www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca w teatrze
Autor Wiadomość
Oliweczkaaa 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1
Wysłany: Sob Lis 06, 2010 10:30 pm   Praca w teatrze

Wiem ze pytanie jest może niedorzeczne, ale czy ukończenie polskiej szkoły baletowej daje gwarancję późniejszej pracy w teatrze lub ogólnie jako baletnica?
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 10:02 am   

jeżeli jest sie facetem - to z tego co mi sie wydaje - raczej tak: przy deficycie chlopakow. Chyba, ze by sie bylo skrajnie złym, choc biorąc pod uwagę, jakie osoby sa czasem przyjmowane go corpsu, to mamwrazenie, ze co do chlopakow poprzeczka jest zanizona, wiec jest latwiej. Inna sprawa, ze o glowne role/czy o wyzsze miejce w hierarchii to juz jest ciezko, bo w zwspole zawsze sie uzbiera klika dobrych i b dobrych osob z Polski i za granicy.
Co do dziewczyn niestety jest gorzej. W Łodzi w TW jest tak, ze z 2 dziewczyny sa przyjmowane , tak srednio mowie, bo czasem jest wiecej. A jak w klasie jest np 6 osob....to wiadomo,z e nie dla wszystkich sa miejsca. Inna sprawa, ze czasem ktos woli tanczyc nie w Łodzi tylko gdzies tam. Jedno jest pewne: jeżeli jest się w szkole bardzo dobrym, to przyjmą na bank i uwzgledniajac polityke promowania mlodych, to po jakims roku taka swietna osoba moze liczyc na główną rolę. Sądzę też, że jakby bylo tak, ze by byly w roczniku np 4 rewelacyjne, genialne, to tez przyjma wszystkie,. W Łodzi jest tak, ze nabor nie musi byc ogloszony ale jak szefowie zobacza rewelacyjna osobe to przyjma zawsze.

No i sa poza tym takie teatry, ktore przyjmuja poza TWielkimi np Roma, jakies wspolczesne. Mazowsze itd.
Generalnie jest zatem zasada: jesli jest sie b dobrym, to mozna byc spokojnym o prace w TW w Łodzi; trzeba tylko uwazac o to, zeby nie miec kontuzji przed wystepem dyplomowym itd. A jesli jest sie bardzo wybitnym, to jest szansa na wejscie z impetem i rozpoczecie pracy w teatrze od glownej roli. Tak bylo z Joanna Jablonska, ktora zaczela od glownej roli w Śpiącej i od tego, ze za te role dostala od razu złotą maskę za najlepszy debiut. Mam wrazenie, ze w Łódzkim TW staraja sie dbac o dobrych, zeby ich tu jak najdłużej zatrzymac.
 
     
marine 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczennica SB
Posty: 18
Wysłany: Sob Lut 08, 2014 9:35 pm   

Ja słyszałam, że wiekrzą gwarancję mają absolwenci szkół państwowych. Chodzi tu o ogólnie szkoły z uprawnieniami szkoły państwowej, czy tylko o te " państwowe szkoły baletowe" z nazwy?
 
     
Spidi 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
pokractwo
Posty: 153
Skąd: silesia
Wysłany: Sob Lut 08, 2014 9:55 pm   

Chodzi raczej o OSB,czyli te 'panstwowe z nazwy' ;) Z tej prostej przyczyny,ze tanca maja duzo,duzo wiecej niz absolwenci ze szkol prywatnych realizujacych program panstwowy/majacy uprawnienia nadania dyplomu tancerza. Wydaje mi sie tez, ze panstwowe baletowki mimo wszystko robia wiekszy odsiew niz szkoly prywatne-wiec koncza je osoby ktore naprawde maja predyspozycje.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13