www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Barre au sol-?
Autor Wiadomość
nati853 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka(uczennica)
Posty: 34
Skąd: Poznan
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 8:25 pm   Barre au sol-?

Słyszałam że to rodzaj rozgrzewki przed baletem, wiecie coś więcej?
_________________
√ip+√ip=taniec
http://manu.dogomania.pl/emot/dance.gif
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 8:41 am   

Rozgrzewka to może nie, ale to rodzaj ćwiczeń przygotowujących ciało do tańca, pozwalających wyrobić pewne nawyki dzięki ćwiczeniom wykonywanym głównie w parterze (na podłodze). W szkołach baletowych prowadzone są zajęcia z barre au sol w ramach technik wspomagających.

Kiedyś coś już pisaliśmy o barre au sol, tutaj krótki opis z tematu o warsztatach letnich w Operze Bałtyckiej, autorstwa Tanc...a:

barre au sol - ćwiczenia wykonywane w pozycji leżącej na podłodze, by nie obciążać kręgosłupa; poszerzające ruchomość stawów i uaktywniające pracę mięśni przez ich wydłużanie i wzmacnianie. Bazują na wiedzy anatomicznej i ćwiczeniach zaczerpniętych z tańca klasycznego. Pozwalają na poprawę kondycji ciała i wzmacniają jego naturalne możliwości.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
nati853 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka(uczennica)
Posty: 34
Skąd: Poznan
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 7:21 pm   

dzięki, spytałam się dzisiaj nauczycielki i powiedziała że nam to wprowadzi.
_________________
√ip+√ip=taniec
http://manu.dogomania.pl/emot/dance.gif
 
     
estelle 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Posty: 90
Wysłany: Nie Cze 12, 2011 1:30 pm   

Barre au sole daje naprawdę bardzo dużo. Można wyrobić prawidłowo plie (żabki) demi rond bez biodra oraz grand battmanties. Najlepiej zrobić te ćwiczenia przed lekcją.
_________________
neno, ty też masz ode mnie buziaka ;*
 
     
Lienka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 182
Wysłany: Nie Cze 12, 2011 5:31 pm   

estelle, a jak wyglądają te ćwiczenia na demi rond i grand battemant?
_________________
Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w niebie nie będą wiedzieli co z tobą zrobić - św. Augustyn
 
 
     
arizona 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica SB
Posty: 189
Wysłany: Nie Cze 12, 2011 6:48 pm   

demi rond na leżąco lub siedząco można robić. tylko ważne jest prawidłowe ustawienie całego ciała. podnosisz nóżkę trochę nad ziemię do góry i powoli robisz kółeczko jak przy rond de jambe, tyle że połowę i zamykasz z powrotem do pierwszej pozycji. jak leżysz, to pilnujesz żeby biodro się nie odrywało od ziemi. to bardzo dobre ćwiczenie na wykorzystywanie mięśni wewnętrznych. a grand battements to po prostu leżac wymachy i też pilować biodra.
_________________
Results don’t happen overnight. Every change takes time and effort. Patience and determination are key.
 
     
estelle 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Posty: 90
Wysłany: Pon Cze 13, 2011 3:58 pm   

Można również dobrze wyćwiczyć adagio. Podnosimy nogę na leżąco jak najwyżej ALE MUSI BYĆ WYKRĘCONA.potem to samo do boku. ew. można robić na brzuchu.
Pomaga róznież mi ćwiczenie en dehors. Podnoszę nogę i wykręcam ją i zawręcam szybko- jak najbardziej umiem. To ćwieczenie robię na plecach, brzuchu i boku. Jest bardzo męczące. :)
_________________
neno, ty też masz ode mnie buziaka ;*
 
     
Celebrindal 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
początkująca :)
Posty: 66
Wysłany: Sro Sty 08, 2014 5:17 pm   

Odświeżam troszkę temat :) Czy mógłby ktoś podać jakieś ćwiczenia barre au sol dla bardzo bardzo początkujących, takie absolutne podstawy? A najlepiej link do jakiejś strony, gdzie to jest opisane? :)
_________________
Celebrindal, czyli Srebrnostopa. Na razie stopy mam raczej żelazne, ale z każdym krokiem lśnią odrobinę bardziej...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13