www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozciągania podczas snu
Autor Wiadomość
Giselle12 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 216
Skąd: z krainy tańca...
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 10:51 am   Rozciągania podczas snu

Kiedyś nauczyciel opowiadał nam o dość specyficznym rodzaju rozciągania (od razu zastrzegł, żebyśmy nie próbowali - robili to podobno kiedyś profesjonaliści, również niekoniecznie z zamierzonym skutkiem ;) ). Rozciąganie to polega na ułożeniu się w jakiejś pozycji np. na plecach i jedna noga podniesiona i PRZYWIĄZANA do, przyjmijmy, oparcia łóżka. I tak się śpi.
Czy ktoś może słyszał coś więcej o tej metodzie lub ma jakieś fachowe informacje, bądź ( o zgrozoz! ;) )sam próbował?
_________________
kocham balet
a ty?
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 2:26 pm   

Straszne :smile: Wydaje mi się (nie, nie wydaje mi się, jestem pewna), że sen powinien być przeznaczony tylko i wyłącznie na odpoczynek. Można sobie przecież dać w kość w dzień. Mięśnie muszą się przecież kiedyś zregenerować.
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Czw Sie 09, 2012 5:14 pm   

Tak, ktoś próbował. Trzy razy, za każdym razem przypadkiem.
Dwa razy zasnęłam w żabce (raz na plecach i raz na brzuchu) i raz w szpagacie tureckim. W żabie na plecach przeleżałam całą noc, w pozostałych pozach 3-4 godziny. To było tragiczne i nie polecam. Nie mogłam się zebrać z podłogi/łóżka. Ciało bolało, ciągnęło i odmawiało posłuszeństwa następnego dnia.
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
Giselle97 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka/uczennica
Wiek: 27
Posty: 126
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Sie 09, 2012 8:19 pm   

Ja próbowałam zasnąć w żabce na plecach ale nie dałam rady. Na początku wytrzymałam tylko 15 minut. nie dałam rady znieść bólu. Następnego dnia nie mogłam zrobić żadnej pozycji stóp bo tak mnie bolały biodra :( następnej nocy zrobiłam to samo i już nie bolało tak mocno ale nie udało mi się zasnąć na plecach :(
 
     
Giselle12 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 216
Skąd: z krainy tańca...
Wysłany: Pią Sie 10, 2012 10:56 am   

W żabce na brzuchu albo w nodze na pas to mi się zdarza zasypiać... W pas to tak naturalnie. Pisząc temat myślałam właśnie o metodzie "przywiązywanej", ale sam szpagat to już musiało być straszne.
_________________
kocham balet
a ty?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12