www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Młodzi polscy tancerze
Autor Wiadomość
Andrada
Nowicjusz

Związek z tańcem:
teoretyk,krytyk
Posty: 10
Wysłany: Sob Sie 24, 2013 4:23 pm   Młodzi polscy tancerze

Chciałabym,żeby to był wątek o uczniach szkół baletowych i niedawnych absolwentach.
Uważam,że sukces polskiego baletu zależy od młodych.

Niedawno do PBN została zaangażowana Daria Majewska ( bardzo piękna dziewczyna). Wydaje się ona bardzo utalentowana i życzę jej powodzenia, choć nie wiem czy PBN to dla niej odpowiednie miejsce.Poznajcie Darię:

http://youtube.com/watch?v=NRSNFSmw2A8
Co o niej sądzicie?
 
     
Giselle97 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka/uczennica
Wiek: 27
Posty: 126
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob Sie 24, 2013 6:35 pm   

hmm... Jeśli chodzi o taniec Darii to jakoś nie powalił mnie na kolana... Oczywiście zgadzam się że jest to trudna wariacja i wielkie brawa dla niej za jej wykonanie ale jakos brakuje mi w niej tego czegoś ( tej iskierki pasji w jej ruchach) Oczywiście to tylko moje zdanie...
 
     
Andrada
Nowicjusz

Związek z tańcem:
teoretyk,krytyk
Posty: 10
Wysłany: Sob Sie 24, 2013 7:00 pm   

Znalazłam filmik z Zuzanną Kidziak, zdaje się,że absolwentką gdańskiej szkoły baletowej ,która pojechała do Waganovej.Zaskoczyła mnie ona swoją naturalną lirycznością i plastycznością ruchów rąk.Bardzo mi się ona podoba! Czy ktoś coś o niej wie?

http://youtube.com/watch?v=MH0lH8TKnxY
 
     
Andrada
Nowicjusz

Związek z tańcem:
teoretyk,krytyk
Posty: 10
Wysłany: Sob Sie 24, 2013 7:02 pm   

Giselle97 masz rację co do Darii jest tancerką jednej miny... Obejrzałam inne filmiki na yt i się mocno rozczarowałam, co nie zmienia faktu,że chciałabym ją zobaczyć na żywo.
 
     
Giselle97 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka/uczennica
Wiek: 27
Posty: 126
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob Sie 24, 2013 7:54 pm   

hmm... o Zuzi dowiedziałam się niedawno... znazałam ją na facebooku (przez przypadek)... napisałam do niej czy zechciałaby mi coś opowiedzieć o sobie ponieważ bardzo mnie zaskoczyło że jest w Vaganovej... widzę po nagraniu że jest naprawdę niezła...
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 25, 2013 11:48 pm   

Andrada napisał/a:
Znalazłam filmik z Zuzanną Kidziak, zdaje się,że absolwentką gdańskiej szkoły baletowej ,która pojechała do Waganovej.Zaskoczyła mnie ona swoją naturalną lirycznością i plastycznością ruchów rąk.Bardzo mi się ona podoba! Czy ktoś coś o niej wie?

Nie gdańskiej, ale warszawskiej OSB, a wyjechała będąc jeszcze uczennicą (wydaje mi się, że była wtedy w 7 klasie, ale tę informację podaję z pamięci). Zuzanna już wcześniej była w Waganowej, ale na krótko, a co się dzieje teraz.. czy wróci, czy zostanie? Prawdę mówiąc, odkąd pierwszy raz ją zobaczyłam obawiałam się, że możemy ją stracić dla jakiejś bardziej prestiżowej sceny.. jest to tancerka bez wątpienia niezwykła, zachwycająca swoją wrażliwością, rzadko spotykaną w tym wieku dojrzałością, liryzmem i naturalnym darem przekazywania emocji. Po raz pierwszy zobaczyłam ją w walcu z Chopiniany: http://www.youtube.com/watch?v=b9XK6J7mO8A i od tej pory o niej nie zapominam, niestety tylko raz widziałam Zuzannę na żywo w wariacji wróżki bzu ;)
Daria Majewska mnie nie zachwyca.. nie trzeba zobaczyć wiele nagrań tancerza, by zorientować się, czy posiada wyczucie sceny, jeśli nie, bez znaczenia, w jakiej roli występuje. Wariacja w wykonaniu Darii to wyuczony szereg figur, wykonany dość przeciętnie, osobowość tancerki w ogóle nie przebija zza kroków, co jest przecież kluczowe. W przypadku Zuzanny jest całkiem odwrotnie - pomijając dobrą technikę, swoim poziomem artystycznym wykonań bije na głowę wielu starszych od siebie artystów.
Ma cudowne, pełne ekspresji ręce, coś z ducha głębokiej wrażliwości tancerek początku XX wieku. To chyba nie tylko moje skojarzenia, bo muzyka z linka do tańca Zuzanny, który podałaś, była wykorzystana też w uroczej miniaturze choreograficznej Kalifornijski mak tańczonej przez Annę Pawłową i taniec Zuzanny (oraz jej praca rąk) swoim sentymentalno-prostolinijnym charakterem wyraźnie do niej nawiązuje :wink:
_________________
"Tańczcie głową." A. Pawłowa
 
     
Andrada
Nowicjusz

Związek z tańcem:
teoretyk,krytyk
Posty: 10
Wysłany: Pon Sie 26, 2013 7:30 pm   

Ewa J. masz rację ta dziewczyna ma niesamowity dar.Jest w niej taka pasja,a jej ruchy płyną prosto z serca.Widać,że to kocha i czuje.Nie wiem jak to się stało,że dopiero teraz o niej dowiedziałam się.Tak bardzo chciałabym zobaczyć ją w tym roku w roli Kitri w naszym Don Kichocie.Chyba napiszę list do p.dyr.Pastora 😉 Niewiadomo gdzie się teraz podziewa i jak jej kariera się potoczy.Dawno ktoś nie wzbudził we mnie takich emocji poprzez filmik,a co dopiero na żywo.... Trzeba takie talenty promować i dawać szanse przebicia się.
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 27, 2013 3:57 pm   

Hm, jako Kitri? Jestem za obsadzaniem tancerzy w różnym repertuarze, żeby mogli się rozwijać i sprawdzać, chociaż akurat Don Kichot to nie jest pierwszy tytuł, który przychodzi mi do głowy, kiedy myślę o Zuzannie :wink: Jestem pewna, że byłaby wspaniała w baletach romantycznych, już kilka razy pisałam, że wydaje mi się współczesnym wcieleniem Marie Taglioni, ideałem romantycznej tancerki ;) Poza tym jest bardzo dobrze rozciągnięta i na pewno w neoklasyce gdzie eksponuje się ten aspekt również byłaby świetna. Widziałabym ją i w baletach Balanchine'a, Kyliana, Forysthe'a :) Ale gdyby występowała u nas w teatrze to na pewno chciałabym chodzić na wszystkie jej występy i we wszystkim ją oglądać, cokolwiek by to nie było, bo jest zachwycająca i wyjątkowa, jestem miłośniczką jej talentu już od 3 lat :wink:
_________________
"Tańczcie głową." A. Pawłowa
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sie 31, 2013 5:38 pm   

Andrada napisał/a:
... bardzo chciałabym zobaczyć ją w tym roku w roli Kitri w naszym Don Kichocie.Chyba napiszę list do p.dyr.Pastora...

W tym roku, to chyba raczej w Łodzi, bo tam zapowiedzieli premierę jakiegoś "Don Kichota" na październik. W każdym razie w składzie PBN nie widzę takiej tancerki. Radziłbym więc list skierować raczej do :lol: dyr. Yurija Fateyeva w Maryjskim..., bo może tam panna Zuzia wylądowała po swoich wysiłkach w szkole im. Waganowej.

Ale bądźmy poważni "temperamentna" Andrado i rozważni w swoich ocenach. Spójrz chłodnym okiem na umiejętności tej dziewczynki. Obawiam się, że w Warszawie Twoja ulubienica (niczego jej nie ujmując) byłaby jednak bez szans na rolę Kitri. Moim zdaniem, :neutral: trzeba naprawdę wypocić beczkę soli w balecie, aby startować do tak wirtuozowskiej partii w zespole o takim poziomie jak PBN. Nie wystarczy "to kochać i czuć".
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sie 31, 2013 10:15 pm   

spokojnie, Zuzanna jeszcze nigdzie nie pracuje, wszystko przed nią, zarówno role romantyczne jak i bardziej wirtuozowskie, ja bardzo licze, że Polska nie będzie pozbawiona jej talentu, ale zobaczymy - oby tańczyła to, co chce i tam, gdzie zechce
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 01, 2013 7:47 pm   

Kasia G napisał/a:
... oby tańczyła to, co chce i tam, gdzie zechce

Oby. Ale taki przywilej to miały kiedyś w Europie Maria Taglioni, w Rosji Krzesińska, w Anglii Fonteyn, w Sowietach Ułanowa, Plisiecka i Kołpakowa, a szerzej w świecie Makarowa. W ostatnich latach może także Guillem czy Zakharova. Oczywiście życzę tego jej także, ale :? nie miałbym takich złudzeń. Liczmy tymczasem, że dostanie się do jakiegoś przyzwoitego zespołu.
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Wrz 04, 2013 11:04 am   

Ale Zuzanna ma szansę przebić tancerki PBN, wiele z nich już przebiła (rozumiem, że dla kogoś mogą być to słowa na wyrost), owszem, mam tu na myśli przede wszystkim osobowość, ale techniczne też jest bardzo dobra. Myślę, że uczennice naszych SB w jej wieku rzadko były na takim poziomie, jak ona. Dlatego nie można mówić o przesadzie, to jest wielki talent, jestem pewna :)
_________________
"Tańczcie głową." A. Pawłowa
 
     
bibi86
Nowicjusz

Posty: 11
Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 5:04 pm   opinion

Kochani, widziałełem na żywo Zuzię. Szczerze- naprawdę, bez rewelacji. Może technikę ma w miarę ok, ale sylwetka -obecnie pozostawia wiele do życzenia. Nie stawiałbym jej na równi z naszym PBN. Z koleii omawiana Daria budzi we mnie o wiele większą ciekawość. Ale to tylko moja opinia.
 
     
Andrada
Nowicjusz

Związek z tańcem:
teoretyk,krytyk
Posty: 10
Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 4:22 am   

Może skończmy z tymi plotami na temat Zuzanny...
Nie chce żeby tę wątek miał taki charakter.Interesuje się gdańską szkołą baletową,którą uważam za najlepszą.Taka jest moja opinia.Wielu świetnych absolwentów ją skończyło. Czy ktoś pamięta o Elenie Karpuchinie? Uczyła się pod okiem wybitnej nauczycielki Luby Bakharevy.Teraz tańczy w Monachium w zespole z Luccią Lacccarą.Jest zresztą bardzo podobna do niej :) Ma ogromne możliwości techniczne. Wygrała Eurowizję i Warnę! Brawa dla tej utalentowanej artystki!
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Paź 13, 2013 7:58 pm   

Odnośnie Darii Majewskiej to powiem, że widywałam ją "na żywo" co roku przez kilka ostatnich lat. Jest to z pewnością piękna dziewczyna, technicznie - na tle łódzkich uczennic - zawsze się wyróżniająca w klasyce. Zawsze miała z klasyki ocenę celującą. Co roku dostawała jakąś nagrodę w konkursach i bodajże była stypendystką. Jest utalentowana i z tego, co miałam okazję rozmawiać z pewnym pedagogiem, oceniającym ją podczas konkursów w przeszłości - od dawna dostrzegano u niej warunki i to coś fajnego.
Daria w Łodzi miała swoich fanów, zawsze tańczyła solówki, też w otoczeniu zespołu profesjonalnych łódzkich tancerzy, zawsze schodziła ze sceny z kwiatami, ludzie ją dobrze rozpoznawali, nauczyciele wielbili, faworyzowali i obsadzali. Dobrze czuła się na scenie, widać, ze scena ją nie przerażała ale umiała wydobyć swoje atuty na oczach publiczności.

Osobiście kiedyś dostałam "po głowie" za krytykowanie Darii. Jedna z matek dziewczynek SB strasznie się zdenerwowała, że śmiem nie zachwycać się Darią. Jednak jakoś trudno mi było zachwycać się piękną dziewczyną z warunkami, która jednak wciąż musiała dużo się uczyć i w sensie technicznym i w sensie artystycznym (wyrazu). Uważam, że nie jest celowym zachwycanie się dziełem nieukończonym, w czasie tworzenia.

Od dawna było wiadomo, że Daria ma potencjał, aby dostać się do PBN. Jednak na tle warszawskiego zespołu z pewnością czeka ją bardzo dużo pracy. Mam nadzieję, że wykorzysta szansę i warszawskie otoczenie dobrze na nią podziała (nie przytłoczy jej ale wydźwignie). Tego z całego serca jej życzę.

Ciężko jednak prorokować jak Daria Majewska poradzi sobie w Warszawie. Pw dla mnie jest to dziewczyna urodzona, aby tańczyć klasykę. W układach wspołczesnych jakoś zawsze mi przeszkadzały jej maniery klasyczne. Jest dość wyraźnie ukierunkowana (ale to młoda osoba, nie chcę oceniaą ja na równi z doświadczonymi tancerzami) Nie jest to zarzut, nie trzeba być dobrym we wszystkim. Sama nie wiem jak się odnajdzie w układach mniej klasycznych. Natomiast może dobrze wypadać w baletach Pastora, no i w zespołowych scenach klasycznych.

PS Michał Matuszczyk zrobił kilka lat temu sesję zdjęciową Darii w której okazało się, ze jest niesamowicie fotogeniczna. Jest to piękna dziewczyna, świadoma swojej urody. Scena i obiektyw ja lubią.
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 06, 2013 12:08 am   

Sagittaire napisał/a:
...Ciężko prorokować jak Daria Majewska poradzi sobie w Warszawie...

Jej na razie nie widać jeszcze na scenie, ale "wyskoczył" nagle parę dni temu, i to bardzo udanie, jej młody warszawski kolega Kristof Szabo. Od razu w głównym solo baletu Pastora "Moving Rooms", w miejscu świetnego hiszpańskiego solisty Carlosa Martina Pereza. Widziałem i gorąco oklaskiwałem. Znaczy to, że młodzi polscy tancerze nie są bez szans w PBN, więc i owa Daria Majewska powinna być dobrej myśli, skoro pracowita i utalentowana...
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12