www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozciąganie górnych części ciała
Autor Wiadomość
psiloveyou 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 7
  Wysłany: Wto Lis 03, 2009 3:51 pm   Rozciąganie górnych części ciała

Mam pytanie. Co polecacie na rozciąganie całego ciała ,tzn. klatki ,kręgosłupa ,wzmocnienie rąk itd. Głowie chodzi mi o takie ćwiczenia na gibkośc .
Tańczę hip hop i trochę współczesnego i chcialabym żeby moje ruchy w hip hopie były takie elastyczne i gibkie .A najbardziej chodzi o tułów ,jakieś cwiczenia żebym była tam bardziej 'gibka' w tej partii ciała. Czytałam na tym forum inne tematy ,ale dalej się nie dowiedziałam . Mam nadzieje,że zroumieliście o co chodzi?;p

ps i jeszcze jedno ,bo jak się rozciągam a szczególnie w siadzie proste nogi i trzymanie stóp (grr najgrosze ćwiczenie)lub to samo tylko ,że staojąc to po tym bardzo boli mnie kręgosłup nawet przez kilka dni ,nie wiem czy to ma tak być czy coś źle robię?
Ostatnio zmieniony przez Czajori Sro Lis 04, 2009 8:54 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Sob Lis 07, 2009 11:30 am   

ćwiczenie na rozciąganie brzucha i wzmocnienie kregosłupa:
połoz sie na brzuchu, podeprzyj sie rekami i odchylaj do tyłu. tak aby nogi lezaly normalnie na ziemi, tułówbył tak jakby w pionie, podtrzymując prosymi rękami i pilnuj aby miec opuszczone ramiona. nie wiem czy dobrze wyjaśniłam :)
albo jeszcze na wzmocnienie kręgosłupa: połóz sie normalnie na brzuchu , rece zgiete pod brode i odchylaj sie do tyłu jak najbardziej , tak aby w momencie odchylenia klatke piersiowa miec w gorze (tak zwane motylki)
około 2 serie po 20 odchylen. jek masz pytania to pisz :D
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
psiloveyou 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 7
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 12:21 pm   

Mam jeszcze jedno pytanie ,czy takie ćwiczenie że siedze w jak największym rozkroku i przez ten czas np. czytam książkę ,żeby jak najdłużej tak siedzieć. Cczy takie ciowczenie w ogole cos daje?
 
     
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 3:11 pm   

każde rozciąganie coś daje. Zresztą sama zobaczysz, ze po pewnym czasie przestanie boleć i bedzie trzeba zrobic większy rozkrok. :) ale chyba nie bardzo rozciągnie to górną częśc ciala....

co do ćwiczen na rozciągnięcie pleców itd... to polecam mostki, przegięcia w tył, na boki no i niezawodne rolle
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 10:11 pm   

Chcę rozciągnąć kręgosłup, bo jak się okazuje, mój brzuch "zbił się" od dziennej dawki brzuszków jaką raczę go od paru lat... Jakieś propozycje nowatorskich ćwiczeń??? :wink:
Nie mogę nawet zrobić "żabki", czy jest to możliwe, że to przez brzuszki???
I czy mocniejsze rozciągnięcie i wzmocnienie kręgosłupa wreszcie pozwoli mi na arabesque powyżej 100 stopni??? :cry:
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 10:30 pm   

Bardzo możliwe, że Twój problem jest spowodowany brzuszkami: często myślimy, że te ćwiczenia mają wartość samą w sobie, a niestety (a może "stety") mięśnie brzucha mają bardzo duży wpływ na kręgosłup i równolegle z ich ćwiczeniem trzeba dbać o rozwój mięśni całego korpusu - dobiero całość tworzy gorset mięśniowy przytrzymujący kręgosłup. Podejrzewam, że ten temat kilka lat temu pojawił się już na forum, a osobiście polecam wizytę u dobrego masażysty - przy okazji masażu właśnie znalazłam rozwiązanie dla mojego problemu z plecami...
_________________
Życie jest raczej walką niż tańcem – powiada Marek Aureliusz. Ale nie jestem pewien, czy to prawda. Życie jest najczęściej nie tyle walką, ile męczącym balansowaniem – tanecznym krokiem na palcach - pośród niebezpiecznych sytuacji.
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 27, 2013 3:55 pm   

Rada na wszystko na świecie: idź na jogę :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13