www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Opera Dolnoslaska- Wroclaw
Autor Wiadomość
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Mar 27, 2012 11:20 pm   

Nie, nie - ja Malakhova zawsze będę cenic. on ma cos nieuchwytnego, wydizela z tańca emocje, które mnie wzruszają do łez. Jest w tym jego tancu jakas niewiarygodna siła poruszania. To jest coś duzo więcej niż Vasiliev...
A na gale, jeżeli kiedyś jeszcze będzie w Polsce, zachęcam wszystrkich. Nawet jak cos się podoba mniej czy bardziej, to zawsze w tym wieczorze jest jakiś fragment dwa, który jest mistrzostwem na skale swiatową i to jest wystarczający powód, zeby zawsze sie skusic.
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 27, 2012 11:49 pm   

Sagittaire napisał/a:
To jest coś dużo więcej niż Vasiliev...


Nie wiem, o którym Vasilievie myślisz, ale obaj najsłynniejsi - i ten dawny, i obecny - mają jednak chyba zupełnie inne emploi niż Malakhov, więc trudno ich nawet porównywać. Ja jednak wolę osobowość i siłę przekonywania Malakhova od najbardziej nawet imponujących popisów technicznych i ekspresyjnych obu tamtych panów. Choć w takiej gali z pewnością Vasiliev - i jeden, i drugi - pobiłby wszystkich innych.
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Mar 28, 2012 8:37 am   

Tu się akurat zgadzamy. Malakhov niby kształcony w przy akademii przy Bolshoy, ale jest jakiś taki samoistny. Chociaż ja Vasilieva młodego również cenię i marzyłam np, zeby zobaczyc go w Bolshoy w Spartakusie. Niestety marzenie się już nie ziści, a szkoda, bo to był genialny spektakl moskiewski - cały zespół był idealny.
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Mar 28, 2012 11:55 pm   

Sagittaire napisał/a:
...marzyłam np, zeby zobaczyc go w Bolshoy w Spartakusie. Niestety marzenie się już nie ziści...

A cóż to się stało z Twoim Ivanem, by nie ziściły sie Twoje marzenia? Przecież żyje chyba i nawet tańczy w NYCB... Więc nie trać wiary. Zresztą kawałek jego Spartakusa widziałaś w gali otwarcia Teatru Bolszoj. Więc jeśli nic się z nim nie stało złego (chyba, że czegoś nie wiem), to z pewnością będzie wracał do Moskwy. Czasy wyklinania Nurejewa, Makarowej, Barysznikowa, Panowa i jego siostry, Godunowa, Malakhova, Ratmanskiego i wielu innych za to jedynie, że wybrali wolność za granicą przeminęły bezpowrotnie. Dzisiaj Rosjanie uznają ich wszystkich za bohaterów narodowych i szczycą się swoimi współczesnymi "uciekinierami" baletowymi, zapraszając ich jako gościnne gwiazdy.
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Wto Paź 01, 2013 7:46 am   

Czytam sobie ten wątek i czytam i nie wesoło to wygląda.
A jak się nic nie zmieni to będę we wtorek w okolicach Wrocławia, a tam zdaje się że grają Dziadka wtedy.
Myśl mi wpadła coby może nadrzucić te 100km, odwiedzić piękne miasto Breslau do którego mam wielki sentyment i oglądnąć tego dziadka ??
Jest sens , czy raczej lepiej powdychać świeże powietrze wedle jesiennych lasów i pól dolnego śląska ?? :)

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12