www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Marta Fiedler solistka TW ON
Autor Wiadomość
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Paź 27, 2009 8:23 pm   

Ale ja zrozumiałam intencję Torina, tylko nie zgadzam się z tym, że jedno pojawienie się w gazecie robi z człowieka celebryta :roll:
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Wto Paź 27, 2009 10:19 pm   

a ma ktos linka do tej reklamy?
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Sro Paź 28, 2009 12:46 am   

Ale odchodząc od właściwie smutnego wydźwięku wynikającego ze stwierdzenia Torina dotyczącego tego, w jaki sposób można dziś stać się gwiazdą w świadomości społecznej, pragnę tu stwierdzić, że moim zdaniem Marta Fiedler gwiazdą jest bezapelacyjnie :) . W razie wszelkich zarzutów i wątpliwości w tej kwestii - będę bronić... całym sercem ;)

P.S. A link do reklamy powinien być w wątku, w którym o niej rozmawialiśmy - jest kilka wypowiedzi wcześniej odsyłacz od Kasi G. Jeśli w tamtym wątku nie ma linka, to z tego co pamiętam można ją było zobaczyć na stronie Skody ( a ide o zakład, że jest też na youtubie, tylko trzebaby poszukać)...
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 20, 2011 11:58 am   

troche w nawiązaniu do gwiazdorstwa, a trochę nie - w grudniowym Twoim stylu aż 4 stronnicowy duży i bardzo szczery,wywiad z Martą F. W dodatku piekne zdjęcia pokazujaca tancerke jako współczesna artystke - gwiazde dziś a nie romanyczną baletnice - cenny głos w rozmowie o tym jakie sa tancerki na codzien i czym ten zawód rózni sie od innych. Polecam
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Sob Gru 10, 2011 8:56 pm   

http://www.styl.pl/magazy...,420501,nPack,3
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
jaromir 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milosnik
Posty: 281
Wysłany: Sob Gru 10, 2011 11:20 pm   

Lubię ją, ale wywiad taki sobie, szczegolnie zakonczenie zabrzmialo przykro.
_________________
Tańcząc, ciałem powiesz także to, czego nie możesz wyrazić słowem.
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Sob Gru 10, 2011 11:51 pm   

Faktycznie.. ale gdyby się tak zastanowić, wiele tancerek schodzi ze sceny i w pewnym momencie wszystko o nich milknie.. Jest to bardzo przykre..:( Ale mnie spodobał się ten wywiad, bo chciałam się dowiedzieć jak to jest z naszymi polskimi gwiazdami baletu, jak wyglądają ich próby, jak jest z ich tremą bo nie kojarzę żadnego takiego wywiadu.. oczytałam się już wielu wywiadów z tancerkami typu Guillem, czy Herrera ale to wszystko dzieje się za granicą..

A tak poza tym fajnie się dowiedzieć,że Recitale to ulubione pointy pani Marty. :)
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
Lienka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 182
Wysłany: Nie Gru 11, 2011 4:52 pm   

Kasiek napisał/a:
Faktycznie.. ale gdyby się tak zastanowić, wiele tancerek schodzi ze sceny i w pewnym momencie wszystko o nich milknie.. Jest to bardzo przykre..

Przykre, ale wydaje mi się, że normalne. Po rezygnacji z tańca czynnego zaczynają się zajmować innymi rzeczami. Co można o nich pisać? Raz można poruszyć temat co robią i jak żyją bez tańca, ale potem? O ile nie zajmują się czymś ciekawym co przyciąga uwagę, o czym mogłyby opowiadać, nie ma tematu, który można by poruszyć w związku z nimi.

Ja to, co mówiła Marta Fiedler o braku informacji o tancerzach, zrozumiałam tak, że to oni sami odcinają się od znajomych z teatru. I to jest dopiero smutne, dużo gorsze moim zdaniem od nieobecności w mediach :( (o ile w ogóle można mówić o obecności tancerzy w polskich mediach ;) )
 
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Nie Gru 11, 2011 10:19 pm   

U nas w Polsce,to rzeczywiście.. rzadko kiedy jakiś temat jest powierzany tancerzom.. chyba,że pokroju "You can dance" albo "Taniec z gwiazdami" ..
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 12, 2011 9:15 am   

Wszystko racja, ale jakiegoś sympatycznego wrażenia po lekturze raczej nie mam. Tak ogólnie mówiąc.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 12, 2011 9:57 am   

Dlaczego? i w takim razie jakie masz?
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Gru 12, 2011 8:35 pm   

Haha Venus - mam wrażenie, ze jak zazwyczaj myślimy podobnie.... Generalnie średnio lubie wywiady z Marta Fiedler, ale ten z nich wszystkich jest w miarę najsensowniejszy (nie wiem, czy to kwestia wprawy, czy lepszej "obróbki" - mniejsza o to). Czytając różne wywiady z Martą F. mam czasem wrażenie, że mówiąc do tego stopnia ponoszą ją słowa, że zaczyna za każdym niemal razem mówic cos innego. Z 2 tygodnie temu czytałam wywiad z nia, w którym mówila, że chciała tańczyc odkąd miała 3 lata, a teraz że 4 i takich drobiazgów by sie kilka uzbierało. Generalnie jeżeli jesteśmy w temacie wywiadów z tancerkami z PBN, to mnie duzo bardziej urzekł ten wywiad z Nathalie Fernandez:
http://balletnews.co.uk/c...ational-ballet/
Pomijając fakt, że jest merytorycznie ciekawszy, to mi Nathalie jakoś szczególnie podbiła serce, uwazam, ze to bardzo ciepła i urocza dziewczyna. Z przyjemnością się czyta, co ma do powiedzenia w tym wywiadzie.
Ostatnio zmieniony przez Kasia G Pon Gru 12, 2011 9:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 13, 2011 6:39 pm   

Trudno mi to nazwać. Nie znam jej oczywiście i mogę się mylić, ale nie sprawia wrażenia osoby dającej się polubić przy pierwszej okazji. Dodam, że czytałam inne wywiady z nią i wtedy takiego wrażenia nie miałam, tylko przy tym jednym. Z resztą jest to spostrzeżenie pozataneczne i niezbyt warte rozwijania ;)
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 07, 2013 8:44 pm   

Kasia G napisał/a:
Sekretarz Stanu w MKiDN Piotr Żuchowski wręczył ministerialne odznaczenia ludziom kultury związanym z tańcem. Srebrne Medale „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” otrzymali: Sergey Basalaev - pierwszy solista Polskiego Baletu Narodowego w Warszawie i Marta Fiedler - pierwsza solistka Polskiego Baletu Narodowego w Warszawie...

Gratuluję obojgu artystom, ale szczególnie ucieszyło mnie wyróżnienie Marty Fiedler. Ja bym przydzielił jej taki medal już za rolę Tatiany w "Onieginie" Cranki, którą powtórzyła u nas z sukcesem kilka lat temu po sławnej Marcii Haydee, bijąc ją co najmniej urodą. Potem drugi za Annę Kareninę z pewnością. Jednak i dzisiaj jest to trafiony strzał ministra kultury - po jej niedawnych wyczynach artystycznych w baletach Forsythe'a i Neumeiera. Może dopiero teraz min. Zdrojewski zaczął odwiedzać przedstawienia PBN, lepiej późno niż wcale. Tak czy inaczej :smile: brawo Pani Marto!

PS. A przy okazji, p. Fiedler to już dawno nie "solistka TW-ON", ale "pierwsza solistka PBN".
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Maj 08, 2013 9:01 am   

Ali, dla porządku - minister przyznaje medale (a własciwie stosowny dział w ministerstwie) na podstawie zgłoszenia i rekomendacji dyrektora lub reprezentacji srodowiskowej - zatem to nie minister zaczął chodzic na wystepy baletu ale to balet lub jego reprezentacja zaczął zgłaszac do nagród i medali tych konkretnych artystów :)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Maj 08, 2013 9:58 am   

Kasia G napisał/a:
...to nie minister zaczął chodzic na wystepy baletu...

No nie wiem, chyba widziałem go kiedyś na widowni Teatru Wielkiego... Ale generalnie pewnie masz rację, bo nasi ministrowie kultury wolą raczej statystować w "kulturalnych" :twisted: występach sejmowych niż śledzić wydarzenia artystyczne. Gdzie te czasy, kiedy nawet premier Hanna Suchocka spędzała każdy wolny wieczór na przedstawieniach w TW-ON... Ale niech tam, bez nich też się dzieje. Więc pani Marcie gratuluję raz jeszcze :smile: .
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13