www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Freed Of London - pointy
Autor Wiadomość
grruszka 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
instruktorka,tancerk
Wiek: 29
Posty: 45
Wysłany: Czw Paź 18, 2012 11:14 am   

http://allegro.pl/nowe-po...2724681617.html zapraszam :)
 
 
     
Joanna. 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 25
Posty: 1
Skąd: Borne Sulinowo
Wysłany: Nie Gru 09, 2012 3:23 pm   

Cześć, wcześniej się nie udzielałam i prawdopodobnie moje pytanie się powtarza, ale jaką firmę pointów poleciłybyście osobie bardzo początkującej? Widzę, że chwalicie freedy, ale pewnie w kontekście dla bardziej profesjonalnych ...
 
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Pon Gru 10, 2012 8:11 am   

Joanna., przeglądnij sobie ten cały temat:
http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=2879
 
     
Novice 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 72
Wysłany: Sob Lut 16, 2013 2:50 pm   

Hej, odświeżam temat.
Czy Freedy roz. 5 będę odpowiednie dla stopy 4,5 Grishko Fouette?
 
     
ciksa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik
Wiek: 26
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Lut 17, 2013 12:56 pm   

http://allegro.pl/pointy-...3023743073.html zobaczcie co znalazłam! poleeecaaam! ;3
_________________
what goes around comes back around..
 
 
     
ciksa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik
Wiek: 26
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Mar 02, 2013 1:48 pm   

witam wszystkich! jakby ktoś był w posiadaniu freed (rozmiar buta 40 - 41) i chciał je sprzedać to zapraszam :3 nigdzie nie mogę ich znaleźć, a marzę o nich od bardzo dawna. moje obecne pointy są złamane i przymierzam się do kupna nowych.. pozdrawiam! : )
_________________
what goes around comes back around..
 
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 1:08 pm   

Ktoś tu już kiedyś wspominał, ale wolę dokładniej się dowiedzieć- jak to jest z rozmiarami Freedów?
Czy jest tu ktoś kto używał zarówno Grishko i Freedów? Bo zastanawiam się jak się mają rozmiary w stosunku do siebie. Jeżeli w Grishko ma się szerokość np. XXX, to Freedy mają XX? I jak jest z rozmiarami? W tym temacie ( http://www.balet.pl/forum...ighlight=tabela ) znalazłam taką tabelę, ale z tego co pisałyście, nie do końca się ona zgadza z rzeczywistością: http://www.the-perfect-pointe.com/SizeChart.html
Jeżeli chciałabym rozmiarowo odpowiednik Grishko 2007 XXXX 5, albo 5,5, to jaki rozmiar Freedów powinnam wybrać? I jak jest z twardością- dany model ma określoną twardość? Niestety w Polsce trudno je gdziekolwiek przymierzyć, a zastanawiam się może nad kupnem w przyszłości i chciałabym wiedzieć na jaki rozmiar ewentualnie "polować", a może ktoś tutaj ma doświadczenie z tymi pointami.
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 8:33 pm   

Ja używałam Grishko Maya 6 i Freedy też mam 6 i są idealne (do jednych i drugich wkłdam odrobinę waty, tak jakoś lubię). Mam rozmiar 39 :smile:
I właściwie nie spotkałam się z określeniem szerokości we Freedach, ale miałam dopiero 2 pary, może rzeczywiście jest XX czy XXX, ale ja nigdy takich określeń na pointach nie widziałam...
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 10:06 pm   

Czyli Fredy powinny odpowiadać rozmiarowi Grishko (a raczej w moim przypadku to skoro 5 w 2007, to 5 1/2 we wszystkich innych, czyli powinny mi pasować 5 1/2 w Freedach? Trochę dziwne, bo normalnie noszę 36, Tobie odpowiada 6, a masz 39. Obecnie mam Grishko 2007 4 1/2 ale mam grube wkładki i ogólnie czuję, że są za ciasne, wolałabym większe).
http://allegro.pl/pointy-...3177101244.html na przykład na tej aukcji jest XX. Wolę się w tym zorientować, bo w Grishko mam szerokość XXXX.
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 7:50 pm   

Trochę odświeżę temat:
Odnośnie rozmiarów- mając w Grishko Elite rozmiar 3,5 XXX zamówiłam kiedyś (o zgrozo) 5,5 Freedów. Jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości, to raczej rozmiarówka jest zbliżona do Grishko, bo te Freedy były zdecydowanie za duże. Chociaż zastanawiam się jaki rozmiar byłby odpowiedni, skoro 3,5 w Elite mi pasuje, a już 3,5 w Fouette jest za małe. Na prawdę szkoda, że w Polsce nie ma jak ich kupić, przymierzyć...

Jeżeli ktoś miałby Freedy 3,5 / 4 to jestem zainteresowana kupnem, bo to jedyne pointy, które mają "wyższy" czubek point (nie mam na myśli szerokości, tylko właśnie wysokość. Mam dość specyficzne palce, przez co to jedyne pointy w których czułam się komfortowo).
 
     
kucolka9
Nowicjusz

Posty: 14
Wysłany: Wto Kwi 08, 2014 8:24 pm   

Hejo ! Wczoraj dostalam pointy freed of london classical i troche juz je wyrobilam . Gdy dostalam evy od Martina a mialam je srednio twarde nie potrafilam w nich cwiczyc po 4 dniach. Mam wiec pytanie czy moge kupic sivie studios professional czy nie beda za twarde . ( te pointy classical pro dostalam nie kupilam)[/center][/list]
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Sro Kwi 09, 2014 3:17 pm   

Freed to ogólnie miękkie pointy, jedne z najbardziej miękkich na rynku więc myślę, że śmiało możesz kupić.
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
kucolka9
Nowicjusz

Posty: 14
Wysłany: Sro Kwi 09, 2014 5:19 pm   

A beda sie szybko wyrabiac te professional , bo dzis pierwszy raz cwiczyłam w classical i juz sa wyrobione az za bardzo
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Czw Kwi 10, 2014 12:04 am   

Dla mnie freed to są pointy jednodniowe. wyrabiają się od razu..
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Pon Lip 14, 2014 4:38 pm   

Dostałam informacje że freedy będzie można niedługo kupić w sawarcie lecz jeśli ceny będą takie jak gaynor to lepiej sprowadzać.
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto Lip 15, 2014 2:18 pm   

fajnie tylko w sawarcie na stronie w ogółe nie ma podanych cen ani rozmiarów :sad:
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Sob Lip 26, 2014 7:28 pm   

Sheeda, a wiesz może czy w sierpniu już będą? Byłoby wspaniale!
 
     
renlo
Adept Baletu

Posty: 52
Wysłany: Sob Lip 26, 2014 9:02 pm   pointy

posiadam pare par freed..jesli ktos zainteresowany - to prosze na priv :)
 
     
feroMonik 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 32
Wysłany: Czw Sty 29, 2015 7:38 am   

Moim zdaniem Freedy odpowiadają rozmiarowi Grishko 2007. Ponieważ równocześnie mamy:

Freedy 4,5 XXX = Grishko 2007 4,5 XXX = Grishko Elite 4 XXX

Freedy są takie wygodne, ale niestety za miękkie, sflaczałe już po tygodniu używania :sad:
 
     
arizona 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica SB
Posty: 189
Wysłany: Pią Sty 30, 2015 12:35 pm   

feroMonik napisał/a:
Moim zdaniem Freedy odpowiadają rozmiarowi Grishko 2007. Ponieważ równocześnie mamy:

Freedy 4,5 XXX = Grishko 2007 4,5 XXX = Grishko Elite 4 XXX

Freedy są takie wygodne, ale niestety za miękkie, sflaczałe już po tygodniu używania :sad:


Z tym się akurat nie zgodzę - Grishko w zależności od modelu może mieć różną rozmiarówkę (jak wyżej wspomniane) i tak samo freed of london - classics i studios najcześniej nie bądą w tym samym rozmiarze (mając na uwadze zarówno długość jak i szerokość). Nie przyrównywałabym rozmiarówki freed do grishko.

Tak samo trwałośc freedów zależy od modelu - z serii classic wytrzymują krócej, poniewaz są stworzone dla profesjolanych tancerzy, którzy mogą sobie pozwolić na częste zmiany point, a nie chcą zawracać sobie głowy ich rozrabianiem. natomiast seria studio jest przede wszystkim dla uczniów szkół i te pointy wykazują się większą trwałością.
_________________
Results don’t happen overnight. Every change takes time and effort. Patience and determination are key.
 
     
kucolka9
Nowicjusz

Posty: 14
Wysłany: Pon Lut 23, 2015 7:58 pm   

200Mam pytanie powiedzcie mi proszę czym się różni grishko 2007 od grishko 2007 pro ?
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Pon Lut 23, 2015 8:20 pm   

Pytanie raczej do ogólnych tematów o pointach, ten jest o Freedach.

Ale odpowiadając- różnią się tylko tym, że model PRO ma "wyciszony" czubek (teoretycznie powinny być mniej słyszalne na scenie). Reszta jest jak w standardowym modelu 2007.
 
     
kucolka9
Nowicjusz

Posty: 14
Wysłany: Pon Lut 23, 2015 8:31 pm   

Ojoj a napisałabyś mi proszę jeszcze czym się różni od pro-flex ?
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Pon Lut 23, 2015 9:00 pm   

Podeszwa jest zrobiona z innego materiału niż standardowy model 2007- jest bardziej elastyczna.

Prosiłabym o przeniesienie postów, nie chce tutaj robić offtopu.
 
     
feroMonik 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 32
Wysłany: Sro Mar 11, 2015 12:54 pm   

Sprzedam C Pro Special 4,5 XX (około 37, czyli na stopę nieco mniejszą, szerokość średnia)
Gotowe do tańca - wszyte troki satynowe, gumki.
Nieużywane, niewyrobione, cena okazyjna 120 zł
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12