www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprawdzian umiejętności-proszę o pomoc !!!
Autor Wiadomość
Giselle97 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka/uczennica
Wiek: 27
Posty: 126
Skąd: Lublin
  Wysłany: Czw Cze 21, 2012 5:29 pm   Sprawdzian umiejętności-proszę o pomoc !!!

Witam!
Mam zamiar w nadchodzącym roku szkolnym zapisać się o ogniska baletowego. Muszę jednak pod koniec wakacjii przyjsć na tak zwany sprawdzian umiejętności Moje pytanie brzmi jak mam się do niego przygotowac i czego mogę się na nim spodziewać ??? Proszę o pomoc !ćwiczę dodatkowo codziennie już od miesiąca w domu + zajęcia z tańca współczesnego i jazzu dwa razy w tygodniu.
Bardzo mi zależy na dostaniu się do tego ogniska ponieważ to moja jedyna szansa aby w jaki kolwiek sposób zacząć przygodę z baletem :?

Pozdrawiam
Dziękuję za wszystkie opowiedzi :smile:
 
     
flyberry
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Posty: 68
Wysłany: Czw Cze 21, 2012 8:38 pm   

To ja mam pytanie do Ciebie - z tego co widzę, masz 15 lat, w tym wieku do Ogniska przyjmują bez problemu? Warunkiem jest tylko zdanie egzaminu umiejętności? W jakim mieście to ognisko, jeśli mogę wiedzieć? Bo słyszałam raz, że do Ognisk też wolą przyjmować od małego, stąd moje pytanie. :)
 
     
Giselle97 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka/uczennica
Wiek: 27
Posty: 126
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Cze 21, 2012 10:36 pm   

Cóż nie powiedziałabym że bez problemowo. Od killku lat tańczę już taniec współczesny ale chciałam zacząć też naukę klasyki. Pani w ognisku powiedziałą że nie mogę tak jakby dojść ale bardzo ją prosiłam i powiedziała że mogę się z nią umówić na ten sprawdzian i zobaczy co da się zrobić. Kiedyś sobie postanowiłam że zrobię wszystko jeśli chodzi o balet i spróbuję tylko nie wiem czego mam się mniej więcej spodziewać.
A jeśli chozi o miasto to jest to społeczne ognisko baletowe w lublinie . z panią nie rozmawiałam osobiście tylko drogą mailową i podpisywała się A. Kowalczyk. Jeśli chcesz podaj mi swojego e-maila i ci prześlę te wiadomości które do mnie pisała.
 
     
Giselle97 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka/uczennica
Wiek: 27
Posty: 126
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Cze 21, 2012 10:38 pm   

A i jeszcze jedno masz rację do grup wstępnych przyjmują 5-8 lat :sad:
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Czw Cze 21, 2012 10:51 pm   

To ja sie pogubilam, do Ogniska baletowego sprawdzian umiejetnosci? Ja chodzilam do ogniska baletowego zanim trafilam do szkoly baletowej, ale ja poprostu poszlam i zostalam, nie bylo wtedy zadnego egmianu, sprawdzianu ani testu.
Nie wiem o co chodzi tej Pani ale skoro tanczysz, specjalizujesz sie juz w jakies technice to nie powinnas miec problemu, chyba ze chcialaby sprawdzac z baletu ale to nie ma sensu, skoro chcesz sie tego dopiero uczyc. Nie powinnas miec obaw. Powinna cie przyjac bo juz tanczysz czyli cos robisz w tym kierunku i chesz sie nadal rozwijac i poznawac nowe techniki.
Zycze powodzenia!
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Pią Cze 22, 2012 4:52 pm   

hej, tak się składa że ja też jestem z Lublina, i sama kiedyś chciałam się dostać do tego ogniska baletowego.
Miałam wtedy ponad 15 lat, tańczyłam troche jazz, modern itp ale jakaś swietna nie byłam. Zawsze kiedy chce tam dołączyć jakaś starsza osoba to powtarzana jest jak mantra odpowiedź, ze przyjmują tylko małe dzieci. w każdym razie miałam przyjść na taki sprawdzian umiejętności, okazało się że to po prostu lekcja (drążek + środek) z całą grupą.
Jeśli znasz podstawowe ćwiczenia baletowe to dasz radę! ja się dostałam bez problemu, jednak zrezygnowałam, kiedy usłyszałam ile miesięcznie się płaci...
jakbyś miała jakieś pytania to pytaj śmialo, czy na forum, czy na prive :smile:

a propo lublina: http://www.balet.pl/forum...r=asc&start=150
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Giselle97 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka/uczennica
Wiek: 27
Posty: 126
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob Cze 23, 2012 8:52 am   

dziękuje za odpowiedź. napiszę czy się udało :lol:
 
     
flyberry
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Posty: 68
Wysłany: Sob Cze 23, 2012 9:27 am   

Powodzenia, mocno trzymam kciuki! Szkoda, że ten Lublin to drugi koniec Polski ode mnie...
 
     
balletlover 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 24
Posty: 127
Wysłany: Nie Cze 30, 2013 5:51 pm   

A czy ktoś wie ile razy w tygodniu odbywają się zajęcia w Ognisku w Lublinie i ile się płaci? :)
_________________
"Great dancers aren't great because of their technique. They're great because of their passion."
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Pon Lip 01, 2013 12:35 am   

jeszcze ok 2 lata temu płaciło się 250 zł miesięcznie + dodatkowe opłaty takie jak wpisowe czy wyjazdy... zajęcia odbywały się, z tego co pamiętam 2 razy w tygodniu: 3 h klasyki i 1,5 współczesnego. :smile:
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
balletlover 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 24
Posty: 127
Wysłany: Pią Lip 12, 2013 7:18 pm   

sisha945, wnioskuję z Twojej odpowiedzi, że chodziłaś do Ogniska. :D Pamiętasz może w jakie dni miałaś zajęcia? Ile, tak około, występów jest rocznie?
_________________
"Great dancers aren't great because of their technique. They're great because of their passion."
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Nie Lip 14, 2013 10:14 pm   

Nie chodziłam tam, byłam tylko na jednych zajęciach gdzie mieli sprawdzić czy się nadaję. Udało się, ale nie mogłam sobie pozwolić na tak drogie zajęcia ;) zajęcia na pewno były w soboty i chyba w środy. Co do występów to nie mam pojęcia, wiem że jest co rok koncert kończący sezon gdzies w czerwcu, i jakieś dodatkowe koncerty włącznie z zagranicznymi ;)
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
balletlover 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 24
Posty: 127
Wysłany: Pon Lip 15, 2013 3:42 pm   

sisha945, a ile miałaś lat jak tam byłaś? ;) Orientujesz się może kiedy w Ognisku zaczyna się tańczyć w pointach?
_________________
"Great dancers aren't great because of their technique. They're great because of their passion."
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Pon Lip 15, 2013 10:43 pm   

Poszłam w wieku 15 czy 16 lat, co do point to w tym wieku już miały wejscie na pointy za sobą, ale z tego co mówiły dziewczyny chodzące tam normalnie, tańca na pointach nie było za dużo, także z ewentualnym nadrabianiem myślę że nie będzie problemu ;D
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12