www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to jest z tą wagą?!

Ile ważycie?
30 - 40 kg
8%
 8%  [ 41 ]
40 - 45 kg
18%
 18%  [ 91 ]
46 - 50 kg
21%
 21%  [ 105 ]
51 - 55 kg
25%
 25%  [ 126 ]
56 - 65 kg
19%
 19%  [ 93 ]
powyżej 65 kg
5%
 5%  [ 29 ]
Głosowań: 323
Wszystkich Głosów: 485

Autor Wiadomość
Katia 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerka
Wiek: 29
Posty: 317
Skąd: Bytom
Wysłany: Wto Sty 28, 2014 12:54 pm   

To ja mam z kolei inny problem. Mam 168 cm wzrostu i ważę 45 kg. Ale moje mięśnie się tak strasznie szybko wykształcają... :(: ( mam jakąś dziwną budowę ciała. Ma tak któraś/któryś z was? Że strasznie szybko wyrabiają wam się poszczególne partie mięśniowe, nawet jeśli ich tak mocno nie eksploatujecie? :(

(troche śmiesznie to u mnie wygląda, bo mam strasznie chude łapki, a nogi to... no, rozrastają mi się mięśnie po prostu xd)

i czy zna ktoś może jakieś ćwiczenia, bądź specjalną dietę która pozwalałaby jakoś zmniejszyć masę mięśniową? Dużo się rozciągam, w sensie uda i łydki, ale to niezbyt pomaga. help. :(
_________________
"Black hole sun,
Won't you come
And wash away the rain?"
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Wto Sty 28, 2014 6:58 pm   

Katia, w mojej klasie jest dziewczyna, która ma tak samo. Jest bardzo wąska, szczupła, same mięśnie praktycznie i właśnie dosyć rozrośnięte. Przynajmniej tak to na niej wygląda, bo ona jest bardzo drobna (też myślę że ma około 168cm.). Nic się z tym nie da zrobić, tzn. taki jest już Twój urok:-)
Ona bardzo dużo się rozciąga, jest niesamowicie elastyczna, miękki kręgosłup (chyba najbardziej rozciągnięta z całej klasy),ale po prostu ma taką bardziej 'atletyczną' budowę mięśni, nie ma 'gładkiej linii'.
Ona robi też bardzo dużo ćwiczeń na górną partię ciała i dzięki temu wygląda to proporcjonalnie. Bardzo dobrze tańczy, podnosi nogi najwyżej z klasy i chyba właśnie ta siła się bierze z tych mięśni więc ma to też plusy:)
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
Katia 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerka
Wiek: 29
Posty: 317
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 12:42 pm   

Z dźwiganiem nóg też nie mam większego problemu, ale te mięśnie to jest naprawdę masakra. Na zajęciach to czasem wygląda jakbym wiesz... łapała jakieś zaciski w nogach, ale te mięśnie nie blokują mi pracy nóg, jest wręcz przeciwnie. Raczej takie szczupłe nogi wyglądają sto razy ładniej... :( przynajmniej zawsze miałam taki pogląd, że efemeryczna tancerka nie ma takiej umięśnionej budowy ciała, no bo wszystkie solistki wyglądają tak szczuplutko i właśnie mają tą taką 'gładką linię' jak ty to ujęłaś.

Ehh no to ja już nie wiem. Mój brat ma podobnie, nie chodzi na siłownię, nie ćwiczy, chociaż jego praca wymaga poniekąd tężyzny fizycznej, to on poza pracą ze swoim ciałem nie robi praktycznie nic, jeśli chodzi o ćwiczenia, ale jest zbudowany jak Frank Medrano (taki pan który ćwiczy kalistenikę)
:sad:
_________________
"Black hole sun,
Won't you come
And wash away the rain?"
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 1:03 pm   

Wiesz, są różne typy budowy. Zapewniam Cię, że nie każda solistka ma piękne i naturalnie smukłe linie. Na pewno pod wpływem dobrego treningu Twoja linia też się poprawi. Jest dużo tancerek, które mają bardziej rozrośnięte mięśnie, co uważam, że też ma swój urok. Chociażby Natalia Osipova czy Misty Copeland:-)
Nie masz się czym martwić!
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
Katia 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerka
Wiek: 29
Posty: 317
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 1:14 pm   

Dzięki Lorenzo, no to chyba będzie trzeba popracować nad akceptacją swoich mięśni! :)
_________________
"Black hole sun,
Won't you come
And wash away the rain?"
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 5:41 pm   

wzrost 153, 5 mam 11 lat ważę 41 kilo to dobrze? mam ubite kości i jak na swój wiek jestem wysoka
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
illgova 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośniczka, tancerk
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 7:43 pm   

Kaja, tu nie chodzi to wagę tylko o zawartość tkanki tłuszczowej. Bo niektóre dziewczyny ważą 50 kilo, a wyglądają lepiej niż te o parę kilo mniej. Ja na przykład ważę 48/46, a według mnie wyglądam lepiej od dziewczyny, która waży 42 i jest sporo wyższa. Jest to moja subiektywna ocena, ale według mnie dziewczyny, które mają trochę ciałka, nawet jeśli mają więcej tu i tam, wyglądają lepiej od tych patyków jakie widuje się na wybiegach ;)
_________________
Ballet is an opera for the deaf
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob Kwi 26, 2014 11:46 am   

też nie lubię tych dziewczyn które wybierają karierę modelki projektanci robią z nich wieszaki na ubrania...
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
illgova 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośniczka, tancerk
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sie 01, 2014 8:32 pm   

Ja 160 cm i ok. 45 kilo. Czyli nie tak źle?
_________________
Ballet is an opera for the deaf
 
     
Bdancer14 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 24
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 11, 2014 9:37 pm   

Witam!
Ja sam trenuję balet od 2 lat i mam 47kg x 176cm więc o idealną wagę nie musiałem się starać przed rozpoczęciem ;)
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Sro Sie 20, 2014 5:01 pm   

No to jesteś pod tym względem szczęśliwym gościem ;)
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
kika11 
Nowicjusz

Posty: 24
Wysłany: Pon Kwi 03, 2017 7:56 am   

Moim zdaniem wszystko w procesie odchudzania jest ważne. Zarówno dobrze dopasowana dieta, odpowiednie suplementy i przede wszystkim regularny trening. Jeśli na siłowni to z własnego doświadczenia polecam zaopatrzyć się w dobrej jakości biustonosz sportowy http://hurtowniasportowa....onosze-sportowe, który podczas ćwiczeń będzie odpowiednio podtrzymywał biust. Niby drobiazg a jakość ćwiczeń zupełnie inna.
 
     
tingu 
Nowicjusz

Wiek: 56
Posty: 8
Wysłany: Czw Lis 16, 2017 11:07 am   

Wagę zawsze jest ciężko utrzymać w dobrych normach. Każdy ma chwile załamania i podjada czasem. :D
_________________
Zajmuję się finansami, pomagam ludziom w rozliczeniach i odpowiadam na pytania typu: [url=http://obliczpodatki.pl/do-kiedy-rozliczenie-pit/]do kiedy PIT 37 itp.
 
     
tingu 
Nowicjusz

Wiek: 56
Posty: 8
Wysłany: Czw Lis 16, 2017 11:08 am   

Wagę zawsze jest ciężko utrzymać w dobrych normach. Każdy ma chwile załamania i podjada czasem. :D

_____________________
Polecam umowa kupna sprzedaży samochodu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15