www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ballet vs. Latin
Autor Wiadomość
Lupus 
Adept Baletu


Posty: 124
Wysłany: Sob Paź 01, 2005 12:30 pm   Ballet vs. Latin

17 września byłem na turnieju tańca towarzyskiego Polish Cup’ 2005. Uczucia z pobytu mam mieszane, choć nie był to z pewnością dzień stracony.
Podczas przerwy toczyła się przy mnie ciekawa rozmowa jednego z sędziów z trenerem którejś ze szkół tańca. Dyskusja dotyczyła predyspozycji tanecznych kilku uczestniczek turnieju, które ukończyły lub kontynuowały edukację w szkołach baletowych. Z jednej strony bardzo chwalono ich przygotowanie techniczne (rozciągnięcie, skoczność, koordynację itp.), a z drugiej zarzucano cyt.: „zbytnią miękkość w ruchach” niezbyt odpowiadającą estetyce tańców latynoamerykańskich. Konkluzja była taka, że na poziomie mistrzowskim nie da się pogodzić baletu z tańcem towarzyskim – właśnie z powodu różnic w ekspresji ruchu. Ciekaw jestem co Wy na to :?:
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Sob Paź 01, 2005 1:53 pm   

Myślę że to prawda... chociaż nie znam się aż tak dobrze na tańcu towarzyskim, myślę, że tak długo jak w grę wchodzą tańce standartowe (np. walc, foxtrot itepe) to pomaga, ale latynoamerykańskie mają dużo ostrych, wręcz szarpanych ruchów - a jak wiadomo w choreografiach klasycznych przeważają miękkie, płynące...
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Paź 01, 2005 3:34 pm   

Wiadomo, że jeśli ktoś sie chce uczyć tańców latynoamerykańskich to balet bardzo pomaga (przykład: uczestniczka-ostatnio modnego programu telewizyjnego a dokładniej turnieju gwiazd telewizyjnych, którym partnerują gwiazdy taneczne- Klaudia Carlos ukończyła Szkołę Baletwą (w Poznaniu zresztą) i było widać różnicę między nia a pozostałymi uczestnikami). Znam też osobiście dziewczynę która chodziła zarówno na balet jak i do studia tańca towarzyskiego i jedno i drugie nawzajem dobrze sie uzupełniały.
Wiadomo, że jesli ktoś chce idealnie wykonywać jaką technikę tańca to powinien poświęcić się przede wszystkim jej. Wszystko zależy od człowieka....
Jeśli zaś chodzi o turnieje w tańcu towarzyskim i chciałby zdobywać znaczące miejsca, to chyba jednak od dzieciństwa powinien poświęcić się właśnie tej technice...
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
Isadora
Adept Baletu


Posty: 79
Skąd: Chorzów
Wysłany: Wto Paź 04, 2005 12:02 pm   

Zgadzam się, że balet zaczyna przeszkadzać. Szczególnie miękkie ruchy, napięte nogi i przyzwyczajenie, że kroki stawia się od palców. Niestety w tańcu towarzyskim potrzebna jest drapieżność i niesamowita dynamika ruchu, zamieranie w pozach poczym wydłużanie wykonania figur. W tańcach standardowych kroki do przodu stawia się od pięty, co również jest problemem, przynajmniej dla mnie.
P.S. Pozdrawiam forumowiczów i przy okazji przepraszam za moją nieobecność ostatnimi czasy, ale szkółka się zaczęła... :(
 
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Paź 04, 2005 5:02 pm   

Oj to samo jest z aerobikiem....Tez kroki od pięty trzeba stawiać a tak sie nie da :P Np. steptacze (czy jakkolwiek to się pisze) w moim wykonaniu na przykład wyglądają DOŚC zabawnie....
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
Isadora
Adept Baletu


Posty: 79
Skąd: Chorzów
Wysłany: Wto Paź 04, 2005 5:28 pm   

step touch :wink: przeszkadza też trochę prowadzenie rąk, bo w towarzyskim to trochę inaczej wygląda, ale za to bardzo podobnie wygląda ułożenie dłoni.
 
 
 
Ala
Nowicjusz


Posty: 26
Skąd: Koszalin
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 10:58 pm   

Ostatnio będąc właśnie na zajęciach z tańców latynoamerykańkich jakoś tak się złożyło, że strasznie niewygodnie mi się tańczyło w adidasach. Jako, że byłam akurat po balecie zmieniłam buty na baletki... I jak się okazało nie był to dobry pomysł. :? Automatycznie jak miałam baletki na stopach wykrecałam mocno stopy co przy tańcach takich jak salsa, cza-cza czy rumba wyglądało dość komicznie... Nie ma to jak przyzwyczajenia i nałóg wykręcania stóp :twisted: :wink:
 
 
 
Isadora
Adept Baletu


Posty: 79
Skąd: Chorzów
Wysłany: Sob Paź 08, 2005 11:19 am   

Tak, ja też na to cierpię :wink: W baletkach całkiem inaczej się czuję. W tańcach latynoamerykańskich przydaje się tylko obciągnięcie stóp, a wykręcenie wygląda naprawdę zabawnie :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12