www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy spódniczki tutu nadają się do innych form tańcza?
Autor Wiadomość
Skyscraper 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń, miłośnik
Wiek: 24
Posty: 28
Wysłany: Sob Lis 03, 2012 11:04 pm   Czy spódniczki tutu nadają się do innych form tańcza?

Hej. :)
Nie wiedziałam gdzie dodać, więc dodaję tutaj.
Mam takie pytanie, a mianowicie: czy w spódnicach tutu można tańczyć inny rodzaj tańca niż balet? Otóż wkrótce biorę udział w miejscowym konkursie tanecznym. Bardzo chciałabym założyć tutu, ale nie wiem czy w tej spódnicy można tańczyć inny styl tańca. Będę tańczyć lyrical i troszkę współczesnego. :) Ale nic na pointach, nic z baletu. Czy założenie tutu do innego tańca niż balet to "błąd"?
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Nie Lis 04, 2012 10:57 am   

To może być ryzykowne. Musisz uważać, żeby nie wyjść na przedszkolaczkę, która uparła się, żeby założyć baletową spódniczkę ;)
Myślę, że to zależy od muzyki i treści, którą chcesz przekazać. Pamiętam jak moja koleżanka (ówczesna uczennica szkoły baletowej, więc z dobrą techniką i przy okazji zacięciem aktorskim) zatańczyła w czarnym stroju i na to białą paczką do piosenki Queen "The show must go on" i to było piękne. Ale jeśli ani muzyka ani sama choreografia jakoś nie usprawiedliwi tego stroju, to może wyjść śmiesznie. Z drugiej strony, chyba lepiej w tutu zatańczyć w innym stylu niż amatorsko klasykę ;)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Skyscraper 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń, miłośnik
Wiek: 24
Posty: 28
Wysłany: Nie Lis 04, 2012 12:46 pm   

To teraz już sama nie wiem... Planowałam zatańczyć do "Total eclipse of a heart" w wersji Glee, choreografii jeszcze nie mam... Ale nie wiem czy tutu będzie w takim razie do tego pasowała?? A zna ktoś może jakieś piosenki do których można by właśnie zatańczyć w tutu, ale nie klasykę??
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Pon Lis 05, 2012 11:15 am   

To tanczysz dla kostiumu czy dla tanca?
Najpierw znajdz cel co chcesz zatanczyc a nie na odwrot. Muzyke dobiera sie do idei ktora chcesz przekazac a tutu to tylko ktorys w kolejnosci srodek wyrazu scenicznego a nie sam taniec.
 
     
Katia 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerka
Wiek: 29
Posty: 317
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon Lis 05, 2012 2:20 pm   

Świetnie to ujęłaś, Chiaranzanno.
_________________
"Black hole sun,
Won't you come
And wash away the rain?"
 
     
Giselle12 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 216
Skąd: z krainy tańca...
Wysłany: Pon Lis 05, 2012 4:25 pm   

Coś takiego jak "błąd" jeśli chodzi o strój to właściwie nie istnieje, jeśli ubiór nie kłoci się z epoką, z której pochodzi taniec, spektaklem, daną stylistyką. Do kabaretu też można założyć paczkę, jednak musi to mieć jakiś konkretny cel. Ważne są założenia choreografia, przekaz, informacja, którą niesie taniec. Tak jak napisały dziewczyny wyżej, ważne jest, aby strój pasował do konwencji. Jeszcze jedno - o jakiej tutu mówimy (klasyczna, romantyczna, biała, czarna, różowa :razz: )? To również jedna z zasadniczych kwestii.
Mam nadzieję, że wyraziłam się jasno i nie naplątałam mocno. ;)
_________________
kocham balet
a ty?
 
     
Skyscraper 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń, miłośnik
Wiek: 24
Posty: 28
Wysłany: Pon Lis 05, 2012 5:20 pm   

Giselle12, myślałam o takiej klasycznej, białej. :)
Co do Chiaranzana i Katia, ja świetnie o tym wiem. Po prostu zależy mi na tym żeby w ogóle kupić tutu. Nie chodzę na lekcje baletu, ale zawsze chciałam mieć paczkę i to by była dobra okazja, żeby ją kupić. Bo tak bez żadnego powodu, tylko żeby mieć to nie sądzę że rodzice pozwoliliby mi wydać 300 zł. ;))
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 05, 2012 6:06 pm   

Ahaa, czyli to przykrywka do zakupu! ;>
Mi się to nie widzi z niczym w wersji Glee, ale to subiektywne odczucie.
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 11:03 am   

No to nie ma problemu, widzialam gdzies stronke jak samemu uszyc tutu, i te 300zl to drogo jak na uszycie czegos takiego, problem jaka ma byc bo od tego zalezy faktura materialu, tiule sa roznej grubosci i sztywnosci.

http://www.youtube.com/watch?v=mp5tgwExRvk

http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.ehow.com/how_2...allet-tutu.html

Moze sie przyda.
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Czw Lis 08, 2012 10:32 pm   

Podrzucę link do tematu- http://www.balet.pl/forum...ghlight=#163747
Uszyłam sama taką bez umiejętności i zdecydowanie z brakiem talentu do szycia (lepiej z bliska nie patrzeć, heh), ale wygląda nawet w miarę dobrze.
Dobrym sposobem jest kupić takie hm... "zwykłe" tutu jakich jest mnóstwo na allegro w miarę niskich cenach i doczepienie drutu, w temacie na drugiej stronie jest link do filmiku.
Tylko trzeba uważać, żeby za mocno nie zszywać, bo może w jakimś miejscu opadać materiał tak jak mi, ale jak wyprostuję ładnie to wszystko jest w porządku. Ewentualnie można też dodać kilka kół i wyjdzie sztywniejsza, chociaż jak widać na filmiku, nie jest to konieczne jak w dobrym miejscu się ten drut przyszyje.
A, i oczywiście satysfakcja większa niż z kupienia!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13