www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Troczki
Autor Wiadomość
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Wto Paź 23, 2012 8:33 pm   

Anorien, ale wytłumacz, proszę, trochę jaśniej jak wiążesz troczki pod piętą, bo nie do końca rozumiem? Ja mam je przyszyte nie pod piętą, ale mniej-więcej w tym miejscu jak na tym zdjęciu: http://s3.vidimg.popscree...ointe-shoes.jpg Przeszukaj na youtube, są filmiki pokazujące jak znaleźć odpowiednie miejsce do przyszycia, bo to zależy indywidualnie od każdego. Oczywiście dwa kawałki wstążki osobno. Może po prostu przyszyłaś je w złym miejscu?
I inna sprawa- masz przyszyte gumki? Może to by Ci pomogło.
 
     
Kasul 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica OSB
Posty: 116
Skąd: Gallifrey
Wysłany: Czw Lis 01, 2012 10:24 am   

ja tez mialam problem z tym, że mi pointy z pięt spadały. potem dostałam radę, zeby przeszyć je bardziej w stronę pięty, no i poskutkowało. a i jeszcze gumki, przezroczyste takie, szerokie. Mi nigdy nie pomagalo przyszywanie tych pętelek z tylu stopy, ale to już indywidualna sprawa..
_________________
Wibbly-wobbly, timey-wimey

Dawniej-owca524
 
     
Novice 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 72
Wysłany: Sro Sty 23, 2013 1:35 am   

Cóż, może to niewłaściwy temat, ale troczki i ściągacze wydawały mi się dosyć spokrewnione. Na angielskiej stronie dot. point grishko napisano, że grishki nie mają ściągaczy (lub mają rzadko) ponieważ mogą drażnić ścięgna achillesa/ powodować kontuzje; nie powinno się wiązać ściągaczy, ale bardzo dobrze dobrać puenty, ew. doszyć podwójne (krzyżujące się) gumki/ tasiemki elastyczne. Używacie tych ściągaczy, bo zaczęłam mieć wątpliwości. Grishko, którego ściągacze są 'sztywne', z cienkiego sznureczka, linki, bym się nie obawiała, ale te nieobliczalne gumowe sanshy... ; D
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Sro Sty 23, 2013 2:01 pm   

Ja czasami mam pointy ze ściągaczem, a czasami nie. Np. z Grishko używam Fouette (bez ściągacza) oraz Triumph (ze ściągaczem, tym sztywnym). Szczerze mówiąc u mnie ten ściagacz nic nie daje. Pomimo tego do Triumph muszę doszywać aż 2 gumki elastyczne no i troczki oczywiście, bo spadały mi z pięt, mimo ściągacza:/
Russian pointe na razie miałam tylko bez ściągacza (model Entrada i Elegance - to samo:)), ale wiem, że można sobie zamówić też ze ściągaczem każdy model (te pointy są robione na zamówienie i można zmieniać wiele parametrów:))
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
Novice 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 72
Wysłany: Sro Sty 23, 2013 10:14 pm   

Ale uważasz, że ten ściągacz w pewien sposób może być niebezpieczny? Nie mam na myśli ściągania go tak mocno, że po minucie masz sinawą stopę (abstrahując), ale... ściągacz jest od ściągania i czy rzeczywiście może doprowadzić do jakiejś 'piętowej klęski', kiedy się go używa?
Przy okazji, również miałam fouette, również bez ściągacza (czy w Polsce w ogóle występują ze ściągaczem?) i nieładnie odstawały, nawet po włożeniu wkładek, które zapchały trochę wolnego miejsca : (
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Czw Sty 24, 2013 3:37 am   

Szczerze mówiąc wydaje mi się, że odpowiednio naciągnięty nie powoduje kontuzji, ale ekspertem ani doktorem nie jestem:)
Jeśli odstane satyna po bokach na środku stopy można ją ładnie zszyć. Niektóre tancerki tak robią, u mnie w klasie koleżanka też tak robi z 2007, bo ogólnie na nią pasują a materiał jednak tochę odstaje po bokach.

Fouette występują ze ściągaczem, ale nie wiem, czy w Polsce.
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
fouette
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczennica-tancerka
Posty: 19
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Sty 24, 2013 7:21 pm   

Tak, w Polsce też są :)
_________________
After all this time?
Always.
 
     
ciksa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik
Wiek: 26
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Mar 06, 2013 2:15 pm   

cześć dziewczyny! nie wiem, czy ten temat był już poruszany, jeżeli tak to wybaczcie mi proszę : ) no więc, gdzie mogę kupić czarne troczki? szukałam trochę w sklepach internetowych ale nie mogę znaleźć. :C
_________________
what goes around comes back around..
 
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Sro Mar 06, 2013 4:24 pm   

w ostatecznosci - w pasmenterii:) zwykla tasiemka:)
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
Baletnica143
Nowicjusz

Posty: 23
Wysłany: Sro Mar 06, 2013 7:24 pm   

http://sklepbaletowy.pl/s...i-satynowe.html
Albo tutaj... :)
 
     
ciksa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik
Wiek: 26
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Mar 09, 2013 11:51 am   

też akurat wpadłam na ten sklep : ) dzięki!
_________________
what goes around comes back around..
 
 
     
pudrowy_róż 
Adept Baletu


Posty: 54
Wysłany: Sob Wrz 06, 2014 6:04 pm   

może komuś się przyda, str z instrukcją wszywania troczków i nie tylko: http://www.wikihow.com/Pr...oes-for-Dancing
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12