www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Krakowska Zawodowa Szkoła Baletowa
Autor Wiadomość
KFKB
Nowicjusz

Posty: 16
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 10:00 am   Krakowska Zawodowa Szkoła Baletowa-odpowiedzi

Jest to szkoła prywatna ,a z takich szkół jako jedyna uzyskała od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego uprawnienia publiczne,a to znaczy ,że działa na podstawie realnego programu, obejmującego 17 przedmiotów , który się faktycznie realizuje . Jako jedyna (podkreślam jedyna ze SZKÓŁ PRYWATNYCH !!!) ma prawo wydawania prawdziwych zatwierdzonych przez MINISTERSTWO świadectw i przeprowadzania dyplomów oraz nadawania tytułu TANCERZA ZAWODOWEGO dla swoich absolwentów. Proszę pochwalić się ,która ze szkół,akademii tańca ma takie prawo -jako prywatna ?
Szkoła ma także występy za granicami kraju, organizuje samodzielnie cykliczne imprezy-rok po roku.
Co do dyscypliny, konia z rzędem temu,kto uważa że dyscyplina przeszkadza nauczyć się więcej.
Która szkoła dba o to,aby balet przedstawić szerszej publiczności , o to chodzi chyba, aby w Krakowie zaistniał w końcu profesjonalny balet na dobre,a młodzi ludzie uzyskiwali dyplomy ,uznawane także i poza granicami Państwa , aby nazwiska podpisane na dyplomie były na tyle znane ,że zostaną uznane przez światowe autorytety.
Dodam,że prowadzić prawdziwą szkołę na wysokim poziomie nie jest łatwo i kosztuje to wiele wysiłku i trudu, o czym każdy pedagog wie, ten,który prawdziwie chce wydać uczniów godnych mistrza ...
Pozdrawiam wszystkich wielbicieli tańca szeroko pojętego.
 
     
śnieżka_balerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 9:46 pm   

wiecie może kiedy ta szkoła ma występy?
 
 
     
kira 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 17
Skąd: z miasta
Wysłany: Czw Cze 25, 2009 2:56 pm   

plakaty są już na mieście ;) szczegółów nie podam, bo nie przyglądałem im się zbytnio :lol:
 
     
flohx 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 17
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: Nie Maj 02, 2010 5:32 pm   

Czy ktoś z was wie, w jaki sposób przebiega nabór do starszych klas w tej szkole? Mam 15 lat i oczywiście kocham balet. Chciałabym spróbować, bo myślę, że są tu większe szanse, niż w Turczynowicza
_________________
- Ja muszę tańczyć. - Była jakby zmartwiona. - Nie mam czasu pływać...
 
 
     
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 11:25 pm   

Byłam niedawno na przesłuchaniu w Zawodowej Szkole. Trzeba napisać maila albo zadzwonić i się umówić. Każą Ci wysłać coś w stylu artystycznego CV, a potem umówią na lekcje. Przynajmniej tak było w moim wypadku. Szanse są pewnie większe niż np. w Warszawie, ale też podchodzą do tego profesjonalnie i podkreślają, że to jednak zawodowa szkoła, a nie tak dla każdego. Ja niby zostałam wstępnie przyjęta, ale ostatecznie się nie zdecydowałam.
No i raczej długo czeka się na umówienie, na to się na pewno przygotuj, a tak to powodzenia;)
 
 
     
flohx 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 17
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: Sob Maj 08, 2010 7:17 am   

Napisałam do nich, ale jakieś 2-3 dni temu. Poczekam, zależy mi...
_________________
- Ja muszę tańczyć. - Była jakby zmartwiona. - Nie mam czasu pływać...
 
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Maj 08, 2010 9:31 am   

To naprawdę ciekawe... Czy ktoś ma może informacje odnośnie 'lekcji otwartych' w tej szkole? W ten sposób można by na własne oczy zobaczyć, jak to wszystko wygląda...
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Gosia066 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Miłośnik baletu
Wiek: 30
Posty: 83
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Maj 08, 2010 10:37 am   

Nataszaa,też byłam ciekawa lekcji otwartych w tej szkole i dzwoniłam tam.W sekretariacie pani powiedziała ,że będzie coś takiego w czerwcu,ale dokładnej daty jeszcze nie zna, jak dowiem się to napiszę na forum :)
_________________
Piękno rodzi się w bólu.
 
     
flohx 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 17
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: Sob Maj 08, 2010 12:28 pm   

A wiesz coś może w związku z naborem?
_________________
- Ja muszę tańczyć. - Była jakby zmartwiona. - Nie mam czasu pływać...
 
 
     
Gosia066 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Miłośnik baletu
Wiek: 30
Posty: 83
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Maj 09, 2010 4:52 pm   

O naborze nie.Najlepiej zadzwonić do sekretariatu ;)
_________________
Piękno rodzi się w bólu.
 
     
flohx 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 17
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 5:46 pm   

Muszę powiedzieć, iż dzwoniła tam moja rodzicielka i dowiedziała się, że trzeba wysłać CV na maila do nich, bo oni jeszcze "nie wiedzą do jakich klas będzie nabór uzupełniający" - tak zrozumiałam.

Możecie mi pomóc napisać takie taneczne CV? Za nic nie wiem, jak powinno wyglądać...
_________________
- Ja muszę tańczyć. - Była jakby zmartwiona. - Nie mam czasu pływać...
 
 
     
mama_oli
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Czw Lip 05, 2012 1:39 pm   

Moje dziecko uczęszcza do szkoły Pani Gaidy od 2 lat. Obecnie ma 6 lat więc zaczęła jako 4letni szrab :lol: Dla takich maluchów to Mała szkoła baletowa:) Pani Dyrektor jest osobą w pełni profesjonalną znającą się na rzeczy , baaaaaardzo wymagającą, wprowadzającą zasady i rygor nawet dla najmłodszych. Nie uważam aby to były minusy tej szkoły a wręcz przeciwnie. Dzieci są skoncentrowane robią kolosalne postępy i są CHWALONE!! kiedy przychodzi ku temu odpowiedni moment. Moje dziecko z rozbrykanego do garnic możliwości , niusłyuchanego w ciągu tych dwóch lat stało się skoncentrowanym , pewnym siebie , małym człowiekiem który pierwszy raz teraz w czerwcu 2012 wystąpił na prawdziwej scenie. I na dzień dzisiejszy mogę śmiało powiedzieć że jeśli moje dziecko będzie chciało tańczyć nadal NIGDY nie zmienię szkoły , chociaż czasem chwile porażki bywają gorzkie. Ta szkoła to coś więcej niż taniec. To nauka życia i odnajdywania się w społeczności. To nauka szacunku i poważania innych. Dziękuję Pani Gaidzie oraz całej kadrze nauczycielskiej. Składam wielki ukłon dla Pani Agnieszki i Pani Kariny bo nauka tych najmłodszych to dopiero sztuka. Dziękuję
 
     
jewels
Nowicjusz

Posty: 8
Wysłany: Wto Gru 31, 2013 8:02 pm   

Artykuł z Dziennika Polskiego:
Od 1999 r. w Krakowie działa Krakowska Zawodowa Szkoła Baletowa. W ciągu ośmiu i pół roku nauki kształci uczniów na poziomie średniej szkoły artystycznej. Jej absolwenci uzyskują tytuł zawodowego tancerza.
Szkołę założyła pięć lat temu Swietłana Gajda - pedagog, choreograf i reżyser, absolwentka Szkoły Baletowej w Mińsku (pedagog prowadzący N. Młodzińska, uczennica A. Waganowej) i Państwowego Instytutu Sztuki Teatralnej w Moskwie.
Taniec to podstawa

Szkoła uczy tylko przedmiotów artystycznych. W ciągu ośmiu i pół roku nauki uczniowie poznają osiemnaście przedmiotów. Pierwsza klasa zaczyna od podstaw nauki tańca. Według przekonania specjalistów, m.in. dyrektor szkoły Swietłany Gajdy, podstawą wszystkich działań na polu tańca jest taniec klasyczny, to właśnie on jest niezbędną podbudową dalszej nauki. Stąd nauka rozpoczyna się od zgłębienia zasad tańca klasycznego. Prócz tego dzieci w pierwszej klasie mają jeszcze rytmikę, wiedzę o tańcu, taniec ludowy i techniki uzupełniające. Przedmiotem obecnym przez cały okres nauki jest wiedza o tańcu. Obejmuje ona bardzo szeroki zakres wiadomości dotyczących m.in. historii tańca, muzyki, scenografii, epok historycznych, obyczajów. Inne szkolne przedmioty to taniec charakterystyczny, ludowy, historyczny, współczesny, partnerowanie, audycje muzyczne, umuzykalnienie oraz interpretacja muzyczno-ruchowa. Dochodzą do tego jeszcze: zasady charakteryzacji, wychowanie plastyczne czy repertuar sceniczny. Z kolei przedmiot o nazwie techniki uzupełniające obejmuje to wszystko, co potrzebne jest tancerzowi do prawidłowej pracy ciała - odpowiednie ustawienie, nauka oddychania w tańcu, elementy jogi, technika "barre au sol", czyli ćwiczenia przy drążku rozpisane na parkiet. Zajęcia odbywają się 5 - 6 dni w tygodniu, po 2 - 4 godziny lekcyjne po południu. W zależności od klasy jest to 17 - 20 godzin zajęć tygodniowo. Rozkład zajęć jest tak układany, by nie przeciążyć fizycznie uczniów. Pamiętać bowiem trzeba, że przed południem chodzą oni do swoich szkół ogólnokształcących. Zajęcia odbywają się także w soboty (przeważnie dla klas starszych), im bowiem większe umiejętności uczniów, tym więcej ćwiczeń wymaga ich utrzymanie.
Z Krakowa, Warszawy,
Londynu

Nominalnie naukę w szkole baletowej mogą rozpocząć dzieci w wieku 10 lat (4. klasa szkoły podstawowej). Jednak szkoła przygotowała ciekawą ofertę także dla młodszych dzieci. Są to zajęcia Studia Baletowego. Odbywają się one dwa razy w tygodniu, po pełnej godzinie zegarowej, a prowadzą je ci sami nauczyciele, którzy uczą w szkole. Zajęcia polegają na umuzykalnieniu i utanecznieniu maluchów. Na zajęcia uczęszczać mogą dzieci już od 4. roku życia. - Do studium chodzą dzieci, które niekoniecznie chcą potem kontynuować naukę baletu. Niekiedy jest to po prostu zwykła zabawa tańcem. W dodatku bardzo korzystnie wpływająca na sylwetkę, kręgosłup i postawę - mówi Agata Studzińska, kierowniczka organizacyjna szkoły. Przy naborze do szkoły chętni poddawani są przeglądowi przez komisję złożoną z pedagogów. Komisja sprawdza, czy dziecko ma odpowiedni słuch, czy jest muzykalne, czy czuje rytm i na ile plastyczne jest jego ciało. - Rzadko kiedy zdarza się, że nasza komisja stwierdza autorytatywnie, że dziecko nie nadaje się do nauki tańca. Wychodzę bowiem z założenia, że tańczyć może każdy. Jest to tak bogata dziedzina, że każdy tancerz jest w stanie odnaleźć się w odpowiedniej dla siebie technice, np. w tańcu współczesnym, charakterystycznym lub dawnym. Predyspozycje są, owszem, potrzebne, ale w dobrej szkole solidnie tańczyć nauczyć się może każdy - deklaruje Swietłana Gajda. Uczniowie KZSzB w większości mieszkają w Krakowie, jednak są także tacy, którzy dojeżdżają z sąsiednich miejscowości - Zielonek, Wieliczki, Mogilan, Gaja. Druga grupa to dzieci, które przeniosły się do Krakowa z innych miast. Tutaj reprezentowane są m.in. Siedlce i Kołobrzeg. Szkoła przy ul. Dietla 70 może także pochwalić się cudzoziemcami - uczą się w niej dzieci mieszkające obecnie w Krakowie, a pochodzące z Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii i Stanów Zjednoczonych. Jedna z uczennic chodziła wcześniej do szkoły baletowej w Londynie. Tak się składa, że większość wychowanków szkoły pani Swietłany to dziewczęta. Chłopców jest tylko kilku. To krakowska specyfika. Z doświadczeń Swietłany Gajdy wynika, że w szkołach baletowych w innych miastach Polski chłopców jest znacznie więcej, zdarzają się nawet całe klasy męskie. Niestety, w Krakowie brak takiej tradycji. Specyfika wyjątkowej dyscypliny, jaką jest balet sprawia, że klasy nie mogą być duże i liczyć więcej niż maksymalnie 15 uczniów. Zwykle klasy starsze liczą po 5 - 6 osób. Dzięki temu zajęcia są silnie zindywidualizowane.
Na muzycznym Olimpie

Co dwa lata szkoła organizuje Międzynarodowe Spotkania Uczniów Profesjonalnych Szkół Baletowych - Lato Baletowe. Program spotkań obejmuje m.in. warsztaty, prezentacje szkół, seminarium metodyczne, wymianę doświadczeń pedagogów i uczniów. Nabyte podczas nauki umiejętności uczniowie prezentują na wspólnym Koncercie Galowym. Na przemian ze spotkaniami odbywają się Krakowskie Impresje Baletowe. Są one podsumowaniem pracy szkoły. KZSzB zaprasza na nie grupy z zaprzyjaźnionych placówek i zespołów artystycznych. Impresje to spotkania baletowej młodzieży połączone ze wspólnymi lekcjami różnych technik tańca i zakończone wspólnym koncertem. Obie imprezy są wpisane w Kalendarz Imprez Kulturalnych Krakowa. W styczniu tego roku uczennice obecnej VIII klasy szkoły wzięły udział w II Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Tańca "Dancing Olymp" w Berlinie. Do stolicy Niemiec przybyły zespoły taneczne m.in. z: Austrii, Szwajcarii, Grecji, Łotwy, Bułgarii, Armenii, Hiszpanii, Włoch, Japonii, Korei, Chin, Rosji i USA, w sumie ponad 400 osób. Uczennice KZSzB zaprezentowały bardzo ambitny repertuar z tańca klasycznego i charakterystyczno-scenicznego, zarówno w partiach solowych, jak i w grupie. W ich występie znalazły się m.in. klasyczne wariacje z baletów "Jezioro Łabędzie", "Don Kichot" i "Dziadek do orzechów". W konkursie baletowym wzięli udział uczniowie najlepszych szkół i zespołów baletowych z całego świata, a szczególnie silną reprezentację wystawiła Rosja, kraj o wspaniałych tradycjach baletowych. Pomimo tak silnej obsady Krakowska Zawodowa Szkoła Baletowa wyróżniona została dyplomem i pucharem dla najlepszej profesjonalnej prywatnej szkoły baletowej, a jej uczennice zaproszono do udziału w koncercie galowym. Szkole złożono także propozycję uczestniczenia w letnich kursach choreografii i tańca w Barcelonie oraz w kolejnej, zaplanowanej na przełom października i listopada tego roku, edycji "Tanecznego Olimpu".
Krakowski Teatr Baletowy

Szkoła ma uprawnienia szkoły publicznej. Wiąże się to z wymogami wynikającymi z ustawy o oświacie, m.in. realizacją odpowiedniej liczby godzin zajęć, realizacją odpowiednich programów i odpowiednim prowadzeniem dokumentacji szkolnej. Działalność szkoły nadzorowana jest przez Ministerstwo Kultury poprzez działające w jego strukturze Centrum Edukacji Artystycznej. Świadectwa wystawione przez KZSzB są świadectwami państwowymi. Szkoła otrzymuje także stałą dotację od ministerstwa. Za dwa lata absolwenci KZSzB będą zdawać w Krakowie państwowy egzamin dyplomowy na tancerza. Po raz pierwszy egzamin ten odbędzie się w Krakowie, a nie jak dotychczas np. w Warszawie. Egzamin dyplomowy składa się z części praktycznej, która obejmuje taniec klasyczny i współczesny oraz części teoretycznej obejmującej wiedzę o teorii i historii tańca, muzyce, epokach, kostiumach, scenografii, charakteryzacji. Absolwenci po zdaniu egzaminu państwowego otrzymują dyplom zawodowego tancerza scenicznego. Umożliwia on podjęcie pracy w zawodzie tancerza lub kontynuowanie nauki na studiach wyższych i zdobycie zawodu pedagoga, choreografa czy reżysera. Dalekosiężnym celem Swietłany Gajdy jest stworzenie w Krakowie Teatru Baletu. - W Krakowie istnieje baletowa luka. Brak dobrego zespołu i miejsca, gdzie taki zespół mógłby się prezentować. By zobaczyć dobry występ, trzeba jechać do Warszawy lub nawet za granicę. A gościnne występy znanych zespołów baletowych przyciągają przecież tłumy krakowian. Być może dzięki naszej i innym szkołom uda się wychować w Krakowie wykształconą kadrę tancerzy, którzy złożyliby się na zespół Teatru Baletu. By osiągnąć ten cel, wysiłki KZSzB potrzebują jednak wsparcia i współpracy władz miasta i instytucji kultury - mówi pani Swietłana.
Tekst i fot.: PAWEŁ STACHNIK
 
     
marine 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczennica SB
Posty: 18
Wysłany: Czw Sty 02, 2014 1:08 am   

Mam 13 lat( rocznikowo) i chodze do społecznej szkoły baletowej.
W przyszłym roku szkolnym zaczynam naukę w gimnazjum, czy przyjęcie do wyżej wymienianej szkoły jest w moim wieku możliwe? czego mogą ode mnie wymagać na przesłuchaniu?

Proszę o odpowiedz i z góry dziękuję.
 
     
jewels
Nowicjusz

Posty: 8
Wysłany: Nie Sty 05, 2014 6:22 pm   

Będą oczekiwać od ciebie udziału w lekcji tanca klasycznego + szpagaty,skok, podbicie, wykrecenie.

Nie wiem czy wiesz w te szkole miesiac nauki kosztuje 450 zl + 1500 zl wpisowego[size=9][/size]
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Nie Sty 05, 2014 8:29 pm   

No to ceny są z kosmosu - na Łąkowej która tez daje dyplom tancerza zawodowego ceny zdecydowanie bardziej przystępne - choć tez nie tanie !
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 05, 2014 9:27 pm   

Torin napisał/a:
No to ceny są z kosmosu - na Łąkowej która tez daje dyplom tancerza zawodowego ceny zdecydowanie bardziej przystępne - choć tez nie tanie !

I co właściwie za te czy inne ceny można potem zrobić z takim dyplomem? Co on gwarantuje? Bo mnie się wydaje, że coraz więcej jest u nas "dyplomów tancerzy zawodowych", przede wszystkim z pięciu państwowych (szczęśliwie wciąż bezpłatnych) szkół baletowych, a coraz mniej zdatnych do czegokolwiek tancerzy. Dlatego naszych marnych na ogół wykształciuchów baletowych coraz częściej wypierają tancerze zagraniczni. Co zupełnie zrozumiałe, bo ostatecznie ważny jest tak naprawdę wysoki kunszt taneczny w warunkach coraz większej międzynarodowej konkurencji. I nikogo z pracodawców tancerzy zawodowych nie interesują dzisiaj żadne dyplomy.

Czy nie szkoda więc wyrzucać pieniędzy w błoto u prywaciarzy, ot dla nic nie gwarantującego dyplomu? No, chyba że dla własnej przyjemności... Bo jeśli dla szczęśliwej zawodowości, to mnie się wydaje, że lepiej jednak startować do jednej z państwowych szkól baletowych, gdzie od razu powiedzą każdemu czy ma jakieś szanse w zawodzie tancerza, a sposobnych i utalentowanych przyjmują z otwartymi ramionami nawet w późniejszym wieku.
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Wto Sty 07, 2014 6:03 pm   

Pokaz mi po której szkole w chwili obecnej masz zagwarantowana prace ?? :)
No może po niektórych kierunkach na AGH-u ;)

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 07, 2014 9:14 pm   

Torin napisał/a:
Pokaz mi po której szkole w chwili obecnej masz zagwarantowana prace ?? :)

Pewnie po żadnej, ale te inne znacznie bardziej chyba poszerzają różnorodną wiedzę i umiejętności, a zatem i horyzonty zawodowe. :? Warto brać to pod uwagę - taka jest moja nieśmiała rada dla marzycielek/li o zawodzie tancerza.
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Sro Sty 08, 2014 4:10 pm   

Ali napisał/a:
sposobnych i utalentowanych przyjmują z otwartymi ramionami nawet w późniejszym wieku

Z tego co wiem to z tym bywa różnie :) :(
Ale niewątpliwie po państwowej szkole szanse na prace są duuuużo większe.

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
jewels
Nowicjusz

Posty: 8
Wysłany: Sro Sty 08, 2014 5:40 pm   

Ali wiele osob nie moze zdawac do panstwowej bo np. rodzice sie nie zgadzaja, lub nie chca przyprowadzic na audycje. A szkola na lakowej moze i daje dyplom, jednak lepiej placic taka sume i pracowac wiele godzin dziennie i dobrymi pedagogami. Absolwenci szkoly na łąkowej o zgrozo! http://www.youtube.com/watch?v=EkGU6gFA9G8
Myśle ze dlatego KSBB ma tak malo uczniow, bo ceny sa ogromne. Gdyby znizyli ceny mysle ze klasy bylyby podwójnie liczne!
 
     
Spidi 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
pokractwo
Posty: 153
Skąd: silesia
Wysłany: Sro Sty 08, 2014 8:25 pm   

<offtop mode on> Co za wstretne komentarze pod filmikiem tej dziewczyny :x Najprawdopodobniej sama wie, ze nie ma warunkow ani techniki zeby tanczyc profesjonalnie i nikt jej nigdzie nie przyjmie, wiec nie wiem po co wylewac na nia takie pomyje-ktos sam sobie wystawia swiadectwo <offtop mode off>
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Wto Sty 14, 2014 2:50 pm   

Łąkowa ma swoje wady - jewels, pokazałeś/aś chyba jedną z większych, czyli dopuszczanie do dyplomu (czasem) osób które tego dyplomu zrobic nie powinny. O innych wadach nie wspomnę :)
Ale ma tez zalety. A zdolna osoba poradzi sobie z tańcem zawodowym mając dyplom tej szkoły.
/sa przykłady na tym forum również - pozdrowienia uniżone śle :) /

Torin
p.s.
komentarze miażdżą - ale cóż ....
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Midnight 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
skazana na dożywocie
Posty: 57
Skąd: zza choryzontu
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 9:58 pm   

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jakie przedmioty są w 3 klasie KZSzB i czego się uczy na lekcjach tańca klasycznego? Z góry dziękuję. :lol:
_________________
Always be yourself.
 
     
Merill 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczennica
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 17, 2014 9:27 pm   

Ja przepraszam, być może maleńki offtop, ale czy szkoła na Łąkowej to jest Konserwatorium Tańca czy coś jeszcze innego? Bo cały czas jak czytałam ten wątek tłukło mi się po głowie "przecież jest jeszcze Konserwatorium..." - aczkolwiek nie wiem czy tam można uzyskać zawodowy dyplom tancerza. A, no i przy Operze też jest ponoć niezły poziom.

Co do KZSB - moja koleżanka chodziła do p. Gajdy jak była młodsza (więc zgaduję że właśnie tu) i, dopowiadając to, że ktoś napisał że program był jak rok wcześniej - ona twierdzi że co roku było to samo (trafiło jej się chyba w przygotowawczej klasie trzy razy z rzędu chińczyki tańczyć), co roku kupowali kostiumy i co roku je do szkoły oddawali. Ale to są wspomnienia mojej koleżanki sprzed co najmniej pięciu lat, może coś się zmieniło.

W Krakowie w sumie jest dużo szkół, w których się klasyki nauczysz - ale prawdopodobnie KZSB jest jednak jedyną szkołą o uprawnieniach szk. publicznej. Nie wiem szczerze mówiąc.

/co do tej dziewczyny z filmiku - moja koleżanka, 2 gimnazjum, chodzimy do prywatnej szkoły 3xtyg po 2,5 h tańczy to samo robi trudniejsze rzeczy.../
_________________
„O tańcu nie da się pisać [...] taniec trzeba tańczyć” - Paulo Coelho
„Pytasz po co tańczę? To jakbyś pytał po co oddycham”

forum.mirriel.net
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 12