykę i współczesny, bez point i charakteru
 
     
Lily
Nowicjusz

Posty: 3
Wysłany: Wto Sty 13, 2015 10:48 pm   

Oooo, to miło ;) nawet do zrobienia :D no nic, będę próbować :D dzięki
 
     
malgosia2611 
Nowicjusz

Wiek: 27
Posty: 26
Wysłany: Sob Sty 17, 2015 2:16 pm   

trochę odejdę od tematu ..
co trzeba zrobić ab zostac nauczycielka baletu a nie skonczylo sie szkoly o tym profilu ?
 
     
Giselle97 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka/uczennica
Wiek: 27
Posty: 126
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie Sty 18, 2015 2:55 pm   

Z tego co wiem trzeba mieć skończone studia "Pedagogika Baletowa". Taki kierunek jest na UMFC w Warszawie.
_________________
Sukces- 10% talentu 90% pracy
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 19, 2015 10:38 pm   

zalezy co to znaczy "nauczycielka baletu" - jesli chcesz uczyć małe dzieciaczki np. w przedszkolach to moze to być kurs kwalifikacyjny taneczny, albo któreś studia taneczno-choreograficzne np w Łodzi lub Warszawie, ucza też absolwenci prywatnych szkół baletowych ale oczywiście na poziomie amatorskim, nie w szkołach lub szkółkach baletowych. Generalnie dobrze jest miec jak najwyższe kwalifikacje ze względu na bezpieczeństwo dzieci - trzeba wiedziec jak i czego uczyć aby im nie zrobić krzywdy
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
JuliaWedrysz 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 25
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Mar 04, 2015 4:47 pm   

Mam pytanie bo moja siostra chce zdawać do szkoły baletowej do drugiej klasy, ale mam problem bo okazało się że ma krótszą lewą nogę (cos ok. 0,5 cm). Myślicie że może zdawać? (ja osobiście mam silne przeczucie że nie, ale ona tak bardzo chce że musze zapytać :) )
 
     
kucolka9
Nowicjusz

Posty: 14
Wysłany: Pią Maj 15, 2015 7:02 pm   

Myśle , że powinna spróbować . Moja ciocia została primabaleriną a miała jedną nogę krótszą od drugiej . Spróbować ,więc nie zaszkodzi . :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 15