www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
New York City Ballet Workout
Autor Wiadomość
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Czw Sie 16, 2012 10:22 pm   New York City Ballet Workout

Mam nadzieję, że zamieszczam temat w dobrym dziale.


Jakiś czas temu natrafiłam na youtube na New York City Ballet Workout, czyli godzinne zestawy ćwiczeń baletowych przedstawianych w podobnej formie do popularnych "fitness video" itp.

http://www.youtube.com/watch?v=bMO3S550XOI
http://www.youtube.com/watch?v=1bfRqHc1bmM

Co o tym sądzicie? Mi się osobiście ćwiczenia podobają, łatwiej mi ćwiczyć w domu powtarzając to, co robią na ekranie, niż samej.
Przyjemniej robi mi się 2 zestaw, aczkolwiek chyba pierwszy jest bardziej efektywny, a przynajmniej tak mi się wydaje- w drugim szybciej są zmieniane ćwiczenia, w pierwszym raczej dłużej wykonuje się jedno konkretne. Plus w drugim na końcu uczą kombinacji ruchów inspirowaną baletem Tarantella.
Choć muszę przyznać, że po miesiącu wykonywania niemal codziennie 1 zestawu, oglądnięcie wariacji wróżek ze "Śpiącej Królewny" jest dość dziwne, od razu się chce robić to, co było na filmie...
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 7:52 am   

Też wolę drugi zestaw, jakoś bardziej przystępne te ćwiczenia mi się wydają.
Zawsze się zabieram żeby ćwiczyć to systematycznie, ale oczywiście nic z tego nie wychodzi :D
Możesz powiedzieć coś więcej na temat rezultatów, efektów? Zauważyłaś jakieś zmiany w ciele, poprawę w zakresie ruchów?
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 2:19 pm   

Poprawa jest znaczna, na pewno mam silniejsze mięśnie nóg i brzucha. Licząc, że nie zmieniałam nawyków żywieniowych, przybył mi jakiś kilogram mięśni (a przynajmniej mam nadzieję, że to mięśnie), więc coś to raczej dało. Na pierwszym zestawie mówili, że poprawia koordynację i ku swojemu zdziwieniu (choć może to zwykłe placebo) myślę, że i to mi się poprawiło, bo jak miesiąc później sięgnęłam po drugi zestaw to już się nie myliłam tak jak na początku w pierwszym (choć może to po części zasługa tego, że w drugim mamy być "odbiciem lustrzanym" tancerzy- jak narrator mówi "w prawo" to oni robią w swoje lewo, w pierwszym było na odwrót).
Jednak największa różnice zauważyłam w rozciągnięciu, chociaż to jest dość nieobiektywne, bo po ćwiczeniach robiłam jeszcze co najmniej półgodzinne dodatkowe rozciąganie.

Na pewno postęp zrobiłam większy, niż bez tych zestawów, bo jednak jak ćwiczy się samemu, to czasami "oszczędza" się samą siebie. Ale wiadomo, każdy ma inaczej, przynajmniej dla mnie jest łatwiej tak.
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 11:11 pm   

A powiedz jak długo i jak często ćwiczyłaś?
Zmotywowały mnie Twoje efekty i chyba zabieram się do regularnych ćwiczeń z NYC Ballet :)
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 11:28 pm   

Dzieki, Super cwiczenia!
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Sob Sie 18, 2012 12:42 am   

Olimpio, zaczęłam jakoś na początku lipca. Przez dłuższy czas ćwiczyłam prawie codziennie (kilka dni przerwy się znalazło, aczkolwiek nie było ich wiele) pierwszy zestaw, jakoś w tym tygodniu, czy poprzednim zaczęłam drugi, więc efekty są jak na razie z pierwszego.
A, no i przyznam się, że skoki robiłam w wersji "bezskokowej", czyli same plie i releve, ewentualnie w wersji wzmacniającej stopy- w czasie skoków cały czas stanie na releve. Niestety nie przewidzieli, że nie wszyscy mogą skakać w domu, wiadomo, sąsiedzi (i tego, że ja akurat ćwiczenia robię koło północy, więc tym bardziej)...

Mały offtopic- plus od czasu do czasu rower, aczkolwiek to tak sporadycznie, więc raczej wpływu dużego nie miało, aczkolwiek polecam, w szczególności "jeżdżenie baletowe", jak to określiłam, czyli naciskając na pedał w stopa jest na point, a później fleks, ewentualnie cały czas na jednym, albo drugim. Wygląda dziwnie, ale jak się długo jedzie, to czuć w stopie. Bądź też rozciąganie- rozpędzić się, i mocno fleks na tą nogę, która jest bardziej na dole.
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Sob Sie 18, 2012 8:36 am   

Dzięki :)
Tym bardziej czuję teraz zapał do ćwiczeń!
A co do rowerowego offtopu, to ja też tak jeżdżę na rowerze :D Zauważyłam jakiś czas temu, że robię to bezwiednie. Potem już bardziej świadomie ćwiczyłam jeżdżąc :)
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Pią Sie 31, 2012 7:18 pm   

Mam do Was takie pytanie.
W drugim zestawie jest takie ćwiczenie na rozciąganie:
http://www.youtube.com/watch?v=7RUkdwSXBbc
Zaczyna się w pierwszej minucie. Mam z nim duży problem, bo potrafię tylko odrobinę zejść z wyprostowanymi plecami. Ze zgiętymi potrafię spokojnie położyć głowę na kolanach. Ewentualnie mogę zgiąć nogi, złapać je i wtedy wyprostować (mając równocześnie wyprostowane plecy), to wtedy zejdę też w miarę nisko, ale nie potrafię zrobić tak jak na tym filmiku.
Co jest tego przyczyną? Jakie mięśnie powinnam więcej rozciągać (bądź jakie ćwiczenia polecacie), żebym mogła zejść niżej?
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 31, 2012 8:54 pm   

Ze zgiętymi plecami to nie ma sensu, bo nie chodzi o głowę na kolanach w ogóle, tylko o dążenie do tego przy prostych plecach właśnie. Przy regularnych ćwiczeniach choćby i z tego zestawu zauważysz różnicę po paru tygodniach (jeśli masz łatwość rozciągania, to może nawet po kilku dniach). Naprawdę, klucz do wszystkiego to systematyczność :mrgreen:
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Pią Sie 31, 2012 11:09 pm   

Może na początek spróbuj stopy trzymać w pozycji pointe - wtedy nieco łatwiej jest położyć tułów na nogach. A potem, kiedy po ćwiczeniach będziesz miała bardziej rozgrzane mięśnie, spróbuj tak samo - ale stopy miej juz w pozycji flex. I tak jak napisała venus-in-furs - systematyczność czyni cuda ;)
 
     
Lienka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 182
Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 9:32 pm   

martini_rosso napisał/a:
Może na początek spróbuj stopy trzymać w pozycji pointe - wtedy nieco łatwiej jest położyć tułów na nogach.

Naprawdę? Z mojego doświadczenia wynika właśnie coś odwrotnego, to ćwiczenie z obciągniętymi palcami jest trudniejsze, bo rozciągają się nie tylko mięśnie nóg i pleców, ale też te będące na wierzchu stopy i na kostce i w związku z tym wszystko bardziej boli.
_________________
Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w niebie nie będą wiedzieli co z tobą zrobić - św. Augustyn
 
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 8:16 pm   

Może to kwestia budowy ciała - dla mnie ćwiczenia ze stopą w pozycji flex zawsze są odrobinę trudniejsze... a może w moim przypadku to też kwestia... wieku?
 
     
Lienka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 182
Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 4:48 pm   

ja bym stawiała na budowę ciała, bo w wieku jesteśmy mniej więcej podobnym ;)
_________________
Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w niebie nie będą wiedzieli co z tobą zrobić - św. Augustyn
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13