www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dom dla baletnicy ;)
Autor Wiadomość
ipswich
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Sro Lis 16, 2011 4:22 pm   dom dla baletnicy ;)

witam. jestem studentką architektury i mam za zadanie zaprojektować dom dla zawodowej baletnicy.
proszę Was o opinie - jak wygląda Wasz wymarzony dom.
czy jest miejscem wyciszenia, gdzie można poczuć prywatną, intymną atmosferę - czy przeciwnie ? - raczej otwarcie na ludzi (przeszklenia, tarasy).
czy potrzebujecie fajnej sali do ćwiczeń - czy wystarcza Wam sala w szkole a dom jest miejscem odpoczynku?
i czy mając swój własny dom chciałybyście by w bryle nawiązywał w jakiś sposób do Waszego zawodu? czy miałby się czymś odróżniać od pozostałych domów jednorodzinnych - być jakby taką wizytówką - "tutaj mieszka zawodowa tancerka"?
 
     
Giselle12 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 216
Skąd: z krainy tańca...
Wysłany: Sro Lis 16, 2011 4:29 pm   

jak dla mnie to sala obowiązkowo, w końcu taniec to sama radość ;)
W domu powinno być przytulnie, ale jednocześnie gościnnie. Chciałabym, żeby ten dom był wypełniony tańcem i muzyką - czyli po prostu radością ;)
_________________
kocham balet
a ty?
 
     
ipswich
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Sro Lis 16, 2011 7:30 pm   

dzięki za odpowiedź ;)
a sala do ćwiczeń? dużo światła słonecznego, czy sztuczne bardziej?
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Sro Lis 16, 2011 8:15 pm   

oczywiście że słoneczne.. :) przynajmniej dla mnie.:)
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
Giselle12 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 216
Skąd: z krainy tańca...
Wysłany: Sro Lis 16, 2011 8:44 pm   

oj tak, koniecznie słoneczne, sztuczne tylko wieczorami (względnie porankami :P )
_________________
kocham balet
a ty?
 
     
agata31 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 236
Wysłany: Sro Lis 16, 2011 9:16 pm   

I dużo ciepłych kolorów :P
_________________
Balet był.. może jeszcze będzie
Taki cień nadzieji..
 
 
     
Odetta. 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 28
Posty: 143
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Lis 16, 2011 9:26 pm   

Ja bym chciała mieć jasnofioletową sypialnię z jasnymi meblami i czarnymi elementami :) I na ścianie wysiałyby zdjęcia z jakichś spektakli, stałaby też skrzynia, gdzie schowane by były zużyte pointy i stroje.. W całym domu rozbrzmiewała by muzyka. No i oczywiście, tak jak każdy mówił, musiałaby być mała sala baletowa z lustrami i żeby było dużo światła, 2 wielkimi oknami wychodzącymi na ogród :)
 
 
     
ipswich
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Czw Lis 17, 2011 1:51 pm   

dzięki!!
 
     
Fikcyjna 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 13
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw Lis 17, 2011 2:40 pm   

Dodam jeszcze, że estetyka i minimalizm się liczy. :)) Bynajmniej dla mnie, he, he.;)) I dużo obrazów - w szczególności związanych z baletem.
_________________
“Myślę, że Baletnice stają na palcach tylko dlatego, żeby równocześnie dotykać nieba i ziemi”
"Baletnica nie jest seksowna, dopóki nie zacznie tańczyć."
 
 
     
Odetta. 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 28
Posty: 143
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Lis 17, 2011 5:36 pm   

Fikcyjna napisał/a:
Dodam jeszcze, że estetyka i minimalizm się liczy. :)) Bynajmniej dla mnie, he, he.;)) I dużo obrazów - w szczególności związanych z baletem.

O tak, dużo obrazów :)
 
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Pią Lis 18, 2011 10:20 pm   

Zgadzam się ze wszystkimi powyżej - nowoczesnośc połączona z klasyką i elegancją...
I jak najwięcej "naturalnych" elementów tzn. drewniane okna, parkiet (jak najmniej sztuczności czy jak to nazwac) :D
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Sob Lis 19, 2011 8:46 am   

a nad ergonomia zastanawialyscie sie? tak zeby bylo Wam wygodnie korzystac z tej sali i tego co jest w niej i dookola? na pewno w wielu salach sporo rzeczy Wam przeszkadzalo i mozna by to poprawic robiac taki projekt od zera. akustyka, rozmieszczenie elementow itp. bo obrazy na scianach to tylko fajny dodatek (:

duze przeszklone okna to super rzecz tylko np. w zimie z ogrzewaniem jest gorzej... za to w lecie jak sa od strony poludniowej to mozna wsciec sie z goraca bo taka szyba dziala jak szklarnia. oczywiscie wszystkie te problemy mozna rozwiazac jesli kwestia finansowa jest bez znaczenia... ;)
 
     
ipswich
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Pon Lis 21, 2011 9:34 pm   

jurecq napisał/a:
a nad ergonomia zastanawialyscie sie? tak zeby bylo Wam wygodnie korzystac z tej sali i tego co jest w niej i dookola? na pewno w wielu salach sporo rzeczy Wam przeszkadzalo i mozna by to poprawic robiac taki projekt od zera. akustyka, rozmieszczenie elementow itp.


- no właśnie, głównie o takie rzeczy mi chodzi ;)
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Pon Lis 21, 2011 10:00 pm   

to sa rzeczy wymagajace pewnej swiadomosci i wiedzy na tego typu tematy i mysle, ze prozno oczekiwac jej od dosc mlodych osob, ktore niewatpliwie napotykajac tego typu utrudnienia uznaja je za cos normalnego.

tu trzeba by przeprowadzic dluzsze obserwacje na salach baletowych i tego co robia ludzie miedzy szatnia, a nimi, patrzec co i jak i gdzie sie cwiczy, zrobic obszerne wywiady (raczej w realu) z tancerkami, tancerzami, prowadzacymi... to jest spory research do przeprowadzenia. robilem kiedys tego typu analize sali wykladowej na ASP - okazalo sie ze szewc bez butow chodzi - bo bardziej nieergonomiczna nie mogla sie okazac, a pozycje jakie ludzie przyjmowali na tych fotelach byly tego dowodem. wzielo sie to z tego, ze nikt z jej 'projektantow' nie przewidzial, ze na sali wykladowej moze istniec potrzeba zanotowania czegos w zeszycie...

ciekawy temat pracy i bardzo chcialbym zobaczyc wnioski jakie wylonia sie po przeprowadzeniu researchu, oraz oczywiscie finalny projekt.
 
     
Fakebook 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Milosnik
Posty: 73
Skąd: Krakow
Wysłany: Sro Kwi 25, 2012 2:27 pm   Re: dom dla baletnicy ;)

ipswich napisał/a:
czy miałby się czymś odróżniać od pozostałych domów jednorodzinnych - być jakby taką wizytówką - "tutaj mieszka zawodowa tancerka"?


Jeśli przyjrzeć się filmom fabulanym i dokumentalnym: to musi być koniecznie mała, brudna kawalerka w obskurnym bloku komunalnym, najlepiej gdzieś w Rosji. Ma być generalnie mało światła, depresyjnie, smutno i koniecznie osobny pokój na pianino, żeby mieszkający z baletnicą kot mógł od czasu do czasu zagrać przybijający soundtrack do życia.

W przeciwnym wypadku - duże okna z widokiem na otwartą przestrzeń (ale nie publiczną), no i jak w każdym dobrze przemyślanym domu - zbędna komunikacja zredukowana do minimum. Sala oczywiście w parterze, bo baletnice strasznie hałasują przy skokach.

Mgr Inż. Fakebook
 
     
Giselle97 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka/uczennica
Wiek: 27
Posty: 126
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro Lip 11, 2012 1:01 pm   

Myślę że dużą rolę w takim domu powinny odgrywać lustra. Nie chodzi mi o to aby wszędzie wisiały i można było się w nich przeglądac tylko żeby tworzyły jakąś fajną całość. No i oczywiście biała toaletka oraz duża drewniana skrzynia na stroje i zużyte pointy.
 
     
klemens7 
Nowicjusz

Posty: 17
Wysłany: Wto Lis 17, 2020 8:15 pm   

Dzisiaj warto także zadbać o to żeby w domu był płyn do dezynfekcji powierzchni :) Bardzo fajne produkty ma ta firma https://epidair.com/ :) Mają różne zapachy i świetną formułę, która jest rozpylana w postaci mgiełki!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13