www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
nabór do Mazowsza
Autor Wiadomość
ekspresja
Nowicjusz

Posty: 3
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pią Cze 02, 2006 11:21 am   nabór do Mazowsza

ostatnio odbył sie w Karolinie nabór do "Mazowsza".czy ktoś z was był moze?jakie są wrażenia wasze po pobycie w siedzibie tego zespołu?czy ktoś wie kto się dostał itp.....
 
 
mirrorball
Adept Baletu

Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 225
Wysłany: Nie Cze 04, 2006 3:01 pm   

o ile się orientuję, do baletu dostało się dwóch chłopaków (obaj ze stażem w amatorskich zespołach, jeden z ZPiT Zamojszczyzna, drugi- nie wiem) (swoją drogą nie rozumiem idei naboru-startowali do chóru, a od 20 czerwca będą na okresie próbnym w balecie :shock: )

nie przyjęto żadnej dziewczyny, ale mój znajomy był na trzech naborach i mówił, że realne szanse mają te po OSB. (panom w tym względzie jest łatwiej- ci z zespołów amatorskich też się dostają)

pozdrawiam
m.
 
 
arabeseczka
Nowicjusz

Posty: 34
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Sro Cze 14, 2006 8:02 pm   

W Mazowszu wygląda to tak, że najlepiej jest umieć świetnie tańczyć (OSB lub co najmniej kilkuletni staż w amatorskim zespole) i dobrze śpiewać. Bardzo często ludzie pracują i w chórze i w balecie jednocześnie! Największe szanse mają mężczyźni, tych zawsze jest niedostatek w tego typu zespołach. Mile widziane jest przygotowanie baletowe (klasyka), ale dobrych amatorów też przyjmują- tak było w tym roku. To, jeśli chodzi o prace w balecie. O chórze wiem mniej, ale tu na pewno szkoła muzyczna.
Często to, ile osób przejdzie przez eliminacje, zalezy od tego, ile jest wolnych etatów, więc, jeśli nie uda się jeden raz, mozna spróbowac kolejny.
_________________
Mądrość to umiejętność właściwego wykorzystania inteligencji.
 
 
 
badyl1970
Nowicjusz

Posty: 3
Skąd: Zamość
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 1:55 pm   ZPiT "Zamojszczyzna"

Witam.
Mam trochę przyjaciół i znajomych w "Mazowszu"
Tak się składa, że Tomka znam osobiście (tego co się dostał z ZPiT "Zamojszczyzna"), tańczyłem z nim, to dobry tancerz, z dobrą techniką (oczywiście musi popracować nad sobą, żeby choć trochę dorównać do tych po balecie). Z tego co mi wiadome, to startował do chóru, ale miał dość charakterystyczny głos, który wybijałby się obok innych, ale tak jak już ktoś wcześniej zauważył, "chłopa" zawsze w takich zespołach brakuje, a że w tańcu zawsze można sie podszkolić, szczególnie jak ktoś ma do tego dryg (a tacy po zespołach amatorskich wcale nie są tępi i są wyuczalni), więc dostał się do baletu. Ostatnio chyba nawet coś śpiewał z chórem na jednym z koncertów i miałem osobiście przyjemnośc oglądać zespół "Mazowsze" i Tomka w czasie koncertu w Pruszkowie na dożynkach. Poza tym, że wyglądał na przestraszonego jak nigdy (nie widziałem go jeszcze tak spiętego na scenie) było spoko. Myslę, że sie mocno przejmował swoimi pierwszymi koncertami w tak rozsławionym zespole i z tak znanymi ludźmi, to chyba zrozumiałe. Nadmienię, że Tomek nie jest jedyną osobą z ZPiT "Zamojszczyzna" jaka się dostała do m"Mazowsza". Większość ma umowę o pracę jako tancerz z obowiązkiem śpiewu lub śpiewak z obowiązkiem tańca, jako sam śpiewak, albo tancerz niewielu, chyba, że jestem w błędzie to nich mnie ktoś poprawi.
Pozdrawiam wszystkich tancerzy tych kształconych jak i amatorów, również tych co chcieliby tańczyć, ale nie będą, bo mają "dwie lewe nogi".
_________________
!.Myślenie ma przyszłość, ale nieprzyzwyczajonym szkodzi.
2.Gdzie słyszysz śpiew tam idź śmiało, ach wierzaj mi źli ludzie nigdy nie śpiewają.
3.Jeżeli gorzała ci szkodzi, to lepiej napij się koziego mleka!!! :)
 
 
Anijlka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz, uczen
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Sty 30, 2012 12:05 am   Mazowsze

Hmm może jest na tym forum ktoś kto tańczy w Mazowszu i mógłby zdradzić jeszcze wiecej szczegółów co do naboru? :))) Albo opowiedz jakies swoje wlasne doswiadczenia zwiazane z praca w tym pieknym zespole :)))
_________________
Ania
 
     
Shecharchoret 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerz, miłośnik
Posty: 198
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto Sty 31, 2012 3:03 pm   

Anijlka, Jestem za tym, bo planuję za kilka lat wybrać się na nabór i nie wiem jak się przygotować do tego.
_________________
"An teileichi, an tasuri l’vadeich?
Ei darkeich yordah, sapri li, Shecharchoret?
Sod li kat, asu’ach li badad.
Laruchot egal sodi."
 
 
     
Magda C.
Nowicjusz

Posty: 26
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 11:12 am   

Aktualnie, z tego co podaja media nasz kochany zespół "Mazowsze" strajkuje i walczy o podwyżki. Wiadomo, pracować tylko dla idei się nie da. Myślę, że nasi politycy powinni się spalić ze wstydu dopuszczając do takich sytuacji, w których to o "POLSKOŚĆ" w Polsce trzeba walczyć. Ja byłam do tej pory przekonana , że artyści tego rzędu zarabiają godnie, a tu kolejna porażka systemu.
 
     
kropa
Nowicjusz

Posty: 39
Skąd: kuj-pom
Wysłany: Czw Lut 09, 2012 4:15 pm   

Zawsze zostaje Śląsk. W Mazowszu masz tak, że musisz umieć śpiewać i tańczyć, stąd umowa o charakterze tancerza z obowiązkiem śpiewu, albo śpiewaka z obowiązkiem tańca. W Śląsku jest tak, że albo idziesz do chóru albo do baletu. Balet nie śpiewa, ale zdarza się że chór ma swoje partie taneczne, ale wiadomo... nie jest balet więc są to jakieś podrygi :) W Mazowszu obecnie trudna sytuacja finansowa, co zapewne odbije się być może podczas kolejnego naboru... Oby nie !
_________________
Aby stało się to czego pragniemy trzeba przestać robić to co robimy...
 
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Czw Lut 09, 2012 6:42 pm   

Ale oni nie walcza o Polskosc ale o to zeby mieli co jesc. Nie wiem jak to sie ma do tego ze wybudowano ten slynny matecznik dlaczego on nie daje pieniedzy? Czy nie daje sie rady z tego utrzymywac?
 
     
kropa
Nowicjusz

Posty: 39
Skąd: kuj-pom
Wysłany: Czw Lut 09, 2012 8:04 pm   

http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/652938.html tu można poczytać
to fragment z artykułu
"Od stycz­nia ar­ty­ści nie ma­ją w Ka­ro­li­nie ani wła­sne­go le­ka­rza, ani ma­sa­ży­sty. Mu­szą na nich pła­cić z wła­snej kie­sze­ni.

Przy­zna­ją, że Urząd Mar­szał­kow­ski in­we­sto­wał w bu­dyn­ki w Ka­ro­li­nie (już po­nad 60 mln zł). Po­wsta­ła m.in. pięk­na sa­la te­atral­na, a bok ho­tel i bu­dy­nek na karcz­mę. Ale pie­nię­dzy na utrzy­ma­nie te­go roz­bu­do­wa­ne­go cen­trum jest mniej. W 2011 r. – 9,7 mln zł, na 2012 – 7,4 mln zł."
_________________
Aby stało się to czego pragniemy trzeba przestać robić to co robimy...
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Lut 09, 2012 8:18 pm   

Nie wiem, ale wydaje mi się, ze ten obiekt mógłby byc lepiej trochę zarządzany i sam trochę więcej pozyskiwac funduszy.
Co do utrzymania Mazowsza, to albo sa jacy są i utrzymuja się z pieniędzy SP w mysl tego, ze to Polskosc, albo mogliby sie nieco skomercjalizowac (przynajmniej w jakiejś częsci i niecy wyjsc poza to, co robie teraz). Na Ukrainie zespoły nie mają żadnych dotacji ze skarbu państwa ale nawet zespoły ludowe mają w programach coś, co ściaga ludzi - tez młodych, zreszta te ich tance ludowe sa tez bardziej widowiskowe siła rzeczy.
 
     
kropa
Nowicjusz

Posty: 39
Skąd: kuj-pom
Wysłany: Czw Lut 09, 2012 9:12 pm   

hehe ap-ropo komercjalizacji, jakby się nazywało Mazowsze po prywatyzacji ? Disco polo :D
Z tego co śledzę to mateczniku odbywają się różnego rodzaju imprezy, swoje spektakle wystawiają różne teatry, kabarety, nawet ostatnio odbyły się tam wybory miss polonia 2011 :D MOże zmiana nowego dyr przyniesie jakieś zmiany
_________________
Aby stało się to czego pragniemy trzeba przestać robić to co robimy...
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Lut 09, 2012 9:29 pm   

Cos tam się dzieje- nawet ostatnio A.Liashenko tanczyła ale czy obiekt jest wykorzystany maksymalnie to nie wiem.
a co do Disco polo - bez przesady. Jak ogladam zespoly ukraińskie, ktore tancza tance ludowe to widze, ze sa sposoby na to, zeby docierac do szerszej publiczności i bynajmniej nie kosztem poziomu. a dwa - promocja!!!! - Mazowsze w Polsce ostatnio promocję ma mniej więcej na podobnym poziomie jak łódkzi balet. Na wschodzie te zespoły walcza o pokazanie sie raz na jakis czas w tV itd. Niestety czasy się zmieniają i trzeba za nimi podążac. Tamta formuła się sprawdzała x lat temu, kiedy przyjazd Mazowsza to bywała jedyna rozrywka w mieście i gromadnie ludize chodzili. Treza możnaby utrzymac to co było ale tylko będąc na garuszku ze skarbu państwa. Jezeli to za mało to niestety ale trzebaby było zrobic cos co by zachecilo ludzi do chodzenia: moze jakas dobra promocja czy pokazanie sie w czym co mogloby zainteresowac szersze rzesze. Nie mówię, zeby zmieniac cały wizerunek, bo to by zaprzeczyło celowi istnienia Mazowsza.
 
     
kropa
Nowicjusz

Posty: 39
Skąd: kuj-pom
Wysłany: Czw Lut 09, 2012 11:38 pm   

Wiesz... masz trochę w tym wszystkim racji, ale Mazowsze - z tego co się orientuje - ma tylko program ludowy w swoim programie, oczywiście plus kolędy itd. Więc za bardzo nic pond to nie ma czym się "sprzedać". Słyszałem kiedyś taka wypowiedź " Kiedy Mazowsze uczyło się kukułeczki, Śląsk kończył requiem Mozarta..." Zresztą to wcale nie musi być żadnym wyznacznikiem. Śląsk ma bogatszy program artystyczny, mają w swoim programie autorski program Wojciecha Kilara, mają operę ludową "Szałasznicy" szkoda że tak rzadko wystawianą. Co do atrakcyjności tańców ze wschodu... tu bym polemizował, nasze są równie atrakcyjne i oczywiście Śląsk jak i Mazowsze to zespoły stylizowane, jednak oglądając zespoły ze wschodu odnoszę wrażenie że tam jest czysta stylizacja, a rzadko choćby źdźbło z prawdziwej ludowizny.
_________________
Aby stało się to czego pragniemy trzeba przestać robić to co robimy...
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Lut 09, 2012 11:45 pm   

Ja bardzo lgnę do do tego, co wschodnie - nawet ostatnio oglądam tylko rosyjska TV, wiec do mnie to trafia.
To co prezentuje Mazowsz ema niewątpliwie swoją wartosc, ale czasy są cieżkie i chocby w takim kierunku, w jakim piszesz, mysle, ze mogloby sie rozwijac...
 
     
kropa
Nowicjusz

Posty: 39
Skąd: kuj-pom
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 12:54 am   

Zatem miejmy nadzieję, że znajdzie się ktoś kto pomoże M. Pozdrawiam
_________________
Aby stało się to czego pragniemy trzeba przestać robić to co robimy...
 
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 10:41 am   

W aktualnym Newsweeku o Mazowszu. Nieciekawie się robi w tym zespole. Szkoda.
 
     
Rosie 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
amator
Posty: 1
Wysłany: Sro Kwi 04, 2012 9:43 am   

A co dokładnie jest napisane?
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Sro Kwi 04, 2012 4:14 pm   

Przede wszytskim piszą o perypetiach "politycznych" wladze nad Mazowszem ma PSL. Jaki jest zarobek tancerzy i chorzystow, ile graja no i opis niewypalu jakim okazal sie "Matecznik" (nie ma kto tego utrzymac, skoro nie ma koncertow).
 
     
Anijlka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz, uczen
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Maj 14, 2012 11:49 pm   

To nie miesci sie w glowie zeby taki dobytek kulturowy jakim jest Mazowsze mial takie problemy i nie chodzi mi tylko o pensje ale rowniez o to w jakich warunkach zyja w bursie członkowie zespolu. Ale wracajac to tematu glownego tego postu a mianowicie nabor do Mazowsza. Czy zaglada tu ktos kto tak jak ja w tym roku wybiera sie na casting lub byl w poprzednich latach i chcialby sie podzielic wrazeniami z naboru? Kazda nawet najmniejsza informacja jest wazna. Bo czas leci a data przesluchan nadal nie znana :( Prosze jezeli jest tu ktos to sie wybiera na przesluchania (lub ma jakiekolwiek info na ten temat) to niech da znac razem raźniej :) Pozdrawiam ! :)
 
     
kropa
Nowicjusz

Posty: 39
Skąd: kuj-pom
Wysłany: Sro Maj 23, 2012 6:29 pm   

Nabór do Mazowsza 17 czerwca
_________________
Aby stało się to czego pragniemy trzeba przestać robić to co robimy...
 
 
     
Kawka 
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Maj 23, 2012 7:16 pm   

Dokładne informacje:
ELIMINACJE DO MAZOWSZA 2012

Zapraszamy na eliminacje do chóru i baletu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze" im.Tadeusza Sygietyńskiego.


*Wymagania pożądane:*

* ukończona PSM I st. (kandydaci do chóru)
* ukończona szkoła baletowa lub doświadczenie taneczne (kandydaci do
baletu)
* wiek poniżej 30. lat
* wzrost: panie 165-172 cm; panowie 170-190 cm
* bardzo dobry stan zdrowia
* wykształcenie przynajmniej średnie potwierdzone świadectwem maturalnym
* wygląd sceniczny
* zdolności aktorskie

*Ponadto:*

* kandydatów do chóru prosimy o przygotowanie dwóch utworów o różnym
charakterze (proszę przywieźć nuty dla akompaniatora)
* wszystkich kandydatów prosimy o zabranie ze sobą wygodnego obuwia oraz stroju do ćwiczeń (tańca).


Zainteresowanych prosimy o przesłanie CV ze zdjęciem na maila:
info@mazowsze.waw.pl

lub na nr fax: 22 2088800 do 8 czerwca 2012r.

Przesłuchania kandydatów do chóru i baletu "Mazowsze" odbędą się
17 czerwca 2012r. w godzinach 9:00 - 14:00 w siedzibie zespołu:

Centrum Folklorystycznym Matecznik Mazowsze ul. Świerkowa 2,
05-805 Otrębusy k/Warszawy
_________________
Dokąd idziesz córko zła?
Do kabaretu matko ma!
 
     
Anijlka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz, uczen
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 6:45 am   

Ktos sie wybiera? :)
_________________
Ania
 
     
kropa
Nowicjusz

Posty: 39
Skąd: kuj-pom
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 9:45 am   

na pewno ktoś będzie, pomimo sytuacji jaka w Mazowszu zaistniała. Powodzenia
_________________
Aby stało się to czego pragniemy trzeba przestać robić to co robimy...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13