www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Od jakiego wieku można zacząć ćwiczyc w pointach?
Autor Wiadomość
ebaleciara 
Corps de Ballet

Związek z tańcem:
Potencjalna tancerka
Wiek: 27
Posty: 393
Skąd: Stąd
Wysłany: Pią Lut 25, 2011 10:35 pm   

Ostatnio często się spotykam z tym szałem na jak najszybsze nauczenie dziewczynek wszystkiego, co tylko się da. Nieważne, że robią to niewałaściwie, że jest to niezdrowe (wszystko powinno iść ze spokojem, z umiarem, a nie na złamanie karku), że takie adeptki nie mają jeszcze wypracowanej tej świadomości swojego ciała, którą wypracowywać zaczyna się w wieku, w którym się znajdują. Ten wyścig owocuje np. w 7-letnie Kitri, co mnie dosłownie obrzydza. Sorry za odejćie troszku od tematu i pamiętam, że już gdzieś o tym mówiliśmy, ale nie mogę patrzeć na te kanciaste, dziecięce Kitri, niewyrobone i nieświadome tego, co robią.
http://www.youtube.com/watch?v=vJxkPeeyVnE
http://www.youtube.com/watch?v=3RcoNQxb4Vw
Czy komentarz jest konieczny?
Czy zazdroszczę tym dziewczynkom? Raczej jest mi ich żal. Jestem pewna, że w przyszłości mogą mieć problemy ze swoim ciałem, które zostało przeciążone zbyt wczesnym "wrzuceniem" ich na pointy, a tym bardziej naukę na nich wyjątkowo trudnych figur. Bądź co bądź, porządnie zatańczona Kitri wcale nie należy do najłatwiejszych.
W którymś z linków, które zamieściłam, ktoś w komentarzu stawia pytania, co tancereczka będzie tańczyć w wieku 17 lat. Rzeczywiście, dobre pytanie. Wprowadzanie wszystkich pas, figur w tak wczesnym okresie nauki powoduje, że dziecko nie ma już tak naprawdę co robić do skończenia szkoły, mimo iż "zauczy" już się wykonania, którego nauczyłą się w wieku np. 7 lat, i które było absolutnie niepoprawne.
To nie jest dobre, pod żadnym względem. Po co nam przedszkolaki na pointach, siedmioletnie Kitri i tancerki kończące kariery w wieku dwudziestu paru lat? Czy nie lepiej iść tradycyjną, sprawdzoną drogą, bez zakrętów, niebeżpieczeństw i niespodzianek?
_________________
"Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą zwyciężać."
I nawzajem Neno, nawzajem ;) .
 
 
     
Katia 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerka
Wiek: 29
Posty: 317
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob Lut 26, 2011 12:22 am   

ebaleciara, mam dokładnie taką samą opinie jak Ty... Wracając do tematu wczesnego stawania na puentach... Obejrzyjcie to.
http://www.youtube.com/watch?v=_W87ZR0XQLU
_________________
"Black hole sun,
Won't you come
And wash away the rain?"
 
     
agata31 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 236
Wysłany: Sob Lut 26, 2011 10:38 am   

Nie, ja nie mysle ze to jest prawidlowe ze ta dziewczynka jest na piontach i wgl.
Wiem ze w pozniejszych latach zycia bedzie miala problemy i dziwne jaet dla mnie to ze uczy sie takich rzeczy(majac 7 lat) Jak ktos wyzej powiedzial tez mi troche jej zal ze pozniej bedzie miala takie problrmy
Ale nie oczekujcie od niej niemozliwego :wink:
_________________
Balet był.. może jeszcze będzie
Taki cień nadzieji..
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sob Lut 26, 2011 10:46 am   

to tak jakby dzieciom w podstawówce nakazać liczyć całki albo analizować anatomie człowieka, one to zrobią, ale nie będzie to miało nic wspólnego z prawidłowością

agata31 napisał/a:
Ale i tak uważam zbyt mocno ja krytykujecie.


nie "ją" tylko system, ona nie jest niczemu winna (prędzej jej rodzice czy opiekunowie prawni)

poza tym przepraszam za określenie ale skrajna głupota zasługuje na ostrą krytykę.
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
julinka15 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 1
Wysłany: Czw Cze 16, 2011 6:01 pm   Re: Dziewczynki na pointach

mam pytanie będe szczera mam 12 lat bardzo chciałabym tańczyć w balecie ale nie potrafie szpagatu ani gwiazdy rytmike mam zaliczoną bo tańcze inne style mam szanse jeszcze się rościągnoć i tańczyć balet poity prawie opanowałam
 
     
Odetta. 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 28
Posty: 143
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Cze 16, 2011 6:14 pm   

moim zdaniem masz duże szanse, jak już wcześniej coś tańczyłaś, a to przecież dopiero 3 klasa
 
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob Maj 17, 2014 4:13 pm   

http://www.youtube.com/watch?v=LVavUTFnc8A
zobaczcie to ona ma dopiero siedem lat... :evil: :cry:
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob Maj 17, 2014 4:22 pm   

mam jedno pytanko

nie chodzę do osb ale będę chodzić do sb w Tychach tam się zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu kiedy będę tam zaczynała to będę w 5 klasie podstawówki
czy będę zaczynała od razu od point czy będę musiała nadrobić cz może oni tam jeszcze w tym czasie nie zaczną tańczyć w pointach?
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13