www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SB przy ul. Łąkowej w Krakowie
Autor Wiadomość
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Wto Sie 05, 2014 2:56 pm   

Ami najlepiej dwoedzieć się w szkole. A na rozpoczęcie po prostu jak zawsze
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
Piotr Malaga 
Adept Baletu


Wiek: 48
Posty: 169
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 05, 2014 3:14 pm   

Na rozpoczęcie roku ubierz się elegancko. Możesz typowo szkolnie, czyli np. biała bluzka, czarna lub granatowa spódnica. Styl "mundurkowy" nie jest wymagany, więc dziewczyny przychodzą też w sukienkach. Bez spinki - masz dużą swobodę, ubierz się tak żebyś sama się dobrze czuła. Ale jednak zaznacz swoim strojem, że przyszłaś na uroczystość.

Na pewno nie w dresie (choćby i najbardziej "reprezentacyjnym"), ani też jak byś wracała z plaży. Informując o rozpoczęciu roku, szkoła zaprasza na "uroczyste" rozpoczęcie (podobnie zakończenie). Oprócz spotkania organizacyjnego, staramy się o trochę elegancji żeby okazać sobie szacunek :)

Poza strojem w którym przyjdziesz, nie musisz w tym dniu niczego zabierać bo nie będziesz ćwiczyć.

A co do stroju na salę, to na razie niczego nie kupuj. Będziesz musiała mieć zapewne kostium (w formie body), rajstopy i baletki. Ale jak konkretnie kostium, to już uzgodnisz na rozpoczęciu ze swoim nauczycielem - bo wymagania w różnych klasach są różne, i kupisz przed pierwszymi zajęciami albo dowiesz się, że powiedzmy cała klasa robi skłądkę i zostaną kupione jednakowe kostiumy.

Tutu na razie na pewno nie. Być może pointy, ale nie wiem jakie masz już doświadczenie? Jeżeli zaczynasz, to na pointy jeszcze jest czas. Żebyś nie zrobiła sobie krzywdy, będziesz na początku wzmacniać swoje nogi w baletkach. W tutu generalnie się nie ćwiczy, tylko występuje. Ćwiczy się tylko w wyjątkowych przypadkach - jeżeli np. kostium jest istotny w choreografii, to przed występem owszem. No i przy partnerowaniu - bo przeszkadza, zwłaszcza kiedy chłopak się uczy. Partner nie widzi nóg, nie wie jak stoisz, więc ma dużo trudniej (tak samo będzie na scenie).

No chyba, że chcesz sobie mieć tutu bo jest fajne, to inna sprawa. Ale w takim wypadku też sugeruję najpierw pochodzić trochę do szkoły, zobaczyć jakiego rodzaju są tutu, gdzie można je kupić/zamówić itp.

Z kim będziesz mieć zajęcia z tańca klasycznego?
_________________
Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała. Kózka skacze, kózka meczy, mówi czasem mądre rzeczy.
 
 
     
Mitzi_Caspar
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 22, 2014 4:07 pm   

Wybaczcie moją ignorancję, ale czy osoba w wieku 23 lat, z zerowym doświadczeniem może się zapisać do tej szkoły? Mam na myśli zajęcia dla osób, które po prostu chcą być aktywne i uwielbiają balet, ale nie mają o nim zielonego pojęcia.
Czy szkoła prowadzi takie zajęcia?
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pią Sie 22, 2014 6:27 pm   

Może :)
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Mitzi_Caspar
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 04, 2014 1:59 pm   

Prowadzi! Mam jeszcze jedno pytanie (ponieważ pani z którą rozmawiałam przez telefon chyba była w ruchu i mam mało informacji) jak mam się ubrać? Top, legginsy, ale jakie buty? Czy mogą być skarpetki bawełniane? Będę wdzieczna za odpowiedzi:)
 
     
Piotr Malaga 
Adept Baletu


Wiek: 48
Posty: 169
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Wrz 30, 2014 7:47 am   

Mitzi_Caspar - już zapewne byłaś na zajęciach i wiesz wszystko, bo pisałaś prawie miesiąc temu.

Ale dla innych, którzy ewentualnie myślą o zajęciach dla dorosłych, przychodzą po raz pierwszy i nie mają żadnego specjalnego stroju, to właśnie tak jest dobrze:

Top + legginsy i najlepiej baletki, ale jak się nie ma to skarpetki.

Zdecydowanie odradzam ćwiczenie boso, na salach jest twarda ryflowana wykładzina.

Resztę szczegółów dotyczących stroju ustalisz z osobą która prowadzi zajęcia.
_________________
Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała. Kózka skacze, kózka meczy, mówi czasem mądre rzeczy.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12