www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SB przy ul. Łąkowej w Krakowie
Autor Wiadomość
kfviatek 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 34
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Mar 03, 2009 1:47 pm   

jejku! to już 6o-lecie? heh przecież dopiero co było 5o-lecie ;p
ale ten czas leci... ^^

mam nadzieję że pojawią się tu jakieś informacje odnośnie koncertów....
_________________
Angels... do they know the places where we go?
 
 
     
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Mar 03, 2009 5:45 pm   

Informacje na pewno będą!

Patrzcie co znalazłam: "Życie na czubkach palców".
Moje kochane baletniczki :*
Na zdjęciach oczywiście uczennice SB w Krakowie oraz nasza forumowa Bajaderka (która aktualnie zrezygnowała) i Piotr Malaga :)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Mar 04, 2009 9:52 pm   

Columbinko- na próbach na razie tańczymy z duchami i jest wielki rozgardiasz, ale damy rade, zobaczysz !
A co będzie, to niespodzianka ! :)
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Maj 10, 2009 8:32 am   

www.sbkrakow.nq.pl napisał/a:
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe Koncerty Baletowe którymi będziemy w tym roku świętować 60 rocznicę założenia naszej szkoły. Przedstawienia odbędą się w Sali Teatralnej Nowochuckiego Centrum Kultury, przy ul. Jana Pawła II 232 w dniach:

25 maja 2009 r. o godz. 18.30

27 maja 2009 r. o godz. 11.00

30 maja 2009 r. o godz 18.30 - koncert galowy

31 maja 2009 r. o godz 18.30 - koncert galowy

Bilety już do nabycia w sekretariacie szkoły przy ul. Łąkowej 31 lub w NCK bezpośrednio przed koncertami.


Jeszcze się chciałam zapytać w jakich cenach są bilety?

Aaa... i wszystkich tegorocznym dyplomantką gratuluję zdania dyplomu :)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
     
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 34
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 4:19 pm   

15, 20 i 25 zł, w zależności od koncertu :)

Zapraszamy!
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 9:29 pm   

A tutaj ciekawostka z wczorajszego Dziennika Polskiego .
Hmm - jakieś tam nieścisłości da się wychwycić ale cicho :)
Ważne że napisali i o dziwo dobrze :D

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 9:51 pm   

Z piątkowego Torin, z piątkowego :P

Będzie ktoś jutro? Ja się wybieram... :)
Będziemy razem z Torinem klaskać i klaskać :P
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Maj 25, 2009 11:05 am   

Hmm, ja myślę, że może się pojawię, ale nie jestem pewna na 100 % ^^
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
śnieżka_balerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Maj 27, 2009 8:56 pm   

czy dyplomantki są tylko w sobote?
 
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Maj 27, 2009 9:02 pm   

http://www.sbkrakow.nq.pl/prog3.html
Tylko ;]
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pon Cze 01, 2009 10:14 pm   

No więc tak.
Dość niespodziewanie (nawet więcej niż dość niespodziewanie, moooocno niespodziewanie) miałem przyjemność oglądnąć wszystkie cztery przedstawienia. Niespodzianki dzielą się na fajne, miłe i zaskakujące cholernie. No i ta była z tej ostatniej kategorii (między innymi dzięki takiemu a nie innemu zbiegowi okoliczności nie byłem na zlocie w Warszawie...).
Ale coby nie narzekać na swoje osobiste problema powiem tak.
Całkiem miły substytut wyjazdu do TW wyszedł :)
Miedzy innymi zamiast Bajadery w TW mogłem oglądnąć nasza forumową Bajaderkę w Bajaderze - ha rzadsza sprawa :)
Jak wrażenia ??
Jestem pozytywnie zadziwiony :)
Nie wiem czy to fakt jubileuszu szkoły czy obecność przystojnych hamerykanów na koncertach galowych czy po prostu przyłożenie się do zajęć ale było naprawdę fajnie :)
Co ciekawe cały program oparty na klasyce, w przeciwieństwie do lat poprzednich. I jak zastanawiałem się czy to dobry pomysł - to okazał się być trafiony. Przynajmniej z punktu widzenia (przychylnego) widza.
Koncert wspomnieniowy - fragmenty większych przedstawień przygotowywanych przez wieki w szkole. No może kapkę z tymi wiekami przesadziłem ale co tam :)
Jako że ze mnie po pierwsze żadem fachowiec to ocenie nic nie poddaje. Ale po drugie jestem mooocno przychylny wszystkim tańczącym tam dziewczynom więc i tak nic nie przychylnego bym nie wymyślił !
Za to jedną z głównych zalet czterokrotnego oglądnięcia spektaklu była możliwość dokładnego przyglądnięcia się tak wszystkim występom i co ważne wszystkim tancerkom ;)
No i jak nie trudno wymyslic mam już swoje ulubione choreografie jak i swoje ulubione tancerki którym będę szczególnie kibicował coby co najmniej pięknie obroniły dyplom :) :D ;)
Aha - wybór ulubionego tancerza nie nastręczał mi żadnej trudności. Został nim bezapelacyjnie i jednogłośnie Piotr Malaga ! I tylko minimalne znaczenie miał fakt że był jedynym facetem z krakowskiej szkoły ;)

Torin
p.s.
No i poza wszystkim szczególnie miło było mi oglądać Bajaderkę !!!
Nie dość że zaskoczenie - bo nie myślałem, że będzie tańczyć. To jeszcze pięknie zatańczyła Wieszczkę Cukrowa i fragmenty Bajadery. No i we finale też razem z Piotrem fajnie się prezentowali. A i milo było po koncercie słów kilka zamienić ;)
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 2:40 pm   

Torinie, słowa odnośnie Piotra i mnie są niesamowicie miłe;) Cieszę się, ze moglismy ucieszyc choc Twoje oko (i mam nadzieje, ze nie tylko Twoje).
Tak naprawde wiele rzeczy nie bylo dopracowanych (szczegolnie moje wariacje, po tak dlugim okresie nie cwiczenia i kontuzji), ale bylo mi bardzo milo zatanczyc, a szczegolnie partnerowac z Piotrem w finale (podkresle, ze final to moj ulubiony moment koncertow i mimo ze na probach dluzyl sie niesamowicie to na scenie byla to jedna sekunda i zaluje, bo bardzo tesknie :) ).

A w ogole, to chce pogratulowac wszystkim, wszystkim ktorzy tanczyli, od malych dzieciaczkow ktore byly tak slodziutke za kulisami jak i na scenie po dziewczyny w moim wieku i dyplomantki:) Uwazam koncert za bardzo udany!
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 4:36 pm   

Chciałam wszystkich poinformować, że w dniu 15 stycznia o godzinie 18:30 w NCK-u odbędzie się Koncert Noworoczny naszej szkoły. Bilety można, o ile się nie mylę, nabyć przed koncertem lub w sekretariacie szkoły ;)

http://sbkrakow.nq.pl/
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
julianka 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Moja pasja....
Wiek: 113
Posty: 383
Skąd: Uliczka sezamkowa...
Wysłany: Wto Mar 16, 2010 4:31 pm   Re: SB przy ul. Łąkowej w Krakowie

just_me napisał/a:
Zwracam się do wszystkich uczniów tej szkoły z prośbą o podanie mi jak największej ilości informacji o niej. Interesuje mnie wszystko - ilość godzin, forma zajęć itp. itd. - więc napiszcie ile możecie. Przeszukałam oficjalną stronę, ale chcę wiedzieć jeszcze więcej. Byłabym bardzo wdzięczna za każde info! Wielkie dzięki :)

mam tylko pytanie. czy po tej szkole można tańczyć w operach, teatrach itd.
bo np. w operze śląskiej w bytomiu trzeba mieć dyplom z OSB, nie wiem jak jest w Krakowie :?:
_________________
Julianka.

Dancing with feet is one thing but dancing with heart is another.
 
     
Manuela 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Tancerka
Wiek: 38
Posty: 12
Skąd: Niderlandy
Wysłany: Sro Kwi 07, 2010 11:32 am   

Właśnie, ja zapytam z ciekawości - czy ta szkoła daje dyplomy państwowe? (Bo w Polsce wciąż konieczny jest państwowy dyplom, nie? :oops: )
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 11:58 am   

Zapraszamy wszystkich serdecznie na nasze tegoroczne Koncerty Baletowe w czasie których wystąpią wszyscy uczniowie szkoły. Odbędą się one w sali teatralnej Nowohuckiego Centrum Kultury (ul. Jana Pawła II 232) w dniach:

12 maja 20010 r. o godz. 11.00 - koncert dla szkół

22 maja 2010 r. o godz. 18.30

23 maja 2010 r. o godz 18.30 - koncert galowy

Bilety do nabycia w sekretariacie szkoły i w NCK-u bezprośrednio przed rozpoczęciem koncertu.
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 10:13 pm   

A więc byłem :)
Prawie nie byłem - bo sił coś mi nie stawało - ale jednak zebrałem się w yyyy sobie i pojechałem :)
Byłem na koncercie galowy coby była jasność. I było miło i pięknie. Spóźniłem się nieco wiec nie udało mi się nikogo znajomego spotkać (ubolewam nad tym okrutnie, bo to zawsze jeden z najfajniejszych powodów odwiedzania takich spektakli ;) ) No i kurcze jakoś smutno, że akurat te dziewczyny były dyplomantkami - od zawsze je pamiętam i jakoś będzie pusto bez nich na następnych koncertach :(
Ale cóż - widać że rosną godne następczynie. Kilka w młodszych klasach się zapowiada nieźle ;)
Motywy Chopina bardzo w porządku - i mimo że nie widziałem całego pierwszego występu to muszę przyznać, że mógł się on podobać i to nawet bardzo. Zapamiętałem też rożne ciekawe układy z aniołami w tytułach - te chyba oprócz początkowego Chopina najbardziej mi się podobały.
Maluchy jak to maluchy - ale tym razem może kapkę za bardzo zapomniały co to jakakolwiek dyscyplina na scenie - ale i tak (a może właśnie przez to...) były urocze :)
O tym co mi się mniej podobało nie napiszę - bo nie.
Napisze za to czego mi brakowało - ano brakło układu "niespodzianki" przygotowywanego przez dyplomantki "w tajemnicy" przed resztą. Zawsze to było coś fajnego - a tu czekałem czekałem i nic - ech dziewczyny czyżby lenistwo ?? :)
Ale i tak było fajnie :)

Z pozdrowieniami (również dla Minarei która dało się zauważyć na scenie ;) )
Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Ola14 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica
Posty: 11
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Lip 03, 2012 8:50 pm   

Hmm... Chyba jestem trochę nie w temacie... :) Ale mam pytanie. BAAAARDZO WAŻNE, więc proszę o jak najszybszą możliwą odpowiedź.! :): )
Zastanawiam się (i to tak na poważnie!) na tą szkołą na Łąkowej... ale nie wiem kompletnie:
1.jak wyglądają tam zajęcia... ;// Czy sa tam prowadzone zajęcia pozaszkolne czy jest to szkoła do której się normalnie chodzi i uczy przy okazji wszystkich ogólnokształcących przedmiotów (matematyka, polski, biologia...) ???
2. Oraz czy przyjmują tam uczniów w moim wieku (teraz mam 14, ale mieszkam w Gdańsku, za dwa lata, czyli jak skończę gimnazjum będę mieszkać w Krakowie, czyli będę miała 16 lat i będę zaczynała liceum, wtedy jeszcze przez dwa lata mieściłabym się w ;;grupie średniej'' ) ?
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Wto Lip 03, 2012 9:06 pm   

To szkoła prywatna, zajęcia zaczynają się od godziny 17 (zależy też, która klasa).
Uczysz się klasyki, trochę tańców ludowych i charakterystycznych, rytmika, przedmioty teoretyczne np. wiadomości o balecie, historia tańca itp.
Przyjmują uczniów w Twoim wieku. Najlepiej przyjść i pokazać się pani dyrektor, która zadecyduje co z Tobą zrobić. Może będzie chciała zobaczyć co już umiesz, jak się poruszasz. Nie ma się czego bać w każdym razie :wink:
Na pewno zostaniesz przydzielona do odpowiedniej klasy.
Zapraszamy!
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
kosa 
Nowicjusz

Wiek: 33
Posty: 3
Wysłany: Pon Paź 08, 2012 11:36 am   

może ktoś udzielić informacji kiedy dokładnie odbywają się zajęcia dla dorosłych ? można przyjść tak po prostu zobaczyć, poćwiczyć, pogadać z prowadzącym żeby się ewentualnie zdecydować na uczęszczanie regularne ?
 
     
Magnoliowa 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 29
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lis 16, 2012 8:53 pm   

Hej, mam pytanie do osób, które uczą się w tej szkole :) Jak często odbywają się zajęcia? I czy szkoła według Was jest dobrze przygotowana do prowadzenia takich zajęć (pytam o Waszą subiektywną opinię, wielkość sal, czy muzyka tak jak w wielu prywatnych szkołach puszczana jest z jakiegoś sprzętu?) Bardzo proszę o odpowiedź :)
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lis 17, 2012 2:52 pm   

Magnoliowa, podstawowe zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu. Szkoła jest dobrze przygotowana do prowadzenia zajęć. Na lekcjach zawsze jest akompaniator, sale są dość duże, posiadają lustra i drążki.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Magnoliowa 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 29
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lis 17, 2012 4:41 pm   

Bardzo Ci dziękuję za informacje :) podstawowe są 3 razy w tygodniu, czy to znaczy, że istnieje możliwość chodzenia dodatkowo na zajęcia częściej?
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lis 19, 2012 11:49 pm   

nie, to oznacza, że jeśli ćwiczone są układy które wymagają większej ilości czasu to szkoła czasami organizuje zajęcia również w soboty. Wtedy ćwiczą też dyplomantki oraz inni uczniowie którzy zgłaszają zapotrzebowanie.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Ami 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 25
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 05, 2014 9:44 am   Rozpoczecie Szkoły Baletowej

Witam :)
Mam pytanie jak ubrać się na rozpoczęcie roku szkolnego w szkole baletowej (Kraków ul łąkowa)
Oraz co trzeba kupić ? Ile im jakie kostiumy ? Czy już trzeba kupić tutu ? itp
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 12