www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lekcje tańca klasycznego u Pani Aiszy Hadyny w NCK
Autor Wiadomość
Alicja 
Adept Baletu

Posty: 84
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 5:49 pm   

Chodzę na zajęcia dla początkujacych i jest super - atmosfera bardzo sympatyczna, pani Aisza poprawia wszystkie nasze niedociągnięcia; wystające pupy, za mało wykręcone stopy, główki odwrócone nie w tą stronę, ugięte kolana. A wszystko to pokazuje tak dowcipnie, że rumienimy się z zakłopotaniem albo wybuchamy śmiechem, że rzeczywiście tak wygląda nasza przygotowawcza czy grand plie. :)

Martwi mnie tylko to, że nie mamy na zajęciach rozciągania, a tego potrzeba mi chyba najbardziej. Czy ktoś z was chodzi jeszcze na gimnastykę baletową? Czy człowiek niekoniecznie wybitnie rozciągnięty (ale mocno zmotywowany) da sobie radę? Proszę o szczere odpowiedzi (ja np. uważam, że człowiek bez żadnych baletowych podstaw miałby już mały problem z ogarnięciem wszystkich ćwiczeń, które mamy w naszej początkującej grupie).
 
 
     
kfviatek 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 34
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 9:09 pm   

ja chodzę na gimnastykę od października i myślę... że nie ma co się zastanawiać tylko trzeba przyjść i zobaczyć :D tzn nie zobaczyć, tylko przyjść i ćwiczyć... i nie ma co się przejmować nawet jeśli na początku będzie się wydawać trochę ciężko. ćwiczenia się powtarzają więc chodząc w miarę systematycznie można wszystko opanować bez problemu..
i nie masz się też co przejmować że nie chodzisz od początku, w tym semestrze doszło kilka nowych osób i też p. Aisza trochę urozmaica ćwiczenia tak, że wszyscy się ich uczą od początku...
pisałam już to pewnie wiele razy w tym temacie.. ale powtórzę się jeszcze raz. Polecam wszyyystkim!! ;)

(czyli do zobaczenia Alicjo we czwartek 16.o4? : > )
_________________
Angels... do they know the places where we go?
 
 
     
oka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 10:32 pm   

o, Alicja, wreszcie ktoś, kogo kojarzę z zajęć:)

ja byłam raz w czwartek ale to wszystko było dla mnie nie do opanowania, więcej się z siebie uśmiałam niż poćwiczyłam.
Tymbardziej, że na końcu była już cała komcinacja (układ) do którego trzeba już umieć konkretne elementy, a nie wszystkie miałam na zajęciach więc nie potrafię ich jeszcze zrobić ani nawet próbować.
Na gimnastykę pójdę chyba po wakacjach bo teraz nawet nei mam czasu..:(
 
     
magdalenne 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Wiek: 31
Posty: 5
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 5:53 pm   

Mam pytanie, czy będą zajęcia u tej pani na wakacjach? I ile kosztują??
z góry dziękuję za odpowiedź :)
_________________
nie rezygnuj z celu bo wymaga czasu, czas i tak przeminie.
 
     
sasanka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka,miłośniczka
Wiek: 33
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 18, 2009 11:02 pm   

Niestety pani Aisza nie planuje zajęć w wakacje, ale jeśli zmieniłaby zdanie to obiecała dać znać - i mam nadzieję, że fama się rozejdzie ;-)
 
     
Alicja 
Adept Baletu

Posty: 84
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 8:39 pm   

Myślę o nowym semestrze w NCK i zastanawiam się czy po semestrze w grupie początkującej przesunąć się do "średniopoczątkującej"? Po wakacjach bez żadnych ćwiczeń nie czuję się zbyt pewnie. Pamiętam, że byly tu dziewczyny wlasnie ze środowej, początkującej grupy. Zapisujecie się teraz "wyżej"?
Pozdrawiam już krakowsko. :)
 
 
     
fijoletowa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
kompletna amatorka;)
Wiek: 33
Posty: 196
Skąd: Gliwice/ Kraków
Wysłany: Sob Wrz 12, 2009 12:33 am   

jako że od października przeprowadzam się do Krakowa, tak więc szukam tanecznych miejsc dla siebie w tym mieście. chciałabym zapisać się na klasykę początkującą i cóż ubolewam że jest w piątki (nie lubię opuszczać zajęć, a co miesiąc w weekendy organizowane są warsztaty tańca współczesnego w Bytomiu no i chciałabym na nie jeździć...), ale chyba i tak się zdecyduję. mam pytania- wyżej piszecie, że brak na zajęciach rozciągania- mało, czy w ogóle nie ma? trochę mi na tym zależy, bo z moim rozciągnięciem raczej krucho. i jak sprawa się z ma z gimnastyką baletową (i tak w tym semestrze odpada, kto to widział wykłady do 20... ale warto wiedziec na przyszłość)- czy to po prostu barre au sol, czy rozciąganie przy drążku, czy coś zupełnie innego?
 
 
     
koza 
Nowicjusz

Wiek: 41
Posty: 3
Wysłany: Sro Wrz 16, 2009 10:34 pm   

pytanko: znacie szkoły, kursy, zajecia itp. itd. związane z baletem na terenie woj. dolnośląskiego, dla dzieci (6-latki), i nie tylko jeżeli obiło wam sie cos o uszy znacie jakis adres to bym była bardzo wdzięczna, dzieki wielkie :D
 
     
Mitzi_Caspar
[Usunięty]

Wysłany: Sro Sie 27, 2014 12:13 pm   

Czy ktoś tam jeszcze chodzi? Czy ktoś się wybiera we wrześniu na zajęcia dla początkujących?:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13