www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Program IV klasy Szkoły Baletowej?
Autor Wiadomość
balletlover 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 24
Posty: 127
  Wysłany: Pon Sie 05, 2013 5:07 pm   Program IV klasy Szkoły Baletowej?

Hej. Prawdopodobnie będę zdawać do V klasy OSB w Łodzi i chciałabym się dowiedzieć jaki mniej więcej jest program w IV klasie? Bo muszę przejść egzamin kwalifikacyjny. Mógłby mi ktoś chociaż mniej więcej napisać jak on będzie wyglądał (jeśli wiecie) i co jest (też mniej więcej) w IV klasie. Chodzi mi głównie o taniec klasyczny. Czy wiedza o tańcu jest ważna na tym egzaminie? Bo ja nie wiem kompletnie nic z tego przedmiotu, nigdy nie chodziłam do OSB. :( Pomocy.
_________________
"Great dancers aren't great because of their technique. They're great because of their passion."
 
     
Buba 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 29
Posty: 141
Wysłany: Pon Sie 12, 2013 11:34 pm   

Poczytaj sobie w internecie o tańcach ludowych, budowie teatru, budowie przedstaienia baletowego itp. W czwartej klasie sporo już się robi na pointach, wchodzą bardziej skomplikowane kombinacje, co zdolniejsi uczniowie zaczynają kręcic fuette całkiem nieźle, chociaż oczywiście jeszcze nie te 32. dobrze by było, gdybyś wiedziała co nieco o bardziej znanych baletach, znała paru choreografów, kompozytorów, ale też bez przesady, to nie egzamin na wyźszą uczelnie :) Na pewno powinnaś mieć już dobre rozwarcie i wykręcenie, bo im więcej ma się lat tym ciężej się nad tym pracuje
_________________
dance or die!!! addicted to the dancefloor...
 
     
balletlover 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 24
Posty: 127
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 9:16 am   

Buba, dziękuję za informacje. (: W tym roku sobie odpuszczę tą rekrutację, ale za rok na pewno się przydadzą. ;)
_________________
"Great dancers aren't great because of their technique. They're great because of their passion."
 
     
klaudia
Nowicjusz

Posty: 5
Wysłany: Czw Sie 22, 2013 12:57 pm   

W czerwcu zdawałam do OSB do V klasy i udało mi się. W przyszłym roku na pewno Cię nie przyjmą. Drugim językiem w szkole jest rosyjski. Miałam pytania dotyczące baletów Czajkowskiego, zapis nutowy, zapamiętywanie kroków.
Do odważnych świat należy!
 
     
Buba 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 29
Posty: 141
Wysłany: Pon Sie 26, 2013 4:25 pm   

No to Klaudia, gratuluję :)
_________________
dance or die!!! addicted to the dancefloor...
 
     
balletlover 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 24
Posty: 127
Wysłany: Wto Sie 27, 2013 9:48 am   

klaudia, w przyszłym roku cię nie przyjmą - dlaczego tak uważasz? Jak kogoś mają przyjąć, to nie wiem jaka jest różnica czy teraz czy za rok. ;) Rozmawiałam z nauczycielami z OSB w Warszawie i właśnie tak mi powiedzieli. Owszem, materiału więcej do nadrobienia, ale to VI klasa będzie, więc jeszcze nie tak najgorzej.
_________________
"Great dancers aren't great because of their technique. They're great because of their passion."
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12