www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Typy point - opisy i opinie o różnych modelach point
Autor Wiadomość
Odetta. 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 28
Posty: 143
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 7:45 pm   

Czy ma ktoś z was doświadczenie z Grishko Fouette Pro? Bo nie wiem, czy wybrać zwykłe, czy pro..
 
 
     
saeki
Nowicjusz

Posty: 10
Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 5:54 pm   Bloch Aspiration, Grishko Vaganova

Chciałabym podzielić się swoją opinią na temat tych point.

Bloch Aspiration kupiłam jako swoje drugie pointy. Gdy przymierzałam je w sklepie wydawały się ok. Gdy wziełam się za ich rozrabianie myślałam, że mi palce zaraz odpadną. Nawet po rozbiciu młotkiem nie dało się w nich nawet chodzić normalnie. Chodziłam w nich po domu a gdy nie mogłam już wytrzymać zdejmowałam i zakładałam ponownie. Po jakimś czasie dało się w nich ćwiczyć. Cwicze w nich od lutego ale wqciąż mam z nimi problem. Chwile po założeniu na nogi palce zaczynają okropnie boleć ( tak same z siebie ). Moja koleżanka, która też ma te pointy ( kupione w tym samym czasie ) ma ten sam problem.
Mają one jednak także plusy. Podeszwe po rozrobieniu mają bardzo elastyczną. Mogę dotknąć piętą boksu ( w tą stronę co robi się pólpalce ) i jest ok, nie łamią sie. Dodatkowe wzmocnienie śródstopia bardzo dużo daje. Dobrze trzyma nogę. Są bardzo stabilne.
Przyszwa kończy się u mnie w tym samym miejscu co w Vaganowe( czyli wysoka ).
Mam długie palce więc dla mnie jest ekstra. Dzięki temu prawidłowo trzyma stopę.

Niedawno kupiłam swoje trzecie pointy ( mając nadzieję, że Blochy szlak trafi, tak nogi od nich bolą ) a mianowicie Grishko Vaganova. Mam wrażenie, że są stworzone dla moje stopy. Przy wyborze kierowałam się stroną: http://www15.plala.or.jp/...ting_Chart.html

Niby są to pointy dla osób z wysokim podbiciem ale dla mnie są ok. Moje podbicie jest zdecydowanie niskie. Wystarczyło rozbić box młoteczkem i pięknie dopasował się do stopy (wcześniej między stopą a boksem zostawało wolne miejsce).

Gdy włorzyłam je po raz pierwszy nic mnie nie obcierało i nic nie uciskało ( na szarokość są idealne) po prostu ich kształt, wyprofilowanie jest idealne.

Są to jednak pointy dla zdecydowanie mocnej stopy.
Musze włożyć dużo więcej wysiłku aby wypchnąć podbicie.

Na tych wąskich czubkach stoi się stabilnie, choć trzeba się do nich przyzwyczaić.
 
     
Janet 
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Wto Sie 21, 2012 9:55 pm   Bloch Jetstream

Czy ktoś miał/ma Bloch Jetstream?
Na stronie sklepu jest napisane, że ten model zapobiega otarciom. Czy to się sprawdza w praktyce? Są one stabilne i łatwo można utrzymać równowagę?

Janet
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob Maj 17, 2014 6:50 pm   Re: Sansha - modele

tancera napisał/a:
Swanilda napisał/a:
A czy ktoś mógłby mi wymienić modele Sanshy od najmiększych do najtwardszych?Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ jest to mi strasznie potrzebne :) :)

Trudno jest okreslic od najwardszych do najmiekszych, ale moge ci wymienic modele sansh :
"Soprano" 101
"Recital" 202
"Partenaire" 303
"Lyrica" 404
"Ovation" 606
"Ovation 3/4" 603
"Premiere" 808
"Legende" 909
"Futura" 111
"T-Perina" TA-11
"Etudes" 505
"Soft toe" Dp801
"Soft toe" DP802

...to chyba wszystkie :)



nie w Polsce jest tylko jeden sklep który sprzedaje te pointy z firmy sansha



fr duval
allegro
reci pro
la pointe
versailles
Petersburg
prague
debut pointe
celebrita
germania lub german

to są te mniej znane pointy sanshy :smile:
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Sob Maj 31, 2014 8:57 pm   

Jakie pointy mają najbardziej zbliżony kształt vampu do tego (albo raczej boxu- jest taki "wysoki")? chodzi mi tez o to, żeby w środku pointy było dużo miejsca "wysoko", bo nie zawsze wygląd z zewnątrz pointy pokrywa się z kształtem wewnątrz.

(tu z czerwoną linia trochę przesadziłam, żeby było wiadomo o co mi chodzi):



(na czarną strzałkę na zdjęciu nie patrzcie, bo już takie zdjęcie znalazłam, mi chodzi o fragment pointy przy czubku)



Idealne byłyby wąskie w szerokości i wysokie w wysokości. Obecnie mam Grishko Elite, ale nie są aż tak od środka "wysokie", a nawet pomagając sobie wkładaniem czegoś co "rozpycha" mi pointę w górę nadal mi nie do końca pasują, bo są dość kwadratowe, a ja mam stopę egipską (najdłuższy duży palec) i dużo siły jest na dużym palcu. Jak się mają inne modele Grishko w porównaniu do tych, które miałam (Elite i 2007) pod tym względem?
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Sob Maj 31, 2014 10:17 pm   

Vaganova ma wysoki vamp.
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Sob Maj 31, 2014 10:39 pm   

Lj, to o czym piszesz to 'crown'. Russian Pointe robi pointy o różnej szerokości crown. Diamond Collection (Almaz, Safir, Topaz, Rubin) mają low crown czyli są bardzo wąskie, Classic Collection ma wszystkie wysokości (low, narrow, medium). Jest jeszcze Spotlight Collection, zobacz sobie na ich stronie (russian pointe - USA, r class - Europa, energetiks - australia)
Na początku spróbuj medium crown, bo ona jest już dość wysoka, jak weźmiesz high to będzie naprawdę dużo (czasami za dużo) wolnego miejsca, ale jeśli aż tyle potrzebujesz to jest dobry wybór;)

Nie znam innej firmy, która produkuje różne wysokości 'crown', Grishko i Sansha mają takie same w każdym modelu (powiedziałabym, że jest to pomiędzy low/medium w RP).
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Sob Maj 31, 2014 11:12 pm   

Szkoda, że w Polsce nie ma gdzie ich przymierzyć RP, ale za to na ebayu są na tyle znośne ceny razem z przesyłką, że chyba muszę się zainteresować tematem :) . Dziękuję!
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Nie Cze 01, 2014 12:44 am   

Ja zazwyczaj zamawiam z discountdance.com lub ebay.com
Na ebay.com jest dość tanio, ale nie zawsze jest mój rozmiar, a w sklepie niestety moje modele (Almaz, Rubin i Entrada) $80-90 więc dość drogo. Ja bardzo lubię te pointy, od razu tylko mówię, ze to są chyba już najtwardsze pointy na rynku. Moja nauczycielka mówi, że trzeba mieć do nich bardzo silną stopę i zazwyczaj duże podbicie.
Mi jakoś mimo tego pasują;)
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie Cze 01, 2014 3:13 pm   

sansha partenaire

szerokość:W
rozmiar:12
wytrzymałość: dobra+
wygląd: delikatne wycięcie kształt U podobny czubek i box do recital
rozrabianie: czas około 30min na drążku
ogólna ocena: bardzo dobra++

może mi ktoś powiedzieć jakie są modele point które nadają się dla stopy egipskiej?
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
Ostatnio zmieniony przez kaja7717 Sob Cze 28, 2014 8:32 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob Cze 28, 2014 8:23 am   

lj napisał/a:
Jakie pointy mają najbardziej zbliżony kształt vampu do tego (albo raczej boxu- jest taki "wysoki")? chodzi mi tez o to, żeby w środku pointy było dużo miejsca "wysoko", bo nie zawsze wygląd z zewnątrz pointy pokrywa się z kształtem wewnątrz.

(tu z czerwoną linia trochę przesadziłam, żeby było wiadomo o co mi chodzi):

Obrazek

(na czarną strzałkę na zdjęciu nie patrzcie, bo już takie zdjęcie znalazłam, mi chodzi o fragment pointy przy czubku)

Obrazek


a jaki ma vamp sansha recital bo dla mnie troszeczkę jest w środku za ciasno przy grubszych wkładkach


Idealne byłyby wąskie w szerokości i wysokie w wysokości. Obecnie mam Grishko Elite, ale nie są aż tak od środka "wysokie", a nawet pomagając sobie wkładaniem czegoś co "rozpycha" mi pointę w górę nadal mi nie do końca pasują, bo są dość kwadratowe, a ja mam stopę egipską (najdłuższy duży palec) i dużo siły jest na dużym palcu. Jak się mają inne modele Grishko w porównaniu do tych, które miałam (Elite i 2007) pod tym względem?
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob Cze 28, 2014 8:28 am   Re: szerokości - Sansha

sisi napisał/a:
Cheryl napisał/a:

partenaire- prawie dla każdego


absolutnie nie! to bardzo twarde pointy (potrojna podeszwa itede) i totalnie nie nadaja sie dla osob o drobnej, niewyrobionej stopce oraz dla tych ktorzy raczej nie maja podbicia - nie beda w stanie wyrobic chociaz troche tych point.

zaryzykowalabym nawet stwierdzenie ze to pointy dla malej grupy osob, wygodne dla tych z szeroka, kwadratowa stopa, o duzym lub przynajmniej srednim podbiciu, z silna stopa.

Princess -
szerokosci w sanshach:
- N - wąska
-M srednia
-W szeroka
-X bardzo szeroka


a moje pierwsze pointy to właśnie partenaire a wyrobiłam je tak żę teraz da się stawać na połpalcach
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
Merill 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczennica
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lip 16, 2014 2:26 pm   Waganova

Ktoś parę razy wspomniał o pointach Grishko Waganova. Ktoś wie coś na ich temat? :)
_________________
„O tańcu nie da się pisać [...] taniec trzeba tańczyć” - Paulo Coelho
„Pytasz po co tańczę? To jakbyś pytał po co oddycham”

forum.mirriel.net
 
     
fittingpointe 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 44
Posty: 4
Wysłany: Sro Lip 16, 2014 3:09 pm   

Merill a co dokladnie chcesz wiedziec ?
_________________
Profesjonalne dobieranie point, baletek
więcej informacji na PW lub pointefitting@onet.pl
 
     
Merill 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczennica
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lip 17, 2014 12:45 pm   

Aaa no w sumie nie wiem... :) Coś o tym do jakiego rodzaju stóp pasują, czy twarde czy miękkie itp.
_________________
„O tańcu nie da się pisać [...] taniec trzeba tańczyć” - Paulo Coelho
„Pytasz po co tańczę? To jakbyś pytał po co oddycham”

forum.mirriel.net
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Czw Lip 17, 2014 4:44 pm   

Są to pointy na wąską stopę, ze zwężanymi palcami, raczej sporym podbiciem i dość silną. maja wysoki 'vamp' a więc raczej na długie palce. Miękkość/twardosc można sobie wybrać, ale ogółem Grishko to dość twarde pointy. Mają do tego bardzo wąski czubek, początkującym bym je polecała jedynie wtedy, kiedy mają taki typ stopy, że żadne inne pointy nie pasują.
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
Spidi 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
pokractwo
Posty: 153
Skąd: silesia
Wysłany: Nie Sie 03, 2014 6:38 pm   

Dziewczyny, czy mozecie mi polecic freedy albo blochy o niskim boxie? (interesuja mnie te dwie firmy,ewentualnie jakies inne o niskim boxie-ale nie grishko ani sansha)
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Nie Sie 03, 2014 9:17 pm   

Chodzi Ci o długość przyszwy? (vamp http://theballetbag.files.../side-small.jpg )?

Jeżeli tak to z Freedów to seria Manon Opera, chyba jedyne Freedy niską przyszwą. Chyba, że robisz na zamówienie, wtedy można to określić.
 
     
Spidi 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
pokractwo
Posty: 153
Skąd: silesia
Wysłany: Pon Sie 04, 2014 12:17 pm   

Tak,chodzilo mi o dlugosc przyszwy. Nie robie niestety na zamowienie-zatem bede sie rozgladac za tymi Manonami, dzieki :smile:
 
     
OlgaT 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 58
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw Sie 07, 2014 9:14 pm   

Mam pytanie odnośnie 2007, otóż, czy są one zrobione w tradycyjny rosyjski sposób, czy mają wcięcia na demi pointe (mam na myśli to: http://ih.constantcontact...1102689599984). Bo mam duzy problem z wyrobieniem ich w tym miejscu :c
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12