www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Koszt OSB w Bytomiu...
Autor Wiadomość
Lisa 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
mama miłośniczki
Posty: 1
Wysłany: Wto Gru 17, 2013 9:53 pm   Koszt OSB w Bytomiu...

Cześć! Moja kilkuletnia córeczka właściwie od pewnego czasu nie robi tylko rysuje i tańczy... karze sobie włączać jezioro łabędzie zakłada swój strój i tańczy bardzo chce uczyć się baletu jest jednak troszkę za mała na szkołę baletową... Jestesmy z Dąbrowy Górniczej więc do Bytomia jest kawałek drogi... chciałabym się wypytać o to jaki jest koszt utrzymania dziecka w internacie w Bytomiu, jaki jest koszt w ogóle np. ze strojami lekcjami itp. Jeśli ktoś z was zaczynał od pierwszej klasy i od razu z internatem jakie macie wspomnienia tzn. Jak sobie poradziliście z tęsknotą itp. Jeszcze nie podjęłam decyzji o kształceniu córki bo to będzie zależeć od niej czy nadal będzie chciała... i od kosztów niestety bo ja sprzedawca jestem i sama dziecko wychowuję zależy mi aby dać jej najlepsze wyksztalcenie...
 
     
Innawaj 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 25
Posty: 38
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Gru 18, 2013 2:32 pm   

Co do bursy to nie wiem, ale mogę spytać bo świętach 8) (bo chora jestem obecnie)
Jeśli chodzi, o koszt to zależy.... bo niektórym pointy starczają na nawet miesiąc, a niektórym na tydzień + baletki :roll:
Body najlepiej mieć dwie pary jednego koloru (na semestr) jakiej firmy będziesz kupować to też różne koszta, chyba,że nauczyciel będzie zamawiał, rajstopy ja mam zawsze na zapas, nawet nie wiem ile obecnie mam par
+ wkładki do point...
Paczki zazwyczaj są wypożyczane(lub na stanie szkoły), za lekcje się nie płaci
To wszystko zależy tak naprawdę od Twojej córki, od jej podbicia ile będziesz wydawać na pointy, niektórzy nawet tańczą bez wkładek!!! (czyli mniejsze koszta...)
Na początku wszystkie pierwszaki narzekają, czy są w internacie czy nie, to taki standard... pierwsze noce zazwyczaj przepłakane w poduszkę, no ale nie oszukujmy się - szkoła baletowa to szkoła życia, jak nic.
Zostają sami mocni psychicznie - to podstawa tego zawodu.
_________________
nie rezygnuj z marzeń tylko dlatego, że realizacja zajmie Ci dużo czasu. Czas i tak minię.
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Czw Gru 26, 2013 12:32 pm   

Na początku wydatki to tylko kostium+rajstopy+baletki, pointy wchodzą zazwyczaj w II semestrze I klasy i na początku i tak zbyt wiele się nie robi, więc prawdopodobnie w 1 klasie wystarczy 1 para. Z czasem potrzeba będzie więcej (3,4 pary w roku). A jeśli kupicie dobre wkładki to wystarczą Wam na parę lat (ja moje silikonowe z Sanshy mam czwarty rok i jeszcze się nadają).
Ale żeby uniknąć kosztów polecam "czaić się" na wyprzedaże za granicą. Co prawda dopłaca się za wysyłkę, ale czasami można "upolować" kostium za 5euro albo pointy za 10euro :smile:
 
     
maliha3492 
Nowicjusz

Wiek: 34
Posty: 1
Skąd: usa
Wysłany: Czw Sty 23, 2014 10:22 am   

Witam, obecnie jestem w I kl gimnazjum czyli IV kl OSB. Chciałambym isc w czerwcu na rekrutacje. I moje pytania. Jak taka rekrutacja wygląda? co musze wiedzieć z WOT? I najważniejsze co musze umiec? macie może jakies filmiki z ćwiczeniami? Czy OSB wydało moze płyte z programem kl od 1 do 9? plis pomóżcie. dziekuje i pozdrawiam wszystkich.
_________________
http://www.pass4sure.co.uk/642-611.html
http://www.youtube.com/user/Apple
http://www.amazon.com/Cab...5/dp/B0001LS370
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12