www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Poznań sezon 2010-11-12-13
Autor Wiadomość
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Lut 15, 2012 4:12 pm   

No właśnie to jest właśnie to, ze jak człowiek się przyzwyczai do czegoś (jak np widzowie warszawscy do błazna), to jest niepocieszony - nawet jak ta druga, inna wersja byłaby nawet i lepsza - ja mam tak z tymi księżniczkami :mrgreen:
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 7:10 pm   

relacja z poznanskiej premiery:
http://www.naczubkachpalc...oscia/#more-124
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 21, 2012 3:54 pm   

recenzja:

http://www.polskatimes.pl...t.html?cookie=1

wywiad z choreografem:
http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/133071,druk.html
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Frasquita
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 3
Wysłany: Wto Lut 21, 2012 6:49 pm   

Miałam to szczeście byc na dwóch obsadach i według mnie obsada premierowa tańczyła na drugim spektaklu.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 10:44 am   

recenzja z drugiej premiery:
http://www.gloswielkopols...t.html?cookie=1
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 02, 2012 12:07 am   

Balet poznański od początku roku bardzo aktywny. Dopiero co wystawili nowe "Jezioro", a w marcu widzę znów w repertuarze "Niebezpieczne związki" Pastora i "Romea i Julię" Wesołowskiego, a po drodze jeszcze Festiwal Wiosny z gościnnymi występami PBN-u i Tero Saarinen Company. Słyszę i czytam, że tam znów jakieś rozróby wokół dyrekcji Teatru Wielkiego. Oby nie zdmuchnęło nam Jacka Przybyłowicza, który tak mozolnie próbuje walczyć o balet w Poznaniu!
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Mar 02, 2012 9:04 am   

Z tego co wiem to teatr poznański jako całość jest teraz w tragicznej sytuacji i zmiana dyrektora naczelnego jest kwestią czasu, a to jak funkcjonuje balet poznański jest dobrym przykłądem na to, że nawet w bardzo złej sytuacji, jak jest kierownik z pomysłami i wizją, to może być bardzo, bardzo dobrze. Również kibicuję, żeby nikomu nie wpadło do głowy zmieniac szefa baletu ale z takimi osiągnięciami wierzę, że nikt nie będzie działał na szkodę baletu.
 
     
Frasquita
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 3
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 4:29 pm   

Niebezpieczne związki,szkoda ze nie tańczyli Agnieszka Wolna i Dymitr Tenytski(solowe partie),to moja ulubiona para ostatnio ale nawet najlepsi muszą czasem odpoczac:)
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 9:49 pm   

A ty widziałaś Niebezpieczne Zwiazki w obu obsadach? Bo według wszystkich znanych mi ludzi, którzy to widzieli A.Wolna całkowicie się do tego nie nadaje. Zresztą słyszałam z pewnego źródła, ze nie podobała się samemu Pastorowi (co zresztą oczywiste dla mnie). A. Wolna to typ Odetty-Odylii i takich tam łabędzi, ale na pewno nie tancerka do tańczenia ról dla silnych, charyzmatycznych kobiet.
 
     
Frasquita
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 3
Wysłany: Wto Mar 06, 2012 2:10 pm   

Widziałam,inaczej bym nie wyrażała swojej opinii,A.Wolna bardzo mi się podobała,potrafiła przekazac całą emocjonalnosc tej roli a oprócz tego piękne linie nóg ,rąk .staram się wszystko brac pod uwagę,bo na to składa się cała postac.I nie wiem czy ona podobała sie Pastorowi czy nie ,bo niby skąd mam to wiedziec.to jest moja własna opinia,nie sugeruję się innymi .
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 29, 2012 9:04 am   

znamy już plany baletu poznańskiego na ten sezon, tylko jedna premiera, ale jaka:

Wieczór Strawińskiego / A Stravinsky Ballet Evening
premiera: 27 IV 2013
(Święto wiosny/Król Edyp)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 29, 2012 10:39 pm   

Kasia G napisał/a:
... jedna premiera, ale jaka...

Ambitnie, ale same tytuły niewiele mówią. Czyje to będzie Święto wiosny? I co za "Edyp" - oratoryjny, teatralny, czy jakiś inny, baletowy właśnie?
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Czw Lis 01, 2012 6:29 pm   

Ja za to zapraszam na poznańskie Jezioro - w tym sezonie wygląda zupełnie inaczej niż w zeszłym (na plus), więc ten kto nie widział wcześniej, niech zaplanuje sobie wizytę w Poznaniu (spektakle 14 i 15 listopada, potem w lutym). A nawet tym, którzy już oglądali tę wersję to zachęcam do ponownego przyjazdu do stolicy wielkopolski;)
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 01, 2012 8:15 pm   

z przyjemnością, muszę to jeszcze raz zobaczyc (albo i nie raz)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 14, 2014 11:20 pm   

Kierownikiem BTW w Poznaniu po Jacku Przybyłowiczu został p. Tomasz Kajdański. Ciekawe co to wróży baletowi poznańskiemu:
http://www.gloswielkopols...wetka,id,t.html
Niestety z tej relacji niewiele wynika :? poza tym, że: "Nie interesują go tancerze, którzy kręcą tylko piruety", że "Marzy mu się, aby stworzyć spektakl baletowy na przykład do muzyki Krzysztofa Pendereckiego", i że "Podczas spotkania Tomasz Kajdański nie złożył żadnych konkretnych deklaracji programowych. A w planach Teatru Wielkiego w Poznaniu w najbliższym sezonie nie ma żadnej nowej pozycji baletowej". Niezbyt to ambitne :sad:
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Paź 15, 2014 9:01 am   

zapewne wynika to z faktu, ze dyrekcja naczelna opery w Poznaniu po tym sezonie kończy swoją kadencję więc trudno komukolwiek w tym nowemu szefowi robic jakiekolwiek plany.... Żeby mozna było planowac i pracowac już teraz powinnien byc konkurs lub wyznaczony następny (lub ten sam) dyrektor na nasteny kontrakt, a tak pan Kajdański nie wie przeciez czy nowa dyrekcja za rok nie będzie chciała pracowac z kims innym....
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 17, 2014 11:08 pm   

Kasia G napisał/a:
zapewne wynika to z faktu, ze dyrekcja naczelna opery w Poznaniu po tym sezonie kończy swoją kadencję (...) pan Kajdański nie wie przeciez czy nowa dyrekcja za rok nie będzie chciała pracowac z kims innym....

To po co było to brać :shock: w takiej sytuacji? Nie wygląda to na poważną decyzję.
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 20, 2014 9:44 pm   

ba, tez sobie zadaje to pytanie - nie mnie oceniać
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Lis 26, 2014 5:39 pm   

Szkoda pana Przybyłowicza, zrobił dla Baletu Poznańskiego bardzo, bardzo dużo. Za jego czasów to chyba stał się drugi balet w Polsce. Przyczynił się do świetnych spektakli (dla mnie pw świetne Jezioro łabędzie).

Nowego szefa baletu nie znam wiec nie mogę wróżyć, moze zrobi więcej, ale jakoś mi żal Przybyłowicza.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lis 26, 2014 8:00 pm   

wszelki duch balet chwali! Sagi wróciła do świata jesli nie żywych, to piszących! (taki offtop).

W tej sprawie się nie wypowiem, bo obecnie jestem z Jackiem Przybyłowiczem sąsiadami, ale wystarczy spojrzeć na tegoroczny repertuar w Poznaniu aby stwierdzić, ze nie jest dobrze
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Lis 28, 2014 10:44 pm   

Eh swego łódzkiego czasu rozmawiałam z jednym tancerzem, który część życia przetańczył w Niemczech (w mniej ważnych zespołach) i on mówił, że w Niemczech w różnych zespołach w jakich pracował były wady i zalety, ale to co sobie chwalił to to, że z zasady na stanowiskach zarządzających byli doceniani ludzie dobrzy, a ludzie nieodpowiedni byli po sezonie/dwóch usuwani. U nas czasem widzi się niedocenienie ludzi świetnych , których się usuwa zupełnie bez powodu, a wieloletnie utrzymywanie zespołu w marazmie nie jest żadnym powodem zmain na stanowiskach.
Nie chciałabym wypowiadac na temat nowego dyrektora baletu w Poznaniu, bo go nie znam i nie mam zadnej wiedzy, zeby go oceniac (moze przewyzszy swojego poprzednika-i oby tak bylo) - natomiast mam tylko nadzieję, że wczesniejszy Dyrektor obecnie nie może się opędzić od nowych ofert i jest doceniany tak jak na to zasługuje, bo moim zdaniem zrobił w swoim czasie dla poznańskiego baletu więcej niż to było mozliwe: świetne produkcje, świetny zespół, prestiż. Sam tez w tym czasie sprawdził się jako dobry choreograf. Mam olbrzymi szacunek do tego czlowieka za to co zrobił.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 29, 2014 8:20 am   

z tego co wiem, na brak ofert współpracy nie narzeka, choc oczywiście dobrego nigdy za wiele :)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12