www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Body
Autor Wiadomość
balletlover 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 24
Posty: 127
Wysłany: Pon Lip 15, 2013 3:39 pm   

Jakie body są najlepsze - na ramiączkach, z krótkim rękawem czy też trzy czwarte? :) To będą moje pierwsze body, więc nie mam pojęcia na które się zdecydować. Która firma jest najlepsza? Czy body kupione w sklepie bielizną różnią czymś od tych ze sklepów tanecznych?
_________________
"Great dancers aren't great because of their technique. They're great because of their passion."
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Pon Lip 15, 2013 4:50 pm   

Te ze sklepu mają zapięcia w kroku, taneczne mają tam zszyte, żeby się nic nie odpięło czasie tańca. Taneczne są zazwyczaj bardziej dopasowane do sylwetki, często też spotykałam te "zwykłe" w rozmiarze uniwersalnym, więc z dopasowaniem może być ciężko (kupowałam z grupą body właśnie takie "zwykłe", żeby przerobić na stroje do występu i może się nadaje w miarę jak się dopnie spódnicę, ale na lekcje to zdecydowanie nie.
Co do kroju, to jeżeli nie masz z góry narzuconego, to najlepiej przymierzyć (jeżeli masz możliwość). To jest raczej kwestia indywidualna, ja np. najbardziej lubię z krótkim rękawem, wydaje mi się, że wyglądam w nich najlepiej, ale to raczej zależy "co kto lubi". Na ramiączkach jest ten plus, że widać dobrze ramiona, łatwiej będzie prowadzącemu zajęcia Cię poprawić (a przynajmniej tak mi się wydaje).
 
     
Celebrindal 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
początkująca :)
Posty: 66
Wysłany: Wto Lis 26, 2013 10:38 pm   

Mam dylemat :) Ktoś tu kiedyś wstawił taki kostium http://shepa.sklep.pl/Skl...ny,2,0,3,54.htm i chciałabym go zamówić, ale nie wiem, jaki wybrać rozmiar - 36 czy 38?
Według tabeli rozmiarów 36 to 86 cm w klatce piersiowej, 66 w pasie i 92 w biodrach; 38 to analogicznie: 92, 70, 96. Ja zaś mam wymiary ~84, 70, 86. Wzrostu mam około 163 cm i raczej nie należę ani do drobnych ani potężnych, taka sobie jestem po środku. I co tu zrobić, żeby z jednej strony wszystkie moje części ciała się w tym zmieściły, a z drugiej nie utonęły?

I jeszcze jedno. Czy ktoś może orientuje się, o co chodzi w tych zdjęciach na stronie? Są na nich 3 kostiumy o różnej długości rękawów. Klikam na zdjęcie tego na grubych ramiączkach i ono się pokazuje, a potem ustawiam rozmiar i kolor. Wtedy to zdjęcie zmienia się na kostium z długim rękawem. Poza klikaniem zdjęcia nie ma żadnej możliwości wyboru długości rękawów. Czy to znaczy, że ten na ramiączkach jest niedostępny, czy co? :)

Edit: Albo może wie ktoś w jaki sposób mogę się z tym sklepem ewentualnie skontaktować i dowiedzieć? :)

Bardzo proszę o pomoc! :)
_________________
Celebrindal, czyli Srebrnostopa. Na razie stopy mam raczej żelazne, ale z każdym krokiem lśnią odrobinę bardziej...
Ostatnio zmieniony przez Celebrindal Czw Lis 28, 2013 1:08 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Sro Lis 27, 2013 12:23 pm   

36 będzie dla Ciebie. Mam podobne wymiary i jestem wyższa a 38 był stanowczo za duży.
Nie wiedziałam, że mają już na ramiączkach, natomiast ten z długim to tak naprawdę 3/4
Na samym dole jest zakładka kontakt z mailem i nr telefonu
http://www.shepa.pl/Kontakt,1,1,8,.htm
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Celebrindal 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
początkująca :)
Posty: 66
Wysłany: Sro Lis 27, 2013 5:45 pm   

Oo dziękuję, tego kontaktu to nie zauważyłam ;) A jeżeli z tym kostiumem nie wyjdzie, mogłybyście mi polecić jakieś miejsce w internetach (które nie jest Decathlonem, bo tam już patrzyłam), w którym dostanę NIEDROGI kostium? Wszędzie, gdzie patrzyłam, ceny zaczynają się od 55 zł, a nie mogę sobie na taki pozwolić, ten Shepa był ze swoją ceną idealny... :)
_________________
Celebrindal, czyli Srebrnostopa. Na razie stopy mam raczej żelazne, ale z każdym krokiem lśnią odrobinę bardziej...
 
     
Spidi 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
pokractwo
Posty: 153
Skąd: silesia
Wysłany: Sro Lis 27, 2013 6:59 pm   

http://tonnstudio.ogicom.....php?cPath=2_13 Celebrindal, tu sa duze promocje :)
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Sro Lis 27, 2013 11:35 pm   

Spidi, zajrzyj na allegro, zdarzają się dobre ceny.
Mam ten kostium Shepy z rękawami 3/4, kupiłam go właśnie na allegro. Jest bardzo dobry jak na tą cenę :)
 
     
Celebrindal 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
początkująca :)
Posty: 66
Wysłany: Czw Lis 28, 2013 12:17 am   

A jak jest 3/4, to nie jest jakoś strasznie gorąco albo co?
_________________
Celebrindal, czyli Srebrnostopa. Na razie stopy mam raczej żelazne, ale z każdym krokiem lśnią odrobinę bardziej...
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Czw Lis 28, 2013 10:37 am   

Haha, zawsze jest gorąco :D
Dlatego nie zwracam na to uwagi. Body z długim lub 3/4 rękawem noszę zwykle w chłodniejszym czasie pod dodatkowy top, mam problem ze stawami i są wrażliwe na zimno, a tak zwykle bywa - jesteś rozgrzana, ale w sali wciąż jest tak naprawdę chłodno. Samo body jest przewiewne i nawet jak się rozgrzejesz, to nie jest to problem, stanowczo wolę 3 godziny w body z długim rękawem niż 5 minut w szyfonowych czy atłasowych kostiumach ;)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Celebrindal 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
początkująca :)
Posty: 66
Wysłany: Czw Lis 28, 2013 4:10 pm   

Spotkała mnie miła niespodzianka, mianowicie napisałam tam i pani odpowiedziała, że normalnie u nich są 3/4 (czyli nie tylko ten bez rękawów, ale też z długim rękawem na zdjęciu to ściema), ale jeśli chcę, mogę zamówić mailowo, taki, jaki bym chciała :) Dzięki wielkie za pomoc :)
_________________
Celebrindal, czyli Srebrnostopa. Na razie stopy mam raczej żelazne, ale z każdym krokiem lśnią odrobinę bardziej...
 
     
Midnight 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
skazana na dożywocie
Posty: 57
Skąd: zza choryzontu
Wysłany: Sob Sty 25, 2014 12:44 am   

Ja cwicze w 3/4 rekawach i jest dobrze:)
_________________
Always be yourself.
 
     
pudrowy_róż 
Adept Baletu


Posty: 54
Wysłany: Wto Maj 06, 2014 8:55 pm   

arizona napisał/a:
ja kiedyś w lumpeksie za parę złotych kupiłam body, które służyło mi przez wiele lat i bardzo lubiłam w nim ćwiczyć. niestety czas zrobił swoje. ale może kiedyś uda mi się podobne znaleźć z ciucholandzie :)

ja dziś znalazłam dwa, w bardzo dobrym stanie, niestety za duże na mnie :(

we Wrocławiu w lumpie na piętrze naprzeciwko renomy na wieszaku w śród kostiumów kąpielowych bardzo często można znaleźć body baletowe w przeróżnych kolorach i rozmiarach

Spidi napisał/a:
http://tonnstudio.ogicom.pl/elite/sklep/index.php?cPath=2_13 Celebrindal, tu sa duze promocje :)


o tak, kupiłam body grishko za 34zł
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Czw Lis 06, 2014 8:47 pm   

Czy któraś z Was próbowała kiedyś tych kostiumów?

http://sklepbaletowy.pl/s...82niane-x2.html

http://sklepbaletowy.pl/s...body-lycra.html

Jakie były Wasze odczucia? Które lepsze? Czy mają wszytą podszewkę na biust?
 
     
pudrowy_róż 
Adept Baletu


Posty: 54
Wysłany: Wto Paź 11, 2016 7:26 pm   

macie jakieś sposoby na za krótkie ramiączka w body?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13