www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Svetlana Zakharova
Autor Wiadomość
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Nie Cze 17, 2012 9:19 am   

Mam podobne zdanie. Svetlana ma nadzwyczajne warunki fizyczne, ciekawą urodę, niesamowite rozciągnięcie. Aktorsko w zasadzie nie jest zła - ale jednak na tym polu nie wyróżnia się, wręcz widać tę dysproporcję między jej techniką a ekspresją. Poza tym wrażenie, że każda postać, którą Svetlana "kreuje" jest jakby naszkicowana od kalki, taka ogólna, szablonowa, "wzorcowa" w tym sensie, że zawiera najbardziej generalne cechy postaci, ale nie ma, jakkolwiek pretensjonalnie to zabrzmi, duszy. Mam zawsze wrażenie, że patrzę na balerinę tańczącą Carmen, Kitri i tak dalej, a nigdy właśnie na prawdziwą Carmen, co czuję np. ilekroć oglądam nagrania Plisieckiej. Niemniej, w ramach motywacji i wzmagania starań do pracy nad sobą, zawsze warto popatrzeć na zdjęcia nadludzkich przeprostów Svetlany czy jej podbicia... ;)
 
     
Katia 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerka
Wiek: 29
Posty: 317
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie Cze 17, 2012 8:56 pm   

Ale w tym PDD Svetlana pokazała wszystkie swoje zalety i umiejętności. Jeden z nielicznych filmów, w których naprawdę ją lubię. I te dziewczynki na końcu, urocze podsumowanie ;D

http://www.youtube.com/wa...p&v=2u9urqsaE60
_________________
"Black hole sun,
Won't you come
And wash away the rain?"
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 21, 2012 8:52 pm   

Giselle97 napisał/a:
Znalazłam dzisiaj na You tube filmik z prześliczną solówką Svetlany Zakharovej http://www.youtube.com/wa...feature=related . Zachęcam do obejrzenia. :D

Nie jestem pewna czy umiesciłam post w dobrym temacie mam jednak nadzieję że jest we własciwym miejscu :smile:


Przerzuciłem, tu jej miejsce. WSPANIAŁA.
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Nie Paź 21, 2012 9:47 pm   

Lubię oglądać Svetlanę w takich współczesnych choreografiach, jest cudowna. Odnoszę wrażenie, że ona jest w stanie zatańczyć dosłownie wszystko. Tym bardziej żałuję, że w dzisiejszej retransmisji kinowej z Bolshoi to nie ona tańczyła w "Jeziorze"...
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 07, 2014 9:07 pm   

Nie wiem czy oglądaliście, ale piękna Svetlana była dziś dla mnie jedyną ozdobą słabego pod każdym względem programu otwarcia igrzysk zimowych w Soczi. Rosjanie zasadzili się na wszystko co mają najlepszego, również na balet, ale bez większego polotu. Svetlana Zakharova jako Natasza Rostowa – zachwycająca nawet na płycie stadionu. I jako jedyna przyjęła rolę godną swojego nazwiska i pozycji w światowym balecie. Miło było zobaczyć starego Vladimira Vasilieva, choć statystował jedynie jako jej ojciec. Vasiliev Ivan, w nieczytelnej dla mnie roli, już nie jest tak cyrkowy jak spodziewaliby się zapewne jego fani (nigdy do nich nie należałem), a do tego coraz bardziej nieproporcjonalny. Może to tylko niekorzystny kostium, ale przedziwnie wydłużył mu się tułów, a :? skróciły nogi, co z jego wrodzonym temperamentem spycha go raczej do kategorii tancerzy charakterystycznych. I na koniec była jeszcze Diana Vishneva kręcąca się zapamiętale jak bączek i przebrana za :smile: miotłę, czy raczej :wink: meduzę, bo przy muzyce z "Jeziora". Wszystko to razem - jeden wielki zawód :cry:
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
Ostatnio zmieniony przez Ali Nie Lut 09, 2014 12:16 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
dusia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 31
Posty: 203
Wysłany: Sob Lut 08, 2014 5:59 pm   

Sceny "balowe"- urocze. Nie widziałam, co do końca jest w tym tańcu przedstawione, ale pięknie było. Urzekły mnie tancerki- zegarki:)
Taniec meduz- tu tym bardziej nie wiem o co chodziło, zrobili z nich mopy do podłogi :(
_________________
...cos I'm thirsty for your love...dancing underneath the skies of lust...
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Sob Lut 08, 2014 6:13 pm   

Nie oglądałam transmisji, ale sądząc po relacji z profilu Diany na fb to miała chyba być... gołębiem pokoju (?). Na zdjęciach tak to nie wyglądało, w transmisji, sądząc z tego, co piszecie, też nie, ale tak czy siak to dobry pomysł, że do tak ważnego wydarzenia zaangażowano baletowe gwiazdy.
_________________
Życie jest raczej walką niż tańcem – powiada Marek Aureliusz. Ale nie jestem pewien, czy to prawda. Życie jest najczęściej nie tyle walką, ile męczącym balansowaniem – tanecznym krokiem na palcach - pośród niebezpiecznych sytuacji.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 08, 2014 10:55 pm   

Tak, trudno zrozumieć, po co Wiszniowa robiła za meduzę, choć same meduzy były ładnym efektem, bardziej świetlnym niz tanecznym. Scena balowa duzo lepsza, mysle, ze młody Vasiliev i tak zrobił duże wrażenie na osobach nie znających dotąd tego tancerza (nie-baletomanach), choć faktycznie jakos dziwnie wyglądał w tym kostiumie huzara (?). Tak czy inaczej to olbrzymia promocja baletu jako sztuki, choc z drugiej strony wyglądało to jakby tylko Rosja to balet, a balet to Rosja - no ale stereotypy sprawdzają się najlepiej na takich masowych imprezach... ;)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 08, 2014 11:52 pm   

Kasia G napisał/a:
... Tak czy inaczej to olbrzymia promocja baletu jako sztuki...

Co racja, to racja. Stereotyp to prawda, a balet rzeczywiście ceniony jest w Rosji i pielęgnowany jak żadna ze sztuk, jak nigdzie indziej. Niezmiennie od czasów Katarzyny Wielkiej, a nawet wcześniej. I chwała im za to. To dzięki temu rodzą się tam takie „boginie” jak Svetlana Zakharova. Jaka szkoda, że nie doszło ongiś do jej występu w Warszawie, zapłaciłbym każde pieniądze.
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 09, 2014 10:42 am   

Ali, wszystko przed nami :) Może jeszcze jest szansa
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Nie Lut 09, 2014 1:35 pm   

ma ktoś linka do transmisji otwarcia igrzysk w internecie, lub chociaż fragmentu baletowego? ładnie proszę :)
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Pon Lut 10, 2014 9:08 pm   

Fragment baletowy: http://rutube.ru/video/77...493c0e32e999b3/

Czyżby ze Svetlaną tańczył Korsuntsev? Cóż za mila niespodzianka :)
_________________
Życie jest raczej walką niż tańcem – powiada Marek Aureliusz. Ale nie jestem pewien, czy to prawda. Życie jest najczęściej nie tyle walką, ile męczącym balansowaniem – tanecznym krokiem na palcach - pośród niebezpiecznych sytuacji.
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 30, 2015 1:17 am   

Podobno u Kasi na Pradze była transmisja "Jeziora łabędziego" z Moskwy. Byli znajomi, zachwyceni "białą" Svetlaną Zakharovą i zespołem, ale zdegustowani strasznie zachowawczą inscenizacją. Czyżby nikt nie oglądał?
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 31, 2015 9:17 am   

było skoro forumowiczów, bo wszak wygrali bilety na transmisję na naszym forum. Zachowawcza inscenizacja? no cóż - wszak pochodzi z 1969 roku, odnowiona tylko (ze zmienionym zakończeniem) w 2001... zatem stylistyka lat 70tych jesli chodzi o inscenizację ;) Mnie bardziej przeszkadzało jak Grigorowicz namieszał w akcie II czyli balowym, przenosząc na chwile akcję do umysłu (wyobraźni?) Zygfryda...
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Nie Lut 08, 2015 1:49 pm   

Fragmenty z transmisji, białe i czarne pas de deux, plus oczywiście wariacje i koda:

https://www.youtube.com/watch?v=SPrz9dwS1Ws

https://www.youtube.com/watch?v=bB8Tg1mKRII
_________________
Życie jest raczej walką niż tańcem – powiada Marek Aureliusz. Ale nie jestem pewien, czy to prawda. Życie jest najczęściej nie tyle walką, ile męczącym balansowaniem – tanecznym krokiem na palcach - pośród niebezpiecznych sytuacji.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12