www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tancerze Teatru Wielkiego w Łodzi.
Autor Wiadomość
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Sie 29, 2010 11:20 am   

Nowy sezon przywitał nas od dawna oczekiwanymi awansami.

Tak jak wiele razy pisałam kwestią czasu był awans na solistkę Valentyny Batrak, która w minionym sezonie grała główne role we wszystkich niemal spektaklach (w Jeziorze Łabędzim Odette-Odylię, w Contakcie dziewczyne w żółtej i w Ziemii Zosię). To aż była nieprzyzwoitość, zeby taka tancerka była koryfejką.

Osobiście bardzo tę tancerkę cenię. Jest na scenie eteryczna, delikatna (co widac zwlaszcza z Zosii w Ziemi Obiecanej).
Ruch Valentyny jest oszczędny w środki wyrazu ponad taneczne. Nie przesadza aktorsko i taka włąśnie "skromność wyrazu" ma swój urok. Robi prześliczne arabeski...
Jako Odylia probowala byc troszke drapiezna ale caly czas widac taki umiar, ktory jak dla mnie jest przyjemny w odbiorze.

Drugi awans na solistkę nalezy do Julii Sadowskiej. Mozna ja bylo zobaczyc w Kopciuszku jako Kopciuszka i na premierze Romea i Julii. Jako Kopciuszka jej nigdy nie widzialam. Przyznam, ze nawet mi to umknęło. Za to w roli Julii w duecie z Piotrem Ratajewskim mi sie podobala. Trudno jednak oceniać mi tę tancerkę, ponieważ widzaiąłm ją tylko jeden raz w roli głównej. Nie mam w pamięcie takiego bogatego wachlarza róznorakich ról jak w przypadku Valentyny ale jako Julia - Julia Sadowska byla swietna. Bardzo fajnie wypadła w takich typowo współczesnych ukłądach. Po tym spektaklu myślałam sobie, że chciałabym ją zobaczyć w czymś Ewy Wycichowskiej, co się być może już wkrótce spełni...

Czyli podsumowywujac: wreszcie zasłużone awanse dla fajnych tancerek i w dodatku bardzo ładnych dziewczyn :) . Obie są zupełnie różne ale obie coś w sobie fajnego mają.
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Sty 12, 2011 8:20 pm   

Właśnie dokopałam się do artykułu w Dzienniku Łódzkim z 19 marca 2007 roku, w którym jest artykuł o osobach, które zostały dawcami szpiku. Wśród nich dziennikarz wytropił m.in. I solistę baletu łódzkiego -przecudownego tanecznie Piotra Ratajewskiego, mojego pierwszego idola baletowego (bo od obejrzenia spektaklu z nim w roli głównej zaczęła się kilka lat temu moja fascynacja baletem).
Oto namiary na artykuł : (jest na str. 6 po prawej stronie w dolnym rogu):
http://egazeta.dziennik.l...nnik_Lodzki.pdf
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Sty 24, 2012 9:46 pm   

1. Iga Krata została awansowała na solistkę. Można ja zobaczyc jako Śnieżkę w najbliższej królewnie śnieżce.


2. Przedstawiam nowego, łódzkiego tancerza:

http://www.se.pl/rozrywka...deo_176207.html
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 11:37 pm   

Sagittaire napisał/a:
Ali napisał/a:
Idealnej Odetty-Odylii od lat nie mamy w całej Polsce

Jest - Valentyna Batrak z jej figurą i techniką i bytem scenicznym....

No nie wiem, może w tym czymś u Madii, ale to mnie nie przekonuje:
http://www.youtube.com/watch?v=9-kVMb1b0qU
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 12:50 am   

1. Na tym filmiku nie ma Valentyny, 2. Ja oceniam po jej sylwetce, technice i umiejętnościach, a nie po filmach generalnie.

A mówię nie o tym Jeziorze Madii, bo to nie ma w tym miejscu nic do rzeczy. Valentyna to jest tancerka do cna klasyczna, która ukończyła SB na Ukrainie i tańczyła w Moskwie m.in. łabędzie role (np. przepięknie "Umierającego łąbędzia). Idealna figura O/O i nieskazitelna technika.
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lut 08, 2012 11:07 pm   

Sagittaire napisał/a:
ucieszyłąm się, jak Marek Zajączkowski na spotkaniu Łodzian z dyrekcją powiedział, ze będzie szedł w stronę inną z zespołem w najbliższym czasie.

Przeniosłem tutaj tę frazę, bo bardzo mnie zaciekawiłaś. Więc w jaką pójdzie stronę?
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Lut 09, 2012 8:02 am   

Była juz o tym mowa w innych tematach więc powiem krótko- najbliższa premiera, otwierająca Łódzkie Spotkania Baletowe ma być ukłonem w stronę klasyki.

PS Czekam, aż coś powiesz o Walentynie :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12