www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Miękkie pointy z szerokim czubkiem
Autor Wiadomość
OlgaT 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 58
Skąd: Kielce
Wysłany: Sro Wrz 11, 2013 10:00 pm   Miękkie pointy z szerokim czubkiem

Potrzebuję pilnej porady, ponieważ na pierwszych zajęciach moje nowiuśkie (aczkolwiek rozrobione) freedy tak mi dały w kość, że musiałam je zdjąć po 20 minutach :( przedostatnie paluszki mam praktycznie zmiażdżone i najgorsze jest to, że nawet nie wiem dlaczego, bo z zewnątrz czubek jest szeroki, chociaż czytałam wczoraj, że niektóre pointy takie są, że od środka mają grubszą warstwę :roll:
I teraz moje pytanie. Czy dla stopy typu "giselle" polecałybyście bardziej Amelie z Blocha czy Grishko Novice? I czy te drugie mają długą przyszwę?
Amelie mierzyłam raz i dobrze mi leżały na stopie, ale nie wiem czy czubek nie jest wystarczająco szeroki :cry:
 
     
sansa 
Nowicjusz

Posty: 22
Wysłany: Sro Wrz 11, 2013 10:47 pm   

nie poleciłabym Ci ani abloch amelie, ani grishko novice. jak piszesz, że masz stopę typu giselle, czyli "kwadratową" (szeroką, wszystkie palce mniej więcej równe), to musisz mieć pointy z kwadratowym czubkiem, typu grishko elite albo bloch serenade.

no i jeszcze pytanie: czy swoje pointy mierzyłaś w sklepie, czy kupowałaś 'na oko'? może po prostu są źle dobrane.
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Sro Wrz 11, 2013 10:50 pm   

Sansha ma dużo "kwadratowych" point, ale to jest kwestia bardzo indywidualna, komuś może idealnie pasować pointa, która teoretycznie powinna być bardzo złym wyborem, każdy ma inne stopy. Najlepiej przymierzyć jak najwięcej jeżeli masz możliwość i zobaczyć w czym będzie Ci najwygodniej.
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Sro Wrz 11, 2013 11:10 pm   

Grishko Elite - są miękkie, elastyczne, mają duży czubek, szeroki i kwadratowy

Bloch Amelie są raczej dla zwężanej stopy, ale się dosyć miękkie i przyjemnie się w nich tańczy.

Miałam oba z tych modeli. Ogólnie Bloch m dużo szerszych point z dużym czubkiem, European Balance? B-Morph?
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
sansa 
Nowicjusz

Posty: 22
Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 9:43 am   

Ostatnio nowością Blocha są pointy Hannah, które są raczej dla początkujących i mają dość kwadratowy czubek. do tego są w krakowskiej Etiudzie do kupienia od ręki
 
     
OlgaT 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 58
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 6:23 pm   

A w European Balance któraś z Was tańczyła?
 
     
sansa 
Nowicjusz

Posty: 22
Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 9:55 pm   

tak, miałam parę. raczej godne polecenia, dobrze je wspominam. mają dość szeroki czubek. w środku mają dodatkową gąbkę, która, moim zdaniem, bardziej przeszkadza, niż pomaga - moja była jakoś krzywo wklejona, więc się jej pozbyłam. szybko się wyrabiają, ale też szybko zużywają.
 
     
yulback 
Nowicjusz

Wiek: 40
Posty: 1
Wysłany: Wto Wrz 24, 2013 11:19 am   

Miałam oba z tych modeli. Ogólnie Bloch m dużo szerszych point z dużym czubkiem, European Balance? B-Morph?
_________________
mobile phone cellphones mobile
 
     
vesper_
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 10
Wysłany: Wto Wrz 24, 2013 1:55 pm   

ja też polecam Elite a tym bardziej European Balance które są bardzo wygodne ze względu na żelowe wypełnienie czubka
 
     
Spidi 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
pokractwo
Posty: 153
Skąd: silesia
Wysłany: Nie Lis 17, 2013 9:49 am   

Dziewczyny, czy waszym zdaniem Grishko 2007 mozna zaliczyc do point z szerokim czubkiem? Czy duzo szersze bylyby sanshowe Recitale?
 
     
OlgaT 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 58
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie Lis 17, 2013 9:52 am   

Recitale mają dużo szerszy czubek niż 2007.
 
     
Spidi 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
pokractwo
Posty: 153
Skąd: silesia
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 12:34 pm   

Chyba potrzebuje porady. Przymierzalam recitale i etudes, w koncu wybralam etudes ( jakies tajemnicze pointy, nic o nich nie znalazlam na forum). Etudes z opisu sklepu to pointy dla poczatkujacych z szeroka,kwadratowa stopa. Przy wyborze najbardziej na uwadze mialam szerokosc czubka,zeby byl stabilny,a te Etudes mialy szerszy nawet niz recitale. Wzielam 10 W, a mam stope rozmiar 38, na plasko w najszerszym miejscu 10 cm okolo.Ale palce mam tyowo egipskie..Pointy mierzylam w grubych wkcesowych wkladkach.Ale teraz w domu jak mierze,staje, to czuje ze jestem oparta tylko na kciuku :/ ktory jest minimalnie zgiety. Teraz nie wiem czy mam pointy wymienic na wieksze, czy moze darowac sobie w ogole ten model :/
 
     
OlgaT 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 58
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 2:20 pm   

Jak to zgięty? :shock:
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 8:48 pm   

Dla stopy egipskiej lepsze są modele takie jak np. Grishko 2007- nie są takie kwadratowe, ale nadal dość stabilne. Kwadratowe są lepsze dla kwadratowej stopy, wtedy ciężar jest rozłożony równo na palcach. Oczywiście to też zależy, bo każda stopa w sumie jest inna. Najlepiej sprawdź rozmiar mniejszy i inne modele, teraz masz już porównanie co jest nie tak.

A tu przydatna strona:
http://www15.plala.or.jp/...ting_Chart.html
 
     
Spidi 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
pokractwo
Posty: 153
Skąd: silesia
Wysłany: Pon Lis 25, 2013 8:00 pm   

Pojde jutro do sklepu i sparwdze rozmiar wieksze te Etudes, albo mniejsze rozmiary innych :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13