www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy mam jeszcze szansę dostać się do szkoły baletowej?
Autor Wiadomość
Beatrycze1998 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 13
Wysłany: Nie Lut 09, 2014 5:55 pm   

jak to zakończyli? wiesz jakie mają wymagania? i ile masz lat bo może mamy różne szanse, ale miło ze nie jestem w tym sama balletlover :)
 
     
balletlover 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 24
Posty: 127
Wysłany: Nie Lut 09, 2014 6:01 pm   

W sensie że zakończyli rekrutację na tamten rok tzn. rok szkolny 2013-2014 :) Ja mam 14 lat, rocznik 1999. Wiem, że trzeba mieć dobrze opanowane podstawy tańca klasycznego. Trzeba dostać przynajmniej ocenę dostateczną, żeby się dostać (bo jest przeprowadzany egzamin na rekrutacji). No i oczywiście predyspozycje - rozciągnięcie, podbicie, skoczność itd. :) Wszystko jest wypisane na karcie kandydata do klas starszych na stronie szkoły www.baletowa.pl :)
_________________
"Great dancers aren't great because of their technique. They're great because of their passion."
 
     
BaletowaWercia 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń, tancerz
Wiek: 26
Posty: 11
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lut 18, 2014 9:25 am   

No to widzę że nie jesteście same ;) Ja też się wybieram w tym roku, tylko ja rocznik 98 i zostałyby mi tylko 3 lata nauki tam, a to trochę mało, ale zawsze warto próbować ;) Szukałam właśnie osób które też idą na starsze roczniki i widzę że znalazłam :D To widzimy się 29 marca w Warszawie ;)
_________________
Możesz tańczyć wszędzie, jeśli tańczysz sercem...
 
     
balletlover 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 24
Posty: 127
Wysłany: Wto Lut 18, 2014 9:26 am   

BaletowaWercia, a na dzień otwarty 15 marca się nie wybierasz? :D
_________________
"Great dancers aren't great because of their technique. They're great because of their passion."
 
     
BaletowaWercia 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń, tancerz
Wiek: 26
Posty: 11
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Lut 23, 2014 7:59 pm   

balletlover, Niestety nie mogę :sad: Bardzo bym chciała, ale jest akurat Dance World Cup w Krakowie i się wybieram ;)
_________________
Możesz tańczyć wszędzie, jeśli tańczysz sercem...
 
     
małatancerka
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Wto Lut 25, 2014 12:07 pm   

Cześć wszystkim!
Mam 17 lat. Bardzo kocham balet jednak nie tańczę tego stylu jako główny. Specjalizuję się w jazzie. Jednak jestem z baletu dość dobra, tańczę na pointach. Chciałabym się zapytać czy myślicie że mam szanse się dostać?
Jestem rozciągnięta, tańczę na pointach, bardzo szybko wszystko łapię. Potrafię powtózyć wariacje które sobie znajdę na yt.

Czy jest jakaś szansa próbować? Są szanse na dostanie się ?
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Wto Lut 25, 2014 12:14 pm   

Chyba troche male szanse. z tego co zrozumialam nie tanczylas nigdy baletu jako takiego. Szlabys do klasy VIII czyli juz wszystkie partnerowania i profesjonalny taniec.
Nie sadze zebys sie dostala ale mozesz probowac.
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
Ami 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 25
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Kwi 21, 2014 5:43 pm   

To ja dołączam się do postu....
Mam 15 lat i chciała bym dostać się do szkoły baletowej ....ale jakie mam szanse ? Nigdy nie tańczyłam , więc chyba nie jestem rozciągnięta (szpagatu nie zrobię :( ale kocham ćwiczyć więc szybko nadrobię) wieki temu chodziłam na gimnastykę korekcyjną i wtedy potrafiłam.
Proszę też baaardzo o pomoc w doborze ćwiczeń na rozciągnięcie . (Co , ile razy, jak długo itp) bardzo bym prosiła kogoś kto tańczy balet aby właśnie ułożył mi możliwie najlepsze ćwiczenia :3
I jakie są szkoły baletowe w Krakowie ? (coś więcej o zapisaniu się do takiej szkoły)
Jeśli chodzi o rozciąganie to jakieś podstawy mam , myślę że w balecie będzie mi pomocna pamięć czuciowca (uczę się tylko i wyłącznie coś robiąc :) )
Jeśli chodzi o budowę ...... warze 43 kilo i jestem niska ( jakieś metr 58) , sylwetka raczej delikatna ..... długie nogi
(jak ktoś się na tym zna to mogła bym podesłać zdjęcie ... wtedy łatwiej by było stwierdzić czy sie nadaje)
Jak widzicie bardzo mi zależy na balecie, chciała bym móc występować na scenie , wierze że nie jest za późno :)
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto Kwi 22, 2014 5:52 pm   

ćwiczę od 6 miesięcy w domu balet podstawy mam opanowane do perfekcji inne rzeczy nie wychodzą mi wcale źle. Mam 11 lat, gram na gitarze i uczę się oprócz angielskiego hiszpańskiego. Do tego mój tata wciągnął mnie w nurkowanie...

3 tygodnie temu kupiłam pointy z sanshy i sama nie mogę uwierzyć że się czegoś nauczyłam sama i nie połamałam nóg

ps wychodzi mi świetnie :o
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto Kwi 22, 2014 6:27 pm   

Ami napisał/a:
To ja dołączam się do postu....
Mam 15 lat i chciała bym dostać się do szkoły baletowej ....ale jakie mam szanse ? Nigdy nie tańczyłam , więc chyba nie jestem rozciągnięta (szpagatu nie zrobię :( ale kocham ćwiczyć więc szybko nadrobię) wieki temu chodziłam na gimnastykę korekcyjną i wtedy potrafiłam.
Proszę też baaardzo o pomoc w doborze ćwiczeń na rozciągnięcie . (Co , ile razy, jak długo itp) bardzo bym prosiła kogoś kto tańczy balet aby właśnie ułożył mi możliwie najlepsze ćwiczenia :3
I jakie są szkoły baletowe w Krakowie ? (coś więcej o zapisaniu się do takiej szkoły)
Jeśli chodzi o rozciąganie to jakieś podstawy mam , myślę że w balecie będzie mi pomocna pamięć czuciowca (uczę się tylko i wyłącznie coś robiąc :) )
Jeśli chodzi o budowę ...... warze 43 kilo i jestem niska ( jakieś metr 58) , sylwetka raczej delikatna ..... długie nogi
(jak ktoś się na tym zna to mogła bym podesłać zdjęcie ... wtedy łatwiej by było stwierdzić czy sie nadaje)
Jak widzicie bardzo mi zależy na balecie, chciała bym móc występować na scenie , wierze że nie jest za późno :)



nie powinnaś robić szpagatu bez rozciągnięcia. Rozciągaj się stopniowo by nie zerwać więzadeł itp. jak na stojąco będziesz umiała dotknąć głową kolan możesz się powoli przymierzać do szpagatu ale na początek radzę się nauczyć pełnego motylka. W Krakowie szkół takowych jest od groma musisz poszperać w Internecie. Ja mam 11 lat też późno zaczęłam ale stanęłam na pointach

ps. a co ciekawe nauczyłam się tańczyć na pointach sama w domu ale by sobie nie zrobić krzywdy radze nauczyć się na początek podstaw i opanować je do perfekcji.


pozdrawiam
 
     
Innawaj 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 25
Posty: 38
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Kwi 22, 2014 7:28 pm   

Kaja masz 11 lat? Marsz do szkoły baletowej jeśli chcesz :D
_________________
nie rezygnuj z marzeń tylko dlatego, że realizacja zajmie Ci dużo czasu. Czas i tak minię.
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Wto Kwi 22, 2014 11:05 pm   

kaja7717, nie da się w pól roku opanować nawet podstaw do perfekcji, a już na pewno nie samemu :) 11 lat to nie jest późno, lepiej zamiast samej ćwiczyć spróbuj dostać się do szkoły baletowej (jeżeli chcesz się tym zajmować "na poważnie"), a jak nie to może do jakiegoś ogniska lub na zajęcia. Tam Cię poprawią i skorygują błędy- każdy je ma, a samemu często trudno je zauważyć.
Praca w pointach samemu ogólnie jest niebezpieczna, tym bardziej w Twoim wieku- masz jeszcze młode stopy, więc tym bardziej.

Co do motylka to znam osoby, które potrafią obydwa szpagaty, a nie mają kolan na podłodze w motylku. Ja mam, a szpagatu nie robię, więc to nie do końca tak :)
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 2:05 pm   

Innawaj napisał/a:
Kaja masz 11 lat? Marsz do szkoły baletowej jeśli chcesz :D



mam taki zamiar! :smile:
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 2:06 pm   

Lj, chodzi mi tylko o podstawy
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 6:25 pm   

poza tym mam książkę czytałam już ją ze sto razy
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 9:50 pm   

Popieram lj w zakresie opinii o pracy z nauczycielem baletu - nie ma żadnego porównania samodzielnej pracy z edukacją prowadzoną przez nauczyciela. To nie przypadek, że najlepsi na świecie baletowi tancerze nieustannie pracują z pedagogami, a inni, wybitnie utalentowani - jak np. Plisiecka - na brak tak solidnej edukacji do ostatnich dni swej kariery narzekali ;)
_________________
Życie jest raczej walką niż tańcem – powiada Marek Aureliusz. Ale nie jestem pewien, czy to prawda. Życie jest najczęściej nie tyle walką, ile męczącym balansowaniem – tanecznym krokiem na palcach - pośród niebezpiecznych sytuacji.
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 10:27 pm   

Suzanne Farrell powiedziała kiedyś mądre zdanie "plie jest pierwszą rzeczą, jaką się uczysz i ostatnią, którą opanujesz mistrzowsko" (Plié is the first thing you learn and the last thing you master). Nie bez powodu podstawowe ćwiczenia robią na lekcji dzieci w pierwszej klasie jak i słynne primaballeriny.

Warto nabrać dystansu do siebie i chęci ciągłego rozwoju- stwierdzenie, że jest się perfekcyjnym już w pewnym sensie likwiduje możliwość dalszego rozwoju (a przecież on jest szalenie ważny, bez tego nic się nie zdziała. Nie tylko w balecie).

Kaja, powtórzę, uważaj z pointami. Masz młode stopy, a samej możesz sobie "wgrać" błędy, które będzie Ci trudno odkręcić jak się dostaniesz do szkoły baletowej (czego oczywiście bardzo Ci życzę). Powodzenia! :)
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 2:14 pm   

przepraszam, chciałam to określić w inny sposób bo pisałam to na szybko chodziło mi raczej o to że gdyby ktoś kazł mi zrobić no battement fondu to zrobiła bym bez problemu...


co do point nigdy nie wymyślam własnych ćwiczeń co dopiero układów jeżeli ktoś chciałby zobaczyć to tu są ćwiczenia które wykonuję:

http://www.youtube.com/watch?v=mJEzExfGqdg
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 2:29 pm   

przepraszam za błędy w powyższym
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
balletlover 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 24
Posty: 127
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 2:32 pm   

kaja7717, zazwyczaj jest tak, że ucząc się sama wydaje Ci się, że już coś świetnie umiesz tak jak np. napisałaś, że fondu zrobiłabyś bez problemu. Pewnie wiesz jak to ćwiczenie wygląda, ale to wcale nie oznacza, że robisz je dobrze tak w 100%. Ucząc się samemu, najczęściej nie widzisz własnych błędów. Za to nauczyciel je zauważa. Poza tym, tak jak dziewczyny już wcześniej pisały - jak się czegoś źle nauczysz robić, to ciężko jest to odkręcić. Ja tak miałam jak się źle nauczyłam kręcić fouette. Musiałam później duuużo nad tym pracować, żeby nie popełniać tych samych błędów.
_________________
"Great dancers aren't great because of their technique. They're great because of their passion."
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 2:45 pm   

bo to są proste rzeczy poza tym ćwiczę tylko kilka rzeczy
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 2:51 pm   

i to kilka naście razy dziennie poza tym wiadomo że nie zrobiłabym tego jak ktoś kto ćwiczy parę lat po prostu wiem na czym polega battement fondu mam książkę z której uczę się wszystkiego pt Podstawy tańca klasycznego

napisali:
B.Kowalik
A.Fryderyk
L.Barańska-Grabara

uczę się na razie tylko demi plie, battement fondu ,btattemen tendu ,battement tendu jete
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 2:57 pm   

co do tego kiedy zamierzam udać się do szkoły baletowej mam zamiar to zrobić we wrześniu w osb w Tychach tylko mam pytanie właściwie dwa:

czy będę mogła iść do klasy "en pointe" jeżeli zrobię wszystko na czas [ będę szła na zapisy a jeśli mi pozwolą to i tak będą chcieli sprawdzić moje umiejętności]

czy jeżeli nie będę spełniała kryteriów będę miała możliwość nadrobienia tematu i jak najszybszego wejścia do klasy "en pointe"
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
balletlover 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 24
Posty: 127
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 4:56 pm   

Pointy pojawiają się w II semestrze pierwszej klasy szkoły baletowej. Nie wiem do której klasy chcesz zdawać, ale np. jak do drugiej to będziesz miała pointy na lekcjach. Na rekrutacji do OSB czy do pierwszej klasy czy do starszych sprawdzają predyspozycje. Jeżeli ich nie masz to Cię nie przyjmą. Jeżeli zdajesz do starszej klasy niż pierwsza to będziesz miała jakiś egzamin z umiejętności na pewno. Skoro masz 11 lat to raczej nie masz się czego bać, w takim wieku to jeszcze zbyt dużo do nadrobienia nie masz.
_________________
"Great dancers aren't great because of their technique. They're great because of their passion."
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 5:09 pm   

mam 11 lat więc chyba będę zdawać do 2 klasy więc będę chyba musiała mieć jakiś egzamin. Zapisy do osb w Tychach [bo tam się wybieram] są od 20 sierpnia i wdedy też będę musiała im pokazać czy nie mam nic do nadrobienia[o ile przyłożę się w domu] lecz wtedy jestem nad morzem planuę więc zrobić to za 2 miesiące

trzymajcie kciuki obym się dostała teraz wystarczy się tylko porządnie przyłożyć do nauki [ będę tam pisać jakiś egzamin pisemny taki na kartce?]
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13