www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak robić gwiazdy, mostki, stanie na rękach
Autor Wiadomość
Biedronka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośniczka
Wiek: 40
Posty: 110
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 13, 2011 12:55 am   

Zastanawiałam się nad barre au sol, ale wyobrażałam sobie, że skoro grupa ćwiczy od października, to raczej w maju nie mam tam czego szukać. A z kolei w październiku zapisywać się na barre au sol i czekać cały rok na rozpoczęcie zajęć baletowych to by było za długo (jednocześnie baletu i barre au sol nie wyrobiłabym finansowo). Zresztą zdaje się, że jest przerwa w zajęciach w czasie wakacji - więc tuż-tuż.

Tak więc do października zostaję na siłowni, potem balet :) Oby :)
_________________
諸共に哀と思へ山桜
花より外に知人もなし
 
     
Cecylia 
Nowicjusz

Wiek: 31
Posty: 29
Wysłany: Sob Maj 14, 2011 10:13 am   

hej hej

nie mam czasu doczytywać się tego gdzieś tutaj, a opcja "szukaj" nie zadziałała na te określenia <?>

co to do diaska jest foczka, syrenka, motylek i inne?...

Miałam duży problem też z rozkminieniem o co chodzi z tymi szpagatami, co nazw mają bez liku: żeński, męski, turecki, arabski, poprzeczka, sznurek?...
 
     
blancari 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 65
Wysłany: Sob Maj 14, 2011 5:07 pm   

Cecylia napisał/a:


Miałam duży problem też z rozkminieniem o co chodzi z tymi szpagatami, co nazw mają bez liku: żeński, męski, turecki, arabski, poprzeczka, sznurek?...


męski, turecki, poprzeczka, sznurek- to szpagat poprzeczny
żeński to taki normalny - jedna noga do przodu, druga do tyłu

arabski - nie znałam pojęcia. wygooglałam, że to tez poprzeczny, chociaż chciałabym wiedzieć, co ma wspólnego z arabskością :)
 
     
Kawka 
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 14, 2011 6:43 pm   

Szpagat żeński bywa jeszcze określany jako francuski;). Foczka i syrenka to chyba to samo: leżysz na brzuchu, unosisz tułów na wyprostowanych rękach, a głowę odchylasz jak najbardziej do tyłu, jednocześnie uginasz nogi w kolanach i stopami starasz się dotknąć głowy. Mam nadzieję, że w miarę jasno opisałam;). Co do motylka jest to bodajże ćwiczenie na ramiona.
_________________
Dokąd idziesz córko zła?
Do kabaretu matko ma!
 
     
Cecylia 
Nowicjusz

Wiek: 31
Posty: 29
Wysłany: Sob Maj 14, 2011 8:48 pm   

dzięki za wyjaśnienia

moja koleżanka twierdzi natomiast, że motylek to tak jak baddhakonasana w jodze:
http://innerdivinity.file...0/05/badkon.gif
 
     
Kawka 
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 14, 2011 10:13 pm   

Napisałam "bodajże", bo motylków znam sama 3 rodzaje, niewykluczone, że ta pozycja z jogi to tez motylek;).
_________________
Dokąd idziesz córko zła?
Do kabaretu matko ma!
 
     
Aga
Adept Baletu


Posty: 149
Wysłany: Sob Maj 14, 2011 11:31 pm   

Ponizej filmik co to jest foczka/syrenka
http://www.youtube.com/watch?v=t0GeJrP-ds0

Zabka/motylek
http://www.youtube.com/watch?v=T5Pl85v_JeY
 
     
kr3jzolek 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Capoeiristka
Wiek: 34
Posty: 6
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro Cze 08, 2011 2:00 pm   

Witam :)
Trenuje Capoeira i ostatnio zauważyłam, że wiele koleżanek robi mostek i przerzuca się przez siebie żeby wstać. Ja pare razy próbowałam i wytrzymuje tylko 5-6 sekund, plecy mnie troche bolą, więc postanowiłam pierw się rozgrzać, to będzie mój cel, aby potem zrobić Macaco (przewrotke do tyłu z przysiadu, coś jak salto ale nie do końca) - raz mi wyszło :D .
Myśle, że mostek bardzo pomogłby mi w tym. Co o tym sądzicie? Macie bóle pleców i też tak krótko na początku wytrzymujecie? I jeszcze jedno, czasami zapiera mi dech w piersiach, to normalne?
Może macie jakiś zbiór ćwiczeń jeśli chodzi o mostek?

A teraz z innej beczki:
Ktoś zapytał u góry dawno o gwiezde bez rąk, u mnie w Capoeira to się nazywa Au som mao(czyli gwiazda bez rąk) trener powiedział, że pierw trzeba robić ładną gwiazdę, a jak już się chce próbować, to przed tym dużo poskakać, sama robie troche, ale zawsze musi być asekuracja (twoje ręce), pierw można także zacząć robić gwiazdę na jednej ręce :)

Mam nadzieje, że będę mogła z wami porozmawiać na tym forum i dowiedzieć się czegoś więcej :)
 
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Cze 08, 2011 3:21 pm   

Wystarczyłoby w jednym temacie spytać...
 
     
Kawka 
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 09, 2011 12:17 am   

Jeśli bolą Cię plecy przy mostku, to oznacza, że masz za mało rozciągnięty kręgosłup, a moim zdaniem najlepszymi ćwiczeniami na kręgosłup są wszelkie syrenki/foczki i właśnie mostki;). O ile ból pleców jest na początku normalny, to o 'zapieraniu tchu w piersiach' nie słyszałam(chyba, iż ktoś nie ma siły podnieść się na rękach), wiem, że niektórym robi się słabo podczas wykonywania mostka.

Jedyne co mogę polecić, to chyba systematyczność, bo o ćwiczeniach przygotowawczych do mostka nic mi nie wiadomo poza tradycyjną rozgrzewką;).
_________________
Dokąd idziesz córko zła?
Do kabaretu matko ma!
 
     
Biedronka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośniczka
Wiek: 40
Posty: 110
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 09, 2011 2:04 pm   

Może to zwykłe zjawisko, że ktoś wstrzymuje oddech w czasie trudnego ćwiczenia? A potem czuje skutki niedotlenienia i to nazywa "zapieraniem tchu"? Na początek proponuję: nie zapominać o oddechu w czasie ćwiczeń :)
_________________
諸共に哀と思へ山桜
花より外に知人もなし
 
     
kr3jzolek 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Capoeiristka
Wiek: 34
Posty: 6
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Cze 10, 2011 9:52 am   

Biedronka - jest troche w tym racji :D może rzeczywiście zapomniałam, śmiać mi się chce :P
Wczoraj zrobiłam już lepszy mostek i było o wiele łatwiej, myśle że Kawka masz rację, że są za mało rozciągnięte :) po dwóch dniach widzę poprawę, a co dopiero po miesiącu :) i tak mi na treningach mówią że jestem zmutowana, bo zaczynam się wyginać przy różnych ćwiczeniach akrobatycznych ;p Dziękuje dziewczyny :)
 
 
     
Mandi 
Nowicjusz


Wiek: 27
Posty: 10
Wysłany: Czw Lip 21, 2011 4:11 pm   

Dokładnie utrapienie = szpagat o zgrozo, gwiazdy są okej
 
     
Midnight 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
skazana na dożywocie
Posty: 57
Skąd: zza choryzontu
Wysłany: Pon Sty 27, 2014 12:04 am   

Niewiem, czy są jakieś instrukcje do zrobienia gwiazdy... Mi tak jakoś samo wyszło :wink:
_________________
Always be yourself.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12